ČSOB hypotéka – hypoteční kalkulačka, recenze

Československá obchodní banka je známá především pod zkratkou ČSOB. Je to jedna z tří největších bankovních institucí na českém trhu. Nabízí řadu finančních služeb a jednou z nich jsou právě hypotéky. Jak získat hypotéku ČSOB? Jak funguje splácení a co na podmínky říkají klienti?

ČSOB hypotéka

Hypotéky od ČSOB lze využít například k nákupu nemovitostí, stavbě vlastního domu nebo k rekonstrukci bytu či domu.

Velkou část hypotečního úvěru lze využít i na nákup vybavení do domácnosti. Hypotéka nemusí být vyčerpaná najednou, lze ji čerpat postupně v daném časovém limitu.

Nejvyužívanějším produktem jsou půjčky s mnoha nabízenými výhodami, jednou z nich je i Zaplo půjčka.

U ČSOB půjčky na bydlení může být výhodou například odhad nemovitosti zdarma. Banka zajistí jak odhad nemovitosti, tak výpis z katastru, a tak má klient o starost méně.

Banka nabízí několik druhů hypoték:

  • klasický hypoteční úvěr
  • zvýhodněnou hypotéku pro mladé do 36 let
  • zvýhodněnou hypotéku pro bydlení v energetické třídě A či B
  • půjčku na bydlení
  • půjčku na úsporné bydlení
  • americkou hypotéku

TIP: Alternativou v poskytování úvěrů na bydlení může být Česká spořitelna – hypotéka.

Klasická hypotéka od ČSOB je k dispozici ve výši do 10 000 000 Kč a splácet lze 5 až 30 let. Klienti, kteří mají v ČSOB běžný účet, případně využívají životní pojištění od ČSOB Pojišťovny, mohou dosáhnout na výhodnější úrokovou sazbu.

Jak získat hypotéku od ČSOB? Po telefonu, online či na pobočce klient získá nabídku. Pokud sní bude spokojen, dodá bance všechny potřebné doklady a dokumenty a vyčká na vypracování žádosti. Banka poté zajistí odhad nemovitosti a výpis z katastru.

Americká hypotéka

Finance, které klient z tohoto úvěru získá, lze využít naprosto na cokoliv. Na bydlení, nákup auta nebo refinancování úvěrů, které byly poskytnuty již dříve. ČSOB však nabízí přímo refinancování, respektive konsolidaci hypoték a úvěrů na bydlení, přičemž si lze půjčit i peníze navíc.

Výhoda amerických hypoték je taková, že obvykle mívá delší dobu splatnosti a nižší úrokové sazby.

U ČSOB je americká hypotéka dostupná ve výši do výše 70 % LTV. Její maximální výše může být 5 000 000 Kč a doba splatnosti se pohybuje v rozmezí od 3 do 20 let.

Parametry americké hypotéky lze orientačně zjistit v hypoteční kalkulačce na stránkách banky. Přesné informace se klienti dozví při žádosti o úvěr.

Kalkulačka hypotéky ČSOB

Hypoteční kalkulačka ČSOB je k dohledání na stránkách csob.cz. Stejně tak lze na webových stránkách najít hypotéka kalkulačku ČSOB na americkou hypotéku.

Pod pojmem: „Hypotéka kalkulačka online ČSOB“ se hned v prvních příčkách na vyhledávačích ukážou přímo stránky ČSOB, na kterých si lze vše snadno nastavit a zjistit, jaké jsou možnosti.

Do kalkulačky stačí zadat základní údaje týkající se úvěru a ihned se ukáže předpokládaná výše měsíční splátky. Výpočty je nutné považovat za orientační, přesné informace budou sděleny pracovníkem banky.

Konsolidace a refinancování ČSOB

Refinancování hypotéky se sjednává za účelem získání výhodnějších splátkových podmínek. Účelem refinancování je ušetřit, například díky nižší úrokové sazbě. U ČSOB je možné refinancovat a sloučit úvěry na bydlení a hypotéky a ušetřit tak ve výsledku zajímavé částky.

Také pro refinancování je na webu banky k dispozici kalkulačka, v níž si potenciální zájemci mohou orientačně spočítat parametry úvěru.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.