Půjčka na směnku – okamžitá, ihned i od lichváře

Směnka je typem cenného papíru, je s ní tedy možné obchodovat nebo ji převést na jiného majitele. Podpisem směnky se dlužník zavazuje, že ji splatí ke stanovenému datu, a to konkrétním způsobem. Lze získat okamžitou půjčku na směnku? Jaká rizika u půjček na směnku hrozí? Co jsou to půjčky na směnku od lichváře? A jsou vůbec tyto typy úvěrů legální?

Směnky jsou často využívány jako forma zhodnocení peněz. Směnka je druhem tzv. abstraktního cenného papíru. To znamená, že k jejímu sepsání nemusí existovat právní důvod. Je tedy platná sama o sobě a mezi účastníky nemusí existovat žádný smluvní vztah.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Uzavřít půjčku na směnku může v podstatě každý, kdo je starší 18 let. Na rozdíl od klasických půjček se u směnky neplatí žádné pravidelné splátky. Obvykle se rovněž neplatí žádné poplatky za sjednání. Pokud je poplatek vyžadován, pravděpodobně se jedná o podvod.

Nabídka půjček na směnku obvykle zahrnuje rychlé typy úvěrů, například půjčky na směnku ihned či hotovostní půjčky na směnku. Jedná se tak o velmi rychlé půjčky. Půjčku do 15 minut nabízí například také ověřená společnost Zaplo.

Ačkoliv tento typ úvěru vypadá na první pohled velmi jednoduše a výhodně, opak je pravdou. Jedná se o velmi rizikovou půjčku s vysokými úroky, bohužel je snadné narazit na půjčku na směnku od lichváře. Půjčování si prostřednictvím směnky se tak rozhodně nedá označit jako levná půjčka.

Repůjčka s odměnou až 10 000 Kč

Raiffeisenbank nabízí odměnu 2 000 Kč za každých 50 000 Kč převedených z jiné banky. Celkem lze v rámci refinancování získat až 10 000 Kč. Akce platí pro nové i stávající klienty.

Kolik ušetřím?

Okamžitá půjčka na směnku ihned a dnes – výhody

Půjčky na směnku se zprvu tváří velmi výhodně. Na rozdíl od bank půjčí i zadluženým žadatelům, a to velmi rychle, někdy i dnes. Jedná se tak o půjčku pro zadlužené a půjčku bez registru.

V nabídce půjček na směnku se objevují hesla jako „půjčka na směnku ihned“ nebo „půjčka od lichváře“. Rychlost je jedna z předností půjčky na směnku.

Jaké jsou výhody produktu půjčka na směnku ihned?

Ačkoliv mají půjčky na směnku výše zmíněné plusy, většinou jsou zcela převáženy nevýhodami. Právě za rychlost a benevolentní podmínky čeká žadatele daň v podobě enormních úroků.

Před rozhodnutím vzít si okamžitou půjčku na směnku, by měl člověk důkladně zvážit veškerá rizika. S tímto typem úvěru se totiž pojí mimo vysokých poplatků také riziko exekuce. Okamžité půjčky pro zadlužené tak mohou finanční situaci mnohem zhoršit.

Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí, jsou určeny problémovějším dlužníkům. Přesto i takové společnosti nepůjčí jen tak někomu. Osoby v insolvenci budou půjčku shánět o poznání déle. Výmaz z insolvenčního rejstříku je běh na dlouhou trať.

Hledáte půjčku? Vyzkoušejte nezávazný formulář, který nabídne nejvhodnější půjčku.
Nezávazně vyhledat nejvýhodnější půjčku>

Půjčka na směnku online – nabídka

Půjčka na směnku online patří mezi půjčky, které lze získat z pohodlí domova bez nutnosti návštěvy pobočky. Jedná se většinou o půjčky, které lze vyřídit během pár minut vyplněním online formuláře.

Tyto půjčky je možné sjednat pomocí internetu odkudkoliv. Tato zdánlivá výhodnost může oklamat celou řadu žadatelů. Netýká se to jen půjček na směnku – online půjčky nyní nabízí téměř každý typ úvěru od mikropůjček až po půjčky bez registru a zástavy.

Zdánlivě výhodná nabídka půjčky na směnku za sebou však skrývá celou řadu nevýhod, mezi které se řadí vysoké úroky a mnoho poplatků. Jaké další nevýhody se pojí s půjčkou na směnku?

Okamžitá půjčka na směnku – nevýhody

Nevýhodou tohoto okamžité půjčky na směnku je fakt, že jej často nabízejí osoby, jejichž motivací je druhé připravit o co nejvíce peněz. Půjčka na směnku od lichváře finanční problémy nevyřeší a obvykle vede k prohlubování dluhové pasti.

Jaké jsou další nevýhody okamžité půjčky na směnku ihned?

 • ručení vlastním majetkem i za nižší částky
 • směnka může být prodána
 • často nutno podepsat rozhodčí doložku
 • v případě nesplácení rovnou exekuce, nikoliv poplatky jako u nebankovních půjček

Možnost prodání směnky představuje poměrně velké riziko. Dlužník o prodeji ani nemusí být informován. Může se tedy stát, že dlužník si sjedná okamžitou půjčku na směnku ihned se spolehlivým člověkem, k němuž má důvěru, a nakonec ji bude muset splácet někomu úplně jinému. Dlužník si zkrátka nemůže být nikdy jistý, u koho se směnka nakonec ocitne.

Rozhodčí doložka je v půjčce na směnku obsažena poměrně často. Podepsáním dlužník umožňuje druhé straně zvolit rozhodce neboli arbitra. Rozhodce bude stát na straně držitele směnky a bude řešit případné problémy s nesplácením. Rozhodce není nezávislý soudce.

Půjčka od soukromé osoby může být obecně velmi riziková. Vyplatí se tedy zvážit alternativy z řad bankovních či nebankovních půjček. Kdo se přeci jen rozhodne pro produkt půjčka na směnku ihned, měl by si poskytovatele alespoň prověřit.

Půjčka na směnku od lichváře

V mnoha případech je okamžitá půjčka na směnku nabízena lidmi, jejichž cílem je vlastní obohacení na úrok druhých. Lichváři nabízejí půjčky na směnku z vlastních zdrojů, ovšem nelegálně. Půjčka od lichváře dnes tak rozhodně není nezištná pomoc lidem v nouzi.

Od lidí si lze půjčit také v rámci P2P půjček v nebankovním sektoru. Zde je však smlouva i vymáhání dluhu po záštitou ověřené společnosti.

Půjčit si od lidí je možné v rámci P2P půjček, které nabízí například společnost Zonky.
Půjčit si s úrokem od 2,99 % >

Půjčky na směnku od lichváře jsou většinou posledním řešením pro lidi v exekuci či dluzích. Je však důležité vědět, že taková půjčka většinou již tak těžkou situaci ještě zhorší. Jaké alternativy zvážit?

 • půjčka od přátel či rodiny – vhodné je využít vzor smlouvy o půjčku
 • pomoc v hmotné nouzi či neziskové organizace pro lidi ve finančních problémech
 • konsolidace půjček – sloučení půjček do jedné

Konsolidace půjček lidem v dluzích velmi uleví. Sloučením půjček dojde k několikanásobně nižším úrokům a sníží se také měsíční splátka, leckdy až o 50 %.

TIP: Po určité době nevymáhání závazku určeného směnkou dochází k promlčení směnky.

Je půjčka na směnku legální?

Od roku 2013 byla v rámci ochrany spotřebitele přijata novela zákona, která půjčky na směnku zakazuje. Všichni poskytovatelé nebankovního spotřebitelského úvěru jsou povinni mít od ČNB licenci.

Seznam držitelů lze dohledat na internetových stránkách ČNB. Pokud poskytovatel není v seznamu uveden, nenabízí úvěr legálně.

Zajistit úvěr směnkou je však nelegální pouze u spotřebitelských úvěrů. Podnikatelský segment však nic jako spotřebitelský úvěr nezná. Jelikož se novela zákona vztahuje pouze na tyto typy úvěrů, podnikatelský úvěr na směnku mohou lidé nadále uzavřít legálně.

Typy směnky

Rozlišují se celkem 2 druhy směnek:

 • směnka vlastní
 • směnka cizí

Podpisem směnky vlastní se dlužník zavazuje, že právě on sám uhradí částku uvedenou na směnce.

Směnkou cizí ukládá vystavitel platební povinnost třetí straně.

Co musí směnka obsahovat?

Aby byla směnka platná, musí splňovat určité náležitosti. Co nesmí na směnce chybět?

Označení směnky

Nesmí chybět výslovné označení, že se jedná o směnku. Slovo „směnka“ musí být obsaženo v samotném textu, nestačí ho uvést pouze v nadpisu. Slovo nesmí být nahrazeno ani žádným synonymem.

Slib či příkaz

Pokud se jedná o směnku vlastní, musí obsahovat bezpodmínečný slib k uhrazení smluvené částky. V případě směnky cizí musí být obsažen bezpodmínečný příkaz k zaplacení částky.

Výše částky musí být na směnce rovněž uvedena, ideálně nejen číselně, ale i slovně.

Splatnost směnky

Další nutnou náležitostí je údaj o splatnosti. Není však nutno uvádět konkrétní datum. Splatnost lze určit těmito způsoby:

 • konkrétní datum splatnosti
 • doba od vystavení, po jejímž uplynutí nastane splatnost
 • splatnost na viděnou
 • splatnost určitý čas po viděné (např. měsíc po předložení)

Sháníte spolehlivou mikropůjčku? Kamali nabízí svým klientům levnou půjčku do 20 tisíc Kč.
Půjčit si od Kamali s úrokem již od 0 % >

Splatnost na viděnou znamená, že je směnka splatná kdykoliv ji věřitel dlužníkovi předloží. Směnka může být splatná i určitý čas po viděné. Tehdy musí dlužník zaplatit do stanovené doby od momentu, kdy mu byla směnka předložena.

Půjčka na směnku – další náležitosti

Důležité je určit také místo, kde má k proplacení směnky dojít. Stačí uvést obec či město, nicméně ideální je celá adresa. Pokud se jedná o směnku cizí a místo proplacení uvedeno není,

Dále je nutné uvést jméno člověka, kterému má být směnka proplacena. Jméno člověka, který má směnku proplatit, je nutné pouze u směnky cizí.

V neposlední řadě nesmí chybět místo a datum vystavení. Důležitý je také podpis člověka, který směnku vystavil.

Směnka musí mimo jiné obsahovat místo a datum vystavení, dále pak podpis člověka, který směnku vystavil.

Forma směnky

Směnka musí být v písemné formě. Ústně uzavřená směnka by byla neplatná. Důležité naopak není, na čem a jakou formou je směnka sepsána. Může být tedy napsána jak ručně, tak na počítači.

Směnka může být vystavena na jakémkoliv hmotném podkladu. Z hlediska zákona je tedy uznatelná i směnka sepsána na ubrousku, kameni či pivním tácku, splňuje-li výše uvedené náležitosti.

Jednou z nevýhod půjčky na směnku je nutnost ručit majetkem. Mnohem bezpečnější bývá sjednání půjčky bez ručení.

Originál směnky u sebe vždy musí mít věřitel, tedy ten, jemuž má být plněn dluh.

Směnka vlastní – vzor

V ____________ dne ____________

Za tuto směnku zaplatím bez protestu dne _____________ na řad _______________ směnečnou sumu ve výši _______.
Směnka je splatná v ____________ ______________.

jméno a podpis výstavce _______________

Na řad v kontextu směnky znamená komu. Vyplní se tam tedy jméno osoby, které bude částka ze směnky splacena.

Aby byla směnka sepsána správně a obsahovala všechny náležitosti, je nejlepší najít si přímo vzor směnky. Kromě vzorových formulářů ke stažení existují také speciální aplikace.

Směnka vlastní – reprezentativní příklad

Pokud by měl Jan Novák zaplatit Magdaléně Novotné částku 50 000 Kč, řádně vyplněná směnka by měla vypadat takto:

V Praze dne 1. května 2020

Za tuto směnku zaplatím bez protestu dne 16. září 2021 na řad Magdalény Novotné, bytem Palackého třída 7, Praha, směnečnou sumu ve výši 50 000 Kč.

Směnka je splatná v Praze u Magdalény Novotné, bytem Palackého třída 7.

Jan Novák

Poté již stačí jen vyplnit vlastní údaje a směnka se všemi náležitostmi je hotová.

Půjčky na směnku nabídka – alternativy

Půjčky na směnky mohou být opravdu nebezpečné a dlužník se může snadno dostat do nemalých problémů. Vyplatí se proto zvážit, zda si klient nevybere ze široké nabídky úvěrů od ověřených poskytovatelů.

Bankovní půjčky

Nejvýhodnější a nejspolehlivější bývají zpravidla bankovní půjčky. Nabízí mnohem nižší úroky než s jakými se lze setkat u nebankovních úvěrů.

Jejich nevýhodou může být důkladné prověřování bonity klienta, tedy jeho schopnost splácet úvěr. Ne každý má to štěstí, že je mu bankovní půjčka schválena. Pro méně šťastné zájemce slouží právě nabídka půjčky na směnku. Taková nabídka je sice méně přísná při schválení úvěru, na druhou stranu menší požadavky si poskytovatelé vynahradí vyšší cenou za úvěr. Je potřeba maximální opatrnosti, zda nabídka půjčky na směnku je skutečně tím nejlepším řešením, jestli není lepší zvážit úvěry, které nejsou tak drahé nebo hledat jiné řešení.

Air Bank půjčka

Banka Air Bank působí na českém trhu od roku 2010, za tu dobu si již získala spoustu spokojených klientů. Zakládá si především na transparentnosti a inovativnosti.

Spoustu věcí si klienti mohou vyřídit přes mobilní aplikaci či v internetovém bankovnictví a nemusí na pobočku.

Za vedení ani sjednání půjčky Air Bank nejsou účtovány žádné poplatky. Zdarma je také předčasné splacení. Řádně splácející klienti mohou získat bonusovou úrokovou sazbu, o 1 % výhodnější.

Půjčit si lze 5 000 Kč – 900 000 Kč. Doba splatnosti je 6 – 92 měsíců. Úroková sazba se liší dle výše půjčky, začíná však již na 5,9 %.

Na svých internetových stránkách nabízí Air Bank kalkulačku půjčky. Je velmi přehledná a klient se může seznámit s orientačními výpočty ještě před samotným sjednáním půjčky.

Půjčka od České Spořitelny

Česká Spořitelna, banka s nejdelší tradicí na českém trhu, poskytuje kromě různých druhů účtů také půjčku. Jedná se o bezúčelový úvěr. Půjčka České Spořitelny začíná již na úroku 4,99 %. Půjčit si lze 2 000 Kč – 2 500 000 Kč. Doba splatnosti je 12 – 120 měsíců.

Sjednání je možné jak online, tak na pobočce. Za sjednání je účtován poplatek ve výší 1 % z poskytnutého úvěru.

Česká spořitelna dominuje na českém bankovním trhu již desítky let.
Mám zájem o úvěr s úrokem již od 4,99 % >

Pro schválení musí mít klient alespoň 18 let a nesmí mít zápis v registru dlužníků. Pokud žadatel není klientem České Spořitelny, vyžaduje se i doložení příjmů.

Nebankovní půjčky

Po zamítnutí žádosti o bankovní půjčku se lidé často obrací právě na nebankovní poskytovatele úvěrů. Podmínky pro schválení nebankovní půjčky bývají benevolentnější. V nabídce se objevují půjčky bez doložení příjmů či bez kontroly registru dlužníků.

Na druhou stranu jsou tyto typy úvěrů dražší a mnohdy je doprovází řada vysokých poplatků.

V případě náhlé finanční tísně před výplatou může pomoci rychlá půjčka do výplaty, kterou nabízí například společnost Ferratum.

Kdo potřebuje vyřešit náhlou finanční tíseň, posloužit mu může rychlá půjčka. Peníze bývají na účet připsány během pár minut po schválení.

Například nebankovní Yes půjčka poskytuje, mimo klasický úvěr, právě půjčku na směnku a klient zde může požádat i o konsolidaci.

Spousta nebankovních institucí nabízí pro nové klienty první půjčku zdarma. Tím si obvykle získají důvěru zákazníků, kteří si u nich v případě spokojenosti vezmou další, již placenou půjčku.

Půjčka Via SMS

Jednou ze společností nabízejících rychlé půjčky je firma Via SMS s.r.o.
První půjčka je nabízená zdarma, její maximální výše je však 16 000 Kč. Limit pro další půjčku je již vyšší, a to 60 000 Kč.

Doba splatnosti je 1 – 30 dní. Výše RPSN se pohybuje mezi 91 % – 853 %. Doložení příjmu je vyžadováno, kontrola registru probíhá jakbysmet.

Via SMS půjčka nabízí první půjčku zdarma.
Získat rychlou půjčku až do 60 tisíc Kč >

Půjčka Everyday+

Půjčka Everyday+ poskytuje revolvingový úvěr. Půjčit si lze od 100 Kč až do výše 50 000 Kč s úrokem od 20 % a RPSN od 519 %. Úvěrový rámec si lze během trvání smlouvy navyšovat podle potřeby. Poplatek za sjednání úvěru činí 20 % z půjčované částky.

Půjčka není vhodná pro nezaměstnané, je nutno, aby měl klient stálý příjem. Do registrů však nahlíženo není.

Sjednat půjčku Everyday Plus lze velmi snadno pomocí online formuláře.
Mám zájem o půjčku do výše až 50 000 Kč >

Půjčka Cofidis

Nebankovní společnost Cofidis poskytuje poměrně rozsáhlou nabídku produktů. Poskytuje účelové i bezúčelové úvěry, dále pak novomanželskou či partnerskou půjčku.

Dalším poměrně oblíbeným produktem je Cofidis půjčka pro jednotlivce. Ta je nabízena s úrokem již od 5,49 %. Minimální výše úvěru je 20 000 Kč, maximální 1 000 000 Kč. Doba splatnosti je 12 – 84 měsíců. Za sjednání ani vedení se neplatí žádné poplatky.

Sjednání a vedení půčky u Cofidis je zcela zdarma.
Chci si půjčit s úrokem od 5,49 % >

Novomanželská půjčka je poskytována na 90 měsíců, a to ve výši 200 000 Kč. Roční úroková sazba je 3,99 %. Kromě splnění klasických podmínek, které jsou shodné pro všechny typy úvěrů, je nutno zaslat oddací list.

FAQ – Často kladené otázky

Co musí obsahovat směnka?

Slovo „směnka“ napsané uvnitř textu (nestačí jej uvést jen v nadpise).

Slib či příkaz uhradit danou částku. I ta musí být na směnce vyznačena.

Dobu splatnosti.

Místo, kde bude směnka proplacena.

Jméno osoby, které bude směnka vyplacena.

Datum a místo vystavení směnky.

Podpis osoby vystavující směnku.

Je směnka legální?

Směnka je ilegální, neboť ji již od roku 2013 dle zákona o spotřebitelském úvěru zákon č. 257/2016 Sb. nelze použít ke splacení nebo zajištění spotřebitelského úvěru.

Je směnka bezpečná?

Půjčky na směnku poskytují převážně soukromníci, mezi nimiž převažují lichváři. Neostýchají se půjčit peníze s úrokem rovnajícím se jistině, tedy 100 % na velmi krátkou šibeniční dobu. Splatit směnku včas je tudíž takřka nemožné.

Kdy je směnka promlčená?

Směnečné nároky proti příjemci se promlčují ve třech letech ode dne splatnosti směnky.

Jaké jsou výhody směnky?

Peníze na směnku získá zájemce velmi rychle, prakticky obratem či na ruku. Není potřeba dokládat výši příjmů nebo mít čistý registr dlužníků.

srovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.