Půjčka pro OSVČ –⁠ nabídka bank a nebankovních poskytovatelů

Osoby samostatně výdělečně činné mají několik možností, jak získat úvěr pro své podnikání. Půjčky pro OSVČ nabízejí banky i nebankovní společnosti, přičemž o ně mohou žádat i živnostníci, kteří teprve začínají. Která instituce nabízí nejvýhodnější půjčku pro OSVČ? Mohou živnostníci získat bezúročnou půjčku? A jaké parametry se pojí s nebankovními půjčkami pro začínající OSVČ?

Půjčky pro OSVČ, které se často skrývají pod názvem půjčky pro podnikatele, jsou nabízeny jak v bankovním, tak v nebankovním sektoru. Obecně platí, že nebankovní půjčky jsou méně výhodné než ty bankovní, na druhou stranu je u nebankovních společností obvykle snazší úvěr získat.

Současná nabídka půjček pro OSVČ je skutečně široká. Portfolia jednotlivých poskytovatelů zahrnují jak klasické podnikatelské úvěry, tak úvěry pro začínající podnikatele, které poslouží na rozjezd vlastního podnikání. V případě finanční nouze je také možné využít rychlých půjček pro OSVČ.

S půjčkami pro OSVČ se pojí přísnější podmínky, než je tomu u spotřebitelských úvěrů. Banky i nebankovní společnosti při jejich poskytování bývají obezřetnější, jelikož jsou osoby samostatně výdělečně činné považovány za rizikovější ve srovnání se zaměstnanci.

Z tohoto důvodu je pro živnostníka mnohdy snazší využít běžného bezúčelového úvěru, u kterého většinou stačí doložit pravidelný příjem v dostatečné výši a nebýt zadlužen. Lze sice získat také půjčky bez registru, půjčky pro zadlužené či dokonce půjčky pro lidi v exekuci, takové produkty však nelze nikomu doporučit.

Bankovní půjčky pro OSVČ

Prakticky všechny velké tuzemské banky nabízejí půjčky pro podnikatele. V jejich portfoliu obvykle najdeme jak úvěry pro firmy s vysokým obratem, tak půjčky pro začínající OSVČ a malé firmy, které potřebují finance na rozjezd podnikání.

Česká spořitelna – půjčka pro začínající podnikatele⁠

V nabídce České spořitelny najdeme skutečně mnoho produktů určených jak pro spotřebitele, tak pro podnikatele. Jedním z nich je i kontokorentní úvěr pro začínající podnikatele s názvem Startovací kontokorent.

Peníze do 15 minut? Česká spořitelna nabízí rychlou půjčku na cokoliv až do výše 1 000 000 Kč.

Více informací o rychlé půjčce od České spořitelny >

Startovací kontokorent je možné přečerpat až o 50 000 Kč a lze jej sjednat bez nutnosti zajištění. K jeho poskytnutí není vyžadováno ani daňové přiznání. Posouzení žádosti i správa úvěru je zdarma, výše úrokové sazby činí 16,90 % p. a.

Úvěr pro začínající OSVČ a právnické osoby je možné využít na cokoliv, ať už se jedná o nákup zásob, platby faktur či mzdy zaměstnanců.

MONETA Money Bank –⁠ rychlá online půjčka pro OSVČ

MONETA Money Bank nabízí rychlou online půjčku pro OSVČ a firmy s názvem Expres Business. Půjčku lze sjednat až do výše 500 000 Kč bez daňového přiznání a ručení nemovitostí. Podmínkou je podnikat minimálně 12 měsíců. Úroková sazba je u tohoto úvěru 5,90 % p. a.

MONETA nabízí také rychlý spotřebitelský úvěr s úrokovou sazbou od 3,6 %.

Půjčit si až 800 000 Kč na cokoliv >

Ke sjednání půjčky pro OSVČ postačí dva doklady totožnosti, telefon a přístup k internetu. Schválení a podpis smlouvy probíhá online a je bez poplatku.

Výše rychlé online půjčky pro OSVČ je až 500 000 Kč.
Výše rychlé online půjčky pro OSVČ je až 500 000 Kč.

Při sjednávání na pobočce je nutné uhradit poplatek 299 Kč měsíčně. Zároveň lze osobně požádat až o 2 500 000 Kč na cokoliv.

Equa Bank – malý podnikatelský úvěr⁠

Equa Bank podnikatelům a živnostníkům nabízí nezajištěnou půjčku s názvem Malý podnikatelský úvěr. Peníze lze použít na pokrytí investičních či provozních potřeb bez nutnosti dokládat účel. Úvěr může rovněž posloužit na refinancování jiného podnikatelského úvěru, kontokorentu, leasingu nebo firemní kreditní karty.

Potřebujete bezpečnou bankovní půjčku ihned? Minutová půjčka od Equa Bank je schválena do 3 minut. Půjčit si lze až 700 000 Kč na cokoliv.

Sjednat Minutovou půjčku >

Půjčku pro OSVČ lze u Equa Bank sjednat ve dvou variantách – jako kontokorentní úvěr a jako splátkový úvěr.

Výše kontokorentního úvěru je až 500 000 Kč a splatnost 12 měsíců. V případě splátkového úvěru je maximální výše 1 500 000 Kč a splatnost 3 roky až 7 let.

Pokud klient potřebuje vyšší finanční obnos, může u Equa Bank zažádat o zajištěný podnikatelský úvěr ve výši až 15 000 000 Kč. Zajištěnou i nezajištěnou půjčku pro OSVČ lze sjednat pouze na pobočce.

Ferratum – půjčka pro OSVČ⁠ i zaměstnance

Půjčka Ferratum Flexi Credit je určená jak spotřebitelům, tak podnikatelům a živnostníkům. Úvěr se sjednává podobně jako kontokorent, a to s limitem čerpání až 80 000 Kč. Klient peníze obdrží ihned po schválení online žádosti na svůj bankovní účet.

Půjčku Ferratum Credit lze sjednat až do výše 80 000 Kč. Prvních 30 dní je půjčka bezúročná.

Sjednat půjčku Ferratum >

Výhodou je nulový úrok po dobu prvních 30 dní, možnost opětovného čerpání, flexibilní měsíční splátky a také splátkové prázdniny až dvakrát ročně.

Půjčka Ferratum Flexi Credit je určená živnostníkům i zaměstnancům.
Půjčka Ferratum Flexi Credit je určená živnostníkům i zaměstnancům

Sjednání a vedení úvěrového účtu je zdarma. Parametry konkrétní půjčky si lze spočítat v úvěrové kalkulačce na webových stránkách ferratum.cz.

Nebankovní půjčky pro OSVČ

Osoby samostatně výdělečně činné, které z nějakého důvodu nemohou či nechtějí využít bankovního úvěru, si mohou vybrat z pestré nabídky úvěrů nebankovních.

Jednotlivé společnosti poskytují širokou škálu produktů s odlišnými podmínkami, tu nejvýhodnější nebankovní půjčku pro OSVČ proto nalezne takřka každý. Na své si ostatně přijdou i ti, kteří hledají nebankovní půjčku pro začínající OSVČ.

Acema –⁠ zajištěný úvěr Business

Nebankovní půjčka pro OSVČ od Acema je nabízena ve formě zajištěného úvěru. Zajištění je možné nemovitým i movitým majetkem.

Úvěr od Acema je vhodný pro OSVČ i malé a střední firmy. Lze jej sjednat až do výše 30 000 000 Kč, přičemž může sloužit i na refinancování či konsolidaci nevýhodných úvěrů. Délka doby splatnosti činí až 20 let a úroková sazba začíná na 6,90 % p. a.

Firmy i OSVČ si u Acema mohou půjčit až 30 000 000 Kč. Výhodou je možnost částečného vyplacení v hotovosti ihned po sjednání.

Všechny výhody Acema půjčky >

Mezi výhody této půjčky patří možnost hotovostní zálohy ihned po podpisu smlouvy a rychlé vyplacení dohodnuté částky.

Cofidis –⁠ nebankovní půjčka i pro začínající OSVČ

Nebankovní půjčku pro začínající OSVČ i zaměstnance nabízí například společnost Cofidis. Není třeba dokládat účel úvěru, peníze lze tudíž využít na cokoliv.

Půjčka Cofidis je vhodná jak pro zaměstnance, tak pro OSVČ.
Půjčka Cofidis je vhodná jak pro zaměstnance, tak pro OSVČ.

Půjčku Cofidis lze sjednat až do výše 1 000 000 Kč s maximální splatností 108 měsíců a úrokovou sazbou od 5,49 % p. a. Peníze je možné získat již během 24 hodin.

Hledáte nebankovní půjčku pro začínající OSVČ? Vyzkoušejte bezúčelový úvěr od Cofidis, který lze sjednat až do výše 1 000 000 Kč s úrokovou sazbou od 5,49 % p. a.

Zobrazit parametry půjčky Cofidis >

Cofidis svým klientům nabízí možnost odložení splátek, minimum papírování a vyřízení půjčky online. Veškeré úkony spojené s úvěrem, tedy sjednání, vedení, elektronické výpisy apod. jsou zdarma.

Zonky –⁠ půjčka na vlastní projekt

Zajímavou alternativou k nebankovním půjčkám pro OSVČ je Zonky půjčka neboli půjčka od lidí, která funguje na peer-to-peer principu. Úvěr od Zonky vyjde levněji než v bance a navíc lze všechno pohodlně zařídit online. Peníze je možné obdržet již během 5 minut.

Zonky půjčka je díky úrokové sazbě od 2,99 % levnější než úvěr v bance. Půjčit si lze až do výše 900 000 Kč.

Zažádat o Zonky půjčku >

Výše Zonky půjčky může být až 900 000 Kč. V rámci žádosti o úvěr si klient přímo volí, kolik je měsíčně schopen splácet, namísto samotné doby splácení. Měsíční splátka může činit od 500 Kč do 20 000 Kč. Úroková sazba u Zonky půjčky začíná již na 2,99 %.

Půjčky od Zonky může využít kdokoliv na cokoliv.
Půjčky od Zonky může využít kdokoliv na cokoliv.

U Zonky klienti platí poplatek za vyřízení půjčky, ostatní úkony spojené s úvěrem jsou zdarma.

Fajn půjčka MAX –⁠ neúčelový úvěr

Neúčelový nebankovní úvěr Fajn půjčka MAX od společnosti Fair Credit mohou čerpat jak zaměstnanci, tak OSVČ. Jedná se o bezhotovostní půjčku ve výši až 150 000 Kč, jíž lze využít na jakékoliv větší výdaje. Ti, kterým postačí půjčka do 70 000 Kč, mohou využít produktu s názvem Fajn půjčka.

Fajn půjčka MAX je nabízena až do výše 150 000 Kč a lze ji využít na cokoliv.

Sjednat Fajn půjčku MAX >

Splatnost Fajn půjčky MAX se pohybuje od 12 do 36 měsíců. Výši úrokové sazby lze zjistit v úvěrové kalkulačce na webových stránkách společnosti Fair Credit.

Recenze Fair Credit jsou velmi různorodé. Někteří klienti byli naprosto spokojeni, jiní by raději dali přednost jinému úvěru.

Bezúročná půjčka pro OSVČ

V souvislosti s koronavirovou epidemií bylo do 20. 3. 2020 možné žádat o bezúročnou půjčku pro OSVČ. Jednalo se o speciální úvěr s názvem COVID, který byl určen pro malé a střední podnikatele zasažené koronavirem.

Bezúročná půjčka pro OSVČ a drobné firmy byla dostupná ve výši 500 tisíc až 15 milionů korun a nabízela ji Českomoravská záruční a rozvojová banka.

V současné době není bezúročná půjčka pro OSVČ dostupná, lze však stále žádat o záruční program COVID III, který je určen pro podnikatele a menší firmy s maximálně 500 zaměstnanci.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.