Openfactor půjčka – recenze

Půjčka až 20 000 Kč

Úrok od 50 %

 • Úvěr nejen pro začínající podnikatele
 • Možnost vyřízení online
 • Dobré hodnocení
Mám zájem o OpenFactor půjčku

Open Factor s.r.o. je název společnosti, která vznikla v roce 2018. V současnosti tato spolčenost nabízí online půjčku na podnikání a proplacení faktur. Jde o podnikatelský úvěr vhodný zejména pro začínající živnostníky. Ti mohou získat částku do 20 000 Kč. Společnost zároveň nabízí službu s názvem Factoring, v rámci níž jsou propláceny faktury do výše až 100 000 Kč.

Podnikatelské úvěry se dají rozdělit do 4 skupin. Jedná se o investiční úvěry, provozní úvěry, úvěry pro OSVČ i začínající podnikatele a úvěry se zárukou Evropského investičního fondu. Openfactor podnikatelský úvěr se řadí do skupiny úvěry pro začínající podnikatele.

Od ostatních podnikatelských úvěrů se úvěry pro začínající živnostníky liší zejména menší administrativní zátěží a mírnějšími podmínkami v rámci schvalovacího procesu. Jak probíhá žádost o úvěr Openfactor a jaké jsou parametry tohoto úvěru?

Tato podnikatelská půjčka je určena zejména pro:

 • Krytí krátkodobých provozních potřeb
 • Zakoupení nového vybavení, zboží, materiálu či stroje
 • Investic do nových technologií, reklamy či marketingu
 • Drobnou rekonstrukci nebo opravu nemovitostí sloužících k podnikání

Podmínky sjednání

U každého úvěru existují jisté podmínky, které žadatel musí splnit, aby mu úvěr byl poskytnut. Většinou se jedná o minimální věk 18 let a vlastní bankovní účet.

Tato půjčka také vyžaduje oprávnění k podnikání a mobilní telefon. Pro získání půjčky bude potřeba i občanský průkaz. Co provozovatel této půjčky neakceptuje, je probíhající insolvence. Žadatel také musí být bez exekuce.

 • Minimální věk 18 let
 • Oprávnění k podnikání
 • Bankovní účet na své jméno
 • Mobilní telefon
 • Bez exekuce a insolvence

Sjednání Openfactor půjčky

Výhodou této online půjčky je, že je možné ji sjednat z pohodlí domova. Openfacor slibuje jednoduchý proces žádosti, transparentní poplatky a peníze na účtu do 10 minut.

Prvním krokem je nastavit si v kalkulačce splátek základní parametry úvěru, a to částku a dobu splatnosti. Tato kalkulačka je k nalezení na hlavních stránkách provozovatele této půjčky.

Vyplatí se sledovat ostatní parametry, které zobrazí výši úrokové sazby, datum splatnosti a finální částku, kterou žadatel zaplatí. Openfactor také nabízí slevu, pokud ke splacení částky dojde včas.

 Openfacor slibuje jednoduchý proces žádosti.
Openfacor slibuje jednoduchý proces žádosti.

Dalším krokem je kliknutí na žluté tlačítko Půjčit si. Žadatel bude přesměrován na další stránku, ve které vyplní několik základních informací. Jedná se o IČO společnosti, e-mail a telefonní číslo. Dále je nutné zaškrtnout souhlas se zpracováním osobních údajů.

 Žadatel musí vyplnit IČO společnosti, e-mail a telefonní číslo.
Žadatel musí vyplnit IČO společnosti, e-mail a telefonní číslo.

Na telefon žadatele poté přijde SMS zpráva s kódem, který slouží k ověření. Tento kód je třeba vepsat do příslušného políčka a kliknout na pokračovat. Tímto se dokončí registrace a žadatel bude moci zažádat o tuto půjčku.

Žádost bude zpracována během několika minut po jejím úspěšném dokončení. V případě různých nesrovnalostí může proces schvalování trvat déle. Následně bude operátor žadatele kontaktovat na telefonním čísle, které bylo uvedeno v žádosti o půjčku.

 Na telefon žadatele přijde SMS zpráva s ověřovacím kódem.
Na telefon žadatele přijde SMS zpráva s ověřovacím kódem.

Pro úspěšné dokončení žádosti o půjčku je třeba realizovat verifikační platbu ve výši 1 Kč z bankovního účtu vedeného na jméno žadatele. Tuto platbu je třeba zaslat na jeden z bankovních účtů Openfactor.

Openfactor půjčka – parametry

Jaké parametry nabízí tento podnikatelský úvěr? Výše úvěru Openfactor se pohybuje v rozmezí 5 000 až 20 000 Kč. Jedná se o krátkodobý úvěr s maximální dobou splatnosti 30 dní. Úroková sazba činí 50 %.

Forma sjednání je online pomocí několika jednoduchých kroků. Výhodou je také fakt, že se jedná o půjčku bez zástavy a není potřeba shánět ani ručitele. Dobrou zprávou je i to, že předčasné splacení půjčky je zdarma.

Tato půjčka není půjčka pro cizince. Je také dobré vědět, že Openfactor neposkytuje více půjček najednou. Open Factor s.r.o poskytuje pouze jeden aktivní úvěr. Teprve až po jeho uhrazení je možné žádat o další.

Jak rychle je možné obdržet peníze na účet? Openfactor slibuje peníze na účtu do 10 minut od schválení za předpokladu, že žádost byla řádně dokončena. Nutností je také mít účet v některé z bank, se kterými Openfactor spolupracuje.

Pokud má žadatel účet u jiné banky, peníze obdrží o něco déle. Banky, se kterými Openfactor spolupracuje, jsou Raiffeisenbank a Česká spořitelna.

Splátka musí být zaplacena nejpozději v den splatnosti úvěru, a to buď prostřednictvím internetového bankovnictví nebo zadáním příkazu k úhradě na pobočce banky žadatele. Splatnost půjčky lze odložit o 7, 14 nebo 30 dní za poplatek.

 • Výše úvěru: 5 000 – 20 000 Kč
 • Doba splatnosti: 7 – 30 dní
 • Úroková sazba: 50 %
 • Forma sjednání: online
 • Nutnost zástavy nemovitosti: ne
 • Nutnost ručitele: ne
 • Půjčka pro cizince: ne
 • Poplatek za předčasné splacení: ne
 • Možnost prodloužení splatnosti: ano

Faktoring

Openfactor kromě svého podnikatelského úvěru nabízí také proplacení faktur. O co se jedná? Faktoring je služba, která uhradí vystavenou fakturu. A to i v případě, že je na faktuře delší lhůta splatnosti. Díky tomu podnikatel získá prostředky pro své podnikání mnohem dříve.

V tomto případě je možné získat finanční prostředky až do výše 100 000 Kč. Kdy je faktoring výhodný? V případě, že:

 • podnikatel vystavuje faktury odběratelům od 10 000 do 100 000 Kč
 • splatnost faktur je od 14 dnů do 3 měsíců
 Faktoring je služba, která uhradí vystavenou fakturu.
Faktoring je služba, která uhradí vystavenou fakturu.

Faktoring – jak postupovat

Prvním krokem je vystavení faktury za odvedenou službu nebo zboží odběrateli. Dále je třeba vyplnit formulář na stránkách Openfactor.cz a nahrát veškeré nutné doklady. Žadatel musí vyčkat na schválení transakce.

Openfactor do 24 hodin odešle veškerou dokumentaci. Společnost poté prověří, zda odběratel obdržel fakturu se všemi náležitostmi nutnými pro faktoring. Openfactor poté proplatí smluvenou část faktury.

Openfactor – alternativy

Na začátku podnikání se může snadno stát, že živnostník nebude mít dostatek financí. Na trhu naštěstí existuje mnoho možností. Kromě půjčky Openfactor je možné využít i služby tzv. P2P půjčky.

Tradiční způsob je také požádat o úvěr bankovní instituci. Půčku pro začínající podnikatele ovšem nenabízí každá banka. Je to doména stabilních a silných bankovních institucí, které si mohou dovolit případné vyšší riziko.

Zonky

Zonky je jednou ze společností poskytujících tzv. peer-to-peer půjčky. Pomocí online platformy žadatel sdělí svůj požadavek na výši půjčky a svůj podnikatelský záměr. Pro získání požadovaných financí musí žadatel zaujmout některého z investorů.

Pomocí Zonky si podnikatel může půjčit od 5 000 do 750 000 Kč. Splatnost se pohybuje od 6 do 84 měsíců. S půjčkou od Zonky se pojí jediný poplatek, a to 2 % z půjčené částky

S jakým úrokem bude úvěr poskytnut ví žadatel již dopředu. Minimální úroková sazba dosahuje 2,99 %, pro rizikovější půjčky může být stanoven úrok až 19,9 %.

Česká spořitelna – Firemní úvěr Start-up

Česká spořitelna nabízí Firemní úvěr Start-up pro začínající podnikatele ve spolupráci s Evropských investičním fondem. Pro získání tohoto úvěru je potřeba předložit živnostenský list a doložit daňové přiznání. Banku samozřejmě zajímá i podnikatelský záměr.

Úvěr může jít až do výše 600 000 Kč pro zafinancování začátků podnikání. Fixní úroková sazba pro všechny klienty činí 9 %. Splatnost činí až 6 let a za úvěrem se neskrývají žádné poplatky. Výhodou je také to, že je možné odložit splátky v průběhu trvání úvěru či naopak úvěr kdykoli předčasně splatit.

Komerční banka – Profi úvěr Start

Komerční banka ve spolupráci s Evropským investičním fondem nabízí úvěr pro začínající podnikatele s názvem Profi úvěr Start. Tento úvěr je poskytován a schvalován na základě posouzení podnikatelského záměru.

Tuto půjčku pro začínající podnikatele si může sjednat nejen živnostník, ale i firma. Z půjčky je možné financovat zásoby, pohledávky, stroje, budovy, automobily, výrobní linky, nákup materiálu či vybavení kanceláře.

Komerční banka v rámci tohoto úvěru půjčuje až 1 000 000 Kč s dobou splatnosti až 5 let. Maximální úrok činí 9,9 %. Peníze je možné získat už do 2 týdnů.

Equa Bank – Malý podnikatelský úvěr

Equa bank nabízí Malý podnikatelský úvěr. Tento úvěr může mít dvě varianty – může se jednat o zajištěný nebo nezajištěný podnikatelský úvěr. Oba typy tohoto úvěru mají odlišné parametry a nabízí odlišné věci.

Zajištěný i nezajištěný úvěr nabízí zjednodušené doložení dokumentů bez požadavků na zajištění úvěru majetkem klienta. Finanční prostředky je možné využít pro pokrytí investičních nebo provozních potřeb i bez dokládání účelu. Úvěry slouží i k refinancování jiného podnikatelského úvěru, kontokorentu, leasingu či firemní kreditní karty.

Varianta úvěruVýše úvěruDoba splatnosti
Nezajištěný kontokorentní úvěr500 000 Kč 12 měsíců
Nezajištěný splátkový úvěraž 1 500 000 Kč 1 rok – 7 let
Zajištěný kontokorentní úvěr až 2 000 000 Kč 12 měsíců
Zajištěný splátkový úvěr až 15 000 000 Kč 1 rok – 15 let

Kontakt

Sídlo společnosti:

Korunní 2569/108g
Praha-Vinohrady, PSČ 101 00
IČ: 07520310

Telefon: +420 228 226 759
E-mail: info@openfactor.cz

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.