Via SMS – recenze – Viasms

Půjčka až 60 000 Kč

Úrok 0 %, RPSN od 0 %

 • První půjčka zdarma
 • Rychlé schválení
 • Vyřízení online
Mám zájem o půjčku Via SMS

Nebankovní společnost Via SMS s.r.o. nabízí rychlou půjčku. Vhodná je zejména pro lidi, kterým před výplatou nečekaně schází pár tisíc korun. Jak tuto půjčku sjednat? Jaké jsou parametry této půjčky? A je společnost Via SMS s.r.o. spolehlivá?

V České republice působí Via SMS od roku 2010, v roce 2011 začala nabízet svoje krátkodobé půjčky. Jedná se o nebankovní společnost nabízející rychlé půjčky online a půjčky přes SMS. Sjednat ji lze přes tento odkaz.

Společnost působí v celé řadě zemí, například Španělsko, Švédsko, Polsko, Litva nebo Lotyšsko. Nezastírá žádné informace a veškeré smlouvy a parametry úvěru jsou dle zákona.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Via SMS rychlá půjčka

Výše první půjčky pro nové klienty je v rozmezí od 1000 Kč do 16 000 Kč. Poté při dalším žádání lze čerpat půjčku až do výše 60 000 Kč. Tato půjčka je tak často využívána žadateli jako půjčka před výplatou. Společnost Via SMS v minulosti uváděla, že se jedná o půjčku bez registru, nicméně v současnosti registry kontroluje.

Via SMS také poskytuje půjčku ViaConto. Její parametry se v mnohém podobají půjčce Via SMS. ViaConto také nabízí první půjčku zdarma do výše až 16 000 Kč.

Parametry půjčky

 • Výše úvěru: 1000 Kč – 60 000 Kč
 • Doba splatnosti: 1 – 30 dní
 • RPSN: 621,6% – 855%
 • Úrok: 22%
 • Druh úvěru: krátkodobý
 • Poplatek za poskytnutí úvěru: první půjčka zdarma
 • Doložení příjmu: ano
 • Kontrola registru dlužníků: ano
 • Ručitel: ne

Pro žádost o tento úvěr je nutné:

 • disponovat mobilním telefonem
 • být občanem ČR
 • být starší 18 let
 • mít vlastní bankovní účet

Při úplně první žádosti je také nutné doložit kopii občanského průkazu. Je také vyžadován údaj o výši příjmu. Půjčka tedy není vhodná pro nezaměstnané. Tato půjčka se svými parametry podobá Panda půjčce.

Noví zájemci o půjčku musí požádat online. Pro online žádost je nutno zaregistrovat se. Při další půjčce už je možno žádat přes SMS zprávu (podobně je tomu tak například u NetCredit půjčky nebo MobilPůjčky).

Noví zájemci se musí zaregistrovat a vyplnit všechny potřebné údaje.

Rozhodnutí o schválení půjčky by měl žadatel obdržet do 10 minut, pokud žádá v pracovní době. Schvalování a výplata půjčky probíhá pouze v pracovní dny od 9 do 18 hodin. Žádosti jsou přijímány 24 hodin denně.

Převod peněz probíhá ihned po schválení žádosti. Poté bude částka na účet připsána do několika minut. Výhodou je, že se jedná o půjčku i v noci, takže žadatel může finance obdržet i v pozdních hodinách.

Půjčka je poskytována a vedena zdarma na dobu od 7 do 30 dní. První půjčka je bez poplatků. Pouze pro ověření vlastního bankovního účtu u české banky je nutné zaslat poplatek 1 Kč.

Verifikační platbu využívají i další půjčky – například Simple půjčka, Emmas credit půjčka či půjčka Everyday+.

U druhé a každé další půjčky jsou úrokové sazby a RPSN vyšší, jak je u nebankovních společností zvykem. RPSN i úrok se liší dle zvolené částky a době splatnosti, pohybuje se od hodnoty 621,6 % p.a. U první půjčky je nižší.

Žádat o více půjček naráz u Via SMS není možné, je možné mít vždy jen jednu aktuální půjčku.

V případě dotazů ze strany zákazníka lze doporučit navštívit web společnosti a nahlédnout do rubriky „nejčastější otázky“.

Další možností je využít chat na stránkách. Odpověď na svůj dotaz dostane zákazník obvykle do hodiny.

Odpověď na své dotazy může zákazník najít v sekci „nejčastější otázky“.

Výhody

 • první půjčka zdarma
 • s kontrolou registru dlužníků
 • dobře fungující zákaznická podpora
 • administrativní nenáročnost – žádost přes internet

Nevýhody

 • vysoké RPSN
 • nutno převést 1 Kč z účtu pro ověření
 • u půjčky nad 4999 Kč nutno zaslat podepsanou smlouvu
 • rámcová smlouva o úvěru je velmi obsáhlá
 • lze si půjčit maximálně 60 000 Kč
 • s každou další půjčkou vyšší poplatky

Via SMS – recenze

Jak to tak u nebankovních půjček bývá, najít lze na Via SMS názory jak kladné, tak záporné. Zatímco někteří si půjčku nemohou vynachválit, jiní by ji nedoporučili. Jaké má s Via SMS zkušenosti většina zákazníků?

Pozitivní zkušenosti

Na půjčce Via SMS lidé nejvíce chválí rychlost a jednoduchost. Žádost o půjčku se provádí online, schválení je velmi rychlé. Není třeba kvůli úvěru nikam chodit, vše je zkrátka možné zařídit z pohodlí domova.

Dále si lidé chválí skutečnost, že je první půjčka poskytována zdarma. Klient může o půjčku zažádat klidně pouze jednou, není zavázán k uzavření dalšího úvěru.
První půjčku zdarma nabízí dále třeba tyto společnosti:

Via SMS kontroluje registr dlužníků a nejedná se tak o půjčku bez registru a zástavy. Šanci na schválení mají lidé se záznamem tedy o něco nižší.

Půjčky bez registru bývají sjednatelné rychle a snadno. Jsou však poskytovány pouze nebankovními společnostmi a bývají spíše krátkodobé. Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí, mohou být optimálním řešením při nečekaných výdajích.

Negativní zkušenosti

Negativně hodnoceno je mezi zákazníky omezení maximální výše první půjčky. Tyto recenze však pochází z doby, kdy bylo maximum pro první půjčku 8 000 Kč. V současné době je stanoveno na 16 000 Kč.

Dalším negativem je vysoké RPSN u opakovaných půjček. Je tedy vhodné využívat úvěr spíše výjimečně, při vzniku náhlé finanční tísně.

Alternativy – další nebankovní půjčky

Půjčka Via SMS je vhodná pro řešení krátkodobých finančních problémů. Při každé další půjčce se však poplatky zvyšují. Je proto vhodné čerpat ji opravdu pouze výjimečně. Koho půjčka nezaujala, může zvážit některou z dalších možností.

Zonky

Kdo shání spíše dlouhodobější půjčku nebo si potřebuje půjčit více peněz, měl by zvážit P2P půjčku od Zonky. Půjčky fungují na principu peer-to-peer, kdy si lidé půjčují od lidí a Zonky je zprostředkovatelem.

Na Zonky je možné půjčit si od 5 000 Kč až do 900 000 Kč. Doba splácení je 6 měsíců – 7 let. Půjčku lze zdarma splatit i předčasně. Počáteční úrok je ve výši 2,99%.

Zonky půjčka není vhodná pro lidi v insolvenci, ani pro nezaměstnané. Půjčku však mohou dostat lidé, kteří nemají příjem zrovna ze zaměstnání. Toto se týká:

 • osob pracujících na DPP nebo DPČ
 • osob na rodičovské či mateřské dovolené
 • důchodců
 • studentů s pravidelným příjmem z brigád

Půjčka na Zonky je oblíbená zejména proto, že nabízí lepší úrok než spousta bankovních i nebankovních institucí.
Na druhou stranu, prověřování je poměrně důkladné a půjčka tedy rozhodně nebude schválena každému.

Everyday +

Na krátkodobé řešení finanční tísně lze využít půjčku od Everyday Plus. Tato půjčka patří mezi tzv. revolvingové úvěry. Půjčit si lze od 100 Kč do 50 000 Kč. Půjčku lze sjednat na tomto odkaze.

Podmínky pro uzavření úvěru jsou následující:

 • věk 18+
 • stálý příjem
 • vlastní bankovní účet
 • české občanství
 • telefonní číslo a e-mail

Sjednávání půjčky probíhá online. Stejně jako u půjčky Via SMS je nutno zaslat poplatek 1 Kč. Tímto krokem si společnost ověří, že žadatel má vlastní bankovní účet. U půjčky Everyday plus není vyžadován ručitel, neprobíhá ani kontrola registru dlužníků.

Úvěrový rámec si lze v průběhu trvání smlouvy navýšit přes zákaznický účet online. Není nutné si tedy půjčovat ihned celou částku, peníze lze čerpat postupně.

Sjednat půjčku Everyday plus je snadné, probíhá online.

Cofidis

Další možností je nebankovní půjčka u společnosti Cofidis. Při sjednání se vyžaduje doložení příjmů a kontrola registru dlužníků.
Cofidis nabízí několik typů bezúčelových nebankovních půjček:

Půjčku pro jednotlivce nabízí Cofidis s úrokem již od 5,49%. Půjčit si lze 20 000 Kč – 500 000 Kč. Doba splatnosti je 12 – 84 měsíců. Sjednání i vedení je bez poplatku.

Další variantou je partnerská půjčka. O tu si mohou u Cofidis zažádat jak jednotlivci, tak dvojice. Vztah dvojice nehraje roli, důležitá je však společná adresa. Úroky jsou pro spolužadatele nižší než u půjčky pro jednotlivce.

Partnerská půjčka nabízí výhodnější úrok pro spolužadatele.

Pro novomanžele pak nabízí Cofidis novomanželskou půjčku. Podmínky pro schválení jsou stejné jako u ostatních úvěrů, dále je ještě nutno zaslat oddací list. Půjčka je poskytována ve výši 200 000 Kč, její splatnost je 90 měsíců. Roční úroková sazba je stanovena na 3,99%.

Kontaktní údaje

Web: www.viasms.cz
E-mail: info@viasms.cz
Telefon: 225 991 500

Sídlo společnosti:
Lazarská 1719/5
110 00 Praha 1 

recenzezkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.