Sberbank – přihlášení, půjčka, úvěr, spořicí účet, konsolidace

Bankovní půjčka až 1 000 000 Kč

Úrok od 2,99 %, RPSN od 3,08 %

 • Sjednání a vedení půjčky zdarma
 • Splatnost až 96 měsíců
 • Snadná online žádost
Mám zájem o Sberbank půjčku

Banka Sberbank nabízí finanční produkty pro fyzické osoby i malé a velké firmy. Její portfolium obsahuje běžné a spořicí účty, půjčky, hypoteční úvěry, pojištění a investiční produkty. Kromě toho Sberbank pomáhá v mnoha oblastech a zapojuje své zaměstnance do dobročinných akcí – podporuje projekty na obnovu krajiny a spravuje Nadační fond Sberbank CZ.

Sberbank CZ, a.s. byla založena roku 1993 pod názvem Volksbank. V roce 2011 Volksbank odkoupila ruská banka Sberbank a roku 2013 došlo ke změně názvu na Sberbank CZ. Banky Sberbank ve střední Evropě a na Balkáně spadají pod společnost Sberbank Europe sídlící ve Vídni.

Sberbank nabízí bankovní produkty pro fyzické osoby v následujících kategoriích: běžné účty, půjčky, spořicí účty a hypoteční úvěry.

U některých půjček jsou nabízeny i první půjčky zdarma, jednou z nich je i Zaplo půjčka.

Sberbank běžný účet

Banka Sberbank poskytuje tři varianty běžného účtu s názvy FÉR účet START, FÉR účet PLUS a FÉR účet EXTRA. Každý aktivní uživatel může získat běžný účet bez poplatků a navíc odměnu za věrnost každý rok.

FÉR účet STARTFÉR účet PLUSFÉR účet EXTRA
Domácí příchozí úhrady a odchozí online platby×
Neomezené výběry z bankomatů v ČR a v zahraničí×
Internet banking Sberbank Online a Sberbank Online Mobile
Debetní karta VISA Classic / Mastercard×
Debetní karta Mastercard Gold500 Kč350 Kč
Odměna za věrnost×

Běžný účet lze získat přes internet z pohodlí domova. Pro založení běžného účtu Sberbank online stačí vyplnit žádost a FÉR účet aktivovat první platbou. Banka poté zašle přihlašovací údaje.

K založení účtu jsou potřeba dva platné doklady totožnosti, mobilní telefon, přístup k e-mailu a číslo účtu v ČR pro zaslání aktivační platby.

Sberbank spořicí účet

Spořící účet Sberbank lze sjednat ve dvou variantách s názvy FÉR spoření PLUS a FÉR spoření EXTRA.

Sberbank FÉR spoření PLUS je určeno pro zhodnocení vkladů v korunách, FÉR spoření EXTRA umožňuje spořit v měnách EUR, USD a RUB. Sjednání a vedení spořicího účtu je zdarma.

Úroková sazba u spořicího účtu Sberbank FÉR spoření PLUS činí 1,0 %, v případě užívání běžného účtu Sberbank 1,2 %.

Úroková sazba
Běžný účet Sberbank + spořicí účet1,2 % p. a.
Spořicí účet bez běžného účtu1 % p. a.

Úrok u varianty FÉR spoření EXTRA se pohybuje od 0,01 % do 5,10 % ročně. Jedná se o spořicí účet určený pro zhodnocení vkladů v cizích měnách.

Úroková sazba
Do 100 000 EUR0,05 % p. a.
Nad 100 000 EUR0,05 % p. a.
Do 150 000 USD0,80 % p. a.
Nad 150 000 USD1,00 % p. a.
Do 15 000 000 RUB5,10 % p. a.
Nad 15 000 000 RUB0,01 % p. a.

Sberbank FÉR spoření PLUS i EXTRA je možné založit online. Stačí vyplnit žádost, provést aktivační platbu a vyčkat na zaslání přihlašovacích údajů.

K založení spořicího účtu Sberbank jsou potřeba dva doklady totožnosti, mobilní telefon, přístup k e-mailu a číslo účtu v ČR pro zaslání aktivační platby.

Platební karty Sberbank

Banka Sberbank poskytovala kreditní karty s bezúročným obdobím 45 dní. Úroková sazba pro bezhotovostní platby činila 23,9 % a pro výběry hotovosti 29,9 %. V současnosti již Sberbank kreditní karty nenabízí.

Ve stálé nabídce Sberbank lze pořád najít základní debetní karty VISA a Mastercard. Jedná se o mezinárodní bezkontaktní karty s individuálním nastavením limitů a správou v internetovém bankovnictví Sberbank Online a Sberbank Online Mobile.

Zájemci mohou zažádat také o prémiovou debetní kartu, která je poskytována společně s rodinným cestovním pojištěním, auto asistencí nebo osobní asistencí Concierge zdarma. Měsíční poplatek za vedení je 350 Kč.

Sberbank půjčka

Sberbank poskytuje bezúčelový úvěr s názvem FÉR půjčka ve výši 50 000 až 1 000 000 Kč. Sjednání i vedení úvěru je zdarma a úroková sazba začíná již na 2,99 % p. a.

Parametry FÉR půjčky:

 • Výše půjčky: 50 000 Kč – 1 000 000 Kč
 • Splatnost: 12 – 96 měsíců
 • Úroková sazba: od 2,99 % p. a.
 • RPSN: od 3,08 % p. a.
 • Sjednání půjčky: zdarma
 • Vedení půjčky: zdarma

O půjčku od Sberbank je možné zažádat na pobočce Sberbank nebo online. Pro její sjednání je potřeba občanský průkaz, mobilní telefon, přístup k e-mailu a vyplněný formulář prokazující příjem žadatele.

TIP: Sjednání půjčky online a bez doložení příjmu nabízí společnost Zaplo Finance. Zaplo půjčku až do výše 30 000 Kč lze obdržet na bankovní účet již do 15 minut od schválení.

Pokud má žadatel u Sberbank účet, kam pravidelně chodí měsíční příjem, nemusí potvrzení o příjmu dokládat.

Výši měsíční splátky a úrokové sazby u konkrétní půjčky si lze orientačně spočítat v úvěrové kalkulačce na webových stránkách Sberbank.
Výši měsíční splátky a úrokové sazby u konkrétní půjčky si lze orientačně spočítat v úvěrové kalkulačce na webových stránkách Sberbank.

Sberbank hypotéky

Takzvanou FÉR hypotéku od Sberbank je možné využít na koupi bytu nebo domu, pronájem i stavbu. V případě zajištění úvěru nemovitostí banka poskytne až 90 % hodnoty této nemovitosti.

Minimální objem úvěru je 300 000 Kč. Splácet je možné od 5 do 30 let, fixní úroková sazba začíná na 2,49 % p. a.

Parametry FÉR hypotéky:

 • Výše úvěru: 300 000 Kč – 20 000 000 Kč
 • Splatnost: 5 – 30 let
 • Úroková sazba: od 2,49 % p. a.
 • RPSN: od 3,44 % p. a.
 • Doba fixace: 1 rok / 3 roky / 5 let / 7 let / 10 let
 • Zpracování úvěru: zdarma
 • Předčasné splacení úvěru: zdarma

FÉR hypotéku je možné sjednat pouze na pobočkách Sberbank. Žadatelé budou potřebovat občanský průkaz a potvrzení o příjmu nebo daňové přiznání včetně příloh.

Sberbank nabízí také předhypoteční úvěr až do výše 75 % hodnoty zastavované nemovitosti. Výše úvěru může být až 3 000 000 Kč, doba splatnosti je 24 měsíců. Úroková sazba je variabilní a začíná na 4,99 % p. a.

Zpracování úvěru a vedení úvěrového účtu je zdarma. Tento předhypoteční úvěr je možné využít například jako hypotéku na družstevní byt.

V portfoliu banky Sberbank nechybí ani americká hypotéka, kterou lze využít i na jiné účely, něž je bydlení. Americkou hypotéku s fixní úrokovou sazbou od 3,19 % je rovněž možné sjednat pouze na pobočkách Sberbank. Její sjednání i schválení je zdarma.

Hypoteční úvěr lze u Sberbank sjednat až do výše 20 000 000 Kč se splatností 5 až 30 let.
Hypoteční úvěr lze u Sberbank sjednat až do výše 20 000 000 Kč se splatností 5 až 30 let.

Refinancování a konsolidace půjček Sberbank

Účelem refinancování a konsolidace půjček je získat lepší splátkové podmínky u stávajících úvěrů. Sberbank nabízí převedení půjček ve výši od 50 000 Kč do 1 000 000 Kč bez poplatků za vyřízení a vedení. Úroková sazba je od 2,99 % p. a.

Parametry refinancování a konsolidace půjček Sberbank:

 • Výše úvěru: 50 000 Kč – 1 000 000 Kč
 • Splatnost: 12 – 120 měsíců
 • Úroková sazba: od 2,99 % p. a.
 • Sjednání úvěru: zdarma
 • Vedení úvěru: zdarma

Pomocí konsolidace půjček Sberbank je možné sloučit bankovní a nebankovní půjčky, kreditní karty i kontokorenty.

Refinancování i konsolidace půjček Sberbank jsou určeny pro zaměstnance nebo OSVČ s pravidelným a dostatečně vysokým příjmem.

Žádost lze podat online, zapotřebí je platný občanský průkaz, mobilní telefon, přístup k e-mailu a smlouvy k úvěrům, které mají být refinancovány / konsolidovány.

V kalkulačce konsolidace na webových stránkách banky si klienti mohou spočítat, kolik díky převedení úvěrů ušetří.
V kalkulačce konsolidace na webových stránkách banky si klienti mohou spočítat, kolik díky převedení úvěrů ušetří.

Sberbank kontokorent

Díky kontokorentu od Sberbank je možné z běžného účtu čerpat navíc až 200 000 Kč. Peníze jsou k dispozici při platbě kartou i úhradě platebním příkazem. Úroková sazba je 19,99 % z čerpané částky.

Parametry kontokorentního úvěru Sberbank:

 • Výše kontokorentu: až 200 000 Kč
 • Úroková sazba: 19,99 %
 • Sjednání: zdarma
 • Vedení: zdarma

Sjednání a vedení kontokorentu je zdarma. Úvěr lze splatit bezhotovostní platbou nebo vkladem hotovosti na účet.

Kontokorent lze sjednat na jakékoliv pobočce Sberbank. Žadatelé musí být ve věku od 18 do 65 let a nesmí být v pracovní neschopnosti.

Sberbank Online Banking

Dne 1. 4. 2020 bylo spuštěno nové internetové bankovnictví Sberbank Online a mobilní bankovnictví Sberbank Online Mobile. Přihlášení do internetového bankovnictví Sberbank je možné na webu sberbank.cz.

Při prvním přihlášení do internetového bankovnictví Sberbank je třeba vyplnit přihlašovací jméno, které je k nalezení v bezpečnostní obálce od banky, a token kód (6 číslic), který byl vygenerován elektronickým klíčem. V dalším kroku bude uživatel vyzván k nastavení vlastního PIN kódu o délce 4 číslic.

Při dalším přihlašování se vyplňuje přihlašovací jméno a PIN kód + token kód (celkem 10 číslic) bez mezery.

Po přihlášení do internetového bankovnictví Sberbank je možné provádět všechny typy operací, které nabízí standardní bankovní účet, a využívat různých funkcí. Jedná se například o:

 • výpisy z účtu, export výpisů a pohybů
 • platební příkazy do zahraničí nebo v cizí měně do ČR
 • SEPA platební příkazy
 • vnitrobankovní cizoměnové převody
 • filtrování platebních příkazů
 • žádost o založení a změnu termínovaného vkladu
 • adresář bankovních účtů

Autorizace odchozích transakcí se provádí potvrzením operace pomocí PIN kódu a vygenerovaného token kódu.

Přihlášení do Sberbank Online Banking se provádí pomocí přihlašovacího jména, PIN kódu a vygenerovaného token kódu.
Přihlášení do Sberbank Online Banking se provádí pomocí přihlašovacího jména, PIN kódu a vygenerovaného token kódu.

Bankomaty a pobočky Sberbank

Bankomaty Sberbank jsou k nalezení téměř v každém větším městě. Banka má jediný vkladomat, který se nachází na pobočce v Praze v ulici Na Příkopě. Počet vkladomatů se banka v současnosti nechystá zvyšovat.

Aktuálně má Sberbank 24 poboček, které se nacházejí v Praze, Brně, Ostravě, Zlíně, Jihlavě, Liberci, Karlových Varech, Olomouci, Pardubicích, Plzni, Teplicích, Znojmě, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích a Frýdku Místku.

Na každé pobočce si lze přes internet domluvit osobní schůzku. Díky pobočkám v Brně, Ostravě a Liberci lze úvěrové produkty od Sberbank zařadit mezi půjčky Ostrava, půjčky Brno a půjčky Liberec.

Pobočky Sberbank PRAHAPobočky Sberbank BRNOPobočky Sberbank JIHLAVAPobočky Sberbank OSTRAVAPobočky Sberbank ZLÍN
Karla Engliše 1
Praha 5
Ve Vaňkovce 462/1
Brno
Matky Boží 1
Jihlava
Nádražní 643/11
Ostrava
Štefánikova 5293
Zlín
Centrum Černý Most Chlumecká 765/6
Praha 9
Heršpická 813/5
Brno
Lazarská 8/13
Praha 2
Panská 2/4
Brno
Na Příkopě 860/24
Praha 1
U Trezorky 921/2
Praha 5
Náměstí I. P. Pavlova 3
Praha 2
Na Pankráci 1724/129
Praha 4
Strossmayerovo nám. 967/12
Praha 7

V případě zájmu o informace týkající se služeb pro firemní klienty se lze obrátit na firemní centra banky.

Firemní centrum Sberbank PRAHAFiremní centrum Sberbank BRNOFiremní centrum Sberbank JIHLAVAFiremní centrum Sberbank OSTRAVAFiremní centrum Sberbank ZLÍN
U Trezorky 921/2
Praha 5
Heršpická 5
Brno
Benešova 15
Jihlava
28. října 3138/41
Ostrava
Štefánikova 5293
Zlín

Před návštěvou firemního centra Sberbank je nutné si domluvit schůzku přes internet nebo telefonicky.

O bance Sberbank

Sberbank CZ začala na českém trhu působit v roce 1993 pod původním názvem Volksbank. Roku 2013 změnila název z Volksbank na Sberbank. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG sídlící ve Vídni, jež je dceřinou společností ruské Sberbank. Skupina Sberbank poskytuje služby ve 22 zemích.

Banka se snaží být moderní univerzální bankou s širokou nabídkou služeb a produktů. Je určena fyzickým osobám, podnikatelům, menším firmám i velkým společnostem. Zakládá si na kvalitě a vstřícnosti.

Kurzovní lístek Sberbank

Kurzovní lístek Sberbank s aktuálními kurzy měn je k nalezení na webových stránkách banky.

Kurzovní lístek Sberbank platný od 17.04.2020 15:40.
Kurzovní lístek Sberbank platný od 17.04.2020 15:40.

Recenze Sberbank

Dostupné recenze Sberbank se velmi liší v závislosti na konkrétním produktu. Obecně je však možné říci, že většina klientů, kteří se se svou zkušeností se Sberbank podělili na internetu, není spokojena s přístupem pracovníků banky.

V negativních recenzích Sberbank jsou často zmiňovány dlouhé čekací lhůty při vyřizování hypotéky, časté telefonáty ohledně nabídek úvěrů a celková neochota vyjít klientům vstříc.

Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že recenzi napíše spíše nespokojený klient než ten, který s bankou nemá sebemenší problém.

Lze se samozřejmě setkat i s pozitivními recenzemi Sberbank, ačkoliv je jich mnohem méně než těch negativních. Poměrně dobré hodnocení si získaly například produkty FÉR půjčka nebo běžný účet FÉR.

Kontakt

WWW: sberbank.cz
E-mail: mail@sberbank.cz
Telefon: 800 133 444

Sídlo společnosti:
Sberbank CZ, a.s.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5

Kód banky Sberbank

Kód banky se využívá pro vnitrostátní platební styk. Pro mezinárodní platební transakce je třeba znát SWIFT/BIC kód banky Sberbank.

Pro vnitrostátní platební transakce je kód banky 6800.
Pro mezinárodní platební transakce kód SWIFT/BIC VBOECZ2X.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.