Půjčka bez registru – ihned, online – srovnání, zkušenosti

Pro žadatele se záznamem v registru dlužníků je obtížné sjednat si půjčku u klasické banky. Naopak nebankovní společnosti tyto žadatele o půjčku vítají s otevřenou náručí. Přestože mají bankovní i nebankovní společnosti povinnost ověřovat registry dlužníků, mnoho nebankovních poskytovatelů půjček to nedělá. Co přesně se skrývá pod pojmem půjčka bez registru? Kdo ji poskytuje a jak ji sjednat?

Půjčka bez registru je taková půjčka, u které se nenahlíží do registru dlužníků. V té se člověk může ocitnout nejen kvůli nesplácení půjček, ale i kvůli nesplácení jiných závazků, jako jsou pokuty apod.

Registrů dlužníků je celá řada. Jedním z nich je například SOLUS, který neeviduje jen osoby, které dluží na finančních produktech, ale i ty, které mají dluhy například u telekomunikačních společností. Pro výpis z tohoto rejstříku je možné zažádat pomocí SMS či vyplněním online formuláře.

Půjčky bez registru jsou typické pro nebankovní společnosti. Banky si totiž své klienty a jejich úvěruschopnost patřičně prověřují. Vyžadují nulový záznam v rejstříku a také doklady o příjmech. Rizikoví klienti tak u bank nemají šanci.

Půjčky bez nahlížení do registru patří mezi rychlé půjčky. Jejich sjednání je jednoduché a většinou se provádí online. Půjčka bez registru bývá vyřizována téměř okamžitě a nevyžaduje složitou administrativu.

Tyto půjčky jsou často poskytovány jako půjčky bez registru a zástavy. Bez zástavy si lze ovšem půjčit pouze nižší částky. Pro vyšší částky je nutnost zástavy nemovitosti. Často je půjčka bez registru zároveň půjčka bez registru a potvrzení o příjmu.

Kdo není příznivcem nebankovních půjček může vyzkoušet půjčku od některé z bank. V nabídce je mBank, Hello Bank či Komerční banka.

Půjčka bez registru – rizika a nevýhody

Rychlá půjčka bez registru se může zdát lákavým řešením pro ty, kteří se úmorně snaží splatit své již existující dluhy. Ovšem brát si půjčku na půjčku není zrovna nejlepším řešením. A to i proto, že půjčka bez registru ve výsledku není moc výhodná.

Poskytovatelé těchto půjček se zabývají rizikovými klienty, a proto se musí pojistit pro případ, že klient nebude schopný půjčku splatit. To se odráží zejména v různých poplatcích a také vysokém RPSN. To se může vyšplhat až do tisíců procent.

Vysoké je nejen RPSN, ale i úroky, které by u jiných úvěrů byly kryty buď zástavou nebo detailním prověřením žadatele o půjčku. Společnosti také často účtují poplatky za sjednání a vedení půjčky, za opožděné splátky nebo předčasné splacení.

Je důležité si všechny poplatky a další parametry spočítat předem, aby si žadatel ujasnil, kolik ve výsledku přeplatí. Rychlá půjčka bez registru pak v očích žadatele může skončit s jedinou výhodou, kterou je její pohotové vyřízení.

Další nevýhodou je, že půjčka bez registru a potvrzení o příjmu je specialitou nebankovních společností. Člověku se záznamem v registru by se šance na půjčku u banky snížila na minimum.

Ačkoliv na trhu existuje mnoho spolehlivých nebankovních poskytovatelů půjček, je na něm bohužel i celá řada podvodníků. Ty se vůči svým klientům nebojí použít ani lichvářské taktiky.

Nevýhodou je i fakt, že v případě rychlých půjček bez registru se většinou jedná o krátkodobé úvěry. Dlouhodobá půjčka bez registru nebývá tak běžná a poskytují ji jen některé společnosti. Například v nabídce Ammado je i dlouhodobá půjčka bez registru se splatností až 7 let.

Rychlé půjčky bez registru se často pojí s vysokými poplatky.
Rychlé půjčky bez registru se často pojí s vysokými poplatky.

Výhody a nevýhody půjčky bez registru – srovnání

Půjčka může pomoci zafinancovat nezbytnosti či nečekané výdaje. Ať už se jedná o krátkodobé úvěry či půjčky na delší dobu, mikropůjčky, půjčky v hotovosti nebo rychlé půjčky na účet, vždy se s nimi pojí výhody a nevýhody.

Nevýhody půjčky bez registru je možné shrnout do několika následujících bodů:

  • vysoké RPSN a další poplatky
  • poskytovatelé jsou pouze nebankovní společnosti
  • jedná se zejména o krátkodobé úvěry

Výhodou je pro rizikové klienty zejména fakt, že ji mohou získat i v případě momentální zadluženosti. To by se u žádosti o půjčku u banky nestalo. Jak již bylo řečeno, často se také jedná o půjčku bez doložení příjmů, což je pro rizikové klienty také výhoda.

Dalším pozitivem těchto půjček je jejich jednoduché vyřízení, které se často provádí online. Tyto půjčky bývají vyřizovány téměř okamžitě, a proto žadatel může peníze očekávat ihned.

Mezi výhody půjčky bez registru patří zejména:

  • snadné sjednání půjčky
  • rychlost vyřízení
  • možnost sjednání online

Rychlá půjčka bez registru jako krajní řešení

Půjčka bez registru a potvrzení o příjmu patří do kategorie rizikových půjček. Měla by proto být využita až jako poslední možné řešení. Do kategorie rizikových půjček patří také následující půjčky:

Tyto půjčky pro každého se mohou zdát ideálním řešením, protože na ně dosáhne téměř každý problémový žadatel. Neměly by ovšem být prvním řešením problémů se splácením či nedostatkem financí. To platí i u problematických půjček na dárky či dovolenou u moře.

Jaké jsou alternativy k těmto půjčkám? V první řadě platí, že by se člověk neměl zadlužovat kvůli věcem, které nejsou nezbytné. Pokud člověk na něco nemá finance, měl by zvážit, zda to opravdu potřebuje.

Pokud je nedostatek financí tíživý a půjčka nevyhnutelná, je na místě nejprve požádat o peníze někoho ze své rodiny či kamarádů. Jasnou výhodou je, že půjčka bude probíhat mezi lidmi, kteří se osobně znají.

Při jakýchkoliv potížích tak bude vyřešení problému jednodušší. Dalším pozitivem je fakt, že rodina či přátelé jistě nebudou chtít splátky s úroky navíc. Člověk tak ve výsledku splatí opravdu jen půjčené peníze.

Pokud má člověk více dluhů najednou, je možné zapřemýšlet o konsolidaci. Konsolidaci umožňují banky, ale je také možná konsolidace nebankovních půjček u nebankovních společností. O co se vlastně jedná?

Konsolidace půjček, neboli jejich sloučení, znamená spojení dvou a více existujících půjček do jedné. Hlavním účelem sloučení půjček bývá minimalizování úroků a poplatků. Člověk má navíc také lepší přehled o svých splátkách.

Díky sloučení úvěrů lze předejít problémům se splácením. Využít lze konsolidace od Home Credit či konsolidace od Equa Bank.

Půjčka bez registru a její alternativy

Předtím, než člověk sáhne po rizikové půjčce bez registru, je dobré promyslet i jiná řešení. Kromě konsolidace půjček může pomoci také refinancování úvěru. O co se jedná?

Refinancování znamená převedení úvěru k jiné instituci. Hlavním účelem je získat nižší úrok a tím ušetřit na měsíčních splátkách. Poskytovatelé půjček tímto způsobem  získávají nové klienty, kterým jsou ochotni nabídnout nižší úrokovou sazbu.

Kromě refinancování úvěru existuje také refinancování hypotéky. Refinancovat lze i úvěr na bydlení, dluh z kontokorentu či dluh z kreditní karty.

Co dělat v případě, že konsolidace ani refinancování nepřipadá v úvahu? V případě problémů se splácením je možné kontaktovat svého poskytovatele půjček a domluvit se na splátkovém kalendáři. Ten se často poskytuje za poplatek.

Pokud začíná být jasné, že člověk na dluhy přestává stačit, mělo by se začít jednat okamžitě. Vždy platí, že není dobré nechávat věci na poslední chvíli a v tomto případě to platí dvojnásob. Splátkový kalendář může být záchranou před mnoha problémy.

Splátkový kalendář je zejména věcí dohody. Kalendář stanoví, kdy a po jakých splátkách bude dlužník splácet svůj úvěr. Tento dokument určuje jak přesné částky, tak přesná data splatnosti

V případě problémů se splácením je možné se se svým poskytovatele půjček domluvit na splátkovém kalendáři.
V případě problémů se splácením je možné se se svým poskytovatele půjček domluvit na splátkovém kalendáři.

Půjčka do výplaty bez registru

Půjčka do výplaty je vhodná pro překlenutí období do výplaty a pokrytí nenadálých výdajů. Mezi půjčky do výplaty bez registru patří například SIM půjčka. Tato půjčka poskytuje dva úvěry s názvy SIM MINI a SIM PLUS.

Jako půjčka do výplaty se hodí zejména úvěr SIM MINI. Druhý úvěr SIM PLUS je vhodný k pokrytí větších výdajů. Výhodou je, že účel čerpání není omezen ani u jednoho úvěru. Sjednat SIM půjčku je možné skrz tento odkaz.

PARAMETRYSIM MINISIM PLUS
Výše úvěru2 000 – 12 000 Kč 7 000 – 30 000 Kč
Doba splatnosti7 do 30 dní10 až 60 týdnů
Způsob vyplacenív hotovosti/ na bankovní účetna bankovní účet
Způsob spláceníjednorázovědvoutýdenní splátky
Účel čerpánínení omezennení omezen

Další půjčka do výplaty bez registru je Fajn půjčka. Poskytovatel této půjčky, FairCredit, momentálně nabízí ještě druhý úvěr s názvem Fajn půjčka MAX. Podrobnější srovnání těchto úvěrů je v následující tabulce.

PARAMETRYFajn půjčkaFajn půjčka MAX
Výše úvěru4 000 – 70 000 Kč40 000 – 150 000 Kč
Doba splatnosti45, 60 nebo 80 týdnů12 až 36 měsíců
Způsob vyplacenív hotovostina bankovní účet
Účel čerpánínení omezennení omezen
Sjednání půjčkySjednat Fajn půjčku zde >Sjednat Fajn půjčku MAX zde >

Půjčka před výplatou bývá charakterizována nižšími částkami a kratší dobou splatnosti. Peníze má žadatel k dispozici velmi rychle. Tyto půjčky jsou vypláceni na bankovní účet, ale může se jednat i o půjčky v hotovosti.

Mikropůjčka bez registru

Mikropůjčky se svými parametry velmi podobají půjčkám před výplatou. Je pro ně charakteristická krátká doba splatnosti a menší částky. Jejich RPSN bývá extrémně vysoké, a proto se nevyplatí splácet je dlouhodobě.

Mezi mikropůjčky bez registru patří Mobil půjčka. Jedná se o SMS půjčku s výší úvěru od 2 000 do 10 000 Kč. Roční úrok činí 36 %, RPSN se pak pohybuje ve výši 1839 %. Mobil půjčka není vhodná pro dlouhodobé řešení finančních potíží.

Další půjčkou, kterou je možné vyřídit pomocí telefonu, je Půjčka7. Patří do kategorie rychlá půjčka bez registru, která poskytuje úvěr v rozmezí od 1 000 do 15 000 Kč pro nové klienty. Při opakovaném půjčování lze dosáhnout až na 20 000 Kč. Doba splatnosti je v rozmezí 7 až 28 dní.

Další mikropůjčkou bez registru je půjčka Cool Credit. Cool Credit nabízí úvěr ve výši 1 000 až 10 000 pro nové klienty. Při opakovaném půjčování lze dosáhnout až na 20 000. Doba splatnosti této půjčky je 5 až 30 dní.

Půjčka online bez registru

Půjčky online jsou oblíbenou kategorií půjček bez registru. Jejich jasnou výhodou je rychlé a jednoduché sjednání skrz internet. Žadatel vše vyřídí z pohodlí domova a peníze na účtu mu přistanou téměř ihned. Pro větší přehled je možné podívat se na srovnání půjček online.

VistaCredit je jednou z online půjček bez registru. Jedná se o půjčku pro OSVČ, která nabízí úvěr ve výši 3 000 až 8 000 Kč. Úvěry nad 4 000 Kč jsou poskytované pouze stálým klientům.

Doba splatnosti půjčky VistaCredit se pohybuje v rozmezí 14 až 70 dnů. Společnost slibuje peníze na účtu do 5 minut, pokud má žadatel účet u FIO banky. Sjednat VistaCredit je možné skrz tento odkaz.

EveryDay+ je další půjčkou spadající do této kategorie. Jedná se o bezúčelový revolvingový úvěr, u kterého je možné půjčit si v rozmezí 100 až 50 000 Kč. Pevná měsíční úroková sazba činí 20%, RPSN pak 519 %.

EverydayPlus nabízí volně použitelný úvěrový limit až do výše 50 000 Kč bez skrytých nákladů. 

Sjednat Everyday+ zde >

Rychlé online půjčky bez registru

CreditPortal umožňuje půjčit si úvěr ve výši od 500 do 30 000 Kč. Doba splatnosti této půjčky je 5 až 30 dnů. CreditPortal umožňuje jak refinancování půjčky, tak domluvu na splátkovém kalendáři. Sjednat půjčku CreditPortal je možné zde.

Via SMS půjčka je poskytována jak online, tak přes SMS zprávu. Její výhodou je, že je u ní první půjčka zdarma. První půjčka je poskytována ve výši 1 000 až 16 000 Kč. Při další půjčce je možné půjčit si až 60 000 Kč. Via SMS půjčku je možné sjednat na tomto odkazu.

Mezi další online půjčky patří například Creditstar, CreditGo, CreditOn či SOS Credit. Tyto půjčky ovšem do registrů nahlíží. Jedná se však o nebankovní společnosti, jejichž podmínky jsou více benevolentní. To znamená, že i se záznamem v registru má žadatel šanci.

Půjčky online jsou oblíbenou kategorií půjček bez registru, u kterých žadatel vše vyřídí z pohodlí domova.
Půjčky online jsou oblíbenou kategorií půjček bez registru, u kterých žadatel vše vyřídí z pohodlí domova.

Problematické nebankovní půjčky bez registru

Trh nebankovních půjček je v dnešní době velice široký. V nekonečné nabídce různých poskytovatelů může být obtížné se vyznat. Není nejlepším nápadem vzít si první půjčku, na kterou člověk narazí. Naopak, je třeba si udělat pořádný předvýzkum.

Je dobré využít online kalkulačku půjček a spočítat si veškeré parametry. Je také možné využít některý z agregátoru půjček, který může v široké nabídce pomoci. Patří mezi ně např. Čínská půjčka, Gejša půjčka či Sumo půjčka.

V neposlední řadě je dobré pročíst si recenze a hodnocení půjček na nezaujatých stránkách. Je třeba dávat si pozor na recenze na stránkách samotných společností. Tyto recenze jsou totiž buď zcela smyšlené anebo poskytovatel půjček vybral jen ty pozitivní.

srovnání

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.