Půjčka o víkendu – online a hotově

Půjčky o víkendu pomáhají žadateli získat rychle peníze i v okamžiku, kdy bankovní transakce o víkendu neprobíhají. Žadatelé o půjčku o víkendu tak mohou rychle získat peníze hotovostně. Půjčky o víkendu lze sjednat online nebo přes telefon.

Online půjčka ihned o víkendu

Online rychlé půjčky o víkendu jsou často využívány klienty, když potřebují vyřešit nečekaný problém nebo zaplatit výdaje před výplatou. O online půjčku ihned o víkendu může požádat každý občan starší 18 let, který má trvalý pobyt na území České republiky a doložitelný příjem. Obdobou půjčky o víkendu je také půjčka před výplatou, zde je potřeba disponovat vlastním bankovním účtem a klient dostane pouze nižší sumy

Půjčit si lze menší sumy, často od 1 000 Kč do 5 000 Kč, někdy i více. Splatnost bývá kratší. Půjčky o víkendu nabízí v současnosti nebankovní společnosti.

Pozor na lichvářské praktiky mnohých nebankovních subjektů, vždy se vyplatí si přečíst recenze na nezaujatých stránkách.

Rychlá půjčka i o víkendu představuje spolehlivý způsob získání půjčky během víkendových dnů nebo svátků. I když některé nebankovní organizace nabízí první půjčku bez úroku. Pořád si ale mohou účtovat poplatky za vyřízení, které jsou u půjčky o víkendu vyšší, než u jiných nebankovních půjček.

Nebankovní organizace jsou si dobře vědomy, v jaké situaci se někteří klienti nachází. Proto je vždy nutné pročíst celou smlouvu a každou nesrovnalost si nechat vysvětlit. 

Podmínky rychlé půjčky o víkendu

Žádat o půjčku o víkendu mohou také ženy na mateřské, osoby v důchodovém věku a v některých případech i nezaměstnaní. K půjčce o víkendu není nutné dokládat mnoho věcí. Některé společnosti nevyžadují ani doložení příjmu, ani výpis z registru dlužníků. Smlouvu společnost může žadateli přivézt domů nebo poslat poštou. Často se i podpis smlouvy realizuje pomocí unikátního kódu zaslaného SMS zprávou.

Pro získání půjčky o víkendu je nutné splnit nejčastěji tyto podmínky:

 • občan ČR
 • starší 18 let
 • nebýt v exekuci
 • nemít nesplacenou půjčku
 • mít splacené veškeré dluhy

Půjčka o víkendu se sjednává těmito způsoby:    

 • online žádostí
 • telefonicky
 • SMS zprávou
 • osobně na pobočce

Sjednávání úvěrů a hypoték u klasických bank o víkendu je problematické. Spousta bank pobočky o víkendu neotevírá. Vyhodnocování schopnosti klienta splatit půjčku také trvá dlouho. Navíc převod peněz o víkendu banky neumožňují, peníze přijdou jen během pracovních dnů. To je výhoda nebankovních společností – peníze mohou být člověku vyplaceny hotově v pohodlí jeho domova.

Výhody a nevýhody půjčky o víkendu ihned

Je možné si půjčit malé i velké částky. Čím menší půjčka, tím méně výhodná však bývá pro klienta. Na rozdíl od mikropůjček je půjčka o víkendu o něco méně agresivní pro klienta. Je to dáno delší dobou půjčení, která může být u půjčky o víkendu až na několik let.

Výhody půjčky o víkendu:

 • rychlost vyřízení
 • pohodlí a jednoduchost vyřízení
 • jinde půjčku získat nelze
 • lze dostat první půjčku bez úroku
 • často bez dokládání příjmů či kontroly registru dlužníků

Nevýhody půjčky o víkendu:

 • velmi vysoké RPSN
 • četné a vysoké poplatky
 • někdy až predátorské praktiky proti neplatičům
 • často přítomna rozhodčí doložka

Nevýhodou rychlé půjčky o víkendu v hotovosti jsou jak vyšší úrokové sazby, RPSN, tak poplatky za prodloužení půjčky a měsíční splatnost. Součástí poplatků může být také poplatek za přivezení smlouvy a peněz či za sjednání. V dnešní době už je ale mnoho společností, které nabízí většinu svých půjček bez poplatků či s minimem poplatků.

Poplatky bývají za sjednání, vyplacení a vedení úvěru.

RPSN se pro online půjčky ihned o víkendu pohybuje v řádu stovek až tisíců procent, ačkoliv je úrok většinou jen několik desítek procent. Je to dáno přítomností vysokých poplatků (poplatky za pozdní splacení, za neúplné splacení, za posouzení žádosti, za vyřízení žádosti apod.

Výjimkou může být první půjčka zdarma, vždy je ale potřeba pečlivě projít každý bod smlouvy před podpisem. Ani u půjčky ihned o víkendu není neobvyklé narazit na přítomnost rozhodčí doložky. Tedy, že by v případě nesplácení nebo jiného sporu, vše bylo posouzeno arbitrem určeným nebankovní institucí.

Pokud člověk nechce platit poplatek za přivezení hotovosti a mohou počkat na pracovní den, vyplatí se přemýšlet o klasické rychlé půjčce (například půjčka bez registru a zástavy).

Vyplacení rychlé půjčky o víkendu

V současnosti nebankovní společnosti nabízí spoustu metod, jak si nechat převést peníze a nemusí jít jen o bankovní převod. K dispozici jsou také terminály, dohodnuté trafiky nebo pobočky společností.

Největší výhodou půjček o víkendu je možnost získat peníze v hotovosti v pohodlí domova.

Také klient nemusí nikam chodit a peníze mu vyplatí zástupce společnosti u něj doma. Tímto je půjčka o víkendu velmi pohodlná a jednoduchá na zřízení. Podobně funguje i telefonická žádost, jen jsou všechny údaje vyplněny ústně s operátorem.

Poté se klient také sejde se zástupcem, který půjčku ihned o víkendu vyplatí hotově doma nebo na pobočce.

Zasláním SMS zprávy lze půjčku o víkend také sjednat. Na rozdíl od SMS půjček, které se sjednávají podobně, je půjčka o víkendu přes SMS uzavřena na delší dobu. SMS půjčka se většinou uzavírá na několik týdnů za velmi vysokého úroku.

Příklad půjčky o víkendu

Mezi půjčky o víkendu lze řadit:

Smart půjčka

Smart půjčku poskytuje JET Money s.r.o se sídlem v Olomouci. Tuto nebankovní půjčku je možné získat online či po telefonu. Poskytuje se v rozmezí od 5 000 do 70 000 Kč. Je možné si sumu vyplatit hotově až do výše 50 000 Kč, hotovostní vyplacení je však zpoplatněno poplatkem ve výši 3 800 Kč.

Úrok začíná na 21 %. RPSN se pohybuje mezi 146,7 a 189,4 %. Tento rozdíl je dán poměrně vysokými poplatky, které jsou pro nebankovní úvěry typické.

V současné době není možné o úvěr zažádat, poskytovatel Smart půjčky, JET Money, končí s poskytováním úvěrů.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.