Dětský bankovní účet – srovnání 2022

Díky vlastnímu bankovnímu účtu se děti mohou učit hospodařit s penězi – poznají jejich hodnotu a zjistí, že každý nákup je třeba dobře zvážit. Další výhodou je, že rodiče svému potomkovi nemusí dávat kapesné v hotovosti, stačí ho jen převést z vlastního účtu. Aktuálně nabízené dětské bankovní účty se liší svými parametry i podmínkami. Jak vybrat ten nejlepší v roce 2022?

K účtům pro děti jsou klasicky vydávány platební karty. S některými lze platit i vybírat z bankomatů, jiné povolují jen výběry hotovosti. Výhodou je, že veškeré transakce mohou probíhat pod dozorem rodičů. Vedení účtu je zpravidla zdarma, nicméně výběry z bankomatů jiných bank bývají zpoplatněny. Samozřejmostí je možnost nastavit limit pro platby.

Určité odlišnosti se týkají také věkové hranice pro založení účtu. Některé banky nabízejí účet pro děti od šesti či osmi let, jiné umožňují založit dětský bankovní účet od narození.

Rodič, který si nepřeje zakládat dětem bankovní účet, může využít alternativu předplacené platební karty, které nejsou vázané na běžný účet. Nabízí se například karta FreePay Mastercard, pomocí které lze platit v obchodech i vybírat z bankomatu. Je tedy ideální pro dětské kapesné.

Nejlepší dětské bankovní účty 2022

Jak již bylo řečeno, účty pro děti nabízené jednotlivými bankami se v určitých ohledech vzájemně liší. Jaká je aktuální nabídka České spořitelny, Komerční banky, mBank, MONETA Money Bank a UniCredit Bank? Přinášíme přehled nejlepších dětských bankovních účtů 2022.

Dětský bankovní účet Česká spořitelna

Česká spořitelna nabízí mladým lidem a dětem bankovní účet od narození do 20 let. Součástí tohoto účtu je debetní karta Visa Classic, s níž lze platit a vybírat hotovost. Zřízení, vedení a výběry z bankomatů České spořitelny jsou zdarma, poplatek za výběr z cizího bankomatu je 40 Kč.

Dětský bankovní účet od České spořitelny je určen dětem od narození do 20 let. Zřízení i vedení účtu je bez poplatků.

Dětský bankovní účet se po dovršení 20 let automaticky převádí na studentský účet.

Parametry:

 • Zřízení účtu: zdarma
 • Vedení účtu: zdarma
 • Příchozí platby: zdarma
 • Odchozí platby: zdarma
 • Výběr z bankomatu jiné banky: 40 Kč

Rodiče mohou mít neustále přehled o veškerých transakcích díky automatickému upozornění v mobilní aplikaci George.

Dětský bankovní účet České spořitelny je možné založit na jedné z poboček. Do 15 let věku je potřeba občanský průkaz a rodný list dítěte, od 15 let je navíc vyžadován i občanský průkaz dítěte a od 18 let si studenti zakládají účet sami. Navíc od 18 let si mohou, i nestudující, založit běžný účet České spořitelny.

Za zmínku stojí také biip karta České spořitelny, která představuje praktický a moderní způsob, jak dětem předávat kapesné. Umí poradit, pochválit a motivuje k šetření, čímž rozšiřuje finanční gramotnost. Kromě toho dává rodičům i dětem dokonalý přehled o stavu na kartě a o zacházení s finančními prostředky.

Dětský bankovní účet Komerční banka

Komerční banka dětský účet nabízí pod názvem MůjÚčet Junior. Je určený dětem ve věku od 6 do 18 let, sjednat jej je však možné pouze do 15 let. Jeho součástí je debetní karta Mastercard, s níž lze jak platit, tak vybírat hotovost z bankomatů. Účet neumožňuje zadávat zahraniční platby.

Parametry:

 • Zřízení účtu: zdarma
 • Vedení účtu: zdarma
 • Příchozí platby: zdarma
 • Odchozí platby: 6 Kč
 • Výběr z bankomatu jiné banky: 39 Kč

Kontrolovat pohyby na účtě je možné v internetovém a mobilním bankovnictví, k němuž automaticky získávají přístup děti i rodiče. O zůstatku na účtě banka informuje prostřednictvím SMS zprávy.

Žádost o zřízení účtu lze podat online (smlouvu kurýr doveze až domů) nebo na pobočce Komerční banky. Zákonný zástupce bude potřebovat občanský průkaz, druhý doklad totožnosti (cestovní pas nebo řidičský průkaz) a rodný list dítěte.

Dětský bankovní účet mBank

Banka mBank umožňuje založení dětského bankovního účtu od narození do 15 let věku dítěte. Součástí takzvaného mKonta pro děti je přístup do internetového a mobilního bankovnictví, až 4 spořicí účty eMaxPlus se zvýhodněným úrokem a platební karta. Výběry z bankomatů mBank a 3 výběry z cizích bankomatů měsíčně jsou zdarma.

Parametry:

 • Zřízení účtu: zdarma
 • Vedení účtu: zdarma
 • Příchozí platby: zdarma
 • Odchozí platby: zdarma
 • Výběr z bankomatu jiné banky: 29 Kč

Dětský bankovní účet mBank je možné založit na libovolné pobočce, popřípadě online (smlouvu přiveze kurýr domů). K založení je potřeba doložit rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce.

Pohyby na účtě mohou rodiče sledovat online v mobilním nebo internetovém bankovnictví.

Dětský bankovní účet MONETA Money Bank

Dětský bankovní účet MONETA Money bank s názvem Konto Dětský Genius lze založit od narození dítěte do jeho 15 let. Výběry a vklady hotovosti, přístup do internetového bankovnictví Internet Banka Mini a platební karta jsou bezplatnou součástí produktu.

S dětským účtem od MONETA Money Bank mají děti výběry, vklady a platební kartu zdarma.

V momentě dovršení 15 let se účet automaticky převádí na konto Genius Student.

Díky vlastnímu bankovnímu účtu se děti od útlého věku učí poznávat hodnotu peněz.
Díky vlastnímu bankovnímu účtu se děti od útlého věku učí poznávat hodnotu peněz.

S penězi mohou nakládat jak děti, tak oba rodiče. Pohyby na účtě je možné sledovat po přihlášení do internetového bankovnictví, v případě zájmu si lze nastavit také e-mailová upozornění.

Parametry:

 • Zřízení účtu: zdarma
 • Vedení účtu: zdarma
 • Příchozí platby: zdarma
 • Odchozí platby: zdarma
 • Výběr z bankomatu jiné banky: 59 Kč

Zřízení účtu probíhá na pobočce a stačí k němu rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce. Podmínkou je vložit na účet minimální zůstatek ve výši 200 Kč.

Dětský bankovní účet UniCredit Bank

Dětské konto od UniCredit Bank nabízí výběry z bankomatů UniCredit Bank v ČR i v zahraničí zdarma, přístup do internetového a mobilního bankovnictví dětem i rodičům a bezplatně vedenou platební kartu Mastercard, s níž lze vybírat hotovost a platit u obchodníků. Výběry z bankomatů jiných provozovatelů nejsou umožněny.

Jedná se o dětský bankovní účet od narození do 15 let. Po dovršení 15 let je Dětské konto automaticky převedeno na U konto pro mladé.

Parametry:

 • Zřízení účtu: zdarma
 • Vedení účtu: zdarma
 • Příchozí platby: zdarma
 • Výběr z bankomatu jiné banky: není umožněn

Žádost o založení dětského bankovního účtu UniCredit Bank je možné podat online a smlouvu poté podepsat na jedné z poboček banky.

Srovnání dětských bankovních účtů

Nejdůležitější parametry bankovních účtů pro děti jsou zobrazeny v tabulce. Zřízení a vedení všech účtů je zdarma, stejně tak veškeré elektronické příchozí transakce.

Dětský bankovní účet Česká spořitelnaDětský bankovní účet Komerční bankaDětský bankovní účet mBankDětský bankovní účet MONETA Money BankDětský bankovní účet UniCredit Bank
NázevDětský účetMůjÚčet JuniormKonto pro dětiKonto Dětský GeniusDětské konto
Věk dítěte0 – 20 let6 – 18 let0 – 15 let0 – 15 let0 – 15 let
Příchozí úhradyzdarmazdarmazdarmazdarmazdarma
Odchozí úhradyzdarma6 Kčzdarmazdarma
Platby u obchodníků
Výběry z cizích bankomatů40 Kč39 Kč29 Kč59 Kč
Minimální počáteční vklad200 Kč

Všechny zmíněné bankovní účty pro děti umožňují nastavení limitů pro platby a přístup k internetovému či mobilnímu bankovnictví jak dětem, tak jejich rodičům. Veškeré útraty dítěte tak lze mít neustále pod dohledem.

srovnání

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.