VATAonline – půjčka, alternativy

Půjčka až 10 000 Kč

Úrok od 0 %, RPSN od 1 %

 • Peníze do 15 minut
 • Flexibilní splácení
 • Možnost online sjednání
Mám zájem o půjčku VATAonline

Společnost VATAonline s.r.o. byla jedním z předních českých poskytovatelů rychlých nebankovních spotřebitelských půjček. Jednalo se o českou firmu se sídlem v Praze, která umožňovala rychlé půjčky online. Půjčka VATAonline momentálně není v provozu. Jaké byly parametry této půjčky? Jaké nyní existují alternativy pro ty, kteří si chtějí sjednat podobnou půjčku jako VATA online?

Půjčka VATAonline

Dříve se jednalo o nebankovní půjčku, která se dala sjednat online. Tato půjčka již momentálně není v provozu. VATAonline byla prezentována jako půjčka před výplatou v rozmezí od 1 000 Kč do 10 000 Kč.

Hledáte rychlou půjčku do 15 minut? Vyzkoušejte Zaplo půjčku, díky níž lze získat až 16 000 Kč s RPSN 0 %.

Společnost inzerovala, že klient neplatí žádné skryté poplatky za sjednání a poskytnutí půjčky. Nabízela také možnost prodloužení doby splatnosti půjčky až o 90 dní.

Bezúčelová půjčka Vataonline jako většina mikropůjček nevyžadovala ručitele nebo zástavu nemovitosti. Při dostatečných příjmech nabízela větší peníze (10 000 Kč), než byla jejich běžná nabídka (4 999 Kč).

VATA online půjčka – parametry

VATA online půjčka nabízela výši úvěru v rozmezí 1 000 až 10 000. Základní běžná nabídka maximální výše úvěru byla na hranici 4 999 Kč. VATA online ovšem nabízela tzv. VIP půjčku, při které bylo možné dosáhnout až na 10 000 Kč.

Doba splatnosti se pohybovala mezi 5 až 35 dny. V případě potřeby bylo možné tuto dobu za poplatek prodloužit. Úrok začínal na 292 % a jednalo se o pevnou roční úrokovou sazbu.

Velkou předností nebankovní půjčky VATAonline byla její nabídka vrácení přeplatku při předčasném splacení půjčky. Klient u této půjčky dostal úrok zpět za ty dny, o které půjčku splatili dříve.

RPSN u této půjčky začínalo na 1212 %. Tento parametr, stejně jako úvěrový registr souvisel s výškou půjčky, dobou její splatnosti a individuálním posouzením bonity klienta.

Jednal se o bezúčelovou půjčku, čili klient peníze mohl využít na cokoliv. Bezúčelové půjčky mohou zafinancovat nové auto, dovolenou nebo vybavení nového bytu. VATAonline nevyžadovala ručitele ani zástavu nemovitosti.

Jednalo se o rychlou půjčku, která se dala vyřídit do 15 minut. VATAonline s.r.o vyžadovala minimální měsíční příjem 7 000 Kč. V případě žádosti o tzv. VIP půjčku požadovala ovšem ještě víc. Půjčka byla poskytována formou bankovního převodu.

 • Výše úvěru: 1 000 – 10 000 Kč
 • Doba splatnosti : 5 – 35 dní
 • Úrok: od 292 %
 • RPSN: od 1212 %
 • Vyžaduje ručitele: ne
 • Vyžaduje zástavu nemovitosti: ne
 • Nutnost doložit účel: ne
 • První půjčka zdarma: ne
 • Půjčka pro cizince: ne
 • Délka vyřízení: 15 minut
 • Minimální měsíční příjem: 7 000 Kč
 • Způsob převodu: bankovní účet
 Dříve se jednalo o nebankovní půjčku, která se dala sjednat online.
Dříve se jednalo o nebankovní půjčku, která se dala sjednat online.

VATAonline – podmínky půjčky

Podmínky pro žadatele o půjčku nebyly nijak náročné, bylo ale třeba splňovat pár základních požadavků. O tuto půjčku mohl zažádat každý, kdo splňoval následující základní podmínky:

Průběh žádosti o půjčku

I půjčka VATAonline měla klasický průběh žádosti. Pokud klient žádal o půjčku poprvé, musel nejprve vyplnit registrační formulář. K němu bylo možné dostat se na stránkách www.vataonline.cz. Zde na úvodní stránce bylo možné kliknout buď na odkaz registrace nebo na modré tlačítko Půjčit.

Samotná registrace se skládala ze čtyř kroků. Nejprve bylo potřeba vyplnit základní údaje o žadateli. Sem patřilo jméno a příjmení, rodné číslo, číslo občanského průkazu, občanství a rodinný stav. Zde bylo také nutné zvolit si své přihlašovací údaje (uživatelské jméno a heslo).

V dalším kroku žadatel vyplnil adresu svého trvalého bydliště, údaje o tom, zda byl vlastníkem či nájemníkem nemovitosti a také mobilní číslo a e-mailovou adresu. V předposledním kroku žadatel vyplnil údaje o svém bankovním účtu.

V poslední části registrace bylo nutné vyplnit informace o zaměstnání. Po vyplnění formuláře bylo nutné odeslat registrační ověřovací poplatek ve výši 1 Kč na účet společnosti VATAonline s.r.o. Po připsání poplatku byla žádost posouzena a v případě jejího schválení byly peníze převedeny na účet.

Alternativy k půjčce VATAonline

Přestože VATAonline půjčka již není v provozu, zájemce si může vybrat hned z několika alternativ. Na trhu je řada jak bankovních, tak nebankovních poskytovatelů půjček, které mají různé parametry.

Každému bude vyhovovat něco jiného, a proto je dobré si o jednotlivých půjčkách nejprve sehnat co nejvíce informací. Jaké jsou alternativy k VATA online?

Cool Credit půjčka

Stejně jako VATAonline, i Cool Credit půjčka patří do skupiny mikropůjček. Půjčka Cool Credit je také bezúčelová, takže získané peníze lze použít na jakékoliv výdaje. Jaké jsou parametry této půjčky?

Mikropůjčky mívají krátkou dobu splatnosti a tím pádem velmi vysoké RPSN. Výjimkou není ani Cool Credit. U této půjčky RPSN může dosáhnout i závratných 105 015 %. Úrok začíná na 10 %.

Cool Credit vyplácí peníze okamžitě po schválení žádosti. Pokud klient nestíhá úvěr zaplatit včas, může si splatnost prodloužit o 30 dní. Jednou z podmínek půjčení je i trvalý doložitelný příjem a bezdlužnost u bank či jiných nebankovních společností. 

 • Výše úvěru: 1 000 – 15 000 Kč
 • Doba splácení: 5 – 30 dní
 • Úrok: od 10 %
 • RPSN: od 2969 %

Everyday Plus půjčka

I EverydayPlus půjčka má bezúčelový charakter, takže je s ní možné financovat libovolné zboží a služby. S nebankovním úvěrem Everyday Plus je možné dosáhnout na úvěrový limit až 50 000 Kč. Úroková sazba činí 20 % a je po celou dobu splácení neměnná.

Jakým způsobem lze žádat o tento úvěr? Noví klienti musí využít online žádosti a založit si zákaznický účet. Při opakovaných žádostech lze využít i mobilní telefon.

Everyday Plus patří mezi tzv. revolvingové úvěry. Lze ji využít jako rychlou krátkodobou půjčku v případě náhlé finanční tísně, například před výplatou. I při žádosti o tuto půjčku je důležité mít bankovní účet. Převod peněz by měl proběhnout nejpozději do 2 pracovních dní.

 • Výše úvěru: 5 000 – 50 000 Kč
 • Doba splácení: 61 dní – 80 měsíců
 • Úrok: 20 %
 • RPSN: od 519 %

Fajn půjčka MAX

Fajn půjčka MAX se hodí pro zájemce, kteří potřebují vyšší obnos peněz. Maximální výše tohoto úvěru je totiž 150 000 Kč. Doba splácení se pohybuje od jednoho roku až po 36 měsíců. Půjčka se sjednává prostřednictvím obchodního zástupce společnosti Fair Credit Czech.

Žadatel o Fajn půjčku MAX musí projít posouzením úvěruschopnosti. Dále je nutné doložit své příjmy a splnit základní podmínky, jakými je například plnoletost či občanství České republiky.

Co provozovatel této půjčky neakceptuje, je probíhající insolvence. Pokud je zájemce o Fajn půjčku MAX v insolvenci, nemůže mu být tato poskytnuta. Fair Credit Czech kromě této půjčky poskytuje i hotovostní Fajn půjčku.

 • Výše úvěru: 40 000 – 150 000 Kč
 • Doba splácení: 12 – 36 měsíců
 • Úrok: od 55,43 %
 • RPSN: od 82,62 %

Dle zkušeností s Fair Credit půjčkami záleží zejména na tom, jaký obchodní zástupce je klientovi přidělen. Někteří byli s postupy zástupců firmy velmi spokojeni, jiní zcela naopak.

Ferratum CreditLimit

Půjčku Credit Limit poskytuje Ferratum Bank. Spíše než o půjčku v pravém slova smyslu se jedná o jakousi flexibilní finanční rezervu. Díky ní klient může vyřešit nenadálé finanční výdaje.

Maximální výše úvěru dosahuje 80 000 Kč. Úrok začíná na 5,75 %, jeho maximální výše se ovšem dostává až na 11,99 %. Žádost o půjčku Credit Limit probíhá on-line. Žadatel se při ní neobejde bez občanského průkazu

Výhodou je bezesporu to, že s Credit Limit se nepojí žádné poplatky. To znamená, že například sjednání a vedení účtu, ale i předčasné splacení je zdarma. To se týká i změny data splatnosti.

 • Výše úvěru: 2 500 – 80 000 Kč
 • Doba splácení: neomezená
 • Úrok: od 5,75 %
 • RPSN: od 96,2 %
 Přestože VATAonline půjčka již není v provozu, zájemce si může vybrat hned z několika alternativ.
Přestože VATAonline půjčka již není v provozu, zájemce si může vybrat hned z několika alternativ.

Provident půjčka

Další nebankovní společnost Provident nabízí Provident půjčku, kterou lze vyplatit v hotovosti nebo bezhotovostně na účet. Klientům, kteří žádají o půjčku od Providentu poprvé, poskytuje první půjčku zdarma a také Provident půjčku 10+1.

Zájemce o půjčku si může půjčit až 130 000 Kč. Ke splacení úvěru musí dojít v rozmezí 4 až 48 měsíců. RPSN začíná na 22,37 %, ovšem může se dostat až na 319,42 %.

Pokud by měl někdo problémy se splácením, může požádat o tzv. splátkové prázdniny. V takovém případě je třeba obrátit se lze na osobního finančního poradce Provident, který může odložit až čtyři měsíční splátky.

 • Výše úvěru: 6 000 – 130 000 Kč
 • Doba splácení: 4 – 48 měsíců
 • Úrok: od 6,21 %
 • RPSN: od 22,37 %

Smart půjčka

Díky rychlosti vyřízení online se Smart půjčka řadí mezi rychlé půjčky. Původním poskytovatelem Smart půjčky byla společnost JET Money s.r.o. Tu převzala EC Financial Services, která nyní nabízí i Smart půjčku.

Výhodou této půjčky je, že slouží i jako půjčka pro nezaměstnané. Zdrojem příjmu tedy nemusí být nutně zaměstnání. Důležité je prokázat dostatečnou úvěruschopnost při posuzování žádosti.

O Smart půjčku lze v současnosti zažádat pouze online. Dříve bylo možné nechat si vyplatit Smart půjčku i v hotovosti. Společnost EC Financial Services ovšem tuto půjčku v hotovosti již nenabízí.

 • Výše úvěru: 50 000 – 300 000 Kč
 • Doba splácení: 12 – 48 měsíců
 • Úrok: 18 %
 • RPSN: od 19,64 %

Via SMS půjčka

Via SMS s.r.o. je nebankovní společnost nabízející rychlé půjčky online a půjčky přes SMS. Tato půjčka je žadateli často využívána jako půjčka před výplatou. Jaké jsou parametry Via SMS půjčky?

Výše první půjčky pro nové klienty končí na 16 000 Kč. Při opakovaném žádání je maximální výše půjčky 60 000 Kč. Doba splácení je až jeden měsíc, úrok činí 22 % a RPSN začíná na 621,6 %, ovšem může se vyšplhat až na 855 %.

Noví zájemci o půjčku musí požádat online. Při opakované půjčce už je možné žádat přes SMS zprávu. U této půjčky je nutné doložit příjem, ovšem není potřeba ručitel. Registr dlužníků kontrolován je.

 • Výše úvěru: 1000 – 60 000 Kč
 • Doba splácení: 1 – 30 dní
 • Úrok: 22 %
 • RPSN: od 621,6%

Zonky půjčka

Velmi zajímavý způsob půjčování peněz nabízí Zonky. Jedná se o tzv. P2P půjčku, kdy lidé půjčují lidem. Maximální částka, kterou si žadatel v rámci této půjčky může půjčit, je 900 000 Kč. Maximální doba splácení činí 84 měsíců.

Jediným poplatkem, který si Zonky účtuje, je 2 % z půjčené částky za zprostředkování. O půjčku lze zažádat prostřednictvím internetu, kde žadatel vyplní online registrační formulář.

Ani Zonky nepůjčí žadateli v insolvenci. Nejedná se ani o půjčku pro zadlužené v exekuci. Posuzování bonity klienta má Zonky jako naprostou prioritu. I proto je jednou z podmínek pro tuto půjčku doložit příjem.

 • Výše úvěru: 5 000 – 900 000 Kč
 • Doba splácení: 6 – 84 měsíců
 • Úrok: od 2,99 %
 • RPSN: max. 31,94 %

O společnosti

Společnost VATAonline s.r.o. nabízela rychlé online půjčky spadající svým rozsahem do tzv. mikropůjček či do půjček před výplatou. Jedná se o finanční subjekt, který poskytoval flexibilní nebankovní úvěry menších hodnot.

Kontakt

Tel.: 800 880 890
E-mail: info@vataonline.cz
Web: www.vataonline.cz

Sídlo společnosti
Na poříčí 1040/10
110 00 Praha 1

recenzezkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.