Půjčka pro OSVČ –⁠ nabídka a srovnání 2024

Osoby samostatně výdělečně činné mají několik možností, jak získat úvěr pro své podnikání. Půjčky pro OSVČ nabízejí banky i nebankovní společnosti, přičemž o ně mohou žádat i živnostníci, kteří teprve začínají. Která instituce nabízí nejvýhodnější půjčku pro OSVČ?

Půjčky pro OSVČ, které se často skrývají pod názvem půjčky pro podnikatele, jsou nabízeny jak v bankovním, tak v nebankovním sektoru. Obecně platí, že nebankovní půjčky na živnost jsou méně výhodné než ty bankovní, na druhou stranu je u nebankovních společností obvykle snazší úvěr získat.

Současná nabídka půjček pro OSVČ je skutečně široká. Portfolia jednotlivých poskytovatelů zahrnují jak klasické podnikatelské úvěry, tak úvěry pro začínající podnikatele, které poslouží na rozjezd vlastního podnikání. V případě náhlé finanční nouze je možné využít také rychlých půjček pro OSVČ.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Úvěr pro živnostníky vs. spotřebitelská půjčka

S půjčkami pro OSVČ se pojí přísnější podmínky, než je tomu u spotřebitelských úvěrů. Banky i nebankovní společnosti při jejich poskytování bývají obezřetnější, jelikož jsou osoby samostatně výdělečně činné ve srovnání se zaměstnanci považovány za rizikovější.

Z tohoto důvodu je pro živnostníka mnohdy snazší využít běžného bezúčelového úvěru, u kterého většinou stačí doložit pravidelný příjem v dostatečné výši a nebýt zadlužen. Lze sice získat také půjčky bez registru, půjčky pro zadlužené či dokonce půjčky pro lidi v exekuci, takové produkty však nelze nikomu doporučit.

Dostupné úvěry pro OSVČ

Současná nabídka půjček pro OSVČ je velmi rozmanitá. Osoby samostatně výdělečně činné tak mohou zažádat například o půjčku pro OSVČ bez registru a zástavy, půjčku pro OSVČ bez daňového přiznání a podobně.

Nabídka úvěrů pro OSVČ zahrnuje tyto produkty:

 • půjčka pro OSVČ bez daňového přiznání
 • půjčka pro OSVČ bez registru
 • půjčka pro OSVČ bez daňového přiznání a registru
 • půjčka pro OSVČ bez registru a zástavy
 • půjčka pro OSVČ od státu
 • půjčka pro OSVČ ihned
 • půjčka pro OSVČ s exekucí

V některých případech může jeden a ten samý úvěr pro OSVČ nést více názvů. Například půjčka pro OSVČ bez registru může být zároveň půjčkou pro OSVČ s exekucí nebo půjčkou pro OSVČ bez daňového přiznání.

Půjčka pro OSVČ bez daňového přiznání

Jedná se o úvěr, který je určený především pro začínající podnikatele. Ti mohou místo daňového přiznání, které slouží k prověření příjmu, poskytnout výpis z osobního účtu.

Podmínky pro poskytnutí půjčky pro začínající OSVČ jsou obecně mírnější, nicméně bonita se kontroluje. Vyšší šance na schválení úvěru mají většinou ti, kteří žádají u nebankovní společnosti.

Osoby samostatně výdělečně činné, které nechtějí či nemohou doložit daňové přiznání, mohou také využít klasické neúčelové půjčky, u kterých stačí poskytnout výpis z účtu. Popřípadě existují také nebankovní půjčky bez doložení příjmu.

Půjčka pro OSVČ bez registru

Půjčky bez registru nabízejí nebankovní finanční instituce. Cílí přitom na lidi, kteří mají negativní záznam v registru dlužníků. V případě záznamů v úvěrovém registru jsou šance na schválení půjčky nižší, zejména pokud jde o půjčku bankovní.

Nutno podotknout, že půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy jsou kvůli vysoké RPSN velmi nevýhodné. Zájemce o půjčku by měl rovněž vědět, že ne vždy je záznam v registru nepřekonatelnou překážkou pro získání bezpečnějšího úvěru.

Půjčka pro OSVČ bez daňového přiznání a registru

Půjčky pro OSVČ bez daňového přiznání a registru jsou spojením dvou výše zmíněných druhů úvěrů. Pro jejich poskytnutí není potřeba dokládat daňové přiznání, stačí například výpis z účtu za několik posledních měsíců.

Zároveň na ně dosáhnou i lidé, kteří mají negativní záznam v jednom z úvěrových registrů. Obvykle platí, že podmínkou pro získání takovéto půjčky je pravidelný a dostatečně vysoký příjem. Ten lze prokázat například již zmíněným výpisem z osobního účtu.

Půjčka pro OSVČ bez registru a zástavy

Velké množství nebankovních půjček pro OSVČ bez registru je nabízeno zároveň bez nutnosti zajištění. Není tedy problém, když člověk nechce či nemůže za úvěr ručit nemovitým majetkem.

Platí, že půjčky bez zástavy bývají nižší než půjčky zajištěné nemovitostí. Jednou z podmínek, které musí žadatelé o úvěr splňovat, bývá pravidelný příjem, který se musí doložit výpisem z osobního účtu nebo pomocí daňového přiznání.

Půjčka pro OSVČ ihned

Podnikatelé, kteří potřebují peníze okamžitě, mohou zažádat o tzv. půjčku pro OSVČ ihned na účet. Jedná se o podnikatelské úvěry, zpravidla od nebankovních společností, které jsou vyplaceny okamžitě po schválení žádosti. Mohou tak pomoci například tehdy, když je nutné rychle zaplatit náhle vzniklé výdaje.

Další možností je klasická rychlá půjčka pro spotřebitele, kterou mohou bez problému získat i OSVČ. Žádost se podává online a většinou je potřeba doložit potvrzení o příjmu, v případě OSVČ tedy daňové přiznání nebo výpis z účtu za poslední tři měsíce.

Půjčka pro OSVČ s exekucí

Půjčky pro OSVČ s exekucí jsou velice rizikové a banky ani solidní nebankovní společnosti je nenabízejí, stejně jako je tomu u půjček bez registru. Je tedy potřeba se obrátit na méně bezpečnou a méně spolehlivou firmu. I u ní však bude s největší pravděpodobností podmínkou pravidelný příjem.

Je třeba mít na paměti, že půjčky pro OSVČ s exekucí patří mezi nejnebezpečnější úvěry vůbec, částečně proto, že se s nimi vysoká RPSN. Vyjdou velmi draho a situaci člověka v exekuci obvykle mnohonásobně zhorší.

Půjčka pro OSVČ s exekucí je velmi riziková jak pro poskytovatele, tak pro klienta.

Srovnání bankovních půjček pro OSVČ

Prakticky všechny velké tuzemské banky nabízejí půjčky pro podnikatele. V jejich portfoliu lze obvykle najít jak úvěry pro firmy s vysokým obratem, tak půjčky pro začínající OSVČ a malé firmy, které potřebují finance na rozjezd podnikání.

Česká spořitelna – půjčka pro OSVČ

Nabídka České spořitelny zahrnuje mnoho produktů určených jak pro spotřebitele, tak pro podnikatele. Jedním z nich je i kontokorentní úvěr pro začínající podnikatele s názvem Startovací kontokorent.

Startovací kontokorent je možné přečerpat až o 50 000 Kč a lze jej sjednat bez nutnosti zajištění. K jeho poskytnutí není vyžadováno ani daňové přiznání. Posouzení žádosti i správa úvěru je zdarma, výše úrokové sazby činí 16,90 % p. a.

Parametry úvěru pro živnostníky ČS:

 • Výše půjčky: až 50 000 Kč
 • Úroková sazba: 16,90 %

Úvěr pro začínající OSVČ a právnické osoby je možné využít na cokoliv, ať už se jedná o nákup zásob, platby faktur či mzdy zaměstnanců.

Peníze do 15 minut? Česká spořitelna nabízí rychlou půjčku na cokoliv až do výše 1 000 000 Kč.
Více informací o rychlé půjčce od České spořitelny >

MONETA Money Bank –⁠ půjčka pro OSVČ

MONETA Money Bank nabízí rychlou online půjčku pro OSVČ a firmy s názvem Expres Business. Půjčku lze sjednat až do výše 500 000 Kč bez daňového přiznání a ručení nemovitostí. Podmínkou je podnikat minimálně 12 měsíců. Úroková sazba je u tohoto úvěru 5,90 % p. a.

Ke sjednání půjčky pro OSVČ postačí dva doklady totožnosti, telefon a přístup k internetu. Schválení a podpis smlouvy probíhá online a je bez poplatku.

Parametry půjčky:

 • Výše půjčky: až 2 500 000 Kč
 • Splatnost: až 10 let
 • Úroková sazba: od 5,9 % p. a.

Při sjednávání na pobočce je nutné uhradit poplatek za vyřízení půjčky. Zároveň lze osobně požádat až o 2 500 000 Kč na cokoliv.

MONETA nabízí také rychlý spotřebitelský úvěr s úrokovou sazbou od 3,6 %.
Půjčit si až 800 000 Kč na cokoliv >

Equa Bank – půjčka pro OSVČ⁠

Equa Bank podnikatelům a živnostníkům nabízí půjčku s názvem Malý podnikatelský úvěr. Peníze lze použít na pokrytí investičních či provozních potřeb, účel není nutné dokládat. Úvěr může rovněž posloužit na refinancování jiného podnikatelského úvěru, kontokorentu, leasingu nebo firemní kreditní karty.

Půjčku pro OSVČ lze u Equa Bank sjednat ve dvou variantách – se zajištěním a bez zajištění.

Parametry úvěru se zajištěním:

 • Výše půjčky: až 2 000 000 Kč
 • Splatnost: až 15 let

Parametry úvěru bez zajištění:

 • Výše půjčky: 1 500 000 Kč
 • Splatnost: až 7 let

Výše zajištěného úvěru je až 2 000 000 Kč a splatnost až 15 let. Maximální výše úvěru bez zajištění je 1 500 000 Kč a splatnost až 7 let. Zajištěnou i nezajištěnou půjčku pro OSVČ lze sjednat pouze na pobočce.

Potřebujete bezpečnou bankovní půjčku ihned? Minutová půjčka od Equa Bank je schválena do 3 minut. Půjčit si lze až 700 000 Kč na cokoliv.
Sjednat Minutovou půjčku >

Ferratum – půjčka pro OSVČ⁠

Půjčka Ferratum je určená jak spotřebitelům, tak podnikatelům a živnostníkům. Úvěr se sjednává podobně jako kontokorent, a to s limitem čerpání až 80 000 Kč. Klient peníze obdrží ihned po schválení online žádosti na svůj bankovní účet.

Sjednání a vedení úvěrového účtu je zdarma. Parametry konkrétní půjčky si lze spočítat v úvěrové kalkulačce na webových stránkách společnosti.

Půjčku Ferratum Credit lze sjednat až do výše 80 000 Kč. Peníze budou vyplaceny okamžitě po schválení žádosti.
Sjednat půjčku Ferratum >

Srovnání nebankovních půjček pro OSVČ

Osoby samostatně výdělečně činné, které z nějakého důvodu nechtějí využít bankovního úvěru, si mohou vybrat z pestré nabídky úvěrů nebankovních.

Jednotlivé společnosti poskytují širokou škálu produktů s odlišnými podmínkami, tu nejvýhodnější nebankovní půjčku pro OSVČ proto nalezne takřka každý.

Acema –⁠ půjčka pro OSVČ bez registru

Nebankovní půjčka pro OSVČ od společnosti Acema je nabízena ve formě zajištěného úvěru. Zajištění je možné nemovitým i movitým majetkem.

Parametry Acema půjčky pro OSVČ bez registru:

 • Výše půjčky: až 50 000 000 Kč
 • Splatnost: až 20 let
 • Úroková sazba: od 8,69 %

Úvěr od Acema je vhodný pro OSVČ i malé a střední firmy. Lze jej sjednat až do výše 50 000 000 Kč, přičemž může sloužit i na refinancování či konsolidaci nevýhodných úvěrů. Délka doby splatnosti činí až 20 let a úroková sazba začíná na 8,69 % p. a.

Mezi výhody této půjčky patří možnost hotovostní zálohy ihned po podpisu smlouvy a rychlé vyplacení dohodnuté částky. Společnost Acema při poskytování půjček jako jedna z mála nenahlíží do registru.

Firmy i OSVČ si u Acema mohou půjčit až 50 000 000 Kč. Výhodou je možnost vyplacení zálohy v hotovosti ihned po sjednání.
Všechny výhody Acema půjčky >

Cofidis –⁠ půjčka pro OSVČ

Nebankovní úvěr pro OSVČ i zaměstnance nabízí například společnost Cofidis. Není třeba dokládat účel úvěru, peníze je tudíž možné využít na cokoliv.

Půjčku Cofidis lze sjednat až do výše 1 000 000 Kč s maximální splatností 120 měsíců a úrokovou sazbou od 2,33 % p. a. Peníze je možné získat již během 24 hodin.

Parametry půjčky Cofidis:

 • Výše půjčky: až 1 000 000 Kč
 • Splatnost: až 120 měsíců
 • Úroková sazba: od 2,33 %

K nebankovní půjčce pro OSVČ od Cofidis je nabízena možnost odložení splátek, minimum papírování a vyřízení půjčky online. Veškeré úkony spojené s úvěrem, tedy sjednání, vedení, elektronické výpisy apod. jsou zdarma.

Hledáte nebankovní půjčku pro OSVČ? Vyzkoušejte bezúčelový úvěr od Cofidis, který lze sjednat až do výše 1 000 000 Kč s úrokovou sazbou od 2,33 % p. a.
Zobrazit parametry půjčky Cofidis >

Zonky –⁠ půjčka pro OSVČ

Zajímavou alternativou nebankovních půjček pro OSVČ je Zonky půjčka neboli půjčka od lidí, která funguje na peer-to-peer principu. Úvěr od Zonky vyjde levněji než v bance a navíc lze všechno pohodlně zařídit online. Peníze je možné obdržet již během 5 minut.

Výše Zonky půjčky může být až 900 000 Kč. V rámci žádosti o úvěr si klient přímo volí, kolik je měsíčně schopen splácet. Výše měsíční splátky může být od 500 Kč do 18 200 Kč. Úroková sazba u Zonky půjčky začíná již na 2,99 % p. a.

Parametry Zonky půjčky:

 • Výše půjčky: až 900 000 Kč
 • Splatnost: až 10 let
 • Úroková sazba: od 2,99 %

U Zonky klienti platí poplatek za vyřízení půjčky ve výši 2 % z poskytnuté částky, ostatní úkony spojené s úvěrem jsou zdarma.

Zonky půjčka je díky úrokové sazbě od 2,99 % levnější než úvěr v bance. Půjčit si lze až do výše 900 000 Kč.
Zažádat o Zonky půjčku >

Fajn půjčka –⁠ půjčka pro OSVČ

Neúčelový nebankovní úvěr Fajn půjčka od společnosti Fair Credit mohou čerpat jak zaměstnanci, tak OSVČ. Jedná se o bezhotovostní půjčku ve výši až 150 000 Kč, kterou lze využít na jakékoliv větší výdaje. Ti, kterým postačí půjčka do 70 000 Kč, mohou zažádat o Fajn půjčku v hotovosti.

Parametry Fajn půjčky pro OSVČ:

 • Výše půjčky: až 150 000 Kč
 • Splatnost: až 36 měsíců
 • Úroková sazba: od 20,74 %

Splatnost Fajn půjčky se pohybuje od 45 týdnů do 36 měsíců. Výši úrokové sazby lze zjistit v úvěrové kalkulačce na webových stránkách společnosti Fair Credit.

Fajn půjčka MAX je nabízena až do výše 150 000 Kč a lze ji využít na cokoliv.
Sjednat Fajn půjčku MAX >

Půjčky od státu pro OSVČ

Kromě klasických bankovních a nebankovních půjček pro OSVČ existují také půjčky pro OSVČ od státu, respektive státní podpora v podobě zvýhodněných půjček od Českomoravské záruční a rozvojové banky.

V souvislosti s koronavirovou epidemií bylo například možné žádat o bezúročnou půjčku pro OSVČ, která byla určená pro malé a střední podnikatele zasažené koronavirem.

Českomoravská záruční a rozvojová banka představuje speciální ekonomický subjekt, který v rámci vládou schválených programů poskytuje výhodné půjčky na podporu podnikání. Tyto státní půjčky pro OSVČ jsou vždy účelové a jejich účel je potřeba doložit.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.