Prestito půjčka – recenze

Půjčka lidem od lidí

Úrok od 9 %, RPSN jen poplatek 5 % z půjčky

 • Půjčka od 10 000 Kč do 1 000 000 Kč
 • Půjčka bez doložení příjmů
 • Podmínky si žadatel o půjčku stanoví sám
Mám zájem o Prestito půjčku

Prestito je inzertní portál, na kterém jsou nabízeny P2P půjčky, tedy půjčky od lidí pro lidi. Žádost o půjčku probíhá pomocí zadání inzerátu a následné aukce. Půjčka Prestito je určena převážně pro ty žadatele, kteří potřebují půjčit vyšší obnos peněz a nevadí jim delší vyřízení úvěru. Jaké jsou na Prestito půjčku recenze? Jak Prestito funguje?

Cílem Prestito je nabídnou lidem alternativu k mnohdy drahým bankovním či nebankovním institucím, které se svými klienty ne vždy jednají fér. Prestito se na svém webu pyšní, že nabízí možnost půjčky těm, kteří nechtějí platit enormní úroky či se bojí skrytých poplatků.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Výhodou P2P půjček je, že si žadatelé o Prestito půjčky mohou zvolit kromě výše půjčky také velikost úroku, dobu splácení a další podmínky. Z nabídek investorů si lze poté vybrat tu, která bude pro žadatele nejpřívětivější. P2P půjčky nabízí také Zonky, Skyloan nebo Bankerat.

Jedná se navíc o online půjčku, tedy i veškerá komunikace a podepisování smluv s investorem probíhá přes internet. Sjednat je možné jak dlouhodobé, tak krátkodobé půjčky.

Online lze také sjednat půjčku od prověřené nebankovní společnosti Provident.
Půjčit si do Provident >

Prestito půjčka

Parametry Prestito půjčky jsou individuální. Vždy závisí na domluvě investora a žadatele. Výše půjčky, úrok i další podmínky si stanovuje žadatel a čeká, zda na ně investor přistoupí, či navrhne úpravy.

Na Prestito půjčují peníze lidé lidem.

Portál tedy propojuje žadatele o půjčku s investory. Výše Prestito půjčky se pohybuje od 10 000 Kč do 1 000 000 Kč. Není bohužel příliš vhodná pro ty, kteří potřebují půjčku před výplatou, pouze na pár dnů. Mikropůjčky lze získat u nebankovních společností, např. Půjčka Plus, Zaplo, Provident nebo Unicredo System.

Proces realizace Prestito půjčky nějakou dobu trvá a nejedná se tak o rychlé půjčky s okamžitou výplatou.

Peníze od Zaplo lze mít do 15 minut na bankovním účtu.
Získat půjčku od Zaplo >

Půjčka Prestito má následující parametry:

 • Výše úvěru: 10 000 Kč – 1 000 000 Kč
 • Doba splácení: až 100 měsíců
 • Roční úrok: dle domluvy
 • Poplatky: 29 Kč za vystavení inzerátu
 • Minimální věk: 18 let
 • Půjčka bez registru: dle domluvy

Bližší parametry nelze příliš dobře popsat, jelikož veškeré podmínky záleží na domluvě s investorem. Platí, že půjčku zde mohou získat i rizikoví klienti. Oproti nebankovním půjčkám se jedná zpravidla o levnější úvěry.

Smlouva a výpočet RPSN

K získání půjčky lze využít vzorovou smlouvu od Prestito. Před podpisem smlouvy je vždy třeba si pozorně přečíst všechny uvedené podmínky.

Pro výpočet splátek lze využít online kalkulačku, která je rovněž dostupná na webových stránkách prestito.cz. Stačí zadat výši úvěru a úrok, na kterém se žadatel s investorem dohodli. Kalkulačka z těchto informací spočítá výši jedné splátky a RPSN.

Hledět na RPSN je při půjčování peněz velmi důležité. Tato hodnota totiž udává, kolik procent z výše úvěru klient za rok zaplatí navíc. Zahrnuje v sobě jak úrok, tak další poplatky a udává výhodnost celé půjčky.

Jak funguje Prestito?

Prestito přináší poněkud neobvyklou příležitost pro získání půjčky. Proto se zájemci často pídí po tom, jak Prestito funguje. Jak již bylo řečeno, o půjčku na portálu Prestito se žádá pomocí zadání inzerátu.

Podání inzerátu ovšem musí předcházet registrace. Registrace na Prestito probíhá jednoduše vyplněním krátkého formuláře. Při registraci si také každý uživatel zvolí své přihlašovací jméno. O půjčku se totiž žádá anonymně.

Před dokončením registrace je ještě třeba vyplnit bezpečnostní otázku.

Na Prestito lze získat i půjčky bez registru a zástavy, vše však záleží na podmínkách investora.

Tvorba inzerátu Prestito

Po registraci přichází fáze tvorby inzerátu. Na počátku musí každý uživatel prohlásit, že je starší 18 let a přiznat, zda jsou na něj vedeny nějaká exekuční řízení.

Dalším krokem je zadání požadavků k poskytnutí úvěru. Každý si může zvolit podmínky podle sebe, případní investoři se však dle uvedených podmínek rozhodují, zda se jim peníze vyplatí půjčit. Je tedy třeba myslet na kompromisy.

Potřeba je také vyplnit důvod půjčky, který pomůže investorům při rozhodování.

Nakonec je třeba vyplnit také kontaktní a osobní údaje. Nutno podotknout, že inzeráty jsou poté zveřejňovány anonymně.

Nakonec je třeba vyplnit další údaje o sobě, které poskytnou investorovi informace o důvěryhodnosti. Přidat lze možnosti zajištění – nemovitost, vůz, ručitele nebo notářský zápis. Přiložit výpis z registru může být také nápomocné pro získání úvěru.

Poplatky na Prestito

Za zprostředkování půjčky se na Prestito nic neplatí. Nicméně, je třeba počítat s poplatky za zveřejnění inzerátu a tzv. topování. Topovat svůj inzerát znamená zvýraznit ho mezi ostatními tak, aby si ho všimli investoři. Není to vždy nutné, rozhodně to však urychlí celý proces žádání o půjčku.

 • poplatek za zveřejnění inzerátu: 29 Kč
 • poplatky za topování: 50 Kč – 300 Kč – dle výše úvěru
 • poradenské služby Prestito: 250 Kč/hod + cestovné

Klient se může v případě potřeby potkat s pracovníky Prestito osobně dle domluvy. Žádné kamenné pobočky však Prestito nevede.

Prestito recenze a zkušenosti

Prestito je důvěryhodným portálem poskytující P2P půjčky, o čemž svědčí i zápis v registru ČNB. Výhodou jsou určitě levnější půjčky. Prestito zkušenosti hovoří o tom, že se jedná o jednu z možností získání úvěru i pro více rizikové klienty.

Mnoho Prestito recenzí nelze dohledat. Je potřeba si uvědomit, že Prestito funguje pouze jako zprostředkovatel půjčky mezi žadatelem a investorem. Později do tohoto vztahu zasahuje jen velmi minimálně, proto je důležité být perfektně obeznámen z podmínkami uvedenými ve smlouvě s investorem a zabránit tak neférovému jednání.

Prestito lze kontaktovat na telefonní lince nebo přes email. Údajně se však zákazníkům dostane pouze strohá odpověď. Je-li to nezbytné, je možné se také se zástupci Prestito setkat a nechat si od nich poradit. Což je určitě velké plus této společnosti.

recenzezkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.