ČSOB – půjčka na cokoliv, kalkulačka – recenze

Půjčka na cokoliv až 800 000 Kč

 • Bezúčelový bankovní úvěr
 • Možnost sjednání online
 • Možnost snížení / zvýšení / odložení splátek po 6 měsících
Další recenze úvěrů

Československá obchodní banka, známá pod zkratkou ČSOB, je jednou ze tří největší bankovních institucí na českém trhu. Nabízí široké portfolio finančních produktů, a to všem klientským segmentům – fyzickým osobám, malým a středním podnikům, ale také korporátním klientům a institucím.

ČSOB banka patří do skupiny ČSOB, která zahrnuje strategické společnosti nabízející různé finanční služby. Mimo jiné se jedná o:

 • Hypoteční banku
 • ČSOB Pojišťovnu
 • ČSOB Stavební spořitelnu
 • ČSOB Penzijní společnost
 • ČSOB Leasing aj.

Pobočky ČSOB proto nabízejí kromě běžných bankovních služeb také produkty a služby ostatních společností skupiny ČSOB. Klient si zde může sjednat například hypotéku, půjčku na auto nebo půjčku ze stavebního spoření, uzavřít pojistné smlouvy, založit penzijní fondy nebo využít nabídku leasingu.

Více informací lze získat také na ČSOB klientské lince 800 110 808.

ČSOB je také oficiálním distributorem státních dluhopisů. Kód banky ČSOB je 0300.

V bance půjčit nechtějí? Obraťte se na společnost Kamali. Žádost je posuzována ihned a při splacení do 14 dnů máte první půjčku zdarma.
Více o Kamali >

Běžné účty a karty ČSOB

K nejzákladnějším produktům bankovních institucí patří bezpochyby běžné účty a s nimi související služby, jako například mobilní a internetové bankovnictví nebo debetní karty. Velmi často se v nabídkách bank vyskytují kromě debetních karet, kdy člověk využívá své peníze na kontě, také kreditní karty. V tomto případě mu peníze v předem sjednaném finančním rámci poskytuje banka.

Oba produkty – bankovní účet i kreditní karty – jsou i v nabídce ČSOB. V případě běžného účtu si klient může vybrat dokonce z několika možností.

ČSOB účet Plus Konto

Základní účet od ČSOB se nazývá Plus Konto (resp. Poštovní účet, pokud si jej klient založí na poště). Vedení účtu je pro každého zdarma.

Využít lze ČSOB věrnostního programu, který umožňuje získat atraktivní slevy u partnerů banky, bonusy za placení kartou apod. Zájemci si rovněž mohou aktivovat Pojištění internetových rizik, které je nabízeno na 1 rok zdarma.

Založení běžného účtu ČSOB je možné na pobočce banky, na pobočce České pošty nebo online.

Z výše uvedeného vyplývá, že Plus Konto od ČSOB může bez problémů fungovat nejprve jako studentský účet bez toho, aby student platil zbytečné částky za vedení účtu. Banka ovšem nabízí také speciální účet s názvem Studentský účet Plus Konto, který je pro studenty přímo určený.

Nabídka ČSOB dále zahrnuje například bankovní účet pro seniory, pro podnikatele nebo pro děti.

Repůjčka s odměnou až 10 000 Kč

Raiffeisenbank nabízí odměnu 2 000 Kč za každých 50 000 Kč převedených z jiné banky. Celkem lze v rámci refinancování získat až 10 000 Kč. Akce platí pro nové i stávající klienty.

Kolik ušetřím?

K Plus Kontu klient získává také přístup do internetbankingu ČSOB a do mobilní aplikace ČSOB Smart. Své finance tak může spravovat odkudkoliv.

K účtu lze sjednat také ČSOB kontokorent, který se u této banky označuje jako „povolené přečerpání účtu“. Zřízení i vedení účtu je zdarma. Na co jsou peníze využity, se dokládat nemusí. Maximální limit kontokorentu si klient nastaví při sjednání a později jej lze zdarma navýšit.

ČSOB účet Premium Konto

Pro náročné klienty poskytuje ČSOB ještě nadstandardní účet Premium Konto, který přináší řadu výhod, mezi něž patří například:

 • výběry z bankomatů po celém světě s Visa Infinite
 • pojištění ztráty a krádeže karty
 • bezplatný devizový účet

Držitelé karty mohou získat také zajímavé slevy u partnerů banky, případně požádat o cashback při nákupu – hotovost je tímto způsobem možné získat ve vybraných prodejnách. Kompletní přehled výhod a podmínek spojených s prémiovým účtem je k dispozici na oficiálních webových stránkách banky.

ČSOB Kreditní karta Standard

Kreditní karta ČSOB nabízí bezúročné období až 55 dní – během této doby se klientovi nenačítají žádné úroky, tudíž si od banky půjčuje zcela zdarma.

Proč si založit kreditní kartu právě u ČSOB?

 • prvních 6 měsíců klient neplatí úroky
 • sjednání online zdarma
 • bezúročné období až 55 dní
 • přijde vhod i v zahraničí
 • umožňuje získávat odměny za placení

Velkou výhodou je také to, že na splácení kreditní karty klient nemusí myslet. V aplikaci ČSOB Smart je totiž možné nastavit automatické splácení, a to zcela zdarma.

ČSOB Půjčka na cokoliv

Bezúčelový úvěr ČSOB je nabízen ve výši od 20 000 do 800 000 Kč, a to na dobu 1 roku až 8 let. Výši úrokové sazby klient zjistí v internetovém bankovnictví, případně v aplikaci ČSOB Smart poté, co je žádost o úvěr schválena.

Po prvních šesti splátkách je umožněno:

 • snížení / zvýšení splátek
 • odklad splátek

Jako ochrana v různých nepředvídatelných situacích poslouží pojištění schopnosti splácet, které poskytuje ČSOB Pojišťovna.

ČSOB Hypotéka

Hypotéka je dalším vyhledávaným produktem této banky. Lze ji využít na nákup nemovitosti, stavbu i refinancování. Za určitých podmínek lze získat extra výhodnou úrokovou sazbu. Výši měsíční splátky si lze orientačně vypočítat v hypoteční kalkulačce ČSOB na oficiálních webových stránkách banky. Odhad nemovitosti banka vyřídí za klienta.

Proč zvolit hypotéku od ČSOB?

 • pevný úrok od 6,04 % p.a. na 5 let do 70 % hodnoty zastavené nemovitosti
 • výhodnější úrok pro klienty, kteří mají běžný účet ČSOB, případně životní pojištění od ČSOB Pojišťovny
 • vyřízení a vedení zdarma
 • žádost lze podat pohodlně online

Kromě klasické účelové hypotéky nabízí ČSOB také americkou hypotéku. Jedná se o bezúčelový úvěr, který je zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Získané finance může klient použít na cokoli – na bydlení, nákup auta nebo refinancování dříve poskytnutých úvěrů.

Další nabídkou banky je kromě samotných hypotečních produktů také možnost refinancování / konsolidace nevýhodných úvěrů. Sloučit lze hypotéky a úvěry na bydlení do jedné hypotéky s výhodnější úrokovou sazbou. Zároveň si lze půjčit peníze navíc – ty se mohou hodit například na rekonstrukci.

Pro klasickou hypotéku, americkou hypotéku i refinancování se na webových stránkách nachází online kalkulačky.

ČSOB Konsolidace půjček

Konsolidace půjček znamená sloučení několika úvěrů do jednoho. Účelem je dosažení výhodnějších splátkových podmínek, nespornou výhodu pak představuje také lepší přehled o závazcích – vždy je jednodušší zasílat jednu splátku, než splácet několik různých půjček.

Jaké výhody má konsolidace ČSOB?

 • splatnost až 10 let
 • úvěr až 800 000 Kč
 • žádné poplatky
 • splátky je možné snížit nebo zvýšit
 • možnost půjčit si peníze navíc
 • předčasné splacení zdarma, a to kdykoliv

Novou výši měsíčních splátek je možné orientačně vypočítat v kalkulačce konsolidace ČSOB na webu banky.

COOL karta

Předplacená COOL karta od ČSOB již není poskytována.

COOL karta od ČSOB byla předplacená platební karta, kterou bylo možné využívat bez nutnosti vlastnit bankovní účet. Díky tomu měla hned několik možností využití:

 • kapesné pro děti, jejichž výdaje mohli mít rodiče neustále pod kontrolou
 • online nákupy, které byly s COOL kartou maximálně bezpečné
 • finanční rezerva, například na nové kolo či na dovolenou

V praxi COOL karta fungovala stejně jako klasická debetní karta. Umožňovala platit za nákupy v kamenných i internetových obchodech a vybírat hotovost z bankomatů. Pro vyšší měsíční limit útraty a dobíjení bylo nutné ověřit své osobní údaje.

Bez ověření osobních údajů šlo COOL kartu měsíčně dobít do výše 5 000 Kč, po ověření až do výše 250 000 Kč. Dobíjení karty se provádělo online přes platební bránu, popřípadě bankovním převodem.

Alternativou COOL karty byla například Blesk peněženka, s níž se dalo platit u obchodníků, na internetu i v zahraničí. Ani ta však není nadále poskytována.

Další produkty od ČSOB

Jak již bylo řečeno v úvodu, ČSOB poskytuje svým klientům skutečně širokou škálu bankovních produktů. Kromě některých podrobněji zmíněných produktů se dále jedná také například o:

V důsledku snížení repo sazby ČNB během pandemie ČSOB stejně jako Trinity Bank snížila úrokovou sazbu na spořicím účtu.

O společnosti

ČSOB byla založena již v roce 1964 státem. K její privatizaci došlo o 35 let později, v roce 1999. Majoritním vlastníkem (a od roku 2007 jediným vlastníkem) se stala belgická KBC Bank.

O oblíbenosti banky a jako doklad toho, že patří mezi tři největší bankovní instituce, svědčí některá data platná k 31. 12. 2018. Banka například uvedla, že:

 • počet klientů dosahoval 3,635 milionů
 • čistý zisk činil 15,8 miliardy
 • klienti mohli navštívit některou z 235 poboček ČSOB a mohli využít 1 063 bankomatů ČSOB

Pro úplnost nutno dodat, že do TOP trojice největších bank v ČR patří ještě Komerční banka a Česká spořitelna.

Společnost aktuálně sídlí v pražských Radlicích. Její centrálu navrhl známý český architekt Josef Pleskot. Zajímavostí budovy je zelená střecha, po které se lze procházet jako v lesoparku. Budova získala zlatý certifikát v mezinárodně uznávaném hodnocení ohleduplnosti k životnímu prostředí LEED.

Ekologické sídlo ČSOB v Praze 5 v Radlické ulici.

V červnu 2019 pak v blízkosti stávajícího sídla ČSOB otevřela nový komplex budov nazvaný Kampus. I tyto budovy dbají na ekologii, splňují dokonce ty nejvyšší ekologické standardy v souladu s mezinárodní certifikací LEED Platinum.

Podle vyjádření ČSOB by se mělo jednat o jeden z nejmodernějších kancelářských komplexů v Evropě. Nový Kampus se stal sídlem pro dceřiné společnosti skupiny ČSOB, které předtím sídlily na různých místech v Praze.

Kontakt

Webová stránka: www.csob.cz
Telefonní čísla:

 • 800 300 300 linka pro získávání informací (pondělí až pátek od 7 do 22 hod, sobota a neděle od 8 do 20 hod)
 • 495 800 111 linka při ztrátě nebo krádeži karty, pro pomoc s elektronickým bankovnictvím

Sídlo společnosti:
Československá obchodní banka, a.s.
Radlická 333/150
150 57 Praha 5 – Radlice

Pro vnitrostátní platební transakce je kód banky 0300.
Pro mezinárodní platební transakce je kód SWIFT/BIC CEKOCZPP.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.