Equa bank – Minutová půjčka, běžný účet, hypotéka

Equa bank – Minutová půjčka, běžný účet, hypotéka

Equa bank byla založena v roce 1994 pod jménem IC Banka. Roku 2007 došlo k prodeji a přejmenování na Banco Popolare. Roku 2011 byla Banco Popolare převedena k Equa Group Limited a přejmenována na Equa bank.

Equa bank Minutová půjčka

Hlavním nabízeným finančním produktem je Minutová půjčka Equa Bank.

O Minutovou půjčku lze zažádat snadno. Žadatel musí vyplnit základní údaje o sobě a o jeho ekonomické situaci do formuláře online. Žadatel se poté téměř hned doví, na jakou úrokovou sazbu dosáhne.

Půjčit si lze minimálně 5 000 Kč a maximálně 600 000 Kč. Doba splácení se pohybuje od 3 do 84 měsíců.

Maximální RPSN je 17,51 %. Peníze klient může dostat na svůj účet i během téhož dne.

Předčasné splacení úvěru i mimořádné splátky jsou zdarma.

Equa bank běžný účet

Equa Bank běžný účet je určen jak pro osobní užití běžným klientem, tak pro podnikatele (pro fyzické i právnické osoby).

Pro klienta jednotlivce nabízí běžný účet zdarma. Běžný účet je bez poplatků za vedení, zřízení a výběry z jakýchkoliv bankomatů v České republice jsou zdarma. Poplatek za výběr z bankomatu v zahraničí je 9 Kč.

Nevýhodou běžného účtu u Equa bank je neexistence vkladomatů. Peníze tak klient musí vkládat na účet na poště či přeposláním z jiného účtu u jiné banky.

Spořící účet Equa bank

Equa bank nabízí spořící účet klasický, HIT a EXTRA. Klasický a HIT spořící účet lze vést jen v české koruně, spořící účet EXTRA pouze v eurech. Založení a vedení všech typů spořícího účtu je zdarma. Equa bank nepožaduje žádné minimální vklady nebo minimální zůstatek na účtu. Spořící účet u Equa bank lze zřídit online nebo na pobočce.

Klasický spořící účet má 3 typy úrokových sazeb dle zůstatku. Zůstatek do 500 000 Kč úročí sazbou 0,2 %, zůstatek nad 500 000 Kč do 10 000 000 sazbou 1 % a zůstatek nad 10 000 000 Kč sazbou 0,01 %. 

Spořící účet HIT nabízí bonusovou úrokovou sazbu. Pro získání bonusu je nutné provést tři platby bezkontaktní kartou u obchodníka. Pokud toto klient splní, v průběhu následujícího měsíce dostane bonusový úrok. Zřízení a vedení spořícího účtu HIT je zdarma. 

Spořící účet HIT úročí úspory do 200 000 Kč sazbou 0,2 % a bonusem 0,8 %. Úspory od 200 000 do 10 000 000 Kč sazbou 0,2 % a úspory nad 10 000 000 Kč úročíme sazbou 0,01 %. 

Hypotéky Equa bank

Equa Bank nabízí dva typy hypoték. Hypotéku na bydlení (neúčelovou) a neúčelovou hypotéku (tzv. americkou).

Klasická (účelová) hypotéka

Klasickou hypotékou Equa bank lze financovat koupě, výstavba, vypořádání vlastnických vztahů a proplacení nákladů investovaných do nemovitosti. Získat je možné až 90 % hodnoty dané nemovitosti.

Podmínkou je věk 18 let, bonita a nemovitost k ručení.

Equa bank hypotéka si zakládá na minimu poplatků, např. žádné poplatky za mimořádné splátky, sjednání a vedení. Zažádat o hypotéku lze online, poté je žadatel pozván na pobočku pro další zpracování. Celková doba splatnosti je 5 až 30 let.

Garantovaná úroková sazba může být od 2,49 %, avšak je nutné splnit určité podmínky.

Americká hypotéka

Půjčené peníze není nutné investovat do vlastního bydlení, popřípadě do rekonstrukce. Peníze lze využít pro nákup libovolných věcí a služeb.

Výše půjčené částky se může být až 70 % hodnoty zastavěné nemovitosti. Minimálně lze půjčit 200 000 Kč. Celková doba splatnosti je od 5 do 20 let. Fixaci lze nastavit na dobu 1 roku, 3 let a 5 let.

Equa Bank refinancování hypotéky

Equa Bank nabízí refinancování hypoték klasických a také amerických (neúčelových) hypoték.

Konsolidace u Equa bank

V rámci Equa bank konsolidace lze sloučit všechny půjčky různých společností do jedné. Konsolidovat lze běžné půjčky, kreditní karty, kontokorenty, karty od splátkových společností, leasingy na auto i účelové půjčky.

Žádost o konsolidaci, vedení půjčky, změna splátek i předčasné splacení je zdarma.

Kontokorent Equa bank

Kontokorent Equa bank je nabízen k běžnému účtu. Vedení a zřízení kontokorentu je zdarma. Úroková sazba je dle zvoleného typu účtu až 19,9 %.

Equa bank umožňuje nastavit limit přečerpání od 5 000 do 100 000 Kč. Avšak u každého klienta je limit individuální. Maximálně však dvojnásobek jeho měsíčního příjmu na účet. Povolený limit si klient může libovolně měnit přímo v internetovém bankovnictví.

Equa Bank termínovaný vklad

Equa Bank nabízí také termínované vklady. Jak pro běžné klienty, tak pro právnické osoby. Termínovaný vklad Equa bank vede zdarma a bez poplatků.

Úroková sazba se pohybuje od 0,25 % p.a. (3 měsíce) až po 2,00 % (60 měsíců).

Zřízení termínovaného vkladu lze online nebo na pobočce Equa bank.

O společnosti

Equa bank byla založena v roce 1994 pod jménem IC Banka a později přejmenována na Equa bank. Tato banka cílí jak na běžné klienty, tak na firemní klientelu. V soutěži Finparáda.cz – Finanční produkt roku 2018 se Equa bank v kategorii Bankovních osobních účtů umístila podruhé na 1. místě s Běžným účtem. V kategorii Hypotéky obsadila 3. místo s produktem Účelová hypotéka. V soutěži Banka roku 2018 vyhrála Equa Bank a stala se Bankou zákazníků 2018.

V současné době má Equa bank více jak 350 tisíc klientů. Equa banka nabízí běžné, podnikatelské, spořící účty bez poplatků a kontokorent. Největší předností Equa je běžný účet, jehož součástí jsou výběry ze všech bankomatů v České republice zdarma.

Kontakt

klientske.centrum@equabank.cz
www.equabank.cz
www.equabanking.cz (internetové bankovnictví)
222 010 222

Sídlo centrály Equa bank
Karolinská 661/4
186 00 Praha 8

Pro vnitrostátní platební transakce je kód banky 6100.
Pro mezinárodní platební transakce je kód SWIFT/BIC EQBKCZPP.