Poštovní spořitelna – poštovní účet, poštovní půjčka

Poštovní spořitelna je obchodní značkou banky ČSOB. Poštovní spořitelna vznikla v roce 1991 původně jako samostatná banka. Roku 1995 ji převzala Investiční a poštovní banka. V roce 2000 se Poštovní spořitelna stala součástí skupiny ČSOB vlastněné belgickou KBC Bank

Osobní základní účet u Poštovní spořitelny

Základní osobní účet nabízený Poštovní spořitelnou deklaruje bezplatné příchozí úhrady v rámci ČR. K účtu je zdarma poskytována debetní karta

Účet lze pohodlně ovládat přes internet nebo mobil přes Smartbanking K účtu je nabízen také kontokorent.

Vedení účtu je zpoplatněno měsíčně 25 Kč, za odchozí platbu je vybírán poplatek 5 Kč. Výběr hotovosti debetní kartou z bankomatu ČSOB a Poštovní spořitelny v ČR je za poplatek 5 Kč. Z bankomatu jiné banky v ČR je stanoven poplatek 40 Kč.

Poštovní účet Poštovní spořitelny

Poštovní účet je osobním bankovním účtem, který nabízí mnoho výhod, na rozdíl od Základního účtu.

Poštovní účet nabízí bezplatné vedení účtu, pokud přichází pravidelně příjem nad 10 000 Kč. Děti a studenti do 26 let mají účet také zdarma. K účtu jsou také k dispozici 2 bezkontaktní karty bez poplatku.

Poštovní účet je také zdarma na 3 roky pro osoby při mateřské a rodičovské dovolené. Osoby starší 58 let a zdravotně postižení ho mají zdarma při zasílání příjmu 5 000 Kč za měsíc.

Neomezené výběry hotovosti z našich bankomatů a 1x měsíčně na poště. Zdarma jsou také odchozí úhrady zadané v Internetovém bankovnictví nebo Smartbankingu v rámci ČR.

Kontokorentní úvěr u Poštovní spořitelny

Kontokorent lze sjednat při založení osobního účtu či dodatečně. K dispozici je až 250 000 Kč

Poplatek za vedení kontokorentu není, je veden zdarma. Taktéž změna úvěrového limitu je zdarma. Úroková sazba za čerpání úvěru je 17,90 %.

Kreditka Poštovní spořitelny

Poštovní spořitelna nabízí Kreditku na prvních 6 měsíců bez úroků. Vedení Kreditky je zdarma při útratě 3 000 Kč měsíčně. Při čerpání peněz má klient až 55 dnů na vrácení bez úroků. Poté je úrok 19,99 %.

Poplatek za vedení účtu je 30 Kč měsíčně. Při výběru hotovosti Kreditkou z bankomatu ČSOB nebo Poštovní spořitelny v ČR a SR je poplatek 50 Kč. Výběr hotovosti na České poště je zpoplatněn částkou 70 Kč.

Poštovní půjčka

Poštovní spořitelna nabízí svým klientům Poštovní půjčku, která přijde na účet do 15 min od sjednání. Sjednání, vedení a změna splátek jsou zdarma.

Poštovní půjčka je s úrokovou sazbou od 4,9 % a RPSN od 5 %. Vedení úvěru je zdarma. Splátky lze snížit, zvýšit i odložit, také lze půjčku kdykoli zdarma předčasně splatit.

Půjčka je nabízena od 20 000 Kč do 800 000 Kč. Doba splácení je od 1 roku do 8 let. K půjčce není potřeba zajištění nemovitostí.

Poštovní půjčka na bydlení

Poštovní půjčka na bydlení je nabízena od 70 000 Kč do 1 000 000 Kč s úrokovou sazbou od 4,9 % p.a. a RPSN od 5 %. Půjčku lze užít na nový byt, dům i rekonstrukci. 20 % poštovní půjčky na bydlení může klient využít na cokoliv. Sjednání a vedení půjčky je zdarma.

Doba splácení je od 1 roku do 12 let. Půjčku je možné sjednat online, po telefonu či na pobočce.

Pro klienty Poštovní spořitelny je ke sjednání potřeba předložit občanský průkaz.

A pokud žadatel není klientem Poštovní spořitelny nebo neposílá na účet u Poštovní spořitelny výplatu, je nutno doložit:

  • Zaměstnanci – potvrzení o výši příjmů a výpis z účtu
  • Podnikatelé – daňové přiznání za poslední zdaňovací období
  • Senioři – rozhodnutí o přiznání důchodu a poslední ústřižek složenky či výpis z účtu

Poštovní půjčka po ruce

Poštovní půjčka po ruce je nabízena jako rychlá rezerva, když klient potřebuje malou sumu peněz. Lze si půjčit od 10 000 Kč do 80 000 Kč. RPSN je 11,5 % a měsíční splátky se nabízejí ve 3 variantách bez ohledu na výši půjčky. Měsíčně tak lze za stejné výše RPSN splácet buď 500 Kč, 1 000 Kč nebo 2 000 Kč.

Pro klienty Poštovní spořitelny je ke sjednání potřeba předložit občanský průkaz.

A pokud žadatel není klientem Poštovní spořitelny nebo neposílá na účet u Poštovní spořitelny výplatu, je nutno doložit:

  • Zaměstnanci – potvrzení o výši příjmů a výpis z účtu
  • Podnikatelé – daňové přiznání za poslední zdaňovací období
  • Senioři – rozhodnutí o přiznání důchodu a poslední ústřižek složenky či výpis z účtu

Poštovní sjednocená půjčka

Poštovní spořitelna nabízí sjednocení více půjček do jedné s úrokovou sazbou od 4,9 % p.a. a RPSN od 5 %. Uvádí, že klient bude splácet méně a půjčku lze splácet až 10 let. K původní půjčce si lze navíc půjčit až 750 000 Kč.

Kontakt

www.postovnisporitelna.cz
800 210 210 (Po – Pá 7–22, So – Ne 8–22)
495 800 121 (nonstop)

Kam posílat dokumenty:
Poštovní spořitelna – klientské služby
P.O. BOX 22
Depo Hradec Králové 70
502 22

Pro vnitrostátní platební transakce je kód banky 0300.
Pro mezinárodní platební transakce je kód SWIFT/BIC CEKOCZPP.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.