Půjčka opravdu pro každého – ihned

Nečekané výdaje mohou člověka velmi nepříjemně zaskočit. Ať už se jedná o opravu auta nebo koupi nové pračky, obvykle se nejedná o příjemné překvapení. Jak si s takovou situací poradit, pokud člověku banka nepůjčí? U kterých institucí si lze půjčit i menší finanční částky? A jaké možnosti má člověk v exekuci?

Nepředvídatelné výdaje mohou člověka snadno dostat do finanční tísně. Ne vždy má člověk dostatečné úspory na pokrytí nákladů. Proto takovou situaci často nelze řešit jinak než půjčkou.

V běžné situaci by si člověk zažádal o úvěr v bance. Banky však velmi důkladně prověřují bonitu žadatele, tedy jeho schopnost splácet. Aby banka člověku půjčila, musí žadatel splňovat řadu podmínek. Pokud potenciální klient nemá pravidelný doložitelný příjem nebo je v exekuci, banka jeho žádosti nevyhoví.

Půjčka pro každého bez doložení příjmu

V případě zamítnutí půjčky ze strany banky se lidé často poohlížejí po nebankovních půjčkách. Ty mají mnohem benevolentnější podmínky pro získání úvěru. Zejména u nižších částek není obvykle nutné dokládat příjmy, jedná se tedy o půjčky bez doložení příjmu.

Potíže s doložením příjmu, respektive dostatečného nebo pravidelného příjmu, mohou mít ženy na mateřské nebo rodičovské dovolené, osoby v exekuci, lidé v důchodovém věku, studenti, případně momentálně nezaměstnaní, kteří jsou evidováni na úřadu práce a je jim vyplácena podpora v nezaměstnanosti.

Nebankovní úvěry představují také výhodu v situacích, kdy člověk potřebuje, aby mu byla půjčka ihned schválena. Schvalování bankovních půjček trvá obvykle déle. Banky důkladněji prověřují klientovu úvěruschopnost, zkoumají výši pravidelného příjmu, počet členů jedné domácnosti, celkové rodinné výdaje a úvěrovou historii žadatele.

Banky zpravidla vyžadují, aby se člověk dostavil osobně na pobočku. Nebankovní půjčku lze často sjednat online z pohodlí domova. Dále existují SMS půjčky, které se vyřizují po telefonu.

Mikropůjčky

V situaci, kdy člověku schází pouze pár tisíc korun, se mohou hodit tzv. mikropůjčky. Jedná se o půjčky v řádu nižších částek, obvykle v rozmezí 1 000 Kč – 5 000 Kč. U nižších částek se po žadateli mnohdy nevyžaduje ani doložení příjmu.

Sjednání tohoto typu půjček bývá zpravidla jednoduché. Obvykle není nutné navštěvovat pobočku společnosti. Žádost o mikropůjčku lze většinou vyřídit přes internet.

Nevýhodou mikropůjček jsou však poplatky, které se s nimi pojí. RPSN a úroková sazba bývají mnohem vyšší než u ostatních produktů na finančním trhu.

První půjčka zdarma

Některé společnosti nabízejí první půjčku zdarma. Pokud člověk splatí půjčku včas, je osvobozen od úroků. Bezúročná půjčka se však vztahuje skutečně pouze na první půjčku od dané společnosti.

V případě sjednání dalšího úvěru je již potřeba počítat s úroky, které bývají poměrně vysoké. První půjčku zdarma nabízí například Via SMS, Zaplo či Kamali.

Sháníte půjčku bez úroků? Prohlédněte si nabídku prvních půjček zdarma

Kamali

Kamali patří mezi nejvýhodnější nebankovní půjčky na českém trhu. První půjčka je půjčka zcela bez poplatků.

U první půjčky si lze půjčit 1 000 Kč – 15 000 Kč. Druhá a další půjčka může být poskytnuta až do výše 20 000 Kč. O půjčku si lze zažádat skrze tento odkaz.

Půjčka ihned pro každého – půjčka o víkendu

Problém může nastat, pokud člověk potřebuje nutně peníze mimo pracovní den. Bankovní instituce bývají o víkendech a svátcích obvykle zavřené. Finanční nesnáze však většinou nemohou počkat a je nutné je vyřešit okamžitě a bez prodlení.

Existují však nebankovní půjčky, které jsou poskytovány 24 hodin denně, i o víkendu. Proces schvalování je často rychlý a klientovi je půjčka ihned schválena. Některé společnosti dokonce slibují, že klientovi vyplatí půjčku do 5 minut na účet.

V určitých případech lze půjčku ihned pro každého získat i v hotovosti, na předem určeném místě, případně přímo u klienta doma. Obchodní zástupce společnosti na základně online schválení doručuje smlouvu i finance osobně. Nedochází tak k prodlení bankovních převodů o víkendech a svátcích. Takovou formu půjčky nabízí společnost Provident.

Potřebujete peníze o víkendu? Porovnejte nabídku půjček o víkendu

Smart půjčka

Smart půjčka je vhodné zejména pro klienty, kteří si chtějí půjčit vyšší sumu peněz. Úvěr poskytuje od 50 000 Kč až do 300 000 Kč. Úroková sazba je ve výši 18 %.

Smart půjčku lze získat i mimo pracovní dny. O úvěr je možné zažádat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Půjčku lze sjednat na tomto odkaze.

Půjčka pro každého bez registru

Ze zákona mají všichni poskytovatelé úvěrů povinnost nahlížet do registru dlužníků. Některé nebankovní instituce však tuto povinnost obcházejí a běžně zadluženým klientům půjčky poskytují. V současné době jsou na trhu poskytovány i okamžité půjčky pro dlužníky.

Poskytovatelé si jsou však vědomi toho, že poskytují úvěr rizikovým klientům. Proto tyto půjčky bývají zatíženy poměrně vysokými úroky a poplatky. Půjčku bez registru a zástavy nabízí například Volsor nebo Everyday+.

Na druhou stranu registry nemusejí zrcadlit pouze právě zadlužené klienty. Jelikož zápisy v registrech zůstávají až tři roky, a to i po splacení a uhrazení původního dluhu, může být člověk již dávno bez zadlužení, avšak v registrech figuruje nadále.

Z těchto důvodů jsou nebankovní společnosti tolerantnější vůči schvalování nových půjček. Přestože záznamy v registru upozorňují na to, že byl klient v minulosti zatížen problémy se splácením, nyní již tak být nemusí. Registr na něj pouze uvaluje negativní světlo.

Prohlédněte si, které společnosti nabízí půjčku bez registru a zástavy

Everyday+

Everyday+ poskytuje revolvingový úvěr. Ten umožňuje klientovi čerpat pouze takovou částku, kterou skutečně potřebuje. Půjčku lze sjednat zde.

Takto si lze půjčit od 100 Kč až do výše 50 000 Kč. Poplatek za sjednání úvěru je 20 % z půjčované částky. Součástí žádosti je poplatek 1 Kč. Ten slouží k ověření, zda má klient vlastní bankovní účet.

Závěrem

Na finančním trhu lze v současné době najít vhodnou půjčku opravdu pro každého. Bankovní půjčky bývají výhodnější, mají však přísnější podmínky pro schválení.

Nebankovní instituce naproti tomu nemají na klienta tak vysoké požadavky. Klient může mít peníze na svém bankovním účtu již do pár minut. Daní za benevolentnější podmínky jsou však vyšší poplatky a úroky.

Půjčka, ať bankovní či nebankovní, je vždy závazek. I drobné půjčky mohou způsobit velké dluhy. Člověk by proto měl velmi pečlivě zvážit, zda je půjčka opravdu jediná možnost a zda zvládne půjčku řádně splácet.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.