VistaCredit – recenze

Půjčka až 25 000 Kč

Úrok od 0 %, RPSN od 0 %

  • Peníze lze použít na cokoliv
  • Možnost vyřízení online
  • První půjčka zdarma
Mám zájem o VistaCredit půjčku

Jednoduché sjednání menšího úvěru pro osoby samostatně výdělečně činné a jednoduchá prezentace na webových stránkách – to je úvěr VistaCredit. Pro menší podnikatele a živnostníky nabízí rychlou a nenáročnou možnost, jak získat peníze na drobné výdaje spojené s podnikáním. Za jakých podmínek lze získat půjčku VistaCredit?

Poskytovatelem půjčky VistaCredit je stejnojmenná společnost VistaCredit s.r.o. působící na trhu od roku 2015. Zaměřuje se na drobné nebankovní půjčky pro OSVČ. Tato ryze česká firma z Prostějova dříve poskytovala nebankovní půjčky pod názvem RealMoney.

Půjčka VistaCredit, někdy chybně psána jako Vista Credit, je určena skutečně jen pro podnikatele a živnostníky, pouze pro fyzické osoby. Firmy o tuto půjčku požádat nemohou. Stejně tak VistaCredit neposkytuje půjčky zaměstnancům, seniorům s pravidelným příjmem z výplaty důchodu, maminkám na mateřské dovolené nebo pobírající rodičovský příspěvek. Pro tyto osoby jsou alternativou jiné nebankovní půjčky, například CreditAir nebo půjčka CreditPortal. Naopak živnostníky, OSVČ, ale i firmy pokrývá půjčka NovaCredit.

Parametry půjčky VistaCredit

U půjčky VistaCredit se nabídka dělí do dvou kategorií, a to podle toho, zda o drobný úvěr žádá nový zákazník nebo se jedná již o opakovanou půjčku VistaCredit.

VistaFIX nabízí základní variantu půjčky a poskytuje se novým klientům. Mají možnost získat až 4 000 korun se splatností až 35 dnů. Pokud však žadatel zvolí pouze částku do výše 3 000 Kč na dobu 35 dnů, nebude hradit žádný poplatek jedná se tzv. o první půjčku zdarma.

  • Mikropůjčka VistaRENT

O půjčku VistaRENT mohou požádat klienti, kteří již půjčku VistaCredit měli, splatili ji a nyní žádají opakovaně. Jejich limit se navyšuje až do výše 25 000 Kč a splatnost mohou mít až 70 dnů. I pro stávající klienty má VistaCredit připraveno zvýhodnění, a to při půjčce až 8 000 Kč na 14 dnů bezúročně.

Standardní splatnost obou úvěrů činí 35 dnů. Pokud si žadatel zvolí více jak 35 dnů splatnosti, budou mu dny navíc přidány až po schválení úvěru, odeslání peněz na bankovní účet a uhrazení poplatku za dny navíc.

RPSN půjčky VistaCredit žadatel zjistí z orientačního výpočtu prostřednictvím on-line kalkulačky na webových stránkách www.vistacredit.cz. Uvedení úrokové sazby se na webu vůbec nevyskytuje. Uvádí se vždy jen „cena se vším všudy“, což je ale v podstatě dostačující. Pro přehlednost se v následující tabulce zobrazuje, jaké RPSN se váže ke konkrétním případům:

Výše půjčky VistaCreditSplatnostRPSN podle on-line kalkulačky
3 000 Kč21 dnů0 %
3 000 Kč35 dnů0 %
4 000 Kč21 dnů752 %
4 000 Kč35 dnů576 %
6 000 Kč35 dnů359 %
7 000 Kč56 dnů257 %
8 000 Kč14 dnů0 %
8 000 Kč70 dnů213 %

Z uvedených parametrů vyplývá, že například u půjčky 7 000 Kč na 56 dnů zaplatí žadatel celkově 8 512 Kč. Není to tedy nejlevnější, na druhou stranu u nebankovních půjček je vyšší RPSN celkem běžné.

Sjednat půjčku Vista Credit je možné zde.

Převod peněz už půjčku příliš nezdrží. I mezibankovní převody v rámci ČR trvají maximálně jeden pracovní den.

Podmínky pro sjednání půjčky VistaCredit

Obrovskou výhodou půjčky VistaCredit je, že funguje prakticky nonstop. Díky zautomatizovanému procesu probíhají schvalovací procesy neomezeně. U stálých klientů se navíc i převody peněz zadávají během víkendu.

Nejprve ovšem ještě pár informací o samotném úvěru. Jedná se o neúčelovou půjčku, nesděluje se konkrétně, k čemu finanční prostředky živnostník nebo podnikatel potřebuje. Rovněž není zapotřebí ručitel. Žadatel musí počítat s tím, že se při posuzování půjčky nahlíží do registrů.

Žadatel musí být starší 18 let a požadavkem je také české občanství. A jak probíhá samotná žádost o půjčku VistaCredit?

Probíhá kompletně on-line skrze webové stránky www.vistacredit.cz. Zde si na on-line kalkulačce žadatel zvolí výši požadované půjčky a splatnost. V pravé části kalkulačky pak hned vidí, kolik finálně dle zadaných parametrů uhradí. Pakliže se vším souhlasí, stačí kliknout na „Získat úvěr“. Přesměrován je na krátký registrační formulář zde se vyplňuje jméno, příjmení, případné tituly, rodné číslo, e-mail, heslo a pochopitelně také IČ.

Díky zadání IČ se automaticky vyplní další informace o podnikatelském subjektu. Žadatel dále doplňuje příjmy, výdaje, číslo bankovního účtu, číslo občanského průkazu a telefon. Finální krok spočívá v kliknutí na „Potvrdit žádost“.

Podpis smlouvy probíhá elektronicky a hned na to následuje převod peněz z Fio Banky na bankovní účet žadatele. Pakliže i on má účet vedený u Fio Banky, má peníze k dispozici prakticky okamžitě v opačném případě obvykle do druhého pracovního dne. Splácení je vždy jednorázové.

VistaCredit zkušenosti a recenze

Fungování a sjednání půjčky Vista Credit bývá v recenzích hodnoceno kladně. Půjčka je v podstatě „naklikána“ za pár minut a i v případě převodu peněz patří VistaCredit k těm rychlejším nabídkám. Také bezúročné půjčky pro nové i stávající klienty za předem stanovených podmínek řada žadatelů oceňuje.

V rámci negativních zkušeností s VistaCredit se objevuje kritika na nízké finanční limity. Pro mnohé živnostníky a podnikatele jsou 3 000 Kč, resp. maximálně 25 000 Kč, přeci jen málo.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.