Rychlá krátkodobá půjčka před výplatou – ihned na účet

Půjčka před výplatou je jedním z mnoha typů tzv. rychlých půjček. V současnosti je nabízena jen nebankovními společnostmi. Tento typ nebankovních půjček je bezúčelový. Získané peníze tedy může klient použít prakticky na cokoliv. Ve většině případů k výplatě dochází bankovním převodem, možná je ale i varianta v hotovosti. Jaké další podmínky platí pro půjčky před výplatou?

Rychlá půjčka před výplatou každému – tak by se také dala tato půjčka specifikovat, protože je dostupná téměř pro všechny. Jak už název napovídá, žádají o ni lidé, kteří mají pár dní před výplatou a potřebují zaplatit nečekané výdaje nebo se jim výplata opozdila.

Půjčka před výplatou bývá často menší částka, která pokrývá různé nečekané výdaje: neočekávanou složenku, zaplacení pokuty či opravy rozbitého spotřebiče nebo jednoduše doplní chybějící peníze před výplatou.

Peníze dostane žadatel o půjčku před výplatou téměř ihned a díky tomu lze svoji nepříjemnou situaci velice rychle vyřešit.

Rychlá půjčka před výplatou spadá do kategorie nižších úvěrů, které mají splatnost několik týdnů až měsíců. Nejčastěji se jedná o splatnost do jednoho měsíce. Peníze má žadatel k dispozici velmi rychle, v řádu minut až hodin. Nutno zmínit, že by měl být člověk i při nízkých částkách obezřetný. I drobné půjčky mohou způsobit velké dluhy a i nízké půjčky před výplatou mají svá rizika.

Jak se sjedná půjčka před výplatou a komu je určena?

Podání žádosti o nebankovní půjčku před výplatou a její vyřízení je snadné a rychlé. Nebankovní společnosti nabízí sjednání půjčky před výplatou bez registru také online, na pobočce či přes telefonní kontakt.

Často jsou nabízeny rychlé půjčky před výplatou bez registru dlužníků či půjčky bez doložení příjmů. Žadatel tak může být veden v registru dlužníků, a i tak tuto půjčku získá. Záleží ovšem vždy na konkrétním poskytovateli. Někteří z nich mohou mít podmínky striktnější a pak jsou nesplacené dluhy a záznamy v registrech problematické.

Někteří poskytovatelé převádí klientovi peníze na účet i do 30 minut od schválení žádosti. Pokud si žadatel potřebuje půjčit o víkendu, kdy bankovní transakce neprobíhají, existuje varianta půjčky o víkendu. Žadateli přijede domů zástupce společnosti, sepíše s ním smlouvu a předá požadovanou sumu.

Necelých 30 minut může uplynout od žádosti o půjčku k vyplacení peněz. Půjčkou před výplatou tak lze řešit nečekané a neodkladné finanční výdaje.

Obdobně může fungovat také SMS půjčka.  Ta se hodí především pro zájemce bez možnosti připojení k internetu. Veškerá komunikace, žádost a s tím související záležitosti se dějí skrze mobilní telefon, resp. SMS.

Rychlá půjčka před výplatou, stejně tak jako půjčka pro nezaměstnané, nevyžaduje doložení příjmů ze zaměstnání žadatele, a tak se hodí jak pro seniory v důchodu, rodiče na mateřské dovolené a nezaměstnané osoby, tak pro studenty. Ti by však měli zvážit, zda se jim více nevyplatí některá z půjček pro studenty, s nimiž se zpravidla pojí výhodnější parametry.

Pro získání nebankovní půjčky před výplatou je vyžadována plnoletost žadatele, české občanství a často vlastní bankovní účet. K častým požadavkům stran bankovního účtu patří jeho ověření prostřednictvím verifikační platby ve výši 1 Kč. Mnozí poskytovatelé půjček před výplatou požadují také předložení druhého dokladu totožnosti.

Výhody a nevýhody rychlé půjčky před výplatou

Jako každá bankovní a nebankovní půjčka, i půjčka před výplatou téměř ihned má své výhody a nevýhody. Níže přinášíme přehled hlavních výhod a nevýhod:

Výhody:

 • rychlá možnost, jak získat menší sumu (na rozdíl od bank) při nedostatku peněz před výplatou
 • bezúčelový úvěr
 • relativně benevolentní podmínky
 • půjčku lze získat i se záznamem v registru dlužníků
 • rychlé vyřízení, snadné vyplnění formulářů, online dostupnost
 • u některé společnosti možnost první půjčky zdarma
 • společnosti nabízí i variantu získání peněz o víkendu (tzv. půjčka o víkendu)

Nevýhody:

 • nízký úvěrový rámec
 • při delší době splatnosti jsou vysoké úroky a RPSN
 • obvyklá kratší doba splatnosti, jednorázové splacení
 • vysoké poplatky za prodloužení splatnosti
 • časté poplatky za sjednání a vedení půjčky
 • u některých společností lze poprvé půjčit jen nižší částku (až při další půjčce je částka vyšší)
 • ověření vlastního bankovního účtu (poplatek často 1 Kč)

Jak je patrné z uvedených výhod a nevýhod, jedná se o půjčku, která se hodí pro osoby, které čekají na výplatu a potřebují nutně zaplatit např. opravu spotřebiče. Pokud žadatel přemýšlí o vyšší sumě, je spíše potřeba popřemýšlet o jiném spotřebitelském úvěru.

Pokud žadatel potřebuje krátkodobou půjčku před výplatou častěji, například skoro každý měsíc, může uvažovat o sjednání tzv. kontokorentu.

Půjčka před výplatou – podle čeho vybírat?

Každá půjčka se vyznačuje řadou parametrů, podle kterých lze vybrat tu nejvhodnější. Jaké parametry se vyplatí sledovat u půjčky před výplatou? Podle čeho vybírat?

V první řadě jde většině žadatelů o půjčku o to, aby byla co nejlevnější. V takových případech je nutné hledat první půjčku zdarma, ta totiž zájemce nestojí ani korunu navíc nad rámec půjčené částky. Úrok i RPSN dosahuje nulových hodnot.

Mnozí lidé požadují výplatu půjčky rychle, protože i řešení jejich finančního problému nesnese odkladu. Je to proto další kritérium, podle kterého je vhodné půjčku vybírat. V návaznosti na to lze zvolit také půjčku podle formy výplatypřevodem peněz na bankovní účet, v hotovosti, případně jiným alternativním způsobem.

Pro žadatele, kteří nejsou v řádném splácení příliš spolehliví, se vyplatí hledat půjčku před výplatou i podle dalších parametrů – například podle možnosti prodloužení splatnosti, výše sankcí za nesplácení nebo možnosti rozložení splátek do více měsíců.

K dispozici má zájemce o půjčku před výplatou skutečně širokou škálu nabídek:

Procházení nabídek jednotlivých poskytovatelů může být časově náročné. Zájemci o půjčku před výplatou proto mohou využít online agregátoru úvěrů. Mezi ně patří například Čínská půjčka, Půjčka Šikulka nebo Gejša půjčka. Agregátory umí zprostředkovat produkt vhodný pro konkrétního zájemce.

První půjčka zdarma

Jak již bylo zmíněno, nejvýhodnější půjčkou v nebankovním sektoru je první půjčka zdarma. Bývá poskytovaná sice v menším rozsahu a s kratší splatností, pro pokrytí nečekaných výdajů ale bývá dostatečná.

První půjčky zdarma nedosahují větších částek, mnoha lidem ovšem pár tisíc do výplaty obvykle velmi pomůže.

První půjčkou zdarma se žadatel k ničemu nezavazuje, jedná se v podstatě o marketingovou akci nebankovních poskytovatelů. Spoléhají na to, že pakliže bude člověk spokojený s první půjčkou, v případě potřeby dalšího úvěru se obrátí na stejného poskytovatele.

Není přitom nutné za tím hledat nějaké „ale“. Nic jiného v tom není. Nulový úrok a nulové RPSN není jen reklamním trikem, jak zákazníky nalákat.

Nutno ale dodat, že půjčka spadá do výhodných úvěrů pouze za předpokladu řádného splacení. Sankce za opožděnou splátku bývají velice vysoké.

Parametry jednotlivých půjček před výplatou

Kdo poskytuje nebankovní půjčky před výplatou už bylo zmíněno výše. Ale za jakých podmínek? To prezentuje následující přehledná tabulka:

Poskytovatel Výše půjčky

Úroková sazba

Doba splácení

BB Finance Czech

1 000 Kč – 45 000 KčOd 0 %1 – 12 měsíců

Click Credit

1 000 Kč – 4 999 Kč

Od 3,3 %

30 dní

Cool Credit

1 000 Kč – 20 000 Kč

Od 9 %

5 – 30 dní

Credit 3655 000 Kč – 60 000 Kč

Od 12 %

3 – 12 měsíců

CreditAir

500 Kč – 30 000 Kč

Od 0 %75 dní
CreditOn500 Kč – 20 000 KčOd 0 %1 – 30 dní
CreditPortal500 Kč – 30 000 Kč Od 40 %5 – 30 dní
EveryDay Plus (OPR Finance)100 Kč – 50 000 KčOd 20 %61 dní – 78 měsíců
Ferratum Bank500 Kč – 10 000 KčOd 0 %7 – 45 dní
Novacredit5 000 Kč – 30 000 KčOd 25 %25 dnů
Provident 3 000 Kč – 9 000 KčOd 0 %3 měsíce
Půjčka Plus500 Kč – 8 000 KčOd 0 %1 – 30 dní

Půjčka7

1 000 Kč – 15 000 KčOd 13,7 %7 – 28 dní
SIM půjčka1 000 Kč – 10 000 Kčod 406,80 %7 – 30 dní
Via SMS100 Kč – 20 000 Kč Od 0 % 7 – 30 dní
Simple půjčka1 000 Kč – 10 000 Kč29 %7 – 30 dní

Zaplo

1 000 Kč – 20 000 Kč

Od 0 %

7 – 30 dní

Půjčky, které dosahují maximální výše 5 000 splňují podmínky tzv. mikropůjček. Ty mají podobné podmínky, výhody i nevýhody jako tyto půjčky před výplatou bez doložení registru a jsou taktéž snadno dosažitelné. Patří ovšem k těm nejdražším.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.