SMART půjčka – recenze, zkušenosti

Smart půjčka patří mezi nebankovní bezúčelové úvěry. Úroková sazba této půjčky začíná na 21 %, RPSN však z důvodů vysokých poplatků začíná od 146,7 %. Půjčit si lze od 5 000 do 70 000 Kč až na 16 měsíců. Smart půjčka je poskytovaná nebankovní společností JET Money s.r.o.

Smart půjčka patří ke klasickým nebankovním půjčkám. Je neúčelová – peníze z ní je možné využít na jakékoliv účely.

Smart půjčka je oblíbeným řešením pro mnoho žadatelů, kdy se při krátké době vyřízení žádosti online nebo telefonicky řadí mezi rychlé půjčky. Recenze Smart půjčky jsou vesměs pozitivní.

Nebankovní půjčky lze často vyřídit online či po telefonu. Člověk nemusí nikam jezdit.

Jako ostatní nebankovní úvěry se Smart půjčka od JET Money značí:

  • jednoduchostí sjednání – lze ji získat z domova online či telefonicky
  • rychlostí sjednání – peníze přijdou do 48 hodin, běžně však během několika málo hodin
  • dostupností – půjčku získají i lidé, kteří byli odmítnuti klasickými bankami
  • vyšším úrokem – úrokové sazby nad 20 % jsou nejčastěji nebankovní, s výjimkou Zonky půjčky, která začíná už na 2,99 %
  • velmi vysokými poplatky – v případě opoždění splátky nebo nesplácení se půjčka velmi rychle prodraží a znásobí

O Smart půjčku od JET Money lze zažádat online 24 hodin denně a 7 dní v týdnu, podobně jako u většiny ostatních nebankovních půjček, např. Pronto půjčky. Telefonní spoj je omezen na určité hodiny během pracovních dnů.

Smart půjčka je vhodná jak pro zaměstnance, tak pro podnikatele. Půjčka cílí i na důchodce, matky na mateřské dovolené a osoby se záznamem v registru dlužníků. 

Parametry Smart půjčky

Půjčit si lze 5 000 až 70 000 Kč s dobou splatnosti 13 až 16 měsíců. Úroková sazba je od 21 % a RPSN od 146,7 %. Poplatek za sjednání a vedení úvěru je zdarma.

Rozsah půjčky5 000 – 70 000 Kč
Doba splácení13 – 16 měsíců
Úrok půjčkyOd 21 %
RPSN půjčky146,7 – 189,4 %

Žadatel tedy nemusí být zaměstnán, ale musí mít dostatečný příjem na splácení. Nedokládá se výpis z registru dlužníků a nemusí mít ručitele. Není potřeba disponovat vlastním bankovním účtem. Při nízkém příjmu společnost požaduje spoludlužníka.

Výhodou této půjčky je také možnost si nechat vyplatit sumu v hotovosti. Takto je možné získat až 50 000 hotově. Tento způsob vyplacení půjčky je však zpoplatněn poplatkem 3 800 Kč.

Půjčku lze využít i na refinancování stávající půjčky. Pokud má člověk více půjček, vyplatí se se zamyslet nad konsolidací dluhu – tím se sníží administrativní náklady a úroky půjček. Vždy se nejdříve doporučuje zkusit refinancování a konsolidaci u bankovních institucí, např. Air bank konsolidace nabízí sloučení půjček až do výše 900 000 Kč s novým úrokem od 4,9 %.

Smart půjčka – poplatky

Podobně jako jiné nebankovní úvěry, i Smart půjčka disponuje vysokými poplatky. Ačkoliv úrok není tak vysoký jako v případě mikropůjček, poplatky jsou stále velmi vysoké v porovnání

Poplatek za uzavření úvěrové smlouvy800 Kč
Správa půjčky4 400 Kč
Poplatek za hotovostní poplatek3 800 Kč

Možnost vyplatit si sumu hotově je sice výhodné v řadě případů (např. při nemožnosti použít bankovní účet), u Smart půjčky je však tato výhoda draze zpoplatněna. Při maximální možné výši 50 000 Kč hotově představuje poplatek minimálně 7,6 % celkové zapůjčené sumy.

Podmínky Smart půjčky

Pro sjednání půjčky je potřeba:

  • plnoletost
  • mít trvalý příjem, ze kterého bude klient úvěr splácet
  • mít dva doklady totožnosti (předložení při podpisu smlouvy)
  • při nízkém příjmu mít spoludlužníka

Veškeré informace o půjčce získá žadatel až přes telefonní kontakt na firmu, který je uveden níže.

Po schválení žádosti se klientovi ozve obchodní zástupce, který domluví termín návštěvy, kdy za žadatelem přijede a přiveze požadovanou hotovost, pokud bylo domluveno financování úvěru v hotovosti.

Schůzku je možné domluvit i v sobotu nebo v neděli, díky čemuž je hotovostní Smart půjčka půjčkou o víkendu. Pokud se žadatel rozhodl o klasický převod financí na účet, bude muset počkat do nejbližšího pracovního dne, jelikož převod peněz o víkendu není možný.

Velkou výhodou Smart půjčky je skutečnost, že sjednání probíhá z domova.

Zástupce JET Money také domluví s klientem splátkový kalendář se splátkami jednou za měsíc.

Dostupnost

V současné době není možné zažádat o tuto půjčku. Společnost JET Money v současnosti nenabízí žádný finanční produkt. Správa a komunikace se současnými dlužníky probíhá přes webovou stránku JET Money a přes kontaktní informace níže.

Sídlo společnosti

JET Money sídlí v Olomouci v Hněvotínské ulici. Adresa pro korespondenci:

JET Money s.r.o. 
Hněvotínská 241/52 
779 00, Olomouc

Sídlo JET Money – Smart půjčka v Olomouci.

Kontakt

Webová stránka poskytovatele půjčky – www.jetmoney.cz

E-mailová adresa pro komunikaci s poskytovatelem půjčky – info@jetmoney.cz

Telefonní číslo na poskytovatele Smart půjčky – 588 880 930

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.