Úvěr na auto – kalkulačka, nejlevnější půjčka na auto

Půjčka na auto je stejně jako všechny spotřebitelské úvěry dlouhodobý závazek a zátěž rodinného rozpočtu. Prostřednictvím úvěru na auto lze pořídit jak ojetý, tak zcela nový automobil. Před jejím sjednáním se vyplatí porovnat více nabídek na trhu. Kdy je půjčka na auto nejvhodnějším řešením? A kdy se naopak poohlédnout o jiném způsobu financování – například klasickém leasingu nebo operativním leasingu?

Vlastní automobil dnes většina lidí považuje za naprostou samozřejmost. K rychlejšímu způsobu života rychlé přesuny do práce, za kamarády nebo na oblíbené aktivity zkrátka patří. Vlastní auto umožňuje stihnout pohodlně více věcí během dne. A to i za předpokladu, že přesuny čítají několik desítek nebo dokonce stovek kilometrů.

Většina lidí chápe automobil jako nutnost. Nutno ale říct, že pořízení především zcela nového vozidla není nejlevnější záležitost. Ne každý má tu možnost statisícové částky platit v hotovosti. Jedním ze způsobů, jak financovat koupi nového i ojetého vozu, je půjčka na auto.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Spotřebitelský úvěr na auto

Poskytování spotřebitelského úvěru na auto je parketou bankovních i nebankovních institucí. Stejně jako v případě běžných spotřebitelských úvěrů platí, že bankovní instituce mají přísnější pravidla při schvalovacím procesu, ale většinou nabídnou výhodnější podmínky.

Na spotřebitelský úvěr na auto od nebankovní společnosti „dosáhne“ více zájemců díky benevolentnějšímu schvalování, nebankovní instituce si za to ovšem nechají zaplatit – jinými slovy, spotřebitelský úvěr na auto od nebankovních institucí většinou vyjde dráže.

S bankovními úvěry na auto se pojí přísnější pravidla, avšak výhodnější podmínky. Na nebankovní půjčku na auto dosáhne více žadatelů, úvěr ovšem vyjde dráž.

Různorodé nabídky úvěrů na auto poskytují i různorodé podmínky. Na českém trhu lze v současné době najít mnoho nabídek úvěrů na auto s pestrými bonusy – například ověření vozidla zdarma.

Jak získat půjčku na auto

Získat půjčku na auto nemůže úplně každý, je třeba splňovat několik podmínek:

 • věk minimálně 18 let
 • doložitelný příjem (ať už zaměstnání nebo podnikání)
 • být bonitní
 • doložit osobní doklady a případně další dokumenty

Bankovní půjčka na auto není vhodná pro zájemce se záznamem v registru dlužníků či lidi v exekuci a insolvenci. Zatím není dostupná půjčka na auto, ve které by bankovní ústav nenahlížel do úvěrových registrů.

Většina úvěrů na auto patří do skupiny online půjček. Podání žádosti je díky tomu rychlé a velmi snadné.

Být bonitní u banky znamená, že žadatel je úvěruschopný – posuzují se veškeré příjmy žadatele, jeho výdaje, rodinný stav, další úvěry a také platební historie a morálka. Podobně banky postupují například i při schvalování hypoték nebo podobných bankovních úvěrových produktů.

Na co se zaměřit při vybírání spotřebitelského úvěru na auto?

Před sjednáním spotřebitelského úvěru na auto se vyplatí udělat si přehled o jednotlivých nabídkách. O výhodnosti jakékoliv půjčky vypovídá především výše RPSN, v níž jsou zahrnuté veškeré náklady spojené s půjčkou. Právě RPSN klientovi řekne, kolik za úvěr přeplatí. Rovněž je vhodné sledovat:

 • výši úrokové sazby
 • cenu pojištění
 • jakékoliv další poplatky

Výběr spotřebitelských úvěrů na auto je poměrně široký a porovnávat jednotlivé nabídky svépomocí by bylo časově velmi náročné. Proto existují kalkulačky půjček na auto, které se spočítají RPSN, úroky i konkrétní výši splátek.

Repůjčka s odměnou až 10 000 Kč

Raiffeisenbank nabízí odměnu 2 000 Kč za každých 50 000 Kč převedených z jiné banky. Celkem lze v rámci refinancování získat až 10 000 Kč. Akce platí pro nové i stávající klienty.

Kolik ušetřím?

Nejlevnější půjčka na auto – kalkulačka

Jako každý úvěr, také ten na auto má své výhody a nevýhody. Velkou výhodou je, že půjčku na auto lze u většiny bankovních institucí sjednat online. Podmínky pro žadatele bývají srozumitelně a přehledně prezentované. Zároveň při online sjednání je dostupná pro půjčku na auto kalkulačka, která spočítá výši splátek i úroky. Přes internet a kalkulačku lze zjistit, jaká je nejlevnější půjčka na auto.

V řadě případů nabízí poskytovatelé také online kalkulačku úvěru na auto, díky které si žadatel může orientačně spočítat nejen měsíční splátku, ale také například RPSN.

Výhody úvěru na auto:

 • flexibilní splácení
 • rychlé a pohodlné sjednání a pochopení
 • majitelem auta hned po koupi
 • výhodnější než leasing od prodejce auta
 • možnost online sjednání
 • online dostupná pro úvěr na auto kalkulačka
 • nejlevnější půjčka na auto – kalkulačka spočítá online nejlepší podmínky

Nevýhody úvěru na auto:

 • plná odpovědnost majitele auta (i za servis)
 • nutná dostatečná bonita
 • nutné dokoupit pojištění
 • v době splacení původní výše úvěru na auto i s úroky bude mít auto již výrazně nižší cenu

Ještě před samotným podpisem úvěrové smlouvy se doporučuje zjistit, že měsíční splátky uvedené v kalkulačce úvěru nejsou příliš velkou zátěží pro rodinný či osobní rozpočet. Kromě samotných splátek je zapotřebí vzít v úvahu také další náklady spojené s vlastnictvím automobilu – například platby povinného ručení, úhrady spojené s kontrolami na STK a pochopitelně platby za pohonné hmoty.

Výše uvedeným platbám se majitel vozidla nevyhne. Existují sice některé tipy, jak ušetřit na benzínu, ale stále se s velkou pravděpodobností při aktivním používání vozidla bude jednat o desetitisíce ročně.

Naopak povinné není havarijní pojištění, na tom je možné ušetřit, jen to nese určitá rizika. Nabízí ho ČPP, Kooperativa, Allianz, AXA nebo ČSOB. Majitel vozu havarijní pojištění mít nemusí – pro lidi, kteří ale jezdí opravdu často nebo mají dražší vozy, se nepopiratelně vyplatí.

Důkladné prostudování úvěrové smlouvy na auto by mělo být samozřejmostí – každý by se měl přesvědčit, že neobsahuje informaci o případných skrytých poplatcích nebo rozhodčí doložku u nebankovních společností.

Především majitelům luxusních automobilů se havarijní pojištění jistě vyplatí. V případě nehody by případná oprava vozidla stála statisíce korun.

Půjčka na auto, leasing nebo operativní leasing?

K dalším možnostem financování automobilu patří klasický leasing. Od klasického úvěru na auto se liší tím, že dlužník není okamžitě vlastníkem automobilu. Majitelem se stává po úplném splacení celkové částky. Jeho sjednání bývá jednoduché a často přichází i s výhodami (např. s havarijním pojištěním). Na druhou stranu se obvykle platí tzv. akontace, tedy určitá část ceny auta předem z vlastních zdrojů.

Žadatele o leasing mohou čekat také poplatky za uzavření smlouvy. Nevýhodou také je, že pokud nastane krach leasingové společnosti, klientovo auto na leasing bude zabaveno na umoření dluhu.

Další možností je tzv. operativní leasing. Často se pojmy leasing a operativní leasing zaměňují. Operativní leasing znamená, že klientovi je auto pouze propůjčeno na předem stanovené období. Měsíční splátka je tak mnohem nižší.

Akontace bývá 0 %. Je nastaven limit kilometrů, které klient smí ujet a u auta dochází k pravidelným kontrolám v  autorizovaném servise. Při přesáhnutí limitu ujetých kilometrů čekají řidiče značné poplatky.

Půjčka na auto, leasing i operativní leasing jsou nabídky, které je dobré vzít v úvahu před pořízením vozidla. Všechny možností jsou hojně zastoupeny na českém trhu a žadatel proto většinou může očekávat solidní jednání.

Poskytovatelé a srovnání půjčky na auto přes kalkulačku

Jaká je nejvýhodnější půjčka na auto se dá zjistit pomocí kalkulačky půjčky na auto online či během důkladného prostudování podmínek u jednotlivých nabídek.

Každá banka či nebankovní poskytovatel nabízí jinou výši úvěru na auto, maximální dobu splatnosti, výši úroků a celkovou RPSN. Většinou platí, že čím nižší RPSN, tím je úvěr na auto výhodnější. Je také potřeba zjistit existenci poplatků za předčasné splacení, za opožděnou splátku a poplatek za sjednání úvěru.

Některé banky také lákají různými bonusy, např. zdarma ověření vozidla systémem Autotracer (např. Equa bank půjčka na auto) nebo výhodnějším havarijním pojištění.

Pro ucelený přehled se v následující tabulce uvádí řada českých bankovních i nebankovních společností, které nabízí úvěr na auto. Některé nabídky se nejmenují přímo úvěr na auto. Jedná se však o půjčky, u kterých není nutné dokládat účel.

Poskytovatel

Výše úvěru

Úroková sazba

Doba splatnosti

Air Bank

5 000 – 900 000 Kč

Od 3,90 %

6 – 92 měsíců

Cofidis

20 000 – 1 000 000 Kč

Od 5,49 %

12 – 84 měsíců

Česká spořitelna

20 000 – 2 500 000 Kč

Od 4,9 %

12 – 120 měsíců

ČSOB

20 000 – 2 000 000 Kč

Od 4,49 %

24 – 84 měsíců

Equa bank

5 000 – 700 000 Kč

Od 3,80 %

3 – 120 měsíců

Hello bank

20 000 – 1 000 000 Kč

Od 5,39 %

6 – 84 měsíců

Komerční banka

10 000 – 2 500 000 Kč

Od 3,80 %

12 -96 měsíců

Raiffeisenbank

20 000 – 700 000 Kč

Od 3,99 %

6 – 96 měsíců

Sberbank

50 000 – 1 000 000 Kč

Od 5,90 %

12 – 96 měsíců

Zonky

5 000 – 900 000 Kč

Od 2,99 %6 – 84 měsíců
Různé nabídky poskytovatelů půjček na auto.

Mezi nejčastěji využívané nabídky patří ČSOB úvěr na auto nebo Česká spořitelna úvěr na auto.

ČSOB úvěr na auto

ČSOB pro financování koupě nového či ojetého automobilu připravila pro své klienty speciální úvěrový produkt. Nabízen je bez jakéhokoliv poplatku za sjednání i vedení.

V rámci úvěru lze sjednat kompletní balíček služeb, který zahrnuje také povinné ručení a havarijní pojištění od ČSOB pojišťovny.

ČSOB poskytuje v rámci půjčky na auto od 20 000 Kč do 2 000 000 Kč, a to se splatností od 24 do 84 měsíců. Žadatel může peníze využít již do 24 hodin od sjednání.

Jako výhodné se jeví především to, že výši půjčky ČSOB garantuje po dobu dvou měsíců, během kterých si člověk může najít vysněné vozidlo. Po jeho výběru už jen stačí s ČSOB podmínky úvěru doladit.

Peníze z Autopůjčky od ČSOB lze využít na:

 • osobní nebo užitkový vůz
 • motocykl, čtyřkolku, tříkolku nebo skútr
 • nákladní automobil
 • přívěs nebo návěs
 • vybrané stroje a zařízení

Jak již bylo zmíněno, k půjčce lze sjednat i pojištění, které se u ČSOB nazývá KOMPLEX a zahrnuje povinné ručení i havarijní pojištění.

K tomu žadatel získává také řadu nadstandardních služeb – například náhradní vozidlo až na 15 dnů, pojištění skel po celou dobu financování nebo úrazové pojištění s nadstandardními limity plnění.

Česká spořitelna – úvěr na auto

I Česká spořitelna nabízí finanční řešení pro ty, kteří plánují koupi nového automobilu. V tomto případě se však už nejedná o specializovaný úvěrový produkt, ale o bezúčelovou půjčku.

Rozsah půjčky činí 20 000 Kč až 2 500 000 Kč se splatností až 120 měsíců. Vysoký finanční rámec umožňuje žadatelům financování i dražšího automobilu. To vše samozřejmě za předpokladu, že pravidelná měsíční splátka úvěru bude v jeho finančních možnostech.

Česká spořitelna prezentuje, že za vedení půjčky se neplatí žádný měsíční poplatek. Žadatel ale musí počítat s poplatkem za poskytnutí, který dle ceníku činí 1% z půjčené částky, maximálně však 5 000 Kč.

Součástí půjčky na auto od České spořitelny může být také pojištění schopnosti splácet. Vše lze bez problémů vyřídit online. Každý žadatel si musí připravit doklad totožnosti a ti, co nejsou stávajícími klienty České spořitelny a neposílají na účet výplatu, předkládají ještě doklad o příjmu.

Úvěr na auto od Moneta Auto

Jedním z největších poskytovatelů úvěrů na osobní a užitkové vozy je Moneta Auto, s.r.o. spadající pod finanční skupinu Moneta Money Bank. Prostřednictvím Moneta Auto lze získat úvěr na auto i bez našetřených financí – lze získat úvěr na 100 % hodnoty automobilu.

Součástí splátky opět může být i povinné ručení a havarijní pojištění, záleží jen na požadavcích klienta. Úvěr na auto od Moneta Auto se začíná splácet až 30 dnů po převzetí vozidla.

V případě této půjčky se jedná o účelový úvěr s pevnou úrokovou sazbou po celou dobu splácení. Moneta Auto poskytuje maximální splatnost 84 měsíců.

kalkulačkasrovnání

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.