Česká spořitelna – hypotéka, půjčka

Půjčka až 2 500 000 Kč

Úrok od 4,7 %, RPSN od 4,7 %

 • Vyřízení online a zdarma
 • Bonusový úrok při řádném splácení
 • Peníze využitelné na cokoliv
Mám zájem o půjčku od České spořitelny

Česká spořitelna je největší bankou v České republice počtem svých klientů. Je součástí velké skupiny Erste Group, která podniká ve střední a východní Evropě a sídlí ve Vídni. Prostřednictvím Nadace České spořitelny podporuje charitativní projekty v oblastech kultury, vzdělávání, vědy, veřejných a sociálních záležitostí, zdravotní péče, charity, komunálních aktivit, sportu a ekologie.

Své finanční služby a produkty nabízí jak jednotlivcům, tak firmám, obcím a městům. Zájemci zde mohou koupit státní dluhopisy České spořitelny, jelikož je tato banka oficiálním distributorem státních obligací.

Česká spořitelna osobní účet se službou Moje zdravé finance

Česká spořitelna nabízí účet ke službě Moje zdravé finance. Systémem rad a tipů radí klientům, jak zlepšit svou finanční situaci, na co si dát pozor a dbá na pravidelný osobní kontakt s bankéřem.

Vedení účtu, příchozí a odchozí úhrady jsou zdarma (při užívání tzv. odměn ze zdravých financí). Za výběry z bankomatů České spořitelny klient nic neplatí.

Vedení i založení účtu zdarma nabízí klientům také mBank. V období do 30. června 2021 je navíc možné získat k jeho založení bonus až 1 000 Kč.
Mám zájem o získání bonusu >

Poštovní spořitelna navíc nabízí druhý účet zdarma. Ke každému účtu je k dispozici debetní karta a možnost zřízení kontokorentu.

Česká spořitelna má k účtu unikátní internetové a mobilní bankovnictví s názvem George Česká spořitelna.

Pokud klient využívá 1 odměnu z následujícího výběru, platí za vedení účtu 50 Kč měsíčně. Pokud nevyužívá žádnou z odměn, platí 100 Kč měsíčně. Při užívání obou odměn je vedení účtu zdarma. Systém odměn motivuje klienty ke zlepšení přehledu o své finanční situaci a tak pečuje o svou finanční gramotnost.

Nabízené odměny pro vedení účtu zdarma

Odměna za používání Účtu Vede k většímu přehledu o příjmech a výdajích. Stačí na účet každý měsíc poslat svůj příjem (min. 7 000 Kč) a alespoň jednou zaplatit kartou.

Odměna za využívání dalších služeb Oceňuje to, že má klient vyřešenou alespoň jednu další oblast finančního zajištění využíváním některého z těchto produktů:

 • mít penzijní připojištění či doplňkové penzijní spoření – hodnota úspor na všech produktech penzijního zabezpečení je minimálně 100 000 Kč nebo pokud v daném měsíci proběhl příspěvek v minimální výši 700 Kč
 • životní pojištění FLEXI – kapitálová hodnota pojištění je minimálně 100 000 Kč nebo pokud v daném měsíci proběhla řádná platba pojistného v minimální výši 700 Kč.
 • pravidelné investování – v daném měsíci provést pravidelnou investici v minimální výši 700 Kč a zároveň tuto investici nevybrat nebo hodnota investic na všech majetkových účtech je minimálně 100 000 Kč
 • splácet řádně úvěr, autoleasing, hypotéku, úvěr ze stavebního spoření
 • používat kreditní kartu – čerpaná částka je alespoň jeden den v měsíci vyšší než 700 Kč a není zpoždění se splácením
 • služba Peníze na klik
 • podnikatelské konto Maxi či Klasik

Základní účet

Běžný účet České spořitelny je veden zdarma a je vhodný pro klienty, kteří nevyužívají účet pravidelně. Dále je zdarma k účtu debetní karta a klient neplatí za příchozí tuzemské platby. Ostatní služby jsou zpoplatněny.

Osobní účet pro seniory

Česká spořitelna nabízí účet pro seniory.

Ten je dostupný za několika podmínek:

 • pokud chodí důchod z účtu: 127001/0710
 • nebo je žadateli 60 let a více a důchod chodí z těchto vybraných účtů: 3605881/0710 – účet Ministerstva vnitra (policie, hasiči) nebo 2901881/0710 – Ministerstvo spravedlnosti (vězeňská správa) nebo 10100881/0710 – Ministerstvo obrany (vojáci).

Základní cena za vedení a správu účtu je 50 Kč za měsíc. Pokud klient využívá vybraných služeb a nebo má pravidelný příjem na tento účet 7 000 Kč měsíčně a jednou měsíčně platí kartou, je vedení účtu zdarma.

Osobní účet pro děti a studenty

Česká spořitelna nabízí také vedení dětského bankovního účtu. Za vedení účtu nic zákonný zástupce dítěte neplatí až do věku 20 let dítěte. Účet lze dítěti založit hned po jeho narození. Dítěti od 8 let lze poskytnout debetní kartu s nastavitelnými limity.

Účet pro studenty je nabízen do 26 let věku. Výběry hotovosti z bankomatů ČS, příchozí úhrady a odchozí elektronické úhrady jsou zdarma. Zdarma jsou také další nabízené služby.

Do 26 let je vedení účtu zdarma. Po dovršení věku 26 let automaticky dostane klient ke svému účtu službu Moje zdravé finance. Aby byl i nadále účet zdarma, je nutné plnit Odměny, které jsou vypsány výše. Od 21 let se dokládá potvrzení o studiu pouze jednou.

Kontokorent u České spořitelny

U kontokorentu od ČS je možné mít výši limitu od 1 000 Kč do 100 000 Kč. Kontokorent lze sjednat přímo při založení účtu nebo dodatečně. Úroky klient platí jen z vyčerpané částky, při příchozí úhradě se výše čerpaného kontokorentu automaticky snižuje.

Z kontokorentu lze čerpat můžete opakovaně a kdykoliv se dostane klient s účtem na nulu. Neplatí se žádné pravidelné splátky.

Půjčka od České spořitelny

Česká spořitelna nabízí půjčku ve výši od 2 000 Kč do 1 000 000 Kč (individuálně do 2 500 000 Kč). Lze ji sjednat na tomto odkaze.

Půjčku od České Spořitelny si lze sjednat osobně na pobočce nebo online. Peníze má žadatel na svém účtu do 15 minut od uzavření smlouvy.

TIP: Půjčku do 15 minut na účet nabízí také společnost Zaplo. Sjednání Zaplo půjčky probíhá kompletně online a bez dokládání příjmů.

V průběhu splácení je možné splátku zdarma snížit až o 50 %. Nebo si ji zvýšit a splatit půjčku dříve. Půjčka je nabízena bez zajištění nemovitostí a prokázání účelu, je tedy neúčelová.

Pokud je žadatelem klient České spořitelny, může si půjčku sjednat v internetovém bankovnictví.

Splácení si může žadatel rozložit do menších částek až na 10 let. Za vedení půjčky nejsou stanovené měsíční poplatky. Do 30 dnů má klient možnost odstoupit od smlouvy. Předčasné splacení půjčky od České spořitelny je zdarma.

Půjčka přináší odměnu za věrnost k osobnímu účtu se službou Moje zdravé finance ve výši 50 Kč měsíčně.

Potvrzení o výši příjmu – Česká spořitelna

Pokud je zájemce o půjčku klientem banky a posílá výplatu na účet u ČS, bude stačit platný doklad totožnosti. Pokud je žadatel u jiné banky, bude potřebovat také potvrzení o výši příjmu:

 • potvrzení od zaměstnavatele
 • nebo 3 poslední výpisy z účtu, na který chodí výplata

Česká spořitelna nabízí také nezajištěný úvěr pro podnikatele, který je možné využít na rozjezd podnikání. Půjčit si lze až 600 000 Kč, přičemž půjček je možné sjednat více najednou.

Česká spořitelna konsolidace

Konsolidace půjček u České spořitelny umožňuje sloučit až 10 půjček do jedné velké. Maximální výše sloučeného dluhu je 800 000 Kč. Úroková sazba začíná na 4,7 %, tedy podobný úrok jako Air Bank konsolidace půjček. Při řádném splácení nové sloučené půjčky odpouští Česká spořitelna až 15 půjček.

Česká spořitelna nabízí vyřešení veškerého papírování a převodu půjček za klienta.

Stejně jako u klasického úvěru ČS lze průběhu splácení splátku zdarma snížit až o 50 %. Nebo si ji zvýšit a splatit tuto jednu půjčku dříve.

Hypotéka od České spořitelny

Česká spořitelna poskytuje hypoteční úvěr ve výši až 80 % hodnoty nemovitosti. Výše úvěru může dosáhnout až 5 milionů Kč.

Česká spořitelna hypotéka přichází s dlouhodobě jednou z nejnižších sazeb na trhu. Získat lze sazbu od 2,89 % pro pětiletou a osmiletou fixaci a od 2,99 % pro desetiletou fixaci. Za vyřízení hypotéky a její správu Česká spořitelna neúčtuje žádné poplatky. Hypotéku lze začít čerpat již druhý den od podpisu úvěrové smlouvy.

Česká spořitelna nabízí bonusy v podobě slevy z úroků. Pokud klient bude splácet hypotéku ze svého aktivně využívaného účtu u České spořitelny, poskytne banka slevu na úrokové sazbě hypotéky ve výši 0,5 %. Další slevu ve výši 0,2 % získá klient při sjednání Pojištění schopnosti splácet​ ke své hypotéce.

K získání hypotéky je potřeba zástava nemovitosti. Jako zástavu lze použít kupovanou nemovitost, nebo Předhypoteční úvěr nebo nemovitost, kterou vlastní příbuzní či známí. Česká spořitelna nabízí úvěr pro zaměstnance i hypotéku pro podnikatele.

K získání hypotečního úvěru od České spořitelny je třeba doložit doklady o bonitě žadatele a k zastavované nemovitosti.

Doklady prokazující bonitu klienta a spoludlužníka:

 • zaměstnanci potvrzení o příjmu žadatele a spoludlužníků (včetně jejich manželů),
 • podnikatelé daňové přiznání s potvrzením o uhrazení daně za poslední dva roky,
 • doklady o příjmech např. nájemní smlouvy k doložení příjmů z nájemného apod.

Doklady k zastavované nemovitosti:

 • odhad hodnoty zastavované nemovitosti,
 • nabývací titul,
 • pojistná smlouva na zastavovanou nemovitost,
 • snímek katastrální mapy.

Odhad ceny bytu nabízí také přímo Poštovní spořitelna. Odhad tak zajistí přímo na pobočce pomocí on-line ocenění nemovitosti.

Akce Prvobydlení

Česká spořitelna nabízí speciální nabídku hypotéky. Tou chce podpořit mladé lidi ke koupi prvního bytu.

Pokud nevlastní žádnou jinou nemovitost, mohou na svůj první byt (i družstevní) získat úvěr ve výši 90 % jeho ceny a z úspor uhradit jen 10 %. Za těchto podmínek půjčí pouze na byt, v němž budou žít.

Maximální výše úvěru je 5 milionů Kč a nabídka výhodnějších úroků.

Předhypoteční úvěr

Předhypoteční úvěr od České spořitelny lze využít na financování družstevního bytu.

Kromě družstevního bytu lze Předhypoteční úvěr použít i na koupi:

 • koupi nemovitosti od města, obce či státu,
 • převod družstevního bytu do osobního vlastnictví,
 • koupě nemovitosti v dražbě i v insolvenci,
 • stavební úpravy a rekonstrukce nemovitosti s jedním z uvedených účelů,
 • koupě pozemku od obce a výstavba s převodem pozemku do vlastnictví klienta po kolaudaci,
 • refinancování překlenovacích úvěrů jiných bank.

Pro sjednání předhypotečního úvěru není potřeba mít žádnou další nemovitost jako zástavu. Po zřízení zástavního práva bude klient Předhypoteční úvěr splácet prostřednictvím navazující Hypotéky České spořitelny, kterou sjedná společně s tímto úvěrem.

Americká hypotéka od České spořitelny

Česká spořitelna vedle klasického hypotečního úvěru nabízí také americkou hypotéku. Jedná se o neúčelovou hypotéku. Lze ji tak využít na cokoliv.

Výše tohoto úvěru se pohybuje od 150 tisíc do 5 milionů Kč a doba splatnosti je až 20 let. Americká hypotéka je úvěr, který je také zajištěn nemovitostí. Úroková sazba je od 4,89 % p.a. Za vyřízení úvěru je stanoven poplatek ceníkem 6 000 Kč. Správa úvěru je zpoplatněna 97 Kč měsíčně.

Refinancování hypotéky od České spořitelny

Česká spořitelna nabízí také refinancování hypotéky. Tedy převedení hypotéky od jiné banky. To lze klasicky provést až po skončení doby fixace úrokové sazby.

Pokud si chce klient u České spořitelny půjčit i nad rámec refinancované hypotéky, lze tak učinit pomocí Americké hypotéky.

Refinancování hypotéky se nabízí bez poplatku za zpracování a vedení úvěru.

Spoření České spořitelny

Spoření u České spořitelny je realizováno přímo Stavební spořitelnou České spořitelny (Buřinka). Buřinka nabízí jak klasické spoření, spořicí účet, tak stavební spoření a úvěr ze stavebního spoření.

Spoření je nabízeno jednotlivcům i podnikatelům.

Předplacené karty

Česká spořitelna, případně její dceřinná společnost Mopet CZ, stojí za vydáním a provozováním předplacených karet Biip a Blesk peněženky.

Blesk peněženka je jednou z prvních předplacených karet na českém trhu. Stejně jako karta biip se hodí jako moderní forma kapesného. Také ji lze využít jako kartu pro platby na internetu, pro kontrolu útraty za určité zboží nebo jako netradiční finanční dar. Jednou ze zcela zásadních výhod karty je její anonymita. Lidé ji proto mohou využít jako určitou formu hotovosti a nemusí se přitom v případě ztráty bát, že přijdou o všechny peníze na svém bankovním účtu.

Karta biip je určena především pro děti. Jejím prostřednictvím se děti učí správnému finančnímu chování a zodpovědnosti v oblasti financí. To vše pod dozorem rodičů, kteří díky speciálnímu rodičovskému rozhraní mají nad pohyby na účtu svých potomků náležitý dohled. Jedná se o standardní kartu MasterCard, lze ji proto využívat všude, kde MasterCard akceptují – v kamenných prodejnách, na internetu, ale i v zahraničí.

Obě karty Česká spořitelna již nevydává.

O společnosti

Česká spořitelna je banka s nejdelší tradicí na českém trhu. Své služby poskytuje jednotlivcům, malým a středním podnikům, městům a obcím. Česká spořitelna financuje i velké korporace a poskytuje i služby v oblasti finančních trhů.

Od roku 2000 je Česká spořitelna součástí skupiny středoevropské Erste Group.

Kvůli pandemii koronaviru velkým bankám klesl zisk přibližně o polovinu. Ani Česká spořitelna nebyla výjimkou. Za první pololetí roku 2020 se její čistý zisk snížil o 47,1 % na 4,6 miliardy korun. Přesto patří i v roce 2021 mezi největší banky v ČR.

Kontakt

https://www.csas.cz/

800 207 207

Sídlo společnosti: Olbrachtova 1929/62 Praha 4, 140 00

Pro vnitrostátní platební transakce je kód banky 0800.
Pro mezinárodní platební transakce je kód SWIFT/BIC GIBACZPX.

FAQ – Často kladené otázky

Jaké účty Česká spořitelna nabízí?

Česká spořitelna poskytuje celou škálu účtů.

Vedle běžných účtů Plus účet a Standard účet je to dále: Studentský účet (18+), dětský účet (do 17 let včetně). účet pro seniory, účet v cizí měně nebo účet pro firmy a podnikatele.

Jaké jsou výhody internetového bankovnictví George?

Díky internet bankingu George mají klienti České spořitelny snazší život.

Užitečné funkce jsou: Výběr z bankomatu přes QR kód, upozornění na budoucí výdaje, slevový program, automatické třídění plateb, potvrzení o účtu a zůstatku, vlastní bezpečné nastavení nebo online schůzka s bankéřem.

Jaké doklady jsou potřeba k žádosti o půjčku?

Klientům ČS, kteří si nechávají na účet ČS zasílat výplatu, bude stačit platný doklad totožnosti. V jiném případě budou potřebovat ještě doklad o příjmu (potvrzení od zaměstnavatele nebo 3 poslední výpisy z účtu, na který chodí výplata).

Je bezpečné platit kartou na internetu?

ČS karty jsou zabezpečeny technologií 3D secure. Doporučuje se platit pouze u obchodníků, kteří mají platby zabezpečeny touto technologií.

Lze vložit na účet hotovost přes bankomat ČS?

Klient ČS s debetní či kreditní kartou, mohou použít bankomat pro vložení peněz na účet. Peníze lze vkládat na:

 • účet ke kartě,
 • jiný účet v České spořitelně,
 • účet v jiné bance.

Pro koho je vhodné stavební spoření ČS?

Stavební spoření je vhodné pro všechny – dětem našetřené peníze usnadní start do života, lidé v produktivním věku si naspoří s atraktivním výnosem nebo si díky výhodnému úvěru vylepší bydlení a seniorům stavebko nabídne výhodné a bezpečné spoření na poklidné stáří.

recenze

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.