ČSOB – půjčka na cokoliv, kalkulačka, podílové fondy

Půjčka až 800 000 Kč

Úrok od 4,9 %, RPSN od 5 %

 • Peníze na cokoliv
 • Až jedna splátka ročně zpět
 • Možnost odložit splátku až o 3 měsíce
Mám zájem o ČSOB půjčku

Československá obchodní banka, známá pod zkratkou ČSOB, je jednou ze tří největší bankovních institucí na českém trhu. Nabízí široké portfolio finančních produktů, a to všem klientským segmentům – fyzickým osobám, malým a středním podnikům, ale také korporátním klientům a institucím. Pro korporátní klientelu, tedy pro své zákazníky z řad občanů a menších podnikatelů, v České republice působí v rámci značky ČSOB a Poštovní spořitelna.

ČSOB banka patří do skupiny ČSOB, která zahrnuje strategické společnosti nabízející různé finanční služby. Mimo jiné se jedná o:

 • Hypoteční banku
 • ČSOB Pojišťovnu
 • Českomoravskou stavební spořitelnu
 • ČSOB Penzijní společnost
 • ČSOB Leasing aj.

Pobočky ČSOB proto nabízejí kromě běžných bankovních služeb také produkty a služby ostatních společností skupiny ČSOB. Klient si zde může sjednat například hypotéku, půjčku na auto nebo půjčku ze stavebního spoření, uzavřít pojistné smlouvy, založit penzijní fondy nebo využít nabídku leasingu.

ČSOB je také oficiálním distributorem státních dluhopisů. Kód banky ČSOB je 0300.

V bance půjčit nechtějí? Obraťte se na společnost Kamali. Žádost je posuzována ihned a při splacení do 14 dnů máte první půjčku zdarma.
Více o Kamali >

Běžné účty a karty ČSOB

K nejzákladnějším produktům bankovních institucí patří bezpochyby běžné účty a s tím související služby jako například mobilní a internetové bankovnictví a debetní karty. Velmi často se v nabídkách bank vyskytují kromě debetních karet, kdy člověk využívá své peníze na kontě, také kreditní karty. V tomto případě mu peníze v předem sjednaném finančním rámci poskytuje banka.

Oba produkty – bankovní účet i kreditní karty – jsou i v nabídce ČSOB. V případě běžného účtu si klient může vybrat dokonce ze dvou možností.

ČSOB účet Plus Konto

Základní účet od ČSOB se nazývá Plus Konto. Pro většinu lidí může být založení a vedení účtu zcela zdarma. Proč podmiňovací způsob? Protože některé skupiny osob jej mají bez poplatku automaticky a některé musí splnit určitou podmínku.

Zdarma je Plus Konto nabízeno následujícím skupinám osob:

 • děti od narození a mladí až do 26 let
 • osoby na mateřské nebo rodičovské dovolené po dobu až 3 roky

Bez poplatku ho mohou mít i další skupiny osob, které musí splnit stanovenou podmínku:

 • dospělí od 26 do 58 let, nutné na účet posílat alespoň 10 000 Kč měsíčně
 • starší 58 let a zdravotně postižení, nutné na účet posílat alespoň 5 000 Kč měsíčně

Z výše uvedeného vyplývá, že Plus Konto od ČSOB může bez problémů fungovat nejprve jako studentský účet bez toho, aniž by student platil zbytečné částky za související poplatky.

Studenti nemají v ČSOB přímo svůj bankovní účet. Naprosto bez problému jim ale poslouží Plus Konto.

Majitel Plus Konta má zdarma i další běžné operace související s bankovním účtem: jedná se například o poskytnutí bezkontaktní karty i pro partnera, výběry hotovosti z bankomatů ČSOB, příchozí i odchozí úhrady v ČR zdarma a výběry hotovosti na pobočkách České pošty.

K Plus Kontu zájemce získává také přístup do internetbankingu ČSOB a do mobilní aplikace ČSOB Smartbanking. Své finance tak může spravovat téměř odkudkoliv. Aplikace se hodí pro mobil, tablet i chytré hodinky.

Díky aplikaci ČSOB NaNákupy lze za svůj nákup platit mobilem. Platby se chrání PINem nebo otiskem prstu.

K účtu lze sjednat také ČSOB kontokorent, který se u této banky označuje jako „povolené přečerpání účtu“. Vedení účtu je zdarma. Na co jsou peníze využity se dokládat nemusí. Získat lze až 250 000 korun.

ČSOB účet Premium Konto

Pro náročné klienty poskytuje ČSOB ještě nadstandardní účet Premium Konto. I tento účet může mít kdokoliv zcela bez poplatků, ovšem musí splnit alespoň jednu ze tří podmínek:

 • měsíční příjem posílaný na účet ve výši 50 000 Kč
 • úspory vyšší než 1,5 milionu Kč
 • hypoteční úvěr ve výši alespoň 3 milionů Kč

Premium konto mohou získat i ti, kteří nesplňují ani jednu podmínku, zaplatí za něj ale 900 Kč měsíčně. I to se však může mnoha lidem vyplatit, v ceně totiž mají:

 • výběry z bankomatů po celém světě
 • prestižní karta Visa Infinite pro majitele účtu a debetní karta pro disponenta
 • pojištění ztráty a krádeže karty
 • neomezený počet tuzemských elektronických plateb
 • současný účet v EUR, USD, GBP, CHF nebo CAD
 • elektronické i papírové výpisy z účtu
 • bezkontaktní platební nálepku

Premium konto nabízí řešení i pro poměrně běžné situace, kdy člověk potřebuje vybrat peníze a bankomat není k dispozici. Využít lze službu CashBack. Díky ní lze peníze dostat bez poplatku přímo při nákupu ve vybraných obchodech.

ČSOB Kreditní karta

Vedení kreditní karty ČSOB mají zdarma všichni, kteří skrze ní měsíčně utratí alespoň 3 000 Kč. Bezúročné období trvá 55 dnů, přičemž pak si klient zvolí, zda uhradí celou částku nebo jen její část. Nesplacená částka se úročí sazbou 19,99 % p.a. V prvních 6 měsících se nehradí žádné úroky.

ČSOB na svoji kreditní kartu poskytuje tzv. garanci výhodnosti. To znamená, že je jejich kreditní karta vždy jedna ze tří nejvýhodnějších kreditek na trhu.

Používání kreditní karty od ČSOB banka podporuje různými dalšími výhodami. Při nákupu nad 100 Kč například držitel karty získává 0,5 % jako body do Světa odměn, což je věrnostní program ČSOB.

Dalším bonusem je získání o 1 rok prodloužené záruky při platbě kreditní kartou. Pojištění prodloužené záruky se vztahuje na mobily a tablety včetně displeje, domácí spotřebiče, elektroniku nebo nářadí a potřeby pro kutily. Lze ji uplatnit na zboží v hodnotě od 1 500 Kč. Roční pojistné plnění dosahuje 70 000 Kč, spoluúčast klienta přitom činí 500 Kč.

ČSOB Půjčky

Půjčky ČSOB se od sebe liší především účelem, pro který jsou poskytovány. S tím souvisí pochopitelně i další podmínky jako například maximální výše půjčky, maximální splatnost apod.

Svým klientům ČSOB nabízí tyto typy půjček:

 • Půjčka na cokoliv
 • Půjčka na lepší bydlení
 • Autopůjčka
 • Půjčka po ruce
Název půjčkyRozsah úrokových sazebRozsah částekSplatnostPodmínky
Půjčka na cokoliv4,9 – 12,9 % p.a.20 000 – 800 000 Kč1 rok – 8 letpředčasné splacení zdarma, nulové poplatky, lze sjednat online
Půjčka na lepší bydlení4,0 – 9,9 % p.a.70 000 – 1 000 000 Kč1 rok – 12 letúčelová půjčka na nový byt, dům i rekonstrukci, bez zajištění, 20 % lze využít na cokoliv, předčasné splacení zdarma, nulové poplatky
Autopůjčkaneuvedeno, ale fixní po celou dobu spláceníneuvedeno2 roky – 7 letúčelová půjčka na nové nebo ojeté auto, výše půjčky je platná po dobu 2 měsíců, klient tak má čas si auto vybrat, povinné a havarijní pojištění v ceně
Půjčka po ruce10,90 % p.a.10 000 – 80 000 Kčuzavírá se na dobu neurčitouna základě požadované částky si lze zvolit rychlost splácení ze 3 variant, jedná se vždy o stanovení minimální výše splátky.

U většiny půjček má ČSOB na svých webových stránkách on-line kalkulačku, kde si může kdokoliv orientačně spočítat, na kolik by ho půjčka vyšla. Zejména u půjčky na auto, kde si člověk půjčuje velký obnos, se taková funkce hodí.

ČSOB Hypotéka

Hypoteční produkt od ČSOB se nazývá Jasná hypotéka. Úroková sazba se u této hypotéky ve výši 70 % hodnoty zástavy pohybuje již od 2,62 % p.a. při fixaci na 5 let (RPSN 2,76 % p.a.). Vedení úvěrového účtu poskytuje ČSOB svým klientům zdarma.

Aby bylo sjednání pro klienta co nejjednodušší, vyřídí za něj téměř veškerou administrativu přímo banka. Zajistí výpis z katastru, vklad zástavního právaodhad nemovitosti.

Kromě samotné nemovitosti může hypotéka pokrýt i výdaje na vnitřní vybavení.

ČSOB poskytuje hypotéky do maximálně 90 % hodnoty nemovitosti, což je v dané době maximum. Tzv. stoprocentní hypotéky se již nesjednávají. Mnoho lidí také ocení možnost si vzít až 30 % z celkové hypotéky na vybavení nové domácnosti.

Kromě Jasné hypotéky nabízí ČSOB také americkou hypotéku. Jedná se o bezúčelový úvěr, který je zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Získané finance může klient použít na cokoli – na bydlení, nákup auta nebo refinancování dříve poskytnutých úvěrů. Výhoda je, že nabízí obvykle delší dobu splatnosti a nižší úrokové sazby než běžné půjčky.

V případě ČSOB dosahuje americká hypotéka až 70 % hodnoty nemovitosti a splácet ji mohou klienti až 20 let.

Další nabídkou banky je kromě samotných hypotečních produktů také možnost refinancování nevýhodných úvěrů. I v tomto případě se může klient dostat na úrokovou sazbu 2,49 % p.a. Kromě pokrytí původního úvěru ČSOB poskytuje i nějaké peníze navíc.

Pro klasickou hypotéku, americkou hypotéku i refinancování se na webových stránkách nachází opět on-line kalkulačky.

ČSOB Konsolidace půjček

Konsolidace půjček představuje jednu z možností, jak ušetřit za splátky nevýhodných úvěrů. V rámci konsolidace půjček ČSOB lze sloučit neomezený počet různých úvěrů (bankovní a nebankovní půjčky, kreditní karty, kontokorenty) do výše 800 000 Kč. Dobu splácení si každý volí sám v rozmezí 12 až 120 měsíců.

Úroková sazba u konsolidace začíná na 4,9 %. Vyřízení, vedení i předčasné splacení úvěru je zdarma a výši splátek je možné v průběhu splácení měnit. Společně s konsolidací si lze sjednat také pojištění schopnosti splácet.

Podmínkou pro schválení úvěru je pravidelný příjem v dostatečné výši, příznivá úvěrová historie a plnoletost.

COOL karta

COOL karta od ČSOB je předplacená platební karta, kterou lze využívat bez nutnosti vlastnit bankovní účet. Díky tomu existuje několik možností jejího využití:

 • kapesné pro děti, jejichž výdaje mohou mít rodiče neustále pod kontrolou
 • online nákupy, které jsou s COOL kartou maximálně bezpečné
 • finanční rezerva, například na nové kolo či na dovolenou

V praxi COOL karta funguje stejně jako klasická debetní karta. Umožňuje platit za nákupy v kamenných i internetových obchodech a vybírat hotovost z bankomatů. Pro vyšší měsíční limit útraty a dobíjení je však nutné ověřit své osobní údaje.

Bez ověření osobních údajů lze COOL kartu měsíčně dobít do výše 5 000 Kč, po ověření až do výše 250 000 Kč. Dobíjení karty se provádí online přes platební bránu, popřípadě bankovním převodem.

V současnosti již není možné nové COOL karty objednat a jejich opětovaný prodej ČSOB neplánuje. Vhodnou alternativou může být Blesk peněženka, s níž se dá platit u obchodníků, na internetu i v zahraničí. Stačí si na ni dopředu nabít finanční prostředky a hned je možné ji začít používat.

Další produkty od ČSOB

Jak již bylo řečeno v úvodu, ČSOB poskytuje svým klientům skutečně širokou škálu bankovních produktů. Kromě některých podrobněji zmíněných produktů se dále jedná také například o:

V důsledku snížení repo sazby ČNB kvůli krizi způsobené koronavirem ČSOB stejně jako Trinity Bank snížila úrokovou sazbu na spořicím účtu.

O společnosti

ČSOB byla založena již v roce 1964 státem. K její privatizaci došlo o 35 let později, v roce 1999. Majoritním vlastníkem (a od roku 2007 jediným vlastníkem) se stala belgická KBC Bank.

O oblíbenosti banky a jako doklad toho, že patří mezi tři největší bankovní instituce, svědčí některá data platná k 31.12.2018. Banka například uvádí, že:

 • počet klientů dosahoval 3,635 milionů
 • čistý zisk činil 15,8 miliardy
 • klienti mohli navštívit některou z 235 poboček ČSOB a mohli využít 1 063 bankomatů ČSOB.

Pro úplnost nutno dodat, že do TOP trojice největších bank v ČR patří ještě Komerční banka a Česká spořitelna.

Společnost aktuálně sídlí v pražských Radlicích. Její centrálu navrhl známý český architekt Josef Pleskot. Zajímavostí budovy je zelená střecha, po které se lze procházet jako v lesoparku. Budova získala zlatý certifikát v mezinárodně uznávaném hodnocení ohleduplnosti k životnímu prostředí LEED.

Ekologické sídlo ČSOB v Praze 5 v Radlické ulici.

V červnu 2019 pak v blízkosti stávajícího sídla ČSOB otevřela nový komplex budov nazvaný Kampus. I tyto budovy dbají na ekologii, splňují dokonce ty nejvyšší ekologické standardy v souladu s mezinárodní certifikací LEED Platinum. Podle vyjádření ČSOB by se mělo jednat o jeden z nejmodernějších kancelářských komplexů v Evropě. Nový Kampus se stal sídlem pro dceřiné společnosti skupiny ČSOB, které předtím sídlily na různých místech v Praze.

Kontakt

Webová stranka – www.csob.cz
Telefonní čísla:

 • 800 300 300 linka pro získávání informací (pondělí až pátek od 7 do 22 hod, sobota a neděle od 8 do 22 hod)
 • 495 800 111 linka při ztrátě nebo krádeži karty, pro pomoc s internetovým bankovnictvím nebo ČSOB Smartbankingem (nonstop)

Sídlo společnosti:
Československá obchodní banka, a.s.
Radlická 333/150
150 57 Praha 5 – Radlice

Pro vnitrostátní platební transakce je kód banky 0300.
Pro mezinárodní platební transakce je kód SWIFT/BIC CEKOCZPP.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.