Sberbank – půjčky, hypotéky, běžný a spořící účet

Sberbank CZ, a.s. byla původně založena roku 1993 pod názvem Volksbank. V roce 2011 Volksbank odkoupila ruská banka Sberbank a roku 2013 došlo ke změně názvu na Sberbank CZ. Banky Sberbank ve střední Evropě a na Balkáně spadají pod Sberbank Europe sídlící ve Vídni. Sberbank Europe je majoritně vlastněna ruskou Sberbank.

Sberbank poskytuje pomoc v mnoha oblastech a zapojuje své zaměstnance do dobročinných akcí. Podporuje projekty na obnovu krajiny a spravuje Nadační fond Sberbank CZ.

Sberbank běžné účty

Sberbank poskytuje několik variant běžného účtu. Klasický osobní účet s názvem Fér konto a spořící účet Fér spoření. Vedení, výběry z bankomatů a příchozí platby na osobní účet jsou zdarma (dle varianty účtu). Účet lze založit online nebo na pobočce.

U spořícího účtu do sumy 300 000 Kč činí úroková sazba 0,53 %. Sjednání a vedení spořícího účtu je zdarma. Spořící účet lze sjednat online a to i bez běžného osobního účtu.

Kreditní karta Sberbank

Sberbank poskytuje kreditní karty. Maximální počet bezúročných dnů je 45. Poté je úroková sazba pro bezhotovostní platby 23,9 % a pro výběr hotovosti 29,9 %.

Sberbank půjčka

Sberbank poskytuje úvěry na částku 30 000 až 500 000 Kč. Doba splatnosti úvěru je 1 až 8 let s RPSN od 5,99%.

Pro sjednání úvěru je potřeba:

  • občanský průkaz
  • potvrzení o příjmech

Pokud má žadatel u Sberbank účet, kam chodí pravidelně měsíční příjem, nemusí pak dokládat potvrzení o příjmu. Úvěr lze zřídit na pobočce nebo online.

Sberbank hypotéka

Sberbank nabízí „hypotéku bez starostí“, se kterou lze čerpat až 100 % hodnoty zastavované nemovitosti. Minimální objem úvěru činí 300 000 Kč. Splácet je možné minimálně 5 let a maximálně 30 let. Úroková sazba je od 2,26 %.

Sberbank nabízí možnost na začátku splácení splátky odložit až o 3 roky. Fixace úrokové sazby je možné na 1 rok, 3 roky, 5 let nebo 10 let.

Vedení hypotečního úvěru u Sberbank je zdarma.

Je možné sjednat i „Předhypoteční úvěr“ až do výše 75 % hodnoty zastavované nemovitosti.

Sberbank nabízí i tzv. „Americkou hypotéku“. Americkou hypotéku je možné sjednat online nebo na pobočce. Půjčené peníze lze použít na cokoli (koupi auta, nemovitosti nebo splacení stávajících úvěrů). Fixní úroková sazba je od 3,99 %.

Zpracování a vedení úvěrového účtu je zdarma. Lze půjčit až do 70 % hodnoty zastavované nemovitosti. Půjčit lze až 5 000 000 Kč s dobou splácení až 25 let.

Refinancování a konsolidace u Sberbank

Refinancovat u Sberbank lze libovolné peněžní závazky v rozmezí 50 000 Kč až 1 000 000 Kč. U vyšších částek lze splatnost úvěru rozložit až na 10 let. Úroková sazba je od 4,80 %. Sjednání a vedení refinancování je zdarma.

Refinancovat lze 10 typů závazků naráz. Od částky 250 000 Kč do 400 000 Kč je nutné doložit souhlas manžela či manželky. Při žádosti o více 400 000 Kč je potřeba spolužadatel.

Pomocí konsolidace lze u Sberbank sloučit stávající půjčky, kreditní karty nebo přečerpání běžného účtu.

Sberbank kontokorent

Kontokorentní úvěr lze nastavit od 1 000 Kč až do výše 200 000 Kč. Tato finanční rezerva je přístupná přes Sberbank běžný účet jakoukoliv běžnou transakcí. Sjednání a vedení kontokorentu je zdarma. Úroková sazba je až 19,99 %.

O společnosti

Sberbank CZ působí na českém trhu od roku 1993, původně pod názvem Volksbank. Od roku 2013 změnila název z Volksbank na Sberbank. Majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG sídlící ve Vídni, která je dceřinou společností ruské Sberbank. Skupina Sberbank poskytuje služby ve 22 zemích.

Banka se snaží být moderní univerzální bankou s širokou nabídkou služeb a produktů. Je určena fyzickým osobám, podnikatelům, menším firmám i velkým společnostem. Zakládá si na kvalitě a vstřícnosti.

Kontakt

www.sberbankcz.cz
mail@sberbankcz.cz
800 133 444

Sídlo společnosti:
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5

Pro vnitrostátní platební transakce je kód banky 6800.
Pro mezinárodní platební transakce kód SWIFT/BIC VBOECZ2X.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.