Půjčka pro důchodce – bankovní, nebankovní, recenze 2024

Lidé s pravidelným příjmem ze zaměstnání či podnikání často dosáhnou na půjčku u nebankovních i bankovních společností. Existují však zájemci o půjčku, kteří spadají do rizikových žadatelů. Tyto skupiny lidí, mezi které patří i důchodci, pak naráží na komplikace. Jak funguje půjčka pro důchodce? Kdo půjčky pro důchodce nabízí a existují půjčky pro důchodce online?

Půjčky pro důchodce nabízí zejména nebankovní instituce. Je to hlavně proto, že tyto společnosti cílí právě na rizikovější skupiny zájemců. Sem kromě důchodců patří například maminky na mateřské dovolené nebo ženy samoživitelky.

Tyto skupiny žadatelů o půjčku jsou bankami považovány za nebonitní, neboli za méně úvěruschopné zájemce. Banky takovým lidem půjčí jen v případě, že jejich příjmy dosahují určité výše.

Díky nabídce nebankovních půjček pro důchodce však mají šanci na půjčku i starší lidé. Jaké jsou podmínky získání nebankovní půjčky pro důchodce? Jaké jsou výhody a nevýhody těchto nebankovních půjček?

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Nebankovní půjčka pro důchodce – podmínky získání

Důchodci o půjčku mohou zažádat téměř u každé nebankovní instituce. Při posuzování úvěru u nebankovních institucí hraje důležitou roli zejména věk zájemce o půjčku. Jednotlivé společnosti mají většinou nastavenou horní věkovou hranici, do které jsou zájemcům ochotné půjčit.

Některé společnosti půjčují do 65 let, jinde třeba až do 79. Většinou jsou ovšem podmínky získání úvěru u nebankovních institucí benevolentní. V případě potíží se získáním půjčky může být řešením také ručitel.

Nebankovní instituce většinou vyšší věk nevidí jako překážku. Zajímá je to, že má žadatel pravidelný příjem v podobě důchodu a možná i majetek, kterým může ručit.

Výhodou je i skutečnost, že senioři většinou nemají ani žádné vyživované děti pod 26 let. Jaké jsou další podmínky získání nebankovní půjčky pro důchodce? Patří mezi ně i české občanství, a to z toho důvodu, že věřitelé neradi poskytují půjčky pro cizince.

Máte zájem o levnou a férovou půjčku? Využijte nabídky Kamali, nejlepší půjčky ve své kategorii.
Více o půjčce Kamali zde >

Nebankovní společnosti dále kontrolují jen zákonné minimum a často ani to ne. Co nebankovním společnostem v tomto případě často postačí, je starobní důchod, který přichází pravidelně každý měsíc.

Výhodou je také vlastnictví nemovitosti, ovšem nejedná se o podmínku. Pokud žadatel vlastní dům nebo třeba chatu, nepředpokládají se tak velké náklady. Touto nemovitostí je navíc možné u své půjčky ručit.

Nemovitost poslouží jako zajištění a nebankovní instituce v ní bude mít určitou záruku. Ručení nemovitostí je však třeba hluboce promyslet, jelikož se jedná o řešení, které se moc nedoporučuje.

Půjčka pro invalidní důchodce

Pod pojmem důchodce si člověk často představí člověka po produktivním věku, který pobírá starobní důchod. Důchodcem však mohou být i výrazně mladší lidé, kteří žijí z invalidního důchodu. Existuje na trhu půjčka pro invalidní důchodce?

Půjčku pro invalidní důchodce nabízí jak nebankovní společnosti, tak některé banky. Nutností je však samozřejmě doložit příslušné doklady. Zájemce by si měl vždy zjistit všechny podmínky přímo u dané společnosti, jelikož se mohou lišit.

Existují také půjčky pro invalidní důchodce v hotovosti. Ty mohou být vhodné jako půjčka pro důchodce bez účtu. Mnoho starších lidí nedisponuje vlastním účtem, proto jsou tyto půjčky poměrně vyhledávané.

Půjčka pro důchodce je nabízena zejména nebankovními institucemi. Je to hlavně proto, že tyto společnosti cílí právě na rizikovější skupiny zájemců.
Půjčka pro důchodce je nabízena zejména nebankovními institucemi. Je to hlavně proto, že tyto společnosti cílí právě na rizikovější skupiny zájemců.

Půjčka pro důchodce online

Půjčka pro důchodce online je možná u jakékoliv společnosti, která půjčky online poskytuje. Banky často vyžadují osobní návštěvu pobočky, s čímž se pojí i nepříjemné papírování. Půjčky online jsou však často v nabídce nebankovních společností.

Následující tabulka uvádí přehled některých bankovních i nebankovních poskytovatelů půjček, v jejichž nabídce je možnost sjednání půjčky online.

Bankovní poskytovatelé a půjčkyNebankovní poskytovatelé a půjčky
Air BankCreditstar
mBankFastfin půjčka
Komerční bankaTommy Stachi
ČSOBPronto půjčka
MONETA Money BankSOS Credit
Česká spořitelnaZaploNaSplátky

Online lze sjednat také půjčku v hotovosti, která může být perfektním řešením pro všechny, kteří preferují peníze na ruku. Je možné ji využít i jako půjčku pro důchodce bez účtu.

SMS půjčka pro důchodce

SMS půjčka pro důchodce je v nabídce každé nebankovní společnosti, která SMS půjčky poskytuje. Jedná se o typ úvěru, který spadá do kategorie rychlých úvěrů a poskytuje spíše menší částky. Jak SMS půjčky fungují?

Pro schválení SMS půjčky stačí žadateli mobilní telefon a připojení k internetu. Nejprve si zájemce vybere částku půjčky a vyplní formulář. Následuje telefonát od operátora, který ověří žádost a doplní zbývající informace.

Rozhodnutí o poskytnutí půjčky žadatel obdrží SMS zprávou, ve které se dozví i výši schválené půjčky. Následně bude žadatel vyzván k odsouhlasení SMS půjčky a obchodních podmínek.

SMS půjčky nabízí např. následující nebankovní instituce:

Tento krátký seznam poskytovatelů SMS půjček pro důchodce není kompletní, na trhu jich existuje mnohem více. Opět je zde však potřeba dbát na důrazný průzkum a nevzít první nabídku, která se na internetu objeví.

Česká spořitelna – půjčka pro důchodce

Přestože banky často půjčky pro seniory nenabízí, najde se pár bankovních institucí, kterým tento faktor nevadí. Některé banky zkrátka berou tento typ půjčky jako každý jiný a i lidé po produktivním věku mohou uspět a na půjčku dosáhnout.

Například v České spořitelně je možné si půjčit i po produktivním věku. Důchod tato banka bere jako pravidelný příjem, který zajišťuje, že ji klient bude moci splácet. Je tu však omezení, kterým je věk žadatele. Limit pro schválení půjčky pro důchodce od České spořitelny je 71 let.

Výše půjčky, kterou je banka ochotna poskytnout, záleží na výši příjmu a také na tom, zda má zájemce o půjčku další finanční závazky. Vše je možné vyřídit skrz internet, jedná se tedy o půjčku pro důchodce online.

Je však dobré vědět, že Česká spořitelna půjčku pro důchodce nijak zvláštně neoznačuje ani nespecifikuje. Ani v nabídce ostatních bank půjčku pro důchodce v podstatě nenajdeme.

Všechny půjčky, i ty pro důchodce, jsou nabízeny jako půjčky běžné. Některé banky neudávají ani maximální horní věkovou hranici, což znamená, že na seniorský trh se zaměřují nejen nebankovní společnosti.

Půjčka pro důchodce od Monety

U Monety mohou získat půjčku nebo také konsolidovat své úvěry i klienti, kteří pobírají důchod, a to jak starobní, tak invalidní. Půjčky pro důchodce od Monety však nejsou určeny těm, kdo pobírají sirotčí důchod.

Vždy je samozřejmě výhodou, když si člověk v důchodovém věku přivydělá či má jiné příjmy, např. z podnikání. V některých případech však půjčku pro důchodce může získat i takový žadatel, pro kterého je důchod jediným příjmem.

TIP: Podrobný návod, jak vydělat peníze, na internetu i 1000 Kč denně. Pro důchodce, studenty i střední třídu.

Co je pro získání této půjčky od Monety potřeba? Stačí doložení výměru důchodu, které vystavuje ČSSZ nebo Ministerstvo vnitra. Případně se dokládá také oznámení o valorizaci důchodu nebo výplatní doklad od České pošty, který však nesmí být starší než 30 dnů.

Pokud má žadatel o půjčku také příjmy ze zaměstnání, stačí mu pro žádost o půjčku předložit potvrzení o tomto příjmu, které je vystavené zaměstnavatelem. Příjem z podnikání je možné doložit daňovým přiznáním za minulý rok.

K tomu se také dokládá dokladem o zaplacení daně a oprávnění podnikat. Nebankovní půjčka pro důchodce nemusí být vždy tím pravým řešením. Jak je však naštěstí vidět, i některé banky půjčují lidem po produktivním věku nebo nabízí půjčku pro invalidní důchodce.

Era půjčka pro důchodce

Era půjčka pro důchodce je další možností, jak získat finance od bankovní instituce. Era půjčka od Poštovní spořitelny je dostupná skrze online žádost na internetu, proto není třeba navštěvovat pobočku. Jaké podmínky se pojí se získáním této půjčky?

  • Dva doklady totožnosti
  • Potvrzení o velikosti pravidelného příjmu
  • Bankovní účet u ČSOB nebo Ery

Výhodou této půjčky je, že finance jsou převáděny jednorázově na bankovní účet. Tento účet je však nutné mít u Ery nebo ČSOB. S touto půjčkou se také pojí mnoho variant pojištění proti nepředvídatelným životním situacím.

Přestože se s nebankovními půjčkami pro důchodce pojí jisté výhody, zdá se, že nevýhod je víc.
Přestože se s nebankovními půjčkami pro důchodce pojí jisté výhody, zdá se, že nevýhod je víc.

Výhody nebankovních půjček

Půjčky pro důchodce najdeme spíše u nebankovních institucí. Nebankovní půjčky se mohou zdát jako dobré řešení akutní finanční krize. Je tomu však opravdu tak? Přestože se s těmito půjčkami pojí jisté výhody, zdá se, že nevýhod je víc.

Mezi hlavní výhody těchto půjček patří skutečnost, že nebankovní společnosti často půjčí opravdu každému. Schvalovatelnost těchto půjček je tedy vysoká. Je to však skutečně výhoda?

Banky se před rizikovými žadateli chrání tím, že jim zkrátka nepůjčí. Tím však chrání nejen sebe, ale i zájemce o úvěr. Pokud má žadatel nedostatečný příjem či stávající dluhy, není dobrý nápad si půjčovat.

Člověk totiž velmi rychle může skončit v dluhové pasti. I zdánlivě neškodné mikropůjčky mohou způsobit velké problémy. To však nebankovní společnosti neřeší, protože jejich cílovou skupinou jsou zejména rizikoví žadatelé.

Skutečnost vysoké schvalovatelnosti půjček je tak výhoda pouze zdánlivá. Mezi výhody by však jistě mohla patřit jednoduchost a rychlost sjednání těchto půjček. Celá řada úvěrů totiž spadá do kategorie půjček online, jejichž vyřízení je možné skrze internet.

Je tak možné vyhnout se papírování a ztrácení času navštěvováním pobočky. Půjčky se také vyřizují velmi pohotově – klienti mohou peníze na účet obdržet i do 15 minut od schválení žádosti.

Nevýhody nebankovních půjček

Nebankovní společnosti nebývají zárukou férového přístupu – zde mají navrch banky. Půjčovat se vyplatí opravdu jen a pouze od prověřených společností s dostatkem pozitivních recenzí na nezávislých portálech. Společnosti by také měly mít solidní historii.

U banky klient nikdy nenajde půjčky bez registru, půjčky bez doložení příjmu či půjčky v exekuci. Tyto úvěry jsou doménou nebankovních společností, což o jejich reputaci také mnohé vypovídá.

Nebankovní půjčky jsou nechvalně známé i svou nevýhodností. Proti rizikovým žadatelům, na které většinou cílí, se chrání často obrovskými úroky, RPSN a dalšími drahými poplatky. Je proto důležité si vždy spočítat, jaký bude celkový přeplatek.

Nevýhodou jsou také často nesmyslné a nesrozumitelné smlouvy, které mají na svědomí mnohdy podvodné a pochybné společnosti. Je proto důležité smlouvu řádně pročíst a nikdy nepodepsat něco, co není klientovi zcela jasné.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.