Nejlepší bankovní a spořicí účet pro děti 2024

Díky vlastnímu bankovnímu účtu se děti mohou učit hospodařit s penězi – poznají jejich hodnotu a zjistí, že každý nákup je třeba dobře zvážit. Další výhodou je, že rodiče svému potomkovi nemusí dávat kapesné v hotovosti, stačí ho jen převést z vlastního účtu. Aktuálně nabízené dětské bankovní účty se liší svými parametry i podmínkami. Jak vybrat ten nejlepší dětský účet?

K účtům pro děti jsou klasicky vydávány dětské platební karty. S některými lze platit i vybírat z bankomatů, jiné povolují jen výběry hotovosti. Výhodou je, že veškeré transakce mohou probíhat pod dozorem rodičů. Vedení účtu je zpravidla zdarma, nicméně výběry z bankomatů jiných bank bývají zpoplatněny. Samozřejmostí je možnost nastavení limitu pro platby.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Určité odlišnosti se týkají také věkové hranice pro založení účtu. Některé banky nabízejí účet pro děti od šesti či osmi let, jiné umožňují založit dětský bankovní účet od narození.

Rodič, který si nepřeje zakládat dětem bankovní účet, může využít alternativu předplacených platebních karet, které nejsou vázané na běžný účet. Nabízí se například karta FreePay Mastercard, pomocí které lze platit v obchodech i vybírat z bankomatu. Je tedy ideální pro dětské kapesné. Jaké nejlepší dětské bankovní účty jsou momentálně na trhu k dispozici?

Nejlepší dětské bankovní účty

Jak již bylo řečeno, účty pro děti nabízené jednotlivými bankami se v určitých ohledech liší. Jaká je aktuální nabídka České spořitelny, Komerční banky, mBank, MONETA Money Bank a UniCredit Bank? A nabízí tyto banky k dětským účtům také kreditní karty pro děti? Přinášíme přehled nejlepších dětských bankovních účtů.

Repůjčka s odměnou až 10 000 Kč

Raiffeisenbank nabízí odměnu 2 000 Kč za každých 50 000 Kč převedených z jiné banky. Celkem lze v rámci refinancování získat až 10 000 Kč. Akce platí pro nové i stávající klienty.

Kolik ušetřím?

Dětský bankovní účet Česká spořitelna

Česká spořitelna nabízí mladým lidem a dětem bankovní účet od narození do 20 let. Součástí tohoto účtu je debetní karta Visa Classic, s níž lze platit a vybírat hotovost. Zřízení, vedení a výběry z bankomatů České spořitelny jsou zdarma, poplatek za výběr z cizího bankomatu je 40 Kč.

Dětský bankovní účet se po dovršení 20 let automaticky převádí na studentský účet.

Parametry:

 • Zřízení účtu: zdarma
 • Vedení účtu: zdarma
 • Příchozí platby: zdarma
 • Odchozí platby: zdarma
 • Výběr z bankomatu jiné banky: 40 Kč

Rodiče mohou mít neustále přehled o veškerých transakcích díky automatickému upozornění v mobilní aplikaci George.

Dětský bankovní účet České spořitelny je možné založit na jedné z poboček. Do 15 let věku je potřeba občanský průkaz a rodný list dítěte, od 15 let je navíc vyžadován i občanský průkaz dítěte a od 18 let si studenti zakládají účet sami. Navíc od 18 let si mohou, i nestudující, založit běžný účet České spořitelny.

Za zmínku stojí také biip karta České spořitelny, která představuje praktický a moderní způsob, jak dětem předávat kapesné. Umí poradit, pochválit a motivuje k šetření, čímž rozšiřuje finanční gramotnost. Kromě toho dává rodičům i dětem dokonalý přehled o stavu na kartě a o zacházení s finančními prostředky.

Dětský bankovní účet od České spořitelny je určen dětem od narození do 20 let. Zřízení i vedení účtu je bez poplatků.

Dětský bankovní účet Komerční banka

Dříve byl dětský účet od Komerční banky známý pod názvem Dětské konto Beruška. Aktuálně nabízený dětský KB účet nese název MůjÚčet Junior.

Je určený dětem ve věku od 6 do 18 let, sjednat jej je však možné pouze do 15 let. Jeho součástí je debetní karta Mastercard, s níž lze jak platit, tak vybírat hotovost z bankomatů. Účet neumožňuje zadávat zahraniční platby.

Parametry:

 • Zřízení účtu: zdarma
 • Vedení účtu: zdarma
 • Příchozí platby: zdarma
 • Odchozí platby: 6 Kč
 • Výběr z bankomatu jiné banky: 39 Kč

Kontrolovat pohyby na účtě je možné v internetovém a mobilním bankovnictví, k němuž automaticky získávají přístup děti i rodiče. O zůstatku na účtě banka informuje prostřednictvím SMS zprávy.

Žádost o zřízení účtu lze podat online (smlouvu kurýr doveze až domů) nebo na pobočce Komerční banky. Zákonný zástupce bude potřebovat občanský průkaz, druhý doklad totožnosti (cestovní pas nebo řidičský průkaz) a rodný list dítěte.

Dětský bankovní účet mBank

Banka mBank umožňuje založení dětského bankovního účtu od narození do 15 let věku dítěte. Součástí takzvaného mKonta pro děti je přístup do internetového a mobilního bankovnictví, až 4 spořicí účty eMaxPlus se zvýhodněným úrokem a platební karta. Výběry z bankomatů mBank a 3 výběry z cizích bankomatů měsíčně jsou zdarma.

Parametry:

 • Zřízení účtu: zdarma
 • Vedení účtu: zdarma
 • Příchozí platby: zdarma
 • Odchozí platby: zdarma
 • Výběr z bankomatu jiné banky: 29 Kč

Dětský bankovní účet mBank je možné založit na libovolné pobočce, popřípadě online (smlouvu přiveze kurýr domů). K založení je potřeba doložit rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce.

Pohyby na účtě mohou rodiče sledovat online v mobilním nebo internetovém bankovnictví.

Dětský bankovní účet MONETA Money Bank

Dětský bankovní účet MONETA Money bank s názvem Konto Dětský Genius lze založit od narození dítěte do jeho 15 let. Výběry a vklady hotovosti, přístup do internetového bankovnictví Internet Banka Mini a platební karta jsou bezplatnou součástí produktu.

S dětským účtem od MONETA Money Bank mají děti výběry, vklady a platební kartu zdarma.

V momentě dovršení 15 let se účet automaticky převádí na konto Genius Student.

Díky vlastnímu bankovnímu účtu se děti od útlého věku učí poznávat hodnotu peněz.
Díky vlastnímu bankovnímu účtu se děti od útlého věku učí poznávat hodnotu peněz.

S penězi mohou nakládat jak děti, tak oba rodiče. Pohyby na účtě je možné sledovat po přihlášení do internetového bankovnictví, v případě zájmu si lze nastavit také e-mailová upozornění.

Parametry:

 • Zřízení účtu: zdarma
 • Vedení účtu: zdarma
 • Příchozí platby: zdarma
 • Odchozí platby: zdarma
 • Výběr z bankomatu jiné banky: 59 Kč

Zřízení účtu probíhá na pobočce a stačí k němu rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce. Podmínkou je vložit na účet minimální zůstatek ve výši 200 Kč.

Dětský bankovní účet UniCredit Bank

Dětské konto od UniCredit Bank nabízí výběry z bankomatů UniCredit Bank v ČR i v zahraničí zdarma, přístup do internetového a mobilního bankovnictví dětem i rodičům a bezplatně vedenou platební kartu Mastercard, s níž lze vybírat hotovost a platit u obchodníků. Výběry z bankomatů jiných provozovatelů nejsou umožněny.

Jedná se o dětský bankovní účet od narození do 15 let. Po dovršení 15 let je Dětské konto automaticky převedeno na U konto pro mladé.

Parametry:

 • Zřízení účtu: zdarma
 • Vedení účtu: zdarma
 • Příchozí platby: zdarma
 • Výběr z bankomatu jiné banky: není umožněn

Žádost o založení dětského bankovního účtu UniCredit Bank je možné podat online a smlouvu poté podepsat na jedné z poboček banky.

Srovnání dětských bankovních účtů

Nejdůležitější parametry bankovních účtů pro děti jsou zobrazeny v tabulce. Zřízení a vedení všech účtů je zdarma, stejně tak veškeré elektronické příchozí transakce.

Dětský bankovní účet Česká spořitelnaDětský bankovní účet Komerční bankaDětský bankovní účet mBankDětský bankovní účet MONETA Money BankDětský bankovní účet UniCredit Bank
NázevDětský účetMůjÚčet JuniormKonto pro dětiKonto Dětský GeniusDětské konto
Věk dítěte0 – 20 let6 – 18 let0 – 15 let0 – 15 let0 – 15 let
Příchozí úhradyzdarmazdarmazdarmazdarmazdarma
Odchozí úhradyzdarma6 Kčzdarmazdarma
Platby u obchodníků
Výběry z cizích bankomatů40 Kč39 Kč29 Kč59 Kč
Minimální počáteční vklad200 Kč
Srovnání různých nabídek dětských bankovních účtů.

Všechny zmíněné bankovní účty pro děti umožňují nastavení limitů pro platby a přístup k internetovému či mobilnímu bankovnictví jak dětem, tak jejich rodičům. Veškeré útraty dítěte tak lze mít neustále pod dohledem.

Dětský účet Air Bank

Přestože Air Bank nenabízí klasický samostatný bankovní účet pro děti, od 10 let dítěte mohou rodiče přidat dětský účet ke svému běžnému. Založit tento dětský bankovní účet lze online v internetovém bankovnictví Air Bank.

Z dítěte je třeba udělat disponenta k běžnému účtu a poté banku požádat o vyhotovení karty. Děti mají přístup také do aplikace My Air, ve které se mohou naučit všechny potřebné věci, které budou k pozdějšímu ovládání svého vlastního účtu potřebovat.

Jednou z výhod je, že mají rodiče tento Air Bank dětský účet pořád pod kontrolou. Lze k němu vystavit také platební nálepku nebo kartu, kterou ovšem mohou rodiče také stále hlídat.

Equa bank dětský účet

Equa bank v současnosti účet pro děti nenabízí. Nicméně běžný účet je možné si u Equa bank založit již od 15 let. Jednou z výhod tohoto účtu je, že klienti nic neplatí za jeho založení, vedení či standartní bankovní převody.

Raiffeisenbank dětský účet

Také Raiffeisenbank má v nabídce účet, který je určen pro studenty a děti. Takzvaný AKTIVNÍ účet mohou využívat děti a studenti do 26 let. Jeho vedení je zcela zdarma včetně neomezených výběrů z bankomatů v České republice i v zahraničí.

K účtu získá majitel také dvě mezinárodní platební karty a na účtu může mít finance až v 19 měnách najednou. Výhodou tohoto účtu jsou také neomezené zahraniční platby v EUR.

Dětský účet je možné sjednat malému dítku, žákovi na základní či střední škole nebo i studentovi.

Poštovní spořitelna dětský účet

Také Poštovní spořitelna nabízí účet pro děti zdarma. Rodiče mají o financích na účtu přehled do 18 let dítěte. Po dovršení dospělosti se účet změní na klasický účet, který Poštovní spořitelna nabízí.

Výběry z účtu jsou zdarma buď na pobočkách pošty nebo z bankomatů Poštovní spořitelny. K účtu je k dispozici od 8 let dítěte také platební karta.

Bankovní účty pro děti od 15 let

Dětské účty bývají zpravidla určené dětem do 15 let. Rodiče mají k těmto dětským účtům přístup a mohou kontrolovat, jakým způsobem děti s financemi zachází. Jaký účet ovšem zvolit poté, co dítě dosáhne věku 15 let?

Většina českých bank nabízí účty, které jsou určené dospívajícím od 15 let. Často bývají označované například jako studentské účty. K těmto účtům rodiče zpravidla přístup nemají, nebo jen omezeně.

Výhodou studentských účtu bývá většinou jejich založení a vedení zdarma, některé banky nabízí studentům k účtu také různé výhody, slevy či akce. Pro založení studentského účtu bývá zpravidla potřeba doložit status studenta potvrzením o studiu nebo studentskou kartou.

Pokud banka studentský účet od 15 let nabízí, bývá většinou převeden dětský účet na studentský automaticky.

Dětský spořicí účet

Kromě klasických dětských bankovních účtu lze dětem sjednat také dětský spořicí účet. Banky často nabízejí možnost založení dětského spořicího účtu jako doplněk k tomu běžnému. U jakých bank je možné dítěti spořicí účet založit?

Také v Komerční bance lze dětem spořit peníze na speciálním spořicím účtu. Je určen dětem od narození do 18 let a má 2% úrokovou sazbu. Protože se jedná o spořicí účet, lze z něj měsíčně odeslat pouze jednu platbu do 50 000 Kč. U Komerční banky lze dětský spořicí účet založit také online.

Spořicí účet pro děti s názvem Richee Junior nabízí Banka Creditas. Tento účet s 2,8% úrokovou sazbou je určen pro děti do 18 let. Jeho zřízení, vedení a zrušení je zdarma, stejně tak jako internetové bankovnictví, vklady hotovosti na pobočkách do 500 000 Kč a odchozí a příchozí domácí platby.

K dětskému účtu mKonto pro děti nabízí mBank možnost zřízení až 4 spořicích dětských účtů. Dítě si může tyto účty také samo pojmenovat a spořit na nich své peníze.

srovnání

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.