Rychlá SMS půjčka – recenze

V situacích, které je potřeba řešit neodkladně a hned, a to zejména co se financí týče, se může ocitnout kdokoli. Ať už je nutné zalepit díru v rozpočtu nebo uhradit nečekaný výdaj, pomocnou ruku v tísni nabízejí rychlé SMS půjčky. Uživatelé si půjčkou de facto kupují čas, během něhož seženou potřebné peníze. Jaké jsou výhody SMS půjček? Jaké s nimi mají lidé zkušenosti? A je některá lepší než jiná? Jaké je srovnání?

Kdo zná, jak nekonečně dlouhý může být týden zbývající do výplaty, toho už jistě napadla myšlenka nějaké té půjčky. Zvlášť, pokud se během této doby přihodí krizová situace v podobě rozbité ledničky nebo akutní návštěvy instalatéra. Kdo nemá zaděláno na zadní vrátka a obrací každou korunu, bude potřebovat finanční injekci.

Půjčky v kruhu rodinném nebo od přátel ne vždy vyjdou, stejně tak člověk nemusí dosáhnout ani na bankovní úvěr. A to díky malým příjmům, zkušební době v novém zaměstnání, nebo kvůli probíhající insolvenci. Právě na tyto lidí cílí nebankovní společnosti, které přicházejí s nabídkou okamžité půjčky pro dlužníky.

Potřebujete peníze ihned? Zaplo nabízí až 30 000 Kč na účet do 15 minut od schválení. U první půjčky do 16 000 Kč navíc neplatíte žádné poplatky ani úroky.
Více o půjčce Zaplo >

Většinou se ohánějí líbivými atraktivními slogany, které bezpečně upoutají pozornost nejednoho člověka v úzkých. Okamžitá SMS půjčka ihned na účet, rychlá SMS půjčka ihned úplně každému, nebo půjčka před výplatou, jsou příslibem vytáhnutí trnu z paty a (zpravidla dočasného) finančního klidu.

Rychlé SMS půjčky překvapují svou jednoduchostí a okamžitostí.

Největším lákadlem je vidina peněz ihned sjednaných jednoduše půjčkou online a schválení okamžitě a často bez doložení nezbytných dokladů, typu potvrzení výše příjmů. K oběživu se tak mohou snadno dostat i lidé, kteří zažádají o rychlou půjčku bez doložení příjmů, jsou dlužníky a potřebují půjčku v exekuci, či se nacházejí v insolvenci, a proto nemohou žádat o půjčku u banky.

Nebankovní společnosti si jsou těchto faktů velmi dobře vědomy a chrání se proti případnému nesplácení vysokými úrokovými sazbami, poplatky za sjednání SMS půjčky pro dlužníky a sankcemi. Z těchto důvodů je nezbytné si před uzavřením smlouvy o rychlé nebankovní půjčce důkladně přečíst obchodní podmínky.

To je základ, bez něhož se dnes žádná rychlá půjčka neobejde. Pečlivé prostudování smlouvy je nutné zejména u nových, nevyzkoušených a bezejmenných společností. Ve svých podmínkách používají nepřehledné obraty a kličky, důležité informace sdělují pod čarou, případně velmi malým špatně čitelným písmem.

Lidé s nízkou finanční gramotností tak v textu lehce ztratí orientaci, což nebankovním společnostem nahrává do karet. Na jednu stranu nabízejí pomoc při finančních nesnázích, ovšem nezkušený člověk tak kvůli komplikovaným obchodním podmínkám balancuje nad dluhovou propastí a hrozícím bankrotem.

Co je potřeba kontrolovat před uzavřením smlouvy o rychlé SMS půjčce?

V prvé řadě jsou nejdůležitějším vodítkem obchodní podmínky a porozumění jim. Kdo si není jistý složitými finančními obraty, měl by požádat o pomoc zkušenější přátele, dát na rady finančního poradce, případně si přečíst recenze uživatelů. Reputace nebankovních společností může kolísat.

V zásadě jsou nejdůležitějšími měřítky tyto údaje:

 • výše úroků
 • výše přeplatku
 • RPSN (roční procentní sazba nákladů)
 • poplatky za předčasné splacení půjčky
 • sankce za nesplácení půjčky

Výše úroků a RPSN je u rychlých nebankovních půjček zpravidla velmi vysoká. Ačkoli se jedná o půjčky menšího charakteru, takzvané mikropůjčky, zpravidla do 100 tisíc a na krátké období, může se taková jednorázová půjčka velmi prodražit. RPSN se totiž může pohybovat v astronomických stovkách až tisících procent.

Jak zažádat o rychlou SMS půjčku

Půjčky nikdy nebyly snazší. Internetový vyhledávač vybere poskytovatele půjček, z nichž si klient vybere tu preferovanou. Registrace probíhá zdarma a obvykle stačí jen několik málo údajů. Pro registraci k půjčce stačí vyplnit jméno a příjmení, adresu, číslo občanského průkazu, e-mailovou adresu a telefon.

Mobil je nutný, protože na něj chodí SMS zpráva s potvrzovacím kódem. Dále je nutné uvést i číslo bankovního účtu, na který peníze přijdou. Hotově nejsou rychlé půjčky možné. Některé společnosti vyžadují i informace o počtu osob ve společné domácnosti, výdajích na bydlení, čistý měsíční příjem, apod.

Výhody SMS půjčky

Výhody rychlé nebankovní SMS půjčky jsou nesporné. Mezi největší přednosti patří rychlost uzavření smlouvy. K půjčce se stačí online zaregistrovat přes internet, a to naprosto kdykoli. Nezáleží, je-li po úředních hodinách, je-li víkend nebo svátek. SMS půjčky ihned úplně každému jsou zpravidla dostupné 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

S uzavřením smlouvy o rychlé SMS půjčce se pojí minimum administrativy. Mnoho nebankovních společností po zájemcích o půjčku nepožaduje žádné doklady o příjmech, kontrola bonity klientů je tedy velmi nízká.

Nebankovní společnosti si samy dle občanského průkazu prověří, zda se žadatel vyskytuje v registru dlužníků či nikoli. K posouzení žádosti o půjčku tento údaj navzdory zákonům nebývá pro nebankovní společnosti rozhodující. Peníze bez problémů odešlou coby SMS půjčku na účet o víkendu i o svátcích či jako rychlou půjčku na účet ještě dnes.

Finanční gramotnost musí být při úvaze o rychlé SMS půjčce vždy na prvním místě.

Nevýhody SMS půjčky

Nelze říct, že by nevýhody převažovaly nad výhodami. Řada společností nabízí první půjčku zdarma a je-li splacená včas, nemusí klient za její poskytnutí uhradit ani korunu. Nabízí ji například Zaplo. To jsou lákadla, kterými se nebankovní instituce snaží přivábit vícero klientů. První vyhrání z kapsy vyhání, a přestože se první půjčka může zdát výhodná, u dalších půjček už tomu tak není.

K opakovaným půjčkám už patří úroky i poplatky, na které je potřeba si dát velký pozor. Bývají na první pohled až nereálně vysoké, což je samo o sobě varovně zdviženým prstem. Nevýhodou jsou také nepřehledné komplikované obchodní podmínky, jež mohou nejednomu klientu znepříjemnit život.

Nevýhodou je i absence kamenných poboček, což se zprvu může jevit jako výhoda, ovšem je-li potřeba se dohodnout na mírnějším splátkovém kalendáři, či požádat o odklad splátek, není osobní kontakt vůbec možný.

Jak se vyznat v rychlých SMS půjčkách

Dalo by se říci, že je současný trh nabídkou nebankovních půjček přesycen. Možností, jak přijít ihned k penězům, jsou desítky a vybrat tu nejvýhodnější znamená dlouze se proklikávat jedněmi webovými stránkami za druhými. Řešením se zdají být srovnávače půjček, takzvané agregátory.

Fungují na jednoduchém principu. Klient prostřednictvím jednoduchého formuláře odešle žádost o půjčku, která je následně přeposlána všem poskytovatelům nebankovních půjček. Ti žádost posoudí a vyhodnotí-li ji jako akceptovatelnou, rovnou žadateli nabídnou půjčku.

Klient si poté může vybrat tu, která pro něj představuje nejvíce výhod a nejméně rizika. Jedním takovým agregátorem je například Funcredit.cz. Mezi další se řadí Gejša půjčkaCreditsor půjčkaCredino půjčka nebo Půjčka Plus.

Výběr rychlé SMS půjčky – srovnání

Pro jednodušší orientaci v rychlých SMS půjčkách se nabízí srovnání několika nebankovních institucí, které tyto půjčky nabízejí. Jsou to ViaSMS, Viva Credit, Creditea nebo Mobil Půjčka.

PoskytovatelVýše půjčkyDoba spláceníÚroková sazbaRPSN
ViaSMS 1 000 až 60 000 Kč30 dní22 %92,8 – 858,9 %
Viva Credit500 až 20 000 Kč30 dní do 30 dní zdarma4 656 %
Creditea 3 000 a 130 000 Kč6 až 36 měsíců 9,84 – 54 %10,45 – 70,81 %
Mobil Půjčka 2 000 až 10 000 Kč21 dní36 % 1 839 %

U posledně jmenované Mobil půjčky lze uvést příklad. Žadatel si půjčil 10 000 korun a na splátku má tři týdny. Kolik celkově zaplatí?

 • Půjčka: 10 000 Kč
 • Poplatek: 1 650 Kč
 • Úrok: 210 Kč
 • Roční úrok: 36 %
 • RPSN: 1 839 %
 • Celkem uhradí: 11 860 Kč

Důsledky nesplácení pak mohou být značné. Při žádost o prodloužení splatnosti o 14 dní si společnosti účtuje 500 až 750 Kč, za upomínku k úhradě 450 až 480 Kč. Od 10. dne nesplácení padá pokuta 500 Kč. Vymáhání advokátovi stojí 750 Kč.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.