Mobilpůjčka – Finspace, mobilní půjčka

Rychlá půjčka až 10 000 Kč

Úrok od 25 %, RPSN od 454 %

 • Žádost online nebo přes SMS
 • Bleskové vyřízení
 • Možnost prodloužení splatnosti
Mám zájem o Mobil půjčku

Společnost FINSPACE s.r.o. sídlící v Praze byla založena v roce 2008. Řadí se mezi poskytovatele krátkodobých nebankovních půjček. Jejich projektem je i Mobil půjčka, která nabízí možnost podat žádost o půjčku i pomocí SMS zprávy.

Hlavním projektem této společnosti je již zmíněná MobilPůjčka, díky které lze získat 10 000 Kč se splatností na 21 dnů. Jedná se o druh rychlé půjčky a SMS půjčky. Informace jsou dohledatelné na webových stránkách mobilpujcka.cz.

Společnost FINSPACE ručí v rámci poskytování svých krátkodobých nebankovních půjček za transparentní obchodní podmínky.

Parametry SMS půjčky

SMS půjčka od MobilPůjčky je jednoduchou a rychlou variantou, jak překlenout krátké období nedostatku financí. Lze ji využít například při náhlé potřebě řešit nenadálou finanční tíseň, přijde vhod i při neočekávaných výdajích nebo před výplatou.

Avšak ani tato mikropůjčka není dlouhodobým řešením finančních potíží. MobilPůjčka navíc formu SMS půjčky poskytuje jen svým věrným a osvědčeným zákazníkům, kteří preferují rychlý přísun peněz.

Při žádání takovýchto druhů SMS půjček je dobré si přečíst recenze a zjistit o nich co nejvíc informací.

Při podpisu smluv jakéhokoliv úvěru, ať už bankovního či nebankovního, je vždy nutné přečíst si celé její znění. V případě, že se klientovi cokoliv nezdá, není na škodu prokonzultovat smlouvu s právníkem. Právě u nebankovních společností se dá často narazit na množství téměř neviditelných kliček a skrytých poplatků.

MobilPůjčka od poskytovatele FINSPACE se však na svých webových stránkách opírá o transparentnost a přehlednost obchodních podmínek.

Jaké jsou tedy parametry rychlé SMS MobilPůjčky?

 • Rozsah půjčky: 2 000 Kč – 10 000 Kč
 • První půjčky: max do 4 000 Kč
 • Doba splatnosti: 21 dní
 • Vyplacení: první půjčka složenkou, pak na bankovní účet
 • Úrok půjčky: od 25 %
 • RPSN: od 454 %, max 4485 %
 • Poplatek za poskytnutí: zdarma
 • Poplatek za vedení: zdarma
 • Poplatek za předčasné splacení: zdarma
 • Poplatek za každých půjčených 1 000 Kč: 250 Kč
 • Klienti: zaměstnanec/důchodce, OSVČ/podnikatel
 • Půjčka bez registru
 • Půjčka bez ručitele
 • Půjčka bez doložení příjmu
Rozsah MobilPůjčky je od 2 000 Kč do 10 000 Kč. Vzorová kalkulace úvěru při částce 10 000 Kč je ze zdroje www.mobilnipujcka.cz, tedy oficiálních stránek společnosti.

Pro žádost o tento úvěr je nutné:

 • Věk minimálně 18 let
 • Platný občanský průkaz
 • Mobilní telefon, neboť je potřeba půjčku odsouhlasit přes SMS

Výhody a nevýhody MobilPůjčky od FINSPACE

Mezi výhody krátkodobé půjčky od společnosti FINSPACE s.r.o. se jistě řadí nulové poplatky za poskytnutí, vedení i předčasné splacení půjčky. Dobu splatnosti, která činí vždy jednotně 21 dní, je možné prodloužit o 14 dní, ovšem ne zadarmo.

Dalšími plusy je například vysoká benevolence, minimální administrativa a rychlost vyřízení celého procesu schvalování Mobil půjčky nebo možnost zažádat online i pomocí klasické SMS.

MobilPůjčka od FINSPACE může posloužit také jako okamžitá půjčka pro zadlužené.

Mezi nevýhody se jistě řadí vysoký úrok, RPSN i poplatek za každých půjčených 1 000 Kč, který činí 250 Kč, a vysoké poplatky při neuhrazení půjčené částky včas. První půjčku zdarma, tedy bez úroků, je možné sjednat například u společnosti Zaplo, a to až do výše 16 000 Kč.

Tato mobilní půjčka však nezapomíná zaslat vyúčtování za daný úvěr s dostatečným předstihem, klient tedy nezapomene na jeho splacení.

Pokud však nastanou potíže při včasném splacení, přijde na řadu několik sankcí, které se ovšem v rámci klientských sekcí zaměstnanec a OSVČ liší.

Bankovní sektory nabízí mnohem výhodnější a levnější podnikatelské úvěry. Dokonce i pro takové, kteří s podnikáním teprve začínají.

Na webových stránkách mobilpujcka.cz je v sekci pro podnikatele k nahlédnutí přehledná tabulka s poplatky za prodloužení a resty za prodlení 7, 14 a 21 dní. Například při půjčené částce 5 000 Kč se v případě prodloužení platí poplatek 625 Kč a při prodlení 21 dnů musí klient připočíst částku 1 875 Kč.

Na webových stránkách MobilPůjčky se nachází přehledná tabulka pro podnikatele s názvem „Důsledky nezaplacení“. (zdroj: mobilnipujcka.cz)

V případě klientské sekce zaměstnanec/důchodce však takové resty nejsou. Mobil Půjčka je k takovým klientům shovívavější – poplatky za prodloužení jsou jen dva: při půjčené částce 2- 5 000 Kč činí poplatek 500 Kč, od 6-10 000 Kč pak 750 Kč.

Podobně je tomu tak u finančních dopadů prodlení – uvádí se výše pokut za 3 upomínky (7, 14 a 21 dní), kdy za první dvě klient zaplatí 450 Kč, za třetí 480 Kč.

Při prodlení o více než 28 dní se však v obou případech může společnost obrátit na soudní a mimosoudní vymáhání.

Alternativy k SMS půjčce

Kromě SMS půjčky ihned v rámci MobilPůjčky nabízí tuto formu rychlého úvěru i několik dalších společností, například:

Via SMS

Výše první půjčky od Via SMS pro nové klienty je od 1 000 Kč do 16 000 Kč, poté může klient zažádat až o 60 000 Kč.

Doba splatnosti je u Via SMS 1-60 dní, jedná se tedy o krátkodobou půjčku, klienty často užívanou například při náhlé finanční tísni nebo třeba před výplatou.

Úroková sazba u Via SMS je 22 % a RPSN se zde pohybuje v rozmezí od 621,6 % do 855 %.

Pro žádost o úvěr na viasms.cz je nutné být občanem ČR starším 18 let, vlastnit mobilní telefon a mít běžný bankovní účet. Je také nutné doložit kopii občanského průkazu a údaje o příjmu žadatele. Nejedná se tedy o půjčku pro nezaměstnané.

Ferratum

Ferratum nabízí pro své klienty 3 typy půjček pro fyzické osoby, kdy klient hradí denní úrok a poplatek za čerpání částky 12,5 %, RPSN se u všech tří půjček pohybuje od 262,91 %. Jsou to:

 • Credit Limit – flexibilní úvěr ve výši 2 500 Kč až 80 000 Kč se splatností první splátky vždy do 30 dní
 • Ferratum Micro – krátkodobá půjčka od 500 Kč do 20 000 Kč se splatností 7 až 45 dní s možností prodloužení až o 60 dní
 • Ferratum Plusspotřebitelský úvěr do 25 000 Kč s dobou splatnosti od 2 měsíců do 1 roku

Společnost Ferrratum nabízí také podnikatelský úvěr s názvem Ferratum Bussiness. Výše této půjčky je od 50 000 Kč do 1 300 000 Kč s referovanou dobou splatností až 18 měsíců bez nutnosti zástavy.

Půjčka7

Další nebankovní produkt s názvem Půjčka7 je nabízen v rozsahu 1 000 Kč až 15 000 Kč s dobou splatnosti od 7 do 28 dní. U Půjčky7 je za poplatek možné dobu splatnosti prodloužit.

Úroková sazba u Půjčky7 začíná na 36 %, RPSN se pohybuje od 3 418,31 % do 174 332 %.

Vedení i předčasné splacení je u Půjčky7 zdarma, poplatek za poskytnutí se pohybuje od 0 Kč do 4 297 Kč.

Při žádosti o tuto půjčku je nutné být starší 21 let, vlastnit bankovní účet, být bez exekucí a doložit pravidelný příjem (nbapříjklad pklat, důchod a podobně).

Simple půjčka

Další z nebankovních poskytovatelů úvěrů Simple půjčka nabízí hned několik možností sjednání:

 • online fomulář
 • SMS
 • telefonicky
 • skrze Facebook

U Simple půjčky lze sjednat úvěr o maximální výši 10 000 Kč, a to až po 3. žádosti. Splatnost půjčky je pak max 30 dnů.

Úroková sazba u Simple půjčky je 39 % p.a., RPSN se zde pohybuje v rozmezí od 1 836 % do 3 306 %.

Podmínky pro uzavření úvěru od Simple půjčky musí být občan ČR starší 18 let a bez exekucí. Příjmy se zde sice nedokládají, nejedná se ale o půjčku bez registru. Dále musí klient vlastnit bankovní účet a doložit občanský průkaz.

Zonky půjčka

Další alternativou k MobilPůjčce se může uvést i půjčka v rámci českého peer-to-peer (lidé půjčují lidem) projektu s názvem Zonky.

V rámci této tzv. P2P půjčky lze sjednat úvěr od 5 000 Kč do 900 000 Kč s dobou splatností od 6 do 84 měsíců. Úroková sazba se u Zonky půjčky pohybuje v rozmezí od 2,99 % do 19,99 %, maximální RPSN pak dosahuje 31,94 % p.a.

Za zprostředkování Zonky půjčky se platí poplatek 2 % z půjčené částky.

Při žádosti této půjčky je nutné být občanem ČR starším 18 let, vlastnit bankovní účet a doložit 2 doklady totožnosti. Podmínkou je také doložení příjmů například formou výpisů z účtu, potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, důchodovým výměrem, výměrem rodičovské apod.

Zonky neposkytuje úvěr lidem v insolvenci, s exekucemi nebo s aktuálními problémy v rámci splácení jiných půjček a úvěrů.

Krátkodobé a rychlé půjčky mohou sice pomoct překlenout těžké finanční období, neposkytují však dlouhodobou pomoc.

MobilPůjčka – recenze

Jako ve většině případů rychlých půjček nebo SMS půjček se názory na úvěr od MobilPůjčky liší.

Najde se množství kladných, ale i záporných komentářů. Na většině portálech se MobilPůjčka zobrazuje s průměrným hodnocením.

Klienti si především chválí snadné a rychlé schválení a přehlednost obchodních podmínek, způsob sjednání i výplaty. Za velké plus lidé, kteří si u MobilPůjčky zažádali o úvěr, považují také absenci poplatků předem.

Jako jedna z největších nevýhod Mobil půjčky se nejčastěji uvádí výše úroku nebo nízká částka úvěru. Nejedná se o příliš levnou půjčku.

Dokonce i přes to, že se tato mobilní půjčka uvádí jako půjčka bez registru, najdou se v internetových diskuzích tací, kteří si stěžují, že jim žádost o rychlý úvěr neschválili.

Kontaktní údaje

Web: www.mobilpujcka.cz
E-mail: info@mobilpujcka.cz
Infolinka: 773 222 001
SMS brána: 736 363 363

Sídlo společnosti:
FINSPACE s.r.o.
Revoluční 764/17
110 00, Praha 1

IČO: 28088042
DIČ: CZ28088042

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.