Provident – nebankovní půjčka, kontakt

Půjčka až 130 000 Kč

RPSN od 21,31 %

  • Splatnost až 36 měsíců
  • Sjednání půjčky online
  • Možnost připojištění
Mám zájem o Provident půjčku

Provident představuje dalšího z mnoha hráčů na poli nebankovních půjček. Na českém trhu působí již dlouhodobě. V současnosti nabízí společnost Provident půjčku, kterou lze vyplatit v hotovosti nebo bezhotovostně na účet. Pro ty, kteří si berou půjčku od Providentu poprvé, poskytuje první půjčku zdarma. Jaké další podmínky jsou s půjčkou spojené?

Provident Financial s.r.o. je stabilním a dlouho působícím poskytovatelem nebankovních půjček. Od svého vzniku v roce 1997 využilo některý z produktů společnosti Provident více než 1 000 000 zájemců. Dlouhou historii má za sebou také Creditstar Czech, poskytovatel půjčky Creditstar.

V současnosti nabízí nebankovní spotřebitelský úvěr s názvem Půjčka Provident, která má dvojí variantu – bezhotovostní a hotovostní. Peníze v hotovosti nabízí také kladně hodnocená půjčka Express Cash či Zaplo půjčka, která je v případě první žádosti navíc zcela zdarma.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Půjčka Provident

Půjčka Provident nabízí 3 000 až 130 000 korun (podobně vysokou částku nabízí také nebankovní Pojištěná půjčka nebo Fajn půjčka MAX). Sjednání probíhá kompletně on-line, případně mohou zájemci využít bezplatnou telefonickou linku. Nejpozději do jednoho pracovního dne se se zájemcem spojí osobní finanční asistent a domluví si s ním schůzku na místě, které mu vyhovuje. Z důvodu rychlosti bývá půjčka označována jako rychlá Půjčka Provident.

Na schůzce finanční asistent sdělí zájemci veškeré podrobnosti půjčky včetně toho, jak probíhá vyplácení i splácení. Následně dochází k podpisu smlouvy. Zájemce má na výběr dvě možnosti – buď dostane své peníze v hotovosti nebo na účet.

Stejně jako výplata, tak i splácení má dvě varianty – v hotovosti týdně nebo měsíčně přímo osobnímu finančnímu asistentovi nebo měsíčně bezhotovostně převodem z bankovního účtu pod konkrétním variabilním symbolem.

Jaká kritéria musí zájemce o Půjčku Provident splňovat? Jedná se o:

Pravidelný příjem nemusí být nutně příjmem ze zaměstnání. O půjčku stejně tak může zažádat důchodce, rodič na mateřské či rodičovské dovolené. Na webových stránkách Providentu se dokonce uvádí, že v některých případech půjčí i nezaměstnaným. O půjčku Provident lze zažádat odkudkoliv, proto se řadí mezi dostupné půjčky Zlín. Peníze mohou být vyplaceny jak hotově, tak převodem na účet.

V každém případě se u rychlé Půjčky Provident nelze vyhnout nahlížení do registrů. Půjčka je bezúčelová. Zájemce si tak může peníze použít na cokoliv. Ručitel není vyžadován.

Sjednat Půjčku Provident je možné zde.

Parametry Půjčky Provident

Jak již bylo zmíněno, půjčit si zájemce může až 130 000 Kč. Ke splacení půjčky musí dojít v rozmezí 6 až 36 měsíců.

Provident udává, že RPSN je od 21,31 %. Kromě úroku totiž klient hradí sice jen jeden jediný poplatek, jeho výše však není nezanedbatelná. Zahrnuje zpracování úvěru, garanci celkové ceny a péče o zákazníka, možnost splátkových prázdnin a garanci neuplatnění pohledávky v případě úmrtí zákazníka. Poplatek není fixní, ovlivňuje ho výše půjčky i doba splatnosti.

Aby si mohl každý udělat obrázek o výši zmíněného poplatku, zde je několik modelových případů:

Výše půjčkySplatnostVýše poplatku
20 000 Kč24 měsíců 4 986 Kč
100 000 Kč48 měsíců 33 990 Kč
140 000 Kč12 měsíců 19 596 Kč
Parametry půjčky Provident.

Jak je vidět, opravdu se nejedná o nízké částky a každý si tak musí důkladně spočítat, zda se mu Půjčka Provident vyplatí či nikoliv.

Na webových stránkách se nachází on-line kalkulačka Providentu, díky které si každý může orientačně ověřit, kolik ho půjčka bude celkově stát.

Smlouva o půjčce

Smlouva se uzavírá s osobním finančním asistentem. Je možné od ní odstoupit, a to do 14 dnů od uzavření. Z tohoto odstoupení neplyne pro klienta žádná sankce.

Smluvně lze uzavřít také pojištění, které Provident nabízí. Pojištění Komplex slouží především proti výpadku příjmu při nemoci nebo následkem úrazu. Cena za pojištění činí 129 Kč měsíčně.

Pokud by měl kdokoliv problém se splácením a nemohl tak dostát všem závazkům vyplývajícím se smlouvy, může požádat o tzv. splátkové prázdniny. Získá tak možnost odložení až 3 měsíčních splátek. Za odložení splátek se již nic nehradí, cenu za tuto službu obsahuje výše zmíněný poplatek.

K půjčce Provident si může zákazník sjednat i pojištění. Díky němu bude mít jistotu, že i v případě nemožnosti splácet ho úvěr nepřivede do problémů.

První půjčka zdarma

První půjčka zdarma v současné době již není nabízena. V minulosti s ní Provident mířil směrem k novým zákazníkům, kteří až do výše půjčky 16 000 Kč nezaplatili ani korunu navíc. Splatnost však byla v tomto případě fixní, a to 4 měsíce.

První půjčka nebyla zatížena žádným poplatkem. Úroková sazba i RPSN byly nulové. I u této půjčky si zájemce mohl vybrat mezi hotovostní a bezhotovostní variantou.

První půjčku zdarma stále nabízí řada jiných společností, jmenovitě například ViaConto, Creditair nebo Zaplo.

Nabídka první půjčky zdarma je velmi výhodnou nabídkou.
Využít Provident první půjčku zdarma >

Provident Půjčka 10+1

Půjčka Provident 10+1 představuje úvěr od 10 000 Kč do 30 000 Kč s pevnou dobou splácení 11 měsíců. Vyznačuje se velmi jednoduchými a transparentními splátkovými podmínkami – 10 splátek pokryje výši úvěru a 11. splátka slouží jako poplatek za poskytnutí úvěru. Úroková sazba a RPSN jsou u této půjčky pevné.

Výše úrokové sazby je 19,48 % a výše RPSN 21,31 %. Díky jednoduchým podmínkám půjčky 10+1 klient přesně ví, kolik za úvěr celkem zaplatí.

Půjčky podobné Providentu

Půjček, které by byly podobné nabídce od Providentu, příliš není. A to především s ohledem na rozsah. Obvykle se nabízené půjčky poskytují maximálně do několika desítek tisíc, zatímco Provident jde až do výše 130 tisíc.

Co do výše půjčky se Providentu přibližují tyto nebankovní produkty:

Výplatu v hotovosti nabízela také firma Jet Money se svou Smart půjčkou. Poskytovatel Jet Money však ohlásil, že končí s úvěry a nové již poskytovat nebude. Smart půjčku v současné době nabízí nebankovní společnost EC Financial Services, a to pouze jako bezhotovostní úvěr.

Společnost Provident nyní nově nabízí také půjčku Creditea, která funguje podobně jako bankovní kontokorentní úvěry. Jedná se o tzv. finanční rezervu.

Recenze Půjčky Provident

Na Půjčku Provident si lze přečíst různorodé recenze. Lidé kladně hodnotí rozsah částek a celkovou spolehlivost. Rozdílné názory pak směřují k osobním finančním asistentům.

Někteří z klientů si jejich flexibilitu a ochotu vyjít vstříc nemohou vynachválit. Podle těchto názorů se s nimi dá domluvit na různých možnostech splácení. Setkání kvůli splátce hotovostní půjčky nemusí probíhat jen u klienta doma, ale kdekoliv, kde mu to vyhovuje.

Na druhou stranu se lze setkat s opačnými recenzemi, kdy jsou osobní finanční asistenti považováni za dostatečně nevzdělané, neprofesionální výběrčí.

O společnosti

Česká pobočka Provident Financial s.r.o. patří do mezinárodní skupiny International Personal Finance (IPF). V současnosti poskytuje své služby ve 12 zemích světa: v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Finsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě, Španělsku, Austrálii a v Mexiku.

Pobočka v České republice byla založena v roce 1997. Nabízí bezúčelové hotovostní i bezhotovostní půjčky, bez ručitele a bez skrytých poplatků.

Provident – kontakty

Poskytovatelem Půjčky Provident je společnost Provident Financial s.r.o. se sídlem:

Olbrachtova 9/2006
140 00 Praha 4

  • Provident půjčka kontakt pro žadatele o půjčku: 800 153 153 (pondělí až pátek od 8 do 20 hodin, víkendy od 9 do 18 hodin)
  • Kontakt pro stávající zákazníky: 800 660 666 (pondělí až pátek od 8 do 20 hodin, víkendy od 9 do 18 hodin)
  • E-mail pro zákazníky: zakaznicky.servis@provident.cz
  • Webové stránky: www.provident.cz

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.