Hypotéka MONETA Money Bank – kalkulačka, diskuze

Hypotéky od 300 000 Kč

Úrok od 1,85 %

 • 2 kategorie hypoték
 • Sjednání žádosti online
 • Fixace hypotéky až 10 let
Mám zájem o Moneta Money Bank hypotéku

Hypotéku má již skoro každý. Je to možnost, jak zafinancovat stavbu, koupi nemovitosti, rekonstrukci nebo modernizaci bydlení. Hypotéka od Monety Money Bank je nabízena se zvýhodněním. Jaké typy hypoték Moneta nabízí? Jaké jsou úroky a jaké je refinancování? To vše nabízí tento článek.

Sjednání hypotéky není jednoduchý proces. Je velmi důležité vybrat především vhodného poskytovatele. Hypotéka od Monety se dělí do 2 kategorií – Osobní a Živnostníci a firmy.

Do osobní kategorie spadá klasická hypotéka, refinancování hypotéky a Americká hypotéka. Do druhé kategorie je zařazena Živnostenská hypotéka.

Rozdělení hypoték do kategorií.

V říjnu 2020 se Moneta připojila k bankám, které snížily úrokové sazby u hypoték. Hypotéky zlevňují již šestý měsíc v řadě a lze očekávat, že v příštích měsících své sazby sníží i další banky.

Hypotéka Moneta

Hypotéky od Monety lze sjednat od 300 000 Kč s dobou splácení až na 10 let. Úrok startuje na 1,85 % ročně a fixační doba je 1 rok až 10 let.

 • Účelová hypotéka

Je určena na konkrétní použití, ve většině to bývá na vyřešení otázky ohledně bydlení – koupě bytu nebo domu či jeho rekonstrukce.

 • Hypotéka pro mladé

Mladí lidé často nedosáhnou svými příjmy na hypotéku na dům nebo na byt. Ovšem tato hypotéka od Monety to vše dokáže vyřešit. Jedná se o lidi do 36 let, kteří mají mírnější podmínky pro získání hypotéky.

Je zde nutnost splnit věkovou hranici 18 let u obou a hypotéka pro mladé slouží výhradně jako půjčka na rekonstrukci nebo koupi vlastního bydlení.

 • Hypotéka na dům

Tato hypotéka od Monety na dům či byt lze řešit buď pomocí klasické hypotéky nebo úvěrem ze stavebního spoření. Výhoda této hypotéky je, že lze využít i na stavbu domu a v tomto případě se hypotéka čerpá po částech, dle toho, jak práce postupuje. U koupi nemovitosti se čerpá částka najednou.

 • Státní hypotéka na bydlení

Výhodou této hypotéky je, že lidé obdrží 2 miliony na koupi bydlení s úrokem 2,3 % a při narození dítěte je příspěvek ve výši 30 tisíc korun. Podmínky jsou:

Žadatel nesmí vlastnit jinou nemovitost nebo platit nájem v družstevním bytě
U obou z partnerů věk méně než 36 let
Hypotéka lze využít pouze na rekonstrukci nebo koupi bytu (do 75 m2) či domu (do 140 m2)
 • Hypotéka na družstevní byt

Podmínka hypotéky na družstevní byt je zpravidla zástava jinou nemovitostí. Pokud žadatel žádnou nemovitost nevlastní, je možné zažádat o předhypoteční úvěr a po přepsání bytu do osobního vlastnictví získá žadatel klasickou hypotéku.

Americká hypotéka Moneta

Americká hypotéka od Monety je úvěr, který je zajištěný nemovitostí. Žadatel nemusí dokládat, za jakým účelem úvěr potřebuje. Peníze lze tedy využít na cokoliv. Lze si půjčit od 300 000 Kč až do 70 % odhadní ceny zastavené nemovitosti.

Úroková sazba je již od 3,99 % a RPSN činí 4,54 % ročně. Každý rok lze splatit až 50 % z výše půjčené částky zdarma. Doba splácení je 5 – 20 let.

Americká hypotéka od Monety lze využít na cokoliv.

Odhady u nemovitostí a také výpis z katastru nabízí Moneta zcela zdarma. I vedení celé hypotéky je zdarma. Ovšem zpracování úvěru je zpoplatněno částkou 2 900 Kč. Vyřízení hypotéky trvá zhruba 3 – 4 týdny.

K vyřízení hypotéky je třeba doložit doklad totožnosti – občanský průkaz, řidičský průkaz, cestovní pas nebo rodný list. Dále je třeba doložit potvrzení o výši trvalého příjmu od zaměstnavatele a výpis z běžného účtu za poslední 3 měsíce.

Refinancování hypotéky Moneta

Refinancování hypotéky Moneta zajistí výhodnější podmínky splácení. Při sjednání refinancování hypotéky Moneta online je úrok od 1,58 %. A v případě sjednání refinancování hypotéky Moneta na pobočce je úrok od 1,85 %.

Refinancování hypotéky Moneta je možné už 12 měsíců před koncem fixace u stávající banky.

Refinancování hypotéky Moneta znamená převedení hypotéky k nové bance.

Doklady, které je nutné doložit pro refinancování hypotéky Moneta:

Obecné dokladyDoklady vyřízené Monetou
Původní úvěrová smlouvaOdhad nemovitosti
Občanský průkazAktuální list vlastnictví
Řidičský průkaz, cestovní pas nebo rodný listSnímek z katastrální mapy
Potvrzení o výši trvalého příjmu od zaměstnavatele
Výpis z běžného účtu za poslední 3 měsíce

Živnostenská hypotéka Moneta

Živnostenská hypotéka od Monety je podnikatelský úvěr se splatností až 30 let. Tuto hypotéku mohou získat živnostníci, kteří mají trvalý pobyt v ČR nebo firmy se sídlem v ČR.

Lze poskytnout úvěr až 80 % z ceny nemovitosti. Touto hypotékou je možné financovat byt nebo rodinný dům, který slouží výhradně k podnikání. Půjčené peníze lze použít na nákup a rekonstrukci nemovitosti či dokonce na koupi nemovitosti v dražbě.

Příklady využití živnostenské hypotéky od Monety.

Podmínky pro získání živnostenské hypotéky:

 • doložení účetních výkazů za poslední 2 daňová období
 • žadatel nesmí být v exekuci, likvidaci či insolvenčním řízení
 • žadatel nemá žádné závazky vůči Finančnímu úřadu či ČSSZ

Lze každý rok splatit až 25 % jistiny zdarma. Úroková sazba a splátkový kalendář je pro každého individuální.

Moneta hypotéka kalkulačka

Se srovnáním hypoték a výběrem té nejlepší pomůže hypoteční kalkulačka. Moneta hypotéka kalkulačka je k dispozici na stránkách moneta.cz, kde lze předem spočítat maximální možnou výši úvěru a možnosti splátek. Jsou zde vidět i úrokové sazby.

V Moneta kalkulačce postačí pouze vyplnit cenu nemovitosti, požadovanou výši půjčky a předpokládanou dobu splácení a fixační dobu úrokové sazby.

Na internetových stránkách je k nalezení Moneta hypotéka kalkulačka.

Moneta hypotéka kalkulačka je dostupná také pro nové klienty, kteří žádají o živnostenskou půjčku.

Do 500 000 Kč není nutné daňové přiznání a souhlas manžela či manželky.

Moneta hypotéka – diskuze recenze

U Moneta hypotéky jsou podle recenzí a podle diskuze na internetu výhody i nevýhody. Ovšem výhody u všech zákazníků nebo žadatelů velmi převažují.

Výhody Moneta hypotéky – diskuze uživatelů potvrzují:

 • k pružné hypotéce je zcela zdarma pojištění pro případ úmrtí při dopravní nehodě
 • sleva 0,2 % na úrokové sazbě při uzavření pojištění schopnosti splácet hypotéku
 • splatnost lze rozložit až na 30 let
 • u hypotéky lze sjednat také Doplňkový úvěr na další věci, přičemž jeho splátkové podmínky se musí rovnat klasické hypotéce
 • na výběr je z 5 fixačních období – 1, 3, 5, 7 či 10 let
 • hypotéka začíná již od 300 000 Kč a dosahuje až 90 % hodnoty nemovitosti

Nevýhody:

 • pro sníženou úrokovou sazbu od 2,45 % je nutný vzít nejen úvěr vyšší 1 000 000 Kč, ale také je nutné doložit 20 % nesplacené hypotéky svými úsporami na bankovním účtu Moneta
 • o hypotéku mohou žádat maximálně 4 lidé najednou, kteří žijí společně ve dvou domácnostech
 • k nemovitosti je nutné sjednat pojištění

K dispozici jsou i alternativy hypoték, které si může žadatel sjednat. Je možné sjednat např. hypotéku od České spořitelny nebo hypotéku od Equa Bank.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.