Nebankovní půjčky na ruku –⁠ ihned bez zbytečného papírování

Rychlé hotovostní půjčky na ruku jsou vyhledávané především lidmi, kteří potřebují peníze okamžitě a zároveň nemají bankovní účet. Jaké společnosti nabízejí půjčky v hotovosti ihned na ruku? Lze získat půjčku na ruku i v případě nezaměstnanosti nebo záznamu v úvěrovém registru? A jak je to s rychlými hotovostními půjčkami během víkendu?

Půjčky na ruku v hotovosti jsou doménou nebankovních úvěrových společností. Využívají je zejména lidé, kteří nevlastní bankovní účet a přitom potřebují získat peníze ihned. Někteří poskytovatelé půjček v hotovosti jsou ochotni půjčit i již zadluženým žadatelům.

Nebankovní půjčky na ruku obvykle představují krátkodobé půjčky ve výši několika tisíc korun, lze se však setkat i s nabídkami hotovostních úvěrů v řádu desetitisíců. Doba splatnosti se liší v závislosti na půjčené částce a její délka se pohybuje od jednoho týdne do několika měsíců.

Výhody nebankovních půjček na ruku:

  • možnost získat půjčku i bez bankovního účtu
  • sjednání prostřednictvím online žádosti
  • posouzení žádosti během několika minut
  • možnost získat půjčku i s exekucí
  • nulový úrok v případě první půjčky na ruku

Nevýhody nebankovních půjček na ruku:

  • omezená výše a doba splatnosti půjčky
  • horší dostupnost –⁠ půjčky ihned na ruku nenabízí mnoho společností
  • úroková sazba a RPSN jsou zpravidla extrémně vysoké

Sjednání nebankovní půjčky na ruku probíhá ve většině případů online na webových stránkách příslušného poskytovatele. Žádosti bývají vyřízeny velmi rychle, díky čemuž lze půjčku na ruku získat ihned bez zdlouhavého papírování. V mnoha případech plní funkci takzvané půjčky do výplaty.

Vyhodnocení žádosti o půjčku v hotovosti na ruku trvá pouze pár minut.
Vyhodnocení žádosti o půjčku v hotovosti na ruku trvá pouze pár minut.

Velkou nevýhodou rychlých půjček v hotovosti jsou vysoké poplatky a sankce za nesplácení. Roční procentní sazba nákladů ve výši několika tisíc procent u těchto nebankovních úvěrů bohužel není výjimkou.

Nebankovní půjčky ihned na ruku –⁠ srovnání nabídek

Společností, které poskytují půjčky na ruku v hotovosti, není mnoho. Mnozí nebankovní poskytovatelé nabízejí sjednání půjčky ihned, obvykle se však jedná o půjčky bezhotovostní.

Několik nabídek půjček na ruku ihned a v hotovosti přesto existuje. Která z nich je nejvýhodnější? Nejdůležitější informace o aktuálně dostupných půjčkách na ruku uvádí tabulka.

PůjčkaÚvěrový rámecSplatnostÚrokRPSNBez doložení příjmuBez registru
Acema půjčka100 000 Kč – 5 000 000 Kč12 – 120 měsícůod 6,9 %neuvedeno××
Express Cash5 000 Kč – 70 000 Kč14 / 17 / 20 měsíců15 %od 209,78 %××
Fajn půjčka4 000 Kč – 70 000 Kč45 / 60 / 80 týdnůod 20,74 %od 54,96 %×
Půjčka Provident3 000 Kč – 170 000 Kč4 – 48 měsícůod 0 %od 0 %××
SIM půjčka2 000 Kč – 12 000 Kč7 – 30 dníod 406,80 %od 8 716,88 %×
Zaplo půjčka1 000 Kč – 30 000 Kč7 – 30 dníod 0 %od 0 %××

Noví klienti mohou v některých případech získat první půjčku na ruku s nulovým úrokem.

Do kategorie bezúročných půjček v hotovosti se řadí půjčka Provident a Zaplo půjčka, u nichž je nulová také RPSN. To znamená, že se s první půjčkou nepojí ani žádné jiné poplatky a nový klient tak zaplatí pouze částku, kterou si půjčil. Je však třeba počítat s tím, že výše první půjčky zdarma je omezená.

Acema půjčka

Půjčku Acema poskytuje společnost Acema Credit Czech, která se řadí mezi největší poskytovatele nebankovních úvěrů na českém trhu. Vedle spotřebitelských úvěrů nabízí také úvěry pro podnikatele a konsolidaci či refinancování půjček.

Výše Acema půjčky může být až 5 milionů korun. Dohodnutou částku klient obdrží během 48 hodin na bankovní účet. Ihned po podpisu smlouvy je však možné obdržet zálohu v hotovosti.

Úroková sazba u Acema půjčky pro fyzické osoby začíná na 6,9 % ročně a délka doby splácení může být 12 až 120 měsíců. Za úvěr je vždy nutné ručit nemovitostí. Neúčelovou Acema půjčku lze využít na cokoliv včetně vyplacení závazků ve stavu exekuce.

Express Cash

Půjčka Express Cash od společnosti EC Financial Services je ukázkovým příkladem nebankovní půjčky na ruku. V hotovosti probíhá její výplata i splácení a je proto ideální půjčka pro každého, kdo nemá bankovní účet.

Díky Express Cash půjčce lze rychle získat až 70 000 Kč na dobu 14, 17 nebo 20 měsíců. Úroková sazba je pevná ve výši 15 %, RPSN začíná na 209,78 %. Express Cash půjčka je neúčelovým úvěrem bez nutnosti ručitele.

Půjčku je možné vyřídit po telefonu nebo online prostřednictvím krátkého formuláře. Po vyhodnocení žádosti se s klientem spojí zástupce společnosti a sdělí další postup. Předání hotovosti obvykle probíhá u klienta doma nebo na jiném dohodnutém místě.

Fajn půjčka

Rychlý hotovostní úvěr Fajn půjčka je poskytován českou společností Fair Credit Czech, jež vedle půjček na ruku nabízí také bezhotovostní úvěr s názvem Fajn půjčka Max.

Hotovostní Fajn půjčku je možné sjednat až do výše 70 000 Kč se splatností 45, 60 nebo 80 týdnů. Úroková sazba je od 20,74 % a RPSN od 54,96 %. V porovnání s ostatními zmíněnými úvěry v hotovosti se tedy jedná o poměrně levnou půjčku.

O Fajn půjčku je třeba zažádat pomocí online formuláře. V případě kladného vyhodnocení žádosti je klient kontaktován zástupcem poskytovatele, s nímž si domluví termín schůzky. Podpis smlouvy i předání hotovosti se odehrává u klienta doma.

Půjčka Provident

Společnosti Provident Financial na českém trhu působí již řadu let. V současné době nabízí půjčku, jejíž výplata je možná v hotovosti i na bankovní účet. V hotovosti je rovněž možné půjčku splácet.

Půjčku Provident lze sjednat do výše 170 000 Kč s dobou splatnosti od 4 do 48 měsíců. První půjčka může být zdarma v případě, že si klient půjčí maximálně 3 000 Kč.

S půjčkou od Providentu se vedle úrokové sazby pojí jen jediný poplatek. Zahrnuje zpracování úvěru, garanci celkové ceny, péči o zákazníka a možnost splátkových prázdnin. Jeho výše závisí na výši půjčky a době splatnosti.

SIM půjčka

SIM půjčka, poskytovaná stejnojmennou společností, je k dispozici ve dvou variantách s názvy SIM půjčka MINI a SIM půjčku PLUS.

V hotovosti je možné vyplatit úvěr SIM půjčka MINI, jehož výše dosahuje maximálně 12 000 Kč. Doba splatnosti činí od 7 do 30 dní, na základě parametrů lze tedy SIM půjčku MINI zařadit mezi takzvané mikropůjčky.

Žádost o SIM půjčku se podává online prostřednictvím webového formuláře na stránkách společnosti. Půjčka se hodí k překlenutí období do výplaty například v situacích, kdy se vyskytnou neodkladné výdaje.

SIM půjčka je nebankovní půjčkou na ruku bez registru a bez skrytých poplatků. Je však třeba počítat s poměrně vysokými poplatky za vyřízení a případné opoždění se splátkou.

Zaplo půjčka

Zaplo půjčka od společnosti Zaplo Finance je nabízena až do výše 30 000 Kč na dobu od 7 do 30 dní. V případě první půjčky klient nezaplatí žádné poplatky ani úroky, může si však půjčit maximálně 16 000 Kč.

Výplata Zaplo půjčky v hotovosti na ruku je možná v trafikách GECO. Jedná se tedy o úvěr vhodný například i pro ty, kteří mají zájem o půjčku o víkendu.

Sjednání Zaplo půjčky je snadné a provádí se online pomocí krátkého registračního formuláře. Bonita klienta je sice kontrolována, nicméně šance na kladné vyhodnocení žádosti jsou velmi vysoké.

Zaplo půjčka se řadí mezi neúčelové nebankovní úvěry a lze ji proto využít na cokoliv.

Jak získat půjčku v hotovosti ihned na ruku?

Půjčky v hotovosti jsou nabízeny několika nebankovními společnostmi. Některé příklady včetně jejich srovnání je možné vidět v předchozích částech tohoto článku.

Lze se setkat i s nabídkami nebankovních půjček na ruku bez registru. Jde však spíše o výjimečné případy, většina společností kontroluje jak bonitu žadatele, tak úvěrové registry.

V současnosti se lze setkat také s nabídkami nebankovních půjček na ruku bez registru.
V současnosti se lze setkat také s nabídkami nebankovních půjček na ruku bez registru.

Sjednání rychlé půjčky na ruku ještě dnes obvykle probíhá online na webu příslušného poskytovatele, v některých případech je možné o úvěr zažádat i po telefonu.

Žádost o půjčku v hotovosti na ruku

Zájemcům o půjčku v hotovosti stačí vyplnit žádost ve formě webového formuláře a vyčkat na její vyhodnocení. Zpětnou vazbu žadatel zpravidla obdrží během několika málo minut.

K vyplnění žádosti je většinou potřeba mobilní telefon, přístup k e-mailu, občanský průkaz a někdy i druhý doklad totožnosti a potvrzení o příjmech, například výpis z účtu za poslední tři měsíce.

Lze získat půjčku ihned na ruku i o víkendu?

Ano, příkladem je Zaplo půjčka, kterou je možné vyplatit v trafikách GECO. Možnost výplaty o víkendu, kdy neprobíhají bankovní transakce, je jednou z výhod hotovostních půjček. Ne všichni poskytovatelé však žádosti během víkendů vyhodnocují.

Půjčka v hotovosti na ruku pro nezaměstnané

Výše uvedené úvěrové společnosti kontrolují bonitu žadatele na základě pravidelných příjmů. Obvykle se však nemusí jednat výhradně o příjem ze zaměstnání a půjčky na ruku v hotovosti proto slouží i jako půjčky pro nezaměstnané (například pro matky na mateřské nebo důchodce).

Nebankovní půjčky bez registru –⁠ na ruku i pro zadlužené

V portfoliu některých nebankovních společností lze najít i nabídky půjček bez registru, ačkoliv je ze zákona povinné registry kontrolovat. Někteří poskytovatelé nebankovních půjček do registrů nenahlížejí, popřípadě jsou ochotni půjčit i již zadluženým osobám.

Díky společnostem, kteří nenahlížejí do úvěrových registrů, mohou rychlou půjčku na ruku získat i zadlužení žadatelé.
Díky společnostem, kteří nenahlížejí do úvěrových registrů, mohou rychlou půjčku na ruku získat i zadlužení žadatelé.

Půjčky pro zadlužené se značí svou rizikovostí pro klienta i poskytovatele. Jednotlivé společnosti vysoké riziko nesplácení vyvažují extrémně vysokými poplatky, kvůli nimž se úvěr značně prodraží.

Příkladem nebankovní půjčky na ruku bez registru je půjčka Express Cash. Její poskytovatel uvádí, že registry kontroluje, nicméně půjčku mohou získat i osoby se záznamem v registru. Podobně je tomu v případě společností nabízejících úvěry SIM půjčka MINI a Fajn půjčka.

Lidem, kteří již nějaké dluhy mají, novou půjčku určitě nelze doporučit. S nebankovními půjčkami na ruku bez registru se pojí velmi vysoké poplatky, které snižují pravděpodobnost bezproblémového splacení. V konečném důsledku se člověk může dostat do dluhové spirály, jež často vede až k osobnímu bankrotu.

srovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.