Equa bank, nyní Raiffeisenbank – přihlášení, bankovnictví, hypotéka, spořicí účet

Minutová půjčka až 700 000 Kč

Úrok od 6,7 %, RPSN od 6,7 %

 • Schválení půjčky již do 3 minut
 • Možnost vyřízení online
 • Předčasné splacení zdarma
Mám zájem o půjčku od Equa Bank

Raiffeisenbank, která pojmula Equa bank, nabízí srozumitelné a transparentní služby osobního i firemního bankovnictví a v porovnání s konkurenčními bankami je poskytuje za velmi výhodných podmínek. O tom ostatně svědčí i řada ocenění, která Equa bank za dobu svého fungování získala. Jakých produktů od Raiffeisenbank lze v současnosti využívat?

Equa bank u nás pod svým názvem působila od roku 2011. Její předchůdkyní byla IC Banka, která vznikla již v roce 1993, a následně Banco Popolare. Ta se roku 2011 stala členem skupiny Equa Group Limited, s čímž souvisí i změna jména. Od roku 2022 ale Equa bank přešla pod Raiffeisenbank.

Repůjčka s odměnou až 10 000 Kč

Raiffeisenbank nabízí odměnu 2 000 Kč za každých 50 000 Kč převedených z jiné banky. Celkem lze v rámci refinancování získat až 10 000 Kč. Akce platí pro nové i stávající klienty.

Kolik ušetřím?

Nabízené produkty

Raiffeisenbank poskytuje bankovní produkty pro fyzické osoby v následujících kategoriích: běžný účet, půjčky, hypotéky, investice a spoření. Mezi oblíbené produkty patří zejména běžný účet Raiffeisenbank, který je při splnění nenáročných podmínek zcela bez poplatků, Minutová půjčka a konsolidace úvěrů s názvem RePůjčka.

Equa bank nabízí běžný účet zdarma a bez poplatků. Zdarma je jak založení a vedení účtu, tak výběry ze všech bankomatů doma i v zahraničí.
Založit běžný účet online >

Minutová půjčka Raiffeisenbank

Minutová půjčka od Raiffeisenbank umožňuje získat až 1 200 000 Kč na cokoliv. Lze o ni zažádat velmi snadno – zájemce vyplní základní údaje o sobě a své ekonomické situaci online nebo na pobočce, popřípadě Raiffeisenbank kontaktuje telefonicky. Během tří minut se dozví, zda byla jeho žádost schválena či nikoliv.

Online lze půjčku sjednat na tomto odkaze.

K vyřízení žádosti postačí pouze jeden doklad totožnosti.

Parametry Minutové půjčky Raiffeisenbank:

 • Výše půjčky: 5 000 Kč – 1 200 000 Kč
 • Doba splácení: 3 – 120 měsíců
 • Úroková sazba: od 6,7 % p.a.
 • Vyřízení a vedení půjčky: zdarma
 • Předčasné splacení: zdarma

Výši splátky a dobu splácení úvěru si klient nastaví dle jeho momentální situace, datum splátky je případně možné snadno změnit v Raiffeisenbank internetovém bankovnictví. Čerpat Raiffeisenbank půjčku lze ihned po podpisu smlouvy.

Raiffeisenbank běžný účet

Raiffeisenbank běžný účet je určen jak pro osobní užití běžným klientem, tak pro podnikatele (fyzické i právnické osoby).

Běžný účet pro jednotlivce Raiffeisenbank nabízí zcela zdarma, tedy bez poplatků za vedení, zřízení a výběry ze všech bankomatů v České republice i v zahraničí. Založit běžný účet Raiffeisenbank je možné ZDE.

Majitelé běžného účtu získávají od Raiffeisenbank spořicí účet HIT PLUS s bonusovým úrokem až 5,2 % p. a. a k účtu v korunách si mohou otevřít také účet v EUR a USD.

Spořicí účet Raiffeisenbank

Spořicí účet je nabízen ve třech variantách – MAX, HIT a EXTRA. Založení a vedení všech typů spořicího účtu je zdarma, Raiffeisenbank nepožaduje ani žádné minimální vklady nebo minimální zůstatek na účtu. Raiffeisenbank spořicí účet lze zřídit online nebo na pobočce banky.

Spořicí účet MAX

Spořicí účet MAX má dva typy úrokových sazeb dle zůstatku. Zůstatek do 500 000 Kč se úročí sazbou 0,2 % a zůstatek nad 500 000 Kč sazbou 1 %. Klasický spořicí účet lze vést jen v české koruně.

Spořicí účet HIT PLUS

Spořicí účet HIT PLUS Raiffeisenbank nabízí s bonusovou úrokovou sazbou. Pro získání bonusu jsou nutné alespoň tři bezkontaktní platby kartou měsíčně. Pokud jednu z těchto podmínek klient splní, získá bonusový úrok v průběhu následujícího měsíce. Spořicí účet HIT od Raiffeisenbank je možné vést pouze v české koruně.

Celkový bonusový úrok je složen ze základní sazby 0,1 % p. a. a bonus 5,1 % p. a. v případě částky do 500 tisíc.

Spořicí účet EXTRA EUR

Spořicí účet EXTRA EUR slouží ke zhodnocení úspor v eurech, které se úročí sazbou 0,01 %. Pokud v daném měsíci z účtu neproběhla žádná odchozí platba, bude při vkladu do 200 000 EUR připsán extra úrok 0,01 %.

Úroková sazba u hypotéky od Equa bank patří mezi ty nejnižší na trhu.
Úroková sazba u hypotéky od Equa bank patří mezi ty nejnižší na trhu.

Účelová hypotéka Raiffeisenbank

Klasickou účelovou hypotéku od Raiffeisenbank lze využít ke koupi, rekonstrukci či výstavbě vlastního bydlení, k vypořádání vlastnických vztahů nebo k proplacení nákladů investovaných do nemovitosti. Získat je možné až 90 % hodnoty dané nemovitosti.

Stejně jako další produkty Raiffeisenbank se i hypotéka pojí s minimem poplatků – např. mimořádné splátky, sjednání i vedení úvěru jsou zcela zdarma. K tomu Raiffeisenbank nabízí jednu z nejnižších úrokových sazeb na trhu.

Parametry hypotéky:

 • Minimální výše úvěru: 300 000 Kč
 • Maximální výše úvěru: neomezeno
 • Doba splácení: 5 – 35 let
 • Úroková sazba: od 2,29 % p. a. (možnézískat u hypotéky od 1 000 000 Kč až do 80 % hodnoty nemovitosti)

Orientační úrokové sazby s pevnou dobou platnosti:

Délka fixaceÚroková sazba
1 rokod 3,99 % p. a.
3 rokyod 2,29 % p. a.
5 letod 2,29 % p. a.

Zažádat o hypotéku je možné prostřednictvím online formuláře, následně bude žadatel pozván na pobočku Raiffeisenbank pro další zpracování.

Americká hypotéka Raiffeisenbank

Půjčené peníze není nutné investovat pouze do vlastního bydlení. Americkou hypotékou lze financovat například vybavení kanceláře, exotickou dovolenou nebo opravu auta.

Běžný účet od Raiffeisenbank nabízí výběry hotovosti v ČR i v zahraničí zdarma. Založení a vedení účtu je rovněž bez poplatků.
Založit běžný účet Raiffeisenbank online >

Také americká hypotéka je poskytována bez zbytečných poplatků. Zdarma je jak sjednání a vedení úvěru, tak jeho předčasné splacení. Podmínkou je ručení nemovitostí.

Parametry americké hypotéky:

 • Minimální výše úvěru: 200 000 Kč
 • Maximální výše úvěru: neomezeno
 • Doba splácení: 5 – 20 let
 • Úroková sazba: od 3,79 %

Výše půjčené částky může být až 70 % hodnoty zastavěné nemovitosti, fixaci lze nastavit na dobu 1 roku, 3 let nebo 5 let.

Orientační úrokové sazby s pevnou dobou platnosti:

Délka fixaceÚroková sazba 
1 rokza 3,99 % p.a.
3 rokyza 3,79 % p.a.
5 letza 3,79 % p.a.

Raiffeisenbank refinancování hypotéky

U Raiffeisenbank lze hypotéku (účelovou i neúčelovou) také refinancovat a získat tak výhodnější splátkové podmínky. Refinancování klientům umožňuje upravit výši splátek a získat výhodnější úrokovou sazbu, než jim nabízí stávající banka.

Konsolidace u Raiffeisenbank

V rámci Raiffeisenbank konsolidace s názvem RePůjčka lze sloučit všechny půjčky různých společností do jedné a ušetřit tak na úrocích. Konsolidovat je možné běžné půjčky, kreditní karty, kontokorenty, karty od splátkových společností, leasingy na auto i účelové půjčky.

Parametry konsolidace:

 • Výše úvěru: 50 000 Kč – 1 200 000 Kč
 • Maximální počet půjček: neomezeno
 • Nutnost doložit příjem: ano
 • Kontrola registru dlužníků: ano
 • Poplatek za vyřízení, vedení nebo předčasné splacení: zdarma
 • Doba splatnosti: 12 – 120 měsíců
 • RPSN: od 3,9 %

Žádost o konsolidaci, vedení půjčky, změna splátek i předčasné splacení je zdarma. Termín a výši splátky si klienti mohou zdarma změnit v internetovém bankovnictví k běžnému účtu Raiffeisenbank, který je každému žadateli o konsolidaci zřízen automaticky.

Kontokorent Raiffeisenbank

Kontokorent Raiffeisenbank je nabízen k běžnému účtu. Vedení a zřízení kontokorentu je zdarma, úroková sazba dle zvoleného typu účtu dosahuje až 19,9 %.

Limit čerpání je u každého klienta individuální v závislosti na výši příjmu, pohybuje se však mezi 5 000 a 100 000 Kč. Limit lze do určité míry měnit přímo v internetovém bankovnictví.

Raiffeisenbank termínovaný vklad

Termínovaný vklad přináší možnost zhodnotit finanční prostředky vyšší úrokovou sazbou než běžný nebo spořicí účet. Raiffeisenbank termínovaný vklad nabízí jak běžným klientům, tak právnickým osobám, a to bez poplatků. Jeho zřízení je možné buď online nebo na jedné z poboček Reiffeisenbank.

Úroková sazba se u termínovaných vkladů pohybuje od 0,2 % p.a. (3 měsíce) až po 0,8 % (60 měsíců).

Raiffeisenbank internetové bankovnictví

Díky internetovému bankovnictví Raiffeisenbank lze mít dokonalý přehled o příchozích a odchozích transakcích, půjčkách, spoření a dalších produktech od Raiffeisenbank.

K dispozici je také nová aplikace mobilního bankovnictví, kterou lze využívat na libovolném množství zařízení. Mezi její užitečné funkce patří například přihlášení pomocí otisku prstu nebo Face ID, potvrzování plateb do 10 tisíc korun otiskem prstu, fulltextové vyhledávání, dočasná blokace karty na 24 hodin nebo možnost připojení cizoměnových účtů ke kartě.

Díky mobilnímu a internetovému bankovnictví Equa bank lze mít veškeré využívané produkty pod kontrolou.
Díky mobilnímu a internetovému bankovnictví Equa bank lze mít veškeré využívané produkty pod kontrolou.

Pobočky a vkladové bankomaty Raiffeisenbank

V České republice se aktuálně nachází několik desítek poboček Raiffeisenbank, banka do budoucna plánuje jejich síť rozšířit. Seznam poboček je dostupný na webových stránkách společnosti.

Vkladové bankomaty Raiffeisenbank by měly být zprovozněny na podzim 2019 a najít bychom je měli v nejvytíženějších pobočkách napříč celou republikou. Takzvané vkladomaty umožní výběry a vklady v CZK a také vklady v EUR a USD na účty v cizí měně, jejichž vedení banka nabízí zdarma.

Pobočky Equa bank se nacházejí ve větších českých městech. Jejich kompletní seznam lze najít na webu společnosti.
Pobočky Equa bank se nacházejí ve větších českých městech. Jejich kompletní seznam lze najít na webu společnosti.

O společnosti Raiffeisenbank, recenze a ocenění

Raiffeisenbank byla založena v roce 1994 pod jménem IC Banka, v roce 2011 došlo k přejmenování na Raiffeisenbank. Společnost cílí jak na běžné, tak firemní klienty. V soutěži Finparáda.cz – Finanční produkt roku 2018 se Raiffeisenbank v kategorii Bankovních osobních účtů umístila podruhé na 1. místě se svým běžným účtem a v kategorii Hypotéky obsadila 3. místo s produktem účelová hypotéka. V soutěži Banka roku 2018 vyhrála RaiffeisenBank 1. místo a stala se tak Bankou zákazníků 2018.

Raiffeisenbank nabízí běžné, podnikatelské a spořicí účty bez poplatků, kontokorent, půjčky, hypotéky a další produkty. Dle dostupných recenzí Raiffeisenbank si klienti pochvalují především běžný účet, jehož součástí jsou výběry ze všech bankomatů v České republice zdarma, a Minutovou půjčku, která nabízí velmi výhodné podmínky. V současné době má banka více jak 350 tisíc spokojených klientů.

Raiffeisenbank – Kontakt

Telefon: 222 010 111
E-mail: info@equabank.cz

Klientské centrum
Telefon:
222 010 222
E-mail: klientske.centrum@equabank.cz

WWW: Equabank.cz
Equa bank internetové bankovnictví: Equabanking.cz

Sídlo centrály Equa bank
Karolinská 661/4
186 00 Praha 8

Kód banky bývalé Equa bank

Kód banky se využívá pouze pro vnitrostátní platební styk, pro mezinárodní transakce je třeba znát kód SWIFT/BIC, který se skládá z osmi znaků.

Pro vnitrostátní platební transakce je kód banky 6100.
Pro mezinárodní platební transakce je kód SWIFT/BIC EQBKCZPP.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.