Trinity Bank – recenze, spořicí účet, přihlášení

Trinity Bank je česká banka s 23 letou tradicí. Její název zatím není tak známý, protože bankovní licenci získala až v roce 2018. Do té doby se jednalo o Moravský Peněžní Ústav, který byl po získání bankovní licence přejmenován v roce 2019 právě na Trinity Bank. Zaměřuje se především na oblast osobního a korporátního bankovnictví.

O bankovní licenci žádal Moravský Peněžní ústav hned třikrát, ale teprve třetí pokus se podařilo dotáhnout do konce. Jedná se teprve o třetí záložnu, která finalizovala svoji transformaci na banku. Stejný proces absolvovala a dotáhla do úspěšného konce také Banka Creditas a Fio banka. Banka Creditas dokonce začala nabízet už i klasické hypotéky.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

V rámci privátního bankovnictví se nová banka Trinity zaměřuje především na vkladové produkty se zhodnocením úspor, tj. nenabízí například kreditní karty. Naopak v rámci korporátního bankovnictví nabízí především úvěrové produkty.

Trinity Bank si zakládá zejména na rychlosti vyřízení, vstřícnosti individuálním přístupu.

Potřebujete peníze ihned? Vyzkoušejte CreditPortal půjčku s výplatou na účet či v hotovosti. Peníze lze obdržet již do 15 minut od schválení.
Více o CreditPortal půjčce >

Finanční produkty Trinity Bank pro soukromé osoby

V rámci osobního bankovnictví nabízí Trinity Bank spořicí, vkladové a běžné účty. Spořicí účty nabízejí nadstandardní zhodnocení a možnost mít kdykoliv své peníze k dispozici. Vkladové účty mají zhodnocení ještě vyšší, nicméně u nich je zapotřebí si stanovit délku doby uložení.

Běžné účty

Zcela nejběžnějším bankovním produktem je běžný účet. Trinity Bank nabízí jak běžný účet korunový, tak devizový účet v eurech nebo dolarech. Skrze běžný korunový účet lze provádět hotovostní i bezhotovostní platby, lze zadávat jednorázové nebo trvalé platební příkazy, výběry i vklady hotovosti apod.

Repůjčka s odměnou až 10 000 Kč

Raiffeisenbank nabízí odměnu 2 000 Kč za každých 50 000 Kč převedených z jiné banky. Celkem lze v rámci refinancování získat až 10 000 Kč. Akce platí pro nové i stávající klienty.

Kolik ušetřím?

Zřízení a vedení korunového účtu poskytuje Trinity Bank zdarma. K běžnému účtu se zřizuje možnost internetového bankovnictví Trinity Bank, které funguje také zcela zdarma. Jediný s tím související poplatek ve výši 99 Kč se týká zaslání bezpečnostních údajů poštou do vlastních rukou.

Spořicí účty

V nabídce Trinity Bank lze najít dva spořicí účty pro soukromé osoby. Nazývají se Výhoda+ a Úrok+. Jak již bylo řečeno, ani pro jeden z těchto finančních produktů se nesjednává výpovědní doba vkladu, tzn. peníze má majitel účtu k dispozici hned, když je potřebuje.

Spořicí účet Úrok+ je specifický v tom, že k připisování ročního úroku dochází každý den. Jedná se o zajímavou nabídku, protože se tím pádem postupně úročí i denně připisovaný úrok. Úroková sazba dle ceníku Trinity Bank dosahuje 0,4 % a to pro vklady až do 30 milionů korun. Nad tento limit se pak úroková míra stanovuje individuálně.

V rámci spořicího účtu Výhoda+ se vklady úročí také ročně, úroky se však připisují měsíčně. Úroková sazba dosahuje 1,38 % p.a., nicméně v aktuálně probíhající akci je ve hře i úroková sazba 1,58 % p.a. Platí pro prvních 8 000 nově založených účtů.

Tuto výhodou mají možnost získat i stávající klienti, kteří si založí nový spořicí účet kdykoliv od 15.5.2019 a na něj provedou vklad. Vyšší sazba bude platná ale pouze v případě, kdy se bude u těchto staronových klientů jednat o nově vložené finanční prostředky, nikoliv jen peníze převedené z jiného účtu v rámci Trinity Bank.

Spořicí účet Výhoda+ dále mimo jiné nabízí úročení celého vkladu, možnost on-line založení a pojištění vkladů až do výše 100 000 EUR.

Zvýšení úrokové sazby na 1,58 % p.a. potvrzuje současný trend růstu úrokových sazeb u spořicích účtů v mnoha bankovních institucích. Při výběru vhodného spořicího účtu se ovšem člověk nesmí nechat zlákat pouze výší úrokové míry.

Důležitou roli hrají i další související podmínky, které by si měl každý důkladně nastudovat. Někteří poskytovatelé spořicích účtů totiž sice hlásají vysoké úrokové sazby, nicméně mohou být vázány jen na nové klienty nebo třeba mohou platit jen na předem dané období či stanovenou výši vkladu.

V důsledku opatření ČNB kvůli koronavirové krizi Trinity Bank snížila úrokovou sazbu na spořicím účtu Výhoda+. Vklady ve výši nad 3 miliony korun jsou od dubna 2020 úročeny sazbou 1,18 %, úroková sazba u nižších vkladů je 0,92 %.

Vkladové účty

Nabídka vkladových účtů Trinity Bank čítá tři finanční produkty. Jedná se o Vkladový účet Bonus+, Vkladový účet – CZK a Vkladový účet – EUR, USD. Poslední dva zmíněné účty mají stejné podmínky, liší se pouze tím, že jeden účet je korunový a druhý vkladový účet je v cizí měně. Pro oba ovšem platí možnosti si stanovit délku výpovědní doby, a to až na 24 měsíců.

Výše úrokové sazby pro tyto dva finanční produkty se přitom odvíjí od výše vkladu a zvolené výpovědní doby. Vychází se z těchto tabulek, které jsou součástí ceníku Trinity Bank:

Vkladový účet – CZK
Vkladový účet – EUR
Vkladový účet – USD

Trochu jiné podmínky nabízí Vkladový účet Bonus+. V tomto případě je výpovědní lhůta pouze 1 měsíc. Nabízí tedy něco mezi klasickým spořicím účtem, kdy jsou peníze ihned k dispozici, a vkladovým účtem s dlouhou výpovědní dobou.

Vkladový účet Bonus+

Stejně jako v předchozích případech se roční úroková sazba vypočítává podle výše vkladu, resp. je možné mít část vkladu měsíčně k dispozici a k tomu si část vkladu zavázat delší výpovědní dobou s vyšším zvýhodněním.

Finanční produkty Trinity Bank pro podnikatele a firmy

Druhou oblastí, na kterou se Trinity Bank zaměřuje, je korporátní bankovnictví. Pro podnikatele a firmy má širokou nabídku finančních produktů, od běžných a vkladových účtů po provozní financování nebo projektové a developerské financování.

Běžné účty

Stejně jako v případě běžných účtů pro soukromé osoby, mohou si podnikatelé a firmy vybrat mezi korunovým účtem a účtem v eurech nebo dolarech. Při založení nového korunového účtu (pro účty založené od 20. 2. 2019 při realizaci tzv. nového vkladu) se zůstatek úročí ve výši 0,40 % p.a. Zřízení a vedení účtu je bez poplatků, stejně tak mohou podnikatelé a firmy bezplatně využívat Trinity bank internetbanking.

Vkladové účty

K uložení firemních finančních prostředků mohou posloužit vkladové účty. Trinity banka nabízí Vkladový účet – CZK, Vkladový účet – EUR, USD a Spořicí účet Výhoda+. U obou vkladových účtů se obvykle volí délka výpovědní doby (max. 24 měsíců).

Naopak díky Spořicímu účtu Výhoda+ má majitel účtu peníze k dispozici kdykoliv. Úroková sazba se stanovuje s ohledem na délku výpovědní doby a výši vkladu. Pro nově založený spořicí účet také platí sazba 1,38 % p.a. na vklady od 1 milionu korun. Naopak nižší vklady se téměř neúročí, nabízena je výše 0,01 % p.a.

Aby bylo sjednání pro podnikatele a firmy co nejkomfortnější, lze výše zmíněné produkty řešit prostřednictvím korporátního bankéře, který za klientem přijede a vše vyřídí na místě.

Úvěry a financování

V rámci této oblasti poskytuje Trinity banka podnikatelům a firmám tři hlavní finanční produkty:

  • provozní financování,
  • investiční úvěry,
  • projektové a developerské financování.
Kromě běžných provozních úvěrů se Trinity Bank specializuje například i na developerské financování.

Trinity Bank slibuje především individuální přístup a nalezení optimálního řešení pro všechny firemní finance.

Provozní financování, investiční úvěry, projektové a developerské financování

S provozním financování pomůže Trinity bank prostřednictvím účelových podnikatelských úvěrů. Poskytnuté finanční prostředky lze použít na provozní záležitosti stejně jako na refinancování dřívějších provozních úvěrů.

Trinity Bank nabízí variantu Provozního úvěru nebo Factoringu. Factoring nabízí také společnost Openfactor.

Oba finanční produkty prezentuje Trinity Bank pouze velmi okrajově. Podrobné podmínky se sjednávají až na osobní schůzce. K dispozici nejsou ani základní údaje, byť třeba orientačního charakteru.

Velmi podobně je na tom také investiční úvěr, který banka Trinity poskytuje. Informací se o něm z webových stránek příliš zjistit nedá. Jediné, co o investičních úvěrech zmiňuje, je jejich zaměření dají se použít pro financování pořízení hmotného i nehmotného majetku firmy, případně na refinancování dříve sjednaného investičního úvěru. Ostatní parametry investičního úvěru se opět dojednávají až na schůzce s konkrétním žadatelem.

Posledním finančním produktem od Trinity Bank pro podnikatele a firmy je projektové a developerské financování. Tato specializovaný varianta financování má několik variant, které se odlišují především účelem jedná se o prodejní development, pronájmový development a kombinace obou oblastí.

Pobočky Trinity Bank a kontakty

Trinity Bank rozhodně nemá tak pestrou síť obchodních míst jako tradiční a dlouhodobě fungující české banky, například Česká spořitelna, MONETA Money Bank nebo Komerční banka.

V současnosti mohou zájemci o produkty Trinity Bank navštívit tři pobočky v Praze, Zlíně a Brně. Veškeré kontaktní údaje se nacházejí níže:

www.trinitybank.cz 
info@trinitybank.cz 
Bezplatná infolinka 800 678 678 (od 9 do 18 hodin)

Pobočka v Praze:
TRINITY BANK a.s.
Senovážné náměstí 1375/19
110 00 Praha 1
Pondělí až pátek: 9:00 – 18:00 hodin

Pobočka ve Zlíně:
TRINITY BANK a.s.
Třída Tomáše Bati 2132
760 01 Zlín
Pondělí až pátek: 8:30 – 17:00 hodin

Obchodní místo v Brně:
TRINITY BANK a.s.
Jánská 449/12
(vchod z ulice Minoritská 2)
602 00 Brno
Pondělí až čtvrtek: 8:30 – 13:00, 13:30 – 17:00 hodin
Pátek: 8:30 – 13:00, 13:30 – 15:30 hodin

FAQ – Často kladené otázky

Jakou spojitost má Trinity Banka a Moravský Peněžní Ústav?

Moravský Peněžní Ústav byl roku 2019 po získání bankovní licence přejmenován na Trinity Bank.

Jaký úrok nabízí spořicí účet Trinity Bank?

Všechny vklady na spořicím účtu Výhoda+ jsou úročeny úrokovou sazbou 2,58 % p.a.

Větší úrok nabízí akce Dobrý klient.

Je omezen maximální vklad na spořicím účtu?

Není. Spořicí účty jsou vedeny bez omezení výše vkladu.

Je možné získat na spořicím účtu vyšší úrok?

Ano. Spořicí účet Výhoda+, v rámci marketingové akce Dobrý klient, nyní úročí stávajícím i novým klientům nadstandardní sazbou 4,58 % ročně.

S fixací na 12 měsíců dokonce až 5,58 % p.a.

Lze založit běžný účet v cizí měně?

Ano. Devizový běžný účet (v EUR, USD) nabízí výhodné služby v oblasti zahraničního platebního styku.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.