Nejvýhodnější a nejlepší půjčka – kalkulačka, diskuze

Mít půjčku není v dnešní době nic neobvyklého. Srovnání nejvýhodnějších půjček může velmi pomoci při výběru optimálního úvěru. Která je nejvýhodnější půjčka na auto? Jaké půjčky si mohou vzít studenti? Jsou bankovní půjčky nejvýhodnější půjčky? A jak je to s nebankovními půjčkami?

V současné době má půjčku mnoho lidí. Od hypoték přes auta na leasing, až po běžné úvěry. Poskytovatelů úvěrů je na trhu velké množství. Bankovní půjčky bývají výhodnější a spolehlivější, ovšem daleko důkladněji si prověřují žadatele o úvěr. Banka úvěr rozhodně neschválí každému.

Nebankovní půjčky mívají podmínky o něco benevolentnější. Mnohdy neprobíhá ani doložení příjmů, ani kontrola registru dlužníků. Nebankovní půjčky tedy patří mezi nejschvalovanější půjčky. Je však nutno mít na paměti, že tento typ půjček bývá dražší.

Nabídka nejvýhodnějších půjček

Mezi půjčkami na trhu panuje velká konkurence a vybrat tu nejvýhodnější půjčku bývá občas velký oříšek. Byly proto vybrány 3 tipy na nejvýhodnější půjčky na trhu.

Kamali půjčka

Kamali je nebankovní půjčkou, která disponuje nejvýhodnějšími podmínkami. Svým rozsahem spadá pod takzvané rychlé půjčky.

Je možnost půjčit si 1 000 Kč – 20 000 Kč. Doba splatnosti je až na 10 měsíců a úroková sazba začíná od 0 %. Není tedy divu, že Kamali je v současnosti nejvýhodnější půjčkou na trhu. Půjčku si lze blíže prohlédnout na tomto odkazu.

Home Credit půjčka

Home Credit je nebankovní poskytovatel spotřebitelských úvěrů. Nabízí mnoho produktů, o které mohou lidé zažádat.

V žebříčku nejvýhodnějších půjček na trhu zabírá Home Credit půjčka třetí místo. U sjednání půjček od Home Credit je k dispozici i online kalkulačka. Půjčku lze sjednat přes tento odkaz.

Cofidis půjčka

Cofidis disponuje širokou škálou půjček, o které je možnost zažádat. Přes Cofidis je možné také využít nákupu na splátky.

Poskytuje také účelové i neúčelové úvěry a rychlé půjčky na cokoliv. Mezi nejvýhodnějšími půjčkami na trhu zabírá Cofidis páté místo. Detaily půjčky si lze prohlédnout zde.

Nejlepší půjčka

Ačkoliv bývají nebankovní půjčky velmi rizikové s ohledem na tvrdé podmínky splácení a uplatňování velmi vysokých sankcí za jejich nedodržení, v mnoha případech mohou být skutečně půjčkami nejlepšími. Řada nebankovních společností nabízí nových klientům první půjčku zdarma, a to bez jakýchkoli úroků, poplatky či RPSN.

Mezi velkou trhovou konkurencí je to marketingová strategie, jak nalákat nové zákazníky a díky prvotní dobré zkušenosti je přimět k opakovaným půjčkám. Pokud zájemce tíží potřeba pouze krátkodobého úvěru na pár dní a je přesvědčen, že půjčku dokáže splatit v termínu (například očekává bonus v práci, přilepšení ke svému jubileu, případně vrácení daní), může se jednat skutečně o nejlepší půjčku.

Bankovní půjčky

Bankovní půjčky jsou nejspolehlivějším typem úvěru. Nabízejí poměrně příznivé podmínky, co se týče výší úroků. Na klienty mají však mnohem přísnější požadavky než nebankovní společnosti.

Bankovní půjčka tedy rozhodně není schválena každému. Důvodem pro zamítnutí může být nedostatečná výše příjmu či záznam v registru dlužníků.

Co je potřeba při žádosti o půjčku v bance?

 • kopie platného občanského průkazu – některé banky vyžadují dokonce 2 průkazy totožnosti (např. cestovní pas)
 • potvrzení výše příjmu
 • doklad o bankovním účtu

Jaké typy úvěrů banky nejčastěji poskytují?

 • spotřebitelské úvěry
 • hypoteční úvěry
 • úvěry na bydlení
 • úvěry na auto
 • úvěry pro podnikatele
 • úvěry pro studenty

Bezúčelové půjčky

Účelové půjčky jsou vázány na konkrétní účel, například půjčky na auto, úvěry na bydlení či elektroniku. Naproti tomu bezúčelové půjčky si lze vzít na cokoliv a není nutno záměr dokládat. Pro srovnání je důležité najít tu nejvýhodnější bezúčelovou půjčku.

Air Bank půjčka

Jedním z oblíbených a poměrně výhodných úvěrů je úvěr od Air Bank. Jedná se o jednu z nejvýhodnějších bankovních půjček. O Air Bank půjčku lze zažádat online z pohodlí domova

U Air Bank je možné půjčit si od 5 000 Kč až do 900 000 Kč, se splatností na 6 až 120 měsíců. Úroková sazba začíná již na 4,9 %, při včasném splácení však může být snížena na 3,9 %.

Pro zájemce je na stránkách dostupná kalkulačka Air Bank půjčky. Je velmi přehledná a parametry půjčky jsou u ní srozumitelně rozepsány. Klient je tedy ihned obeznámen s roční úrokovou sazbou, RPSN a počtem splátek.

Air Bank si neúčtuje žádné poplatky za sjednání ani vedení úvěru. Předčasné splacení půjčky je rovněž zdarma. Velkou výhodou je také možnost bonusové úrokové sazby, na níž má klient nárok při řádném splácení.

Půjčka od MONETA Money Bank

V nabídce produktů od MONETA Money Bank lze najít úvěry dvojího typu – bezúčelový a na auto. MONETA Expres půjčku na cokoliv nabízí banka s úrokem již od 4,8 % a RPSN od 4,9 %.

Půjčku od MONETY si lze blíže prohlédnout zde.

Půjčit si lze od 5 000 Kč až do 1 500 000 Kč, s maximální dobou splatnosti 9 let. Vyřízení půjčky online je zdarma. Žádost přes telefon či na pobočce je zpoplatněna částkou 1 295 Kč. Za předčasné splacení se platí maximálně 1% z částky.

Půjčky na auto

Vlastní automobil je dnes už téměř samozřejmostí. Koupě auta však představuje poměrně značný výdaj. Ne každý má k dispozici celou částku, obzvlášť pokud se jedná o vozidlo nové.

Jednou z možností financování auta je klasický leasing. Nevýhodou však je, že se kupující nestává majitelem auta okamžitě, nýbrž až po splacení celkové částky.

Další možnost financování představuje operativní leasing. Princip spočívá v tom, že je klientovi auto propůjčeno na předem určené období. Bývá stanoven maximální počet kilometrů, které klient může s vozidlem najezdit. Probíhají pravidelné kontroly v autorizovaném autoservisu. Pokud klient přesáhne limit, nevyhne se poplatkům.

U ČSOB si lze sjednat půjčku na auto ve výši od 20 000 Kč až do 2 500 000 Kč. Splatnost půjčky je 24 – 84 měsíců. Spolu s půjčkou lze sjednat také komplexní pojištění, které zahrnuje havarijní pojištění i povinné ručení. Pokud se klientovi sešlo půjček více, může zvážit využití ČSOB konsolidace půjček.

Moneta na financování auta poskytuje bezúčelovou půjčku. Jelikož se u ní nedokládá účel sjednávání úvěru, lze si ji vzít na cokoliv, tedy i na auto.

Koupě auta představuje velký výdaj, který může zatížit rodinný rozpočet.

Půjčky pro podnikatele

Nabídka úvěrů nemá za cílovou skupinu pouze soukromé osoby. Mnoho úvěrových produktů cílí právě na podnikatele. Podnikatelské úvěry lze rozdělit na 4 typy:

 • investiční úvěry
 • provozní úvěry
 • úvěry pro začínající podnikatele
 • úvěry se zárukou Evropského investičního fondu

Spolehlivější je vzít si podnikatelský úvěr u bankovní společnosti, existují však i nebankovní instituce nabízející půjčky podnikatelům. Mezi tyto možnosti patří půjčka NovaCredit pro OSVČ a firmy či rychlý podnikatelský úvěr – půjčka VistaCredit.

Investiční podnikatelský úvěr

Investiční podnikatelský úvěr slouží k nákladům spojeným s rozšířením stávajícího podnikání. Jedná se například o výdaje za nové výrobní stroje či technologie. Tento typ úvěru je spojen s konkrétním účelem. Doba splatnosti je dlouhá (až 30 let) a úrokové sazby bývají výhodné.

Bankovní instituce často u investičních úvěrů vyžadují ručení majetkem. Mnoho nebankovních společností nabízí úvěry bez ručení, úrokové sazby však nejsou zdaleka tak výhodné.

Úvěry pro podnikatele jsou nabízeny spoustou bankovních i nebankovních institucí

Provozní podnikatelský úvěr

Druhým typem podnikatelského úvěru je provozní podnikatelský úvěr. Slouží na náklady spojené s provozem firmy. Těmi může být například financování nákupu materiálu nebo pokrytí mezd v případě výpadku.

Bývá poskytován na kratší dobu než investiční úvěr. Úrokové sazby jsou oproti investičnímu méně výhodné, takže se nemusí jednat o nejvýhodnější půjčku. Výhodou však je, že se většinou jedná o bezúčelový úvěr. Ručení majetkem často není vyžadováno.

Úvěry pro začínající podnikatele

Úvěry pro začínající podnikatele mají oproti běžným podnikatelským úvěrům méně přísné podmínky pro schválení. Administrativní náročnost celého procesu není tak vysoká.

Jedním z bankovních úvěrů určených začínajícím podnikatelům je Profi úvěr od Komerční banky ve spolupráci s Evropským investičním fondem. Schvalování probíhá na základě posouzení podnikatelského záměru do 5 dní. Po schválení obdrží žadatel peníze již do 2 týdnů.

Profi úvěr umožňuje z peněz zafinancovat cokoliv, co podnikatel pro svůj rozjezd potřebuje. Může se jednat například o vybavení kanceláří, dopravní prostředky, stroje či prostory. Investice do hmotného i nehmotného majetku, například nových počítačů nebo softwaru. Lze si půjčit až 5 000 000 Kč na 7 let.

Bankovní společnost Equa Bank nabízí Malý podnikatelský úvěr. Úvěr je rovněž poskytován ve spolupráci s Evropským investičním fondem. Nabízeny jsou dvě varianty úvěru – zajištěný či nezajištěný.

Půjčka je vhodná pro vybrané profesní skupiny. Zajištěný úvěr může být poskytnut až ve výši 8 400 000 Kč se splatností na 15 let. Maximální výše nezajištěného úvěru je 1 500 000 Kč se splatností na 7 let.

Nedostatek financí bývá nejčastější překážkou v začátcích podnikání

Podnikatelské úvěry se zárukou Evropského investičního fondu

Cílovou skupinou jsou malí a střední podnikatelé, zaměstnávající maximálně 250 zaměstnanců. Maximální výše ročního obratu je stanovena na 1,3 miliardy Kč.

Schvalování úvěrů bývá rychlejší, navíc nejsou kladeny tak přísné požadavky na ručení vlastním majetkem. Úvěry ve spolupráci s EIF nabízí například Česká spořitelna, Raiffeisenbank, Komerční banka či Equa bank.

Studentské půjčky

Půjčky pro studenty se řadí mezi účelové úvěry. Jsou určeny na pokrytí nákladů spojených se studiem. Lze z nich uhradit školné, jazykové kurzy, poplatky za bydlení na kolejích, ale také notebook či elektroniku potřebnou ke studiu.

Podmínky pro schválení studentské půjčky jsou následující:

 • maximální věk 26 let
 • potvrzení o studiu / ISIC karta
 • disponovat vlastním bankovním účtem

U některých poskytovatelů je nutno doložit pravidelný příjem. Pokud ho student nemá, může se za něj zaručit třetí osoba. Některé studentské půjčky jsou nabízeny pouze studentům vysokých škol, jiné jsou k dispozici i středoškolákům.

Hlavní výhodou oproti běžným spotřebitelským úvěrům je možnost splatit půjčku až po ukončení studia. V průběhu studia lze hradit pouze úroky. Úrokové sazby bývají také nižší. Obvykle nebývá žádný větší problém s odkladem splátek ani předčasným splacením.

Jednou ze studentských půjček na trhu je půjčka Gaudeamus. Ta je poskytována Komerční bankou. Půjčky Gaudeamus pokryjí výdaje na školné, studium v zahraničí, vzdělávací kurzy, notebook i mobil. Půjčka Gaudeamus je vhodná pro studenty středních, vyšších odborných a vysokých škol. Půjčit si lze až 600 000 Kč.

Studentské půjčky nabízí možnost splacení až po dokončení studia

Nebankovní půjčky – nejlepší půjčky a diskuze

Nebankovní půjčky se vyznačují vyšší dostupností oproti půjčkám bankovním. Podle zkušenosti uživatelů a dle diskuzí nemívají zdaleka tak vysoké nároky na klienta. S tím se však pojí skutečnost, že bývají dražší.

Půjčky od nebankovních společností bývají často sjednatelné online přes internet. Některé společnosti poskytují první půjčku zdarma, kterou mohou využít noví klienti. První půjčku zdarma nabízí například Zaplo či BB Finance. Je také důležité najít nejlepší půjčku z nebankovních poskytovatelů.

K nebankovním půjčkám se lidé obvykle uchylují poté, co jim banka zamítne bankovní úvěr. Nebankovní společnosti si toto velice dobře uvědomují, je tedy nutno mít se na pozoru, aby člověk při hledání a diskuzi nejlepší půjčky nenarazil na lichváře.

Nebankovní půjčky nemívají tak přísné požadavky na klienta. Některé společnosti nenahlíží do registrů. Mnoho společností poskytuje také půjčku bez doložení příjmů. Administrativně nebývají tak náročné, jako půjčky bankovní.

Obecně však platí, že jsou nebankovní půjčky dražší. Obvykle jsou zatíženy vyšším úrokem a mimořádnými poplatky.

Vlastnická struktura poskytovatelů půjček je velmi pestrá. Kromě českých institucí jsou na trhu četně zastoupeny například společnosti z Pobaltí či ze západní Evropy.

Mikropůjčky

Mikropůjčky jsou drobné úvěry, které poskytují nebankovní společnosti. Půjčka je poskytována na pár dní až týdnů. Právě pro tyto úvěry je typické snadné sjednání online.

Zatímco hypotéky a půjčky na auto splácí většina Čechů včas, drobné půjčky občas bývají spláceny opožděně. V případě opožděného splacení však bývají poplatky velmi vysoké. I drobné půjčky mohou způsobit velké dluhy, dlužník by je tedy neměl brát na lehkou váhu.

Půjčky o víkendu

Bankovní transakce o víkendu obvykle neprobíhají, člověk se však může dostat do situace, kdy peníze zkrátka potřebuje okamžitě. Půjčka o víkendu umožňuje žadateli získat peníze právě mimo pracovní dny.

Tento typ půjček v současné době nabízí pouze nebankovní společnosti, například Provident. Další možností je třeba Express Cash půjčka. Půjčit si lze většinou spíše nižší částky, obvykle do 5 000 Kč.

Peníze bývají klientovi vyplaceny v hotovosti, a to zástupcem společnosti. Zástupce společnosti přijde buď přímo ke klientovi domů, nebo se sejdou na dohodnutém místě (na pobočce).

V případě sjednávání půjčky během svátků je třeba informovat se, zda není tato služba zpoplatněna. Právě některé společnosti si za sjednání půjčky ve svátek účtují mimořádné příplatky.

Poskytovatelé víkendových půjček často nenahlíží do registru dlužníků. Jsou tedy přístupné také jako půjčky pro dlužníky s exekucí. Mnohdy nebývá vyžadováno ani doložení příjmů. Je však třeba mít se na pozoru. Tento typ půjček se často pojí s vysokými a skrytými poplatky.

Víkendové půjčky představují možnost, jak získat peníze rychle a v hotovosti

Půjčky před výplatou

Půjčky před výplatou mohou posloužit na pokrytí neočekávaných výdajů vzniklých těsně před výplatním termínem. Nabízí je pouze nebankovní instituce.

Zájemci o půjčku před výplatou mohou vybírat například z těchto:

Podmínky nebývají příliš přísné, tyto půjčky jsou dostupné téměř komukoliv. Půjčit si lze obvykle spíše nižší částky. Doba splatnosti bývá maximálně pár týdnů, nejčastěji však 30 dní.

Sjednání obvykle probíhá online, případně telefonicky či na pobočce. Peníze dostane žadatel téměř ihned po schválení.

Je třeba mít se na pozoru před vysokými poplatky. Ty bývají pro tento typ půjček typické. Účtovány bývají například za opožděné splácení, někdy i za samotné sjednání či vedení půjčky.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.