Poptávka půjčky – Anonnce, inzerce

Trh s půjčkami nabízí nepřeberné množství možností, jak získat potřebné finanční prostředky. Bankovní i nebankovní instituce poskytující půjčky mají obvykle svá pravidla, za jakých podmínek mohou peníze poskytnout. Jakou možnost mají lidé, kteří tyto podmínky nejsou schopni splnit? Kde si mohou peníze půjčit? Řešením může být poptávka půjčky na specializovaných webových inzertních stránkách.

Inzerce půjček slouží jak pro samotné poskytovatele, tak právě pro ty, kteří půjčku požadují. Funguje na stejném principu jako běžné inzertní stránky – na jedné straně se zde zobrazuje nabídka půjček, na straně druhé naopak poptávka půjček.

Zájemci, kteří hledají podobnou možnost půjčení peněz, musí do webových vyhledávačů zadat např. trh půjček poptávka, tržiště půjček poptávka, inzerce půjček poptávka apod. Následně se jim zobrazí řada odkazů.

Hledáte rychlou online půjčku? Vyzkoušejte půjčku od Zaplo, která je k dispozici do 15 minut od schválení, při první žádosti navíc s RPSN 0 %.
Více o Zaplo půjčce >

Nabídka půjček může být různorodá. Na inzertních serverech inzerují jak finanční společnosti, tak soukromníci disponující volnou hotovostí. Poskytovatelé nečekají na to, až se jim některý zájemce ozve, ale sami mohou také reagovat na inzeráty těch, co půjčku poptávají.

Jedním z inzertních serverů je známá Annonce, inzeráty půjček se nacházejí v rubrice Práce.

Inzeráty zdarmapoptávky půjček lze najít například na následujících serverech:

www.annonce.czwww.expres-inzerce.cz
www.inzerce-pujcek-katalog.euwww.bezpoplatku.eu
www.kde-mi-pujci.czwww.inzert-pujcky.cz
www.trhpujcek.czwww.centrumpujcky.cz
www.trhpujcek.comwww.inzercepujcky.cz

Nalézt na těchto webech lze různé inzeráty, kdy lidé hledají půjčku od soukromých osob, nebo mohou i půjčku nabízet. Lze tu ale také prodávat věci s nabídkou financování, jako třeba inzeráty typu nechám auto na splátky, apod.

Jak již bylo zmíněno, inzeráty s poptávkou půjčky si podávají nejčastěji ti, co neuspěli v bankách nebo u známých nebankovních poskytovatelů. Z podaných inzerátů lze vyčíst různé finanční situace, do kterých se lidé dostali. Mají exekuce nebo nemají trvalé zaměstnání. Výjimkou nejsou ani poptávky žen na mateřské dovolené nebo důchodců.

Často poptávané jsou půjčky bez doložení příjmu. Mezi ty se v současnosti řadí CreditOn půjčka, Ferratum půjčka, Home Credit půjčka či donedávna i Via SMS půjčka. Ne vždy jsou tyto půjčky automaticky poskytovány bez kontroly registrů a nemusejí tak být určeny pro již zadlužené osoby.

Typy poskytovaných půjček

Nejčastěji se jedná o specifický, poměrně rizikový typ půjček. Z tohoto důvodu bývají dražší. Jedná se například o:

Názvy se samozřejmě mohou různě lišit. Obvykle se ale už v názvu objevuje konkrétní problém, díky kterému byli žadatelé u běžných poskytovatelů půjček odmítnuti. Společnosti nebo soukromníci nabízející své služby na inzertních serverech o těchto problémech ví. Jsou schopni zafinancovat téměř cokoliv, nechají si za to obvykle docela dost zaplatit. Samotné uveřejnění inzerátu bývá zdarma.

S vyššími úroky a souvisejícími poplatky lidé poptávající půjčku na specializovaných webech většinou počítají. Lze se setkat dokonce s inzeráty, které vybízejí k půjčce i lichváře, jen aby byla rychle vyplacena požadovaná částka. Je znát, že pro řadu lidí se jedná skutečně o poslední šanci získat prostředky na pokrytí svých finančních problémů a jsou ochotni za to zaplatit a „upsat se“ nesmyslným podmínkám.

Opatrnost je v tomto případě na místě, každý člověk by si měl ověřit toho, kdo mu půjčuje a jasně předem vymezit konkrétní podmínky půjčky.

Jak nenaletět podvodníkům?

Rozpoznání podvodníka může být složité. Neexistují jasné ukazatele toho, kdo je poctivým poskytovatelem půjčky a kdo ne. Doporučuje se vždy zkontrolovat několik údajů a podle toho si vytvořit určitý obrázek o důvěryhodnosti. Základní pravidla jsou následující:

  • poctivý poskytovatel nepožaduje žádné peníze předem
  • komunikace by měla být přímočará, v češtině, bez pravopisných chyb
  • smlouva, příp. alespoň koncept, by měl být poskytnut dopředu
  • poskytovatel by na svých webových stránkách měl mít kontaktní údaje
  • kontakty by měly být české, nikoliv tedy zahraniční telefonní číslo či zahraniční bankovní spojení
  • v každém případě by si měl žadatel pro jistotu veškerou komunikaci, platby apod. zálohovat

Bohužel, i když jsou některé nabídky půjček zcela evidentně nevýhodné a hraničí s lichvou, zoufalí lidé na podmínky nehledí a akceptují je.

A co by měl obsahovat inzerát poptávky půjčky, aby oslovil poskytovatele půjčky?

  • jaký typ půjčky se poptává
  • jakou částku chce žadatel půjčit a na jak dlouho
  • účel finančních prostředků
  • uvedení případné negativní situace (exekuce, nejistý příjem, záznam v registrech, neexistence zástavy apod.) nebo naopak uvedení výhod (ručitel, zástava)

Při zadávání inzerátu se vyplňují i kontaktní údaje. Ty většinou nejsou veřejně prezentovány.

Zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Ti, kterým dluhy přerostly přes hlavu, často hledají řešení v poptávce půjčky. Na výhodnost už mnoho z nich vůbec nehledí.

Osobní bankrot a jeho alternativy

Je ke zvážení, zda by pro řadu lidí nebylo lepší vyhlásit osobní bankrot než se nesmyslně zadlužit za zjevně nevýhodných podmínek. Pro osobní bankrot se však musí splnit určité podmínky.

Mezi ty nejdůležitější patří schopnost během příštích pěti let splatit alespoň 30 % svých dluhů a existence alespoň dvou věřitelů. Pokud vznikne nárok na vyhlášení osobního bankrotu, proběhne následně proces oddlužení. Pro někoho, kdo dluží vyšší částky, se jedná o bezpochyby lepší řešení než jakákoliv poptávka půjčky na inzertních serverech.

Pokud by si kdokoliv nevěděl s procesem oddlužení rady, může se obrátit na poradnu při finanční tísni – portál Financnitisen.cz. Poradna má akreditaci od Ministerstva spravedlnosti k poskytování služeb v oblasti oddlužení a všechny její služby jsou poskytovány zdarma. Partneři portálu jsou například Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, Raiffeisenbank, ale také Home Credit.

Dalším řešením pro ty, kteří nestačí splácet stávající nevýhodný úvěr nebo řadu jiných půjček, je refinancování či konsolidace. Tyto dva pojmy řada lidí zaměňuje, jejich podstata se ovšem liší.

Zatímco refinancování se vždy týká jedné půjčky, konsolidace slučuje dvě a více půjček do jedné. A v čem jsou obě možnosti výhodné? Refinancování může zmírnit podmínky staré a nevýhodné půjčky. Konsolidace zase díky sloučení všech půjček do jedné omezí administrativu a dá se jejím prostřednictvím ušetřit třeba na různých poplatcích.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.