Půjčka o víkendu – na účet ihned

Půjčky o víkendu pomáhají žadateli získat rychle peníze i v okamžiku, kdy bankovní transakce o víkendu neprobíhají. Žadatelé o půjčku o víkendu tak mohou rychle získat peníze hotovostně. Půjčky o víkendu na ruku lze sjednat online nebo přes telefon z pohodlí domova. Jaké jsou parametry půjčky o víkendu a jaké má podmínky?

Každý asi někdy zažije situaci, kdy potřebuje peníze ihned. Je zákon schválnosti, že potřeba peněz vyvstane zásadně v situaci, kdy se to nejméně hodí – ideálně například během víkendu nebo svátku. Bankovní instituce většinou v tuto dobu nefungují, přesto však existují možnosti, kde si půjčit i během víkendu a mít tak peníze k dispozici prakticky okamžitě.

Člověk však musí počítat s tím, že se jedná o „nadstandardní“ službu a pojí se s nimi kromě výhod i řada nevýhod, včetně finanční stránky.

Online půjčka ihned o víkendu

Online půjčky o víkendu ihned jsou často využívány klienty, když potřebují vyřešit nečekaný problém nebo zaplatit výdaje před výplatou. O online půjčku ihned o víkendu může požádat každý občan starší 18 let, který má trvalý pobyt na území České republiky a některé z těchto online půjček o víkendu mohou tedy posloužit též jako rychlé cizinecké půjčky a dále musí doložit příjem.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

TIP: Obdobou rychlé půjčky o víkendu je také půjčka před výplatou, zde je ovšem potřeba disponovat vlastním bankovním účtem a klient dostane pouze nižší sumy

Půjčit si lze menší sumy, často od 1 000 Kč do 5 000 Kč, někdy i více. Splatnost bývá kratší. Půjčky o víkendu nabízí v současnosti pouze nebankovní společnosti.

Rychlá půjčka o víkendu ihned představuje spolehlivý způsob získání půjčky během víkendových dnů nebo svátků. I když některé nebankovní organizace nabízí první půjčku bez úroku, pořád si ale mohou účtovat poplatky za vyřízení, které jsou u půjčky o víkendu vyšší než u jiných nebankovních půjček. Příliš často se v případě půjček o víkendu nejedná o zrovna levné půjčky.

Pakliže si žadatel musí vzít půjčku během svátku, měl by se dopředu ujistit, zda se s tím nepojí ještě další mimořádné poplatky. U některých poskytovatelů se za tuto možnost extra připlácí.

Nebankovní organizace jsou si dobře vědomy, v jaké situaci se někteří klienti nachází. Proto je vždy nutné pročíst celou smlouvu a každou nesrovnalost si nechat vysvětlit. 

Pozor na lichvářské praktiky mnohých nebankovních subjektů, vždy se vyplatí si přečíst recenze na nezaujatých stránkách.

Podmínky rychlé půjčky o víkendu

Žádat o rychlou půjčku o víkendu není jen pro lidi se stálým příjmem ze zaměstnání. Získat ji mohou i jiné osoby, například ženy na mateřské dovolené coby půjčku na rodičovský příspěvek, osoby v důchodovém věku a v některých případech i nezaměstnaní.

Podmínky pro získání půjčky o víkendu nebývají tolik striktní, proto se může jednat i o půjčku pro nezaměstnané. Mnohé společnosti zkrátka nabízí tento typ půjčky opravdu pro každého.

Některé nebankovní instituce také půjčují o víkendu lidem s již stávajícími dluhy. Jedná se o vysoce rizikový typ půjčky. Ti, co mají dluhy, by se měli před dalším zadlužením pečlivě zamyslet, zda neexistuje ještě jiné řešení jeho finančních problémů.

K rychlé půjčce o víkendu ihned není nutné dokládat mnoho věcí. Některé společnosti nevyžadují ani doložení příjmu, ani výpis z registru dlužníků. Smlouvu společnost může žadateli přivézt domů nebo poslat poštou.

Pro získání půjčky o víkendu je nutné splnit nejčastěji tyto podmínky:

 • občan ČR
 • starší 18 let
 • nebýt v exekuci
 • nemít nesplacenou půjčku
 • mít splacené veškeré dluhy

Půjčka o víkendu se sjednává těmito způsoby:    

 • online žádostí
 • telefonicky
 • SMS zprávou
 • osobně na pobočce

Půjčka o víkendu na účet

Sjednávání úvěrů a hypoték u klasických bank o víkendu je problematické. Spousta bank pobočky o víkendu neotevírá. Vyhodnocování schopnosti klienta splatit půjčku také trvá dlouho.

Navíc převod peněz o víkendu některé banky neumožňují, peníze u těchto bank na účet přijdou během pracovních dnů. Situace se zlepšuje a půjčka o víkendu na účet díky okamžitým převodům začíná být u některých bank možná. Je vždy potřeba ověřit podmínky převodů konkrétní banky.

To je výhoda nebankovních společností – peníze mohou být člověku vyplaceny hotově v pohodlí jeho domova, poté se jedná o půjčku o víkendu na ruku. Některé společnosti umožňují i vyplacení půjčky v trafice nebo skrze terminály, tedy i půjčka o víkendu na účet.

Výhody a nevýhody půjčky o víkendu ihned

Je možné si půjčit malé i velké částky. Čím menší půjčka, tím méně výhodná však bývá pro klienta. Na rozdíl od mikropůjček je půjčka o víkendu pro klienta o něco méně agresivní. Je to dáno delší dobou půjčení, která může být u rychlých půjček o víkendu až na několik let.

Výhody půjčky o víkendu:

 • rychlost vyřízení
 • pohodlí a jednoduchost vyřízení
 • jinde půjčku získat nelze
 • lze dostat první půjčku bez úroku
 • často bez dokládání příjmů či kontroly registru dlužníků
 • některé společnosti umožňují vyplacení půjčky v trafice

Nevýhody půjčky o víkendu:

 • velmi vysoké RPSN
 • četné a vysoké poplatky
 • někdy až predátorské praktiky proti neplatičům
 • často přítomna rozhodčí doložka

Nevýhodou rychlé půjčky o víkendu na ruku hotově jsou jak vyšší úrokové sazby, RPSN, tak i poplatky za prodloužení půjčky a měsíční splatnost. Součástí poplatků může být také poplatek za přivezení smlouvy a peněz či za sjednání. V dnešní době už je ale mnoho společností, které nabízí většinu svých půjček bez poplatků či s minimem poplatků.

RPSN se pro online půjčky o víkendu ihned pohybuje v řádu stovek až tisíců procent, ačkoliv je úrok většinou jen několik desítek procent. Je to dáno přítomností vysokých poplatků, jako jsou např. poplatky za pozdní splacení, za neúplné splacení, za posouzení žádosti, za vyřízení žádosti apod.

Výjimkou může být první půjčka zdarma, vždy je ale potřeba pečlivě projít před podpisem každý bod smlouvy. U půjčky o víkendu ihned není neobvyklé narazit také na přítomnost rozhodčí doložky. A to znamená, že by v případě nesplácení nebo jiného sporu bylo vše posouzeno arbitrem určeným nebankovní institucí.

Pokud člověk nechce platit poplatek za přivezení hotovosti a mohou počkat na pracovní den, vyplatí se přemýšlet o klasické rychlé půjčce, jako například půjčka bez registru a zástavy, než o půjčce o víkendu na účet.

Poplatky bývají za sjednání, vyplacení a vedení úvěru.

Půjčka o víkendu na účet nebo půjčka o víkendu na ruku?

V současnosti nebankovní společnosti nabízí spoustu metod, jak si nechat převést peníze a nemusí jít jen o bankovní převod. K dispozici jsou také terminály, dohodnuté trafiky nebo pobočky společností.

Klient nemusí nikam chodit a peníze mu vyplatí zástupce společnosti u něj doma nebo na zvoleném místě. Tím, že lze vyplatit půjčku o víkendu na ruku, je tato služba velmi pohodlná a jednoduchá na zřízení. Podobně funguje i telefonická žádost, jen jsou všechny údaje vyplněny ústně s operátorem. Takový typ úvěru bývá nazýván půjčka ihned o víkendu po telefonu.

Poté se klient také sejde se zástupcem, který půjčku ihned o víkendu vyplatí hotově doma nebo na pobočce.

Největší výhodou půjček o víkendu je možnost získat peníze v hotovosti v pohodlí domova.

SMS půjčka o víkendu

Zasláním SMS zprávy lze půjčku o víkendu také sjednat. Na rozdíl od SMS půjček, které se sjednávají podobně, je SMS půjčka o víkendu uzavřena na delší dobu. SMS půjčka o víkendu se většinou uzavírá na několik týdnů za velmi vysokého úroku. Často se i podpis smlouvy realizuje pomocí unikátního kódu zaslaného SMS zprávou, poté se jedná o SMS půjčku o víkendu.

Rychlá půjčka o víkendu kdo je nabízí?

Po obecných informací je už na čase představit si konkrétní zástupce rychlých půjček o víkendu. Není jich mnoho. Jak již bylo zmíněno v úvodu, jedná se o nadstandardní formu půjčky a zdaleka ne všichni poskytovatelé nebankovních úvěrů půjčku o víkendu zařadili do svého portfolia.

Celkový přehled nabízí níže uvedená tabulka, v níž jsou pak uvedeny nejzákladnější informace k jednotlivým případům.

Název půjčky Maximální částkaSplatnostÚroková sazbaRPSN
SIM půjčka12 000 Kč30 dnů406,8 %8 716,88 %
Půjčka Provident130 000 Kč4 roky6,21 %319,42 %
Express Cash půjčka70 000 Kč20 měsíců15 %272,44 %
Půjčka CreditPortal30 000 Kč30 dnů40 %
Zaplo30 000 Kč30 dnů352,83 % 1 141,2 %
Smart půjčka50 000 Kč16 měsíců21 %189,4 %

SIM půjčka

Varianta SIM půjčky s označením Mini nabízí získat peníze jak převodem na bankovní účet, tak v hotovosti. Jedná se o neúčelovou krátkodobou půjčku před výplatou, kdy žadatel nemusí sdělovat, k čemu peníze potřebuje.

Nejedná se o půjčku bez doložení příjmů. Každý zájemce si proto musí připravit doklady potvrzující pravidelné příjmy i výdaje za poslední dva měsíce. Půjčit si lze až 12 000 Kč až na 30 dnů. Úroková sazba začíná na 406,8 % a RPSN na 8 716,88 %. Splácení probíhá jednorázově, nikoliv ve splátkách.

Půjčka Provident

Nebankovní poskytovatel půjček Provident Financial s.r.o. působí na trhu již od roku 1997 a nabízí tak jistotu stabilní a známé společnosti. Jeho Půjčka Provident má dvě varianty – bezhotovostní a hotovostní.

V tomto případě se již celkový maximální limit pohybuje poměrně vysoko, zájemce může získat až 130 000 korun. Ke splacení musí dojít do 4 let.

Žádost o Půjčku Provident probíhá kompletně online. Následně se se zájemcem spojí zástupce společnosti a na osobní schůzce ho seznámí s veškerými podstatnými náležitostmi půjčky. Po podpisu smlouvy dochází k výplatě peněz a je jen na klientovi, zda si vybere půjčku na ruku nebo převod peněz na bankovní účet, tedy i půjčku o víkendu na účet.

Úroková sazba je velice sympatická, začíná na 6,21 % p.a. Maximální RPSN pak dosahuje 319,42 %. Za rozdílem mezi úrokovou sazbou a RPSN se skrývá platba jednoho jediného poplatku, který zahrnuje zpracování úvěru, garanci celkové ceny a péče o zákazníka, možnost splátkových prázdnin a garanci neuplatnění pohledávky v případě úmrtí zákazníka. Výši tohoto poplatku ovlivňuje zvolená výše úvěru a doba splatnosti.

Express Cash půjčka

U půjčky Express Cash dochází k výplatě peněz i k následnému splácení v hotovosti skrze obchodního zástupce. Není proto vyžadování vůbec vlastnictví bankovního účtu. Stejně tak není nutné mít ručitele. Půjčka Express Cash patří také do skupiny neúčelových úvěrů.

Zájemci si mohou požádat až o 70 000 Kč a tuto maximální částku splatit za 14, 17 nebo 20 měsíců. Pevná úroková sazba je 15 % p.a., maximální RPSN činí 272,44 %.

O půjčku Express Cash se opět žádná skrze online formulář. Ti, co si na tento jednoduchý způsob žádosti netroufnou, mají k dispozici ještě variantu půjčky o víkendu ihned po telefonu, tedy skrze telefonickou žádost.

K podmínkám získání Express Cash půjčky patří mimo jiné také prokázání pravidelného příjmu, nemusí se ale jednat jen o příjmy plynoucí ze zaměstnání.

Půjčka CreditPortal

Zajímavý způsob, jak získat peníze z půjčky o víkendu, nabízí společnost CreditPortal. Umožňuje totiž svým klientům si vyzvednout peníze na některé ze 191 čerpacích stanic EuroOil, přičemž některé z nich mají otevřeno prakticky neustále, 7 dnů v týdnů a 24 hodin denně.

Půjčka CreditPortal nabízí až 30 000 korunmaximální splatností 30 dnů. Tuto nejvyšší částku ovšem není možné získat hned, ale až při opakované půjčce – limit se navyšuje podle platební morálky klienta a jeho bonity.

Žádost probíhá jak jinak, než online. Nutností pro kladné posouzení žádosti je doložení stálého příjmu – i v tomto případě může příjem ze zaměstnání nahradit například rodičovský příspěvek či pravidelná výplata důchodu.

U půjčky CreditPortal platí pevná úroková sazba 40 % p.a. Kromě úroků hradí klient také poplatky, díky kterým RPSN naroste až na mnoha desítek až stovek tisíc procent. Konkrétní čísla může zájemce zjistit prostřednictvím online kalkulačky.

Půjčka Zaplo

K typickým zástupcům rychlé půjčky o víkendu patřilo také Zaplo. Do 30. listopadu 2021 nabízelo totiž možnost vyplacení půjčky o víkendu na ruku v trafikách GECO. Půjčka Zaplo se stejně jako předchozí varianty půjčky o víkendu sjednávala online.

Až 30 000 korun se splatností až 30 dnů – to jsou hlavní parametry půjčky Zaplo. Nepatří zrovna k těm nejlevnějším, úroková sazba se může vyšplhat až k 352,83 % a RPSN se pohybuje od 1 141,2 %. Nedokládá se příjem, ale nahlíží se do registrů. Ručitele Zaplo nevyžaduje.

Smart půjčka

Nebankovní úvěr s názvem Smart půjčka je poskytován společností EC Financial Services, a.s. a v současné době jej lze získat pouze online. Smart půjčka je nabízena ve výši 50 000 až 300 000 Kč na dobu od 12 do 48 měsíců, a to s pevnou úrokovou sazbou 18 %. RPSN začíná na 19,64 % a za sjednání půjčky je třeba zaplatit poplatek ve výši cca 500 Kč.

Původním poskytovatelem Smart půjčky byla společnost JET Money s.r.o. se sídlem v Olomouci, nicméně JET Money skončila s poskytováním úvěrů poté, co ji převzala právě společnost EC Financial Services. Tato skutečnost s sebou přinesla výhodnější podmínky Smart půjčky včetně navýšení jejího rozsahu, prodloužení splatnosti a zrušení některých poplatků.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.