Půjčky zdarma – rychlá půjčka ihned – srovnání

Rychlé půjčky zdarma jsou častým lákadlem několika nebankovních společností pro nové zákazníky. V rámci svých stálých promo akcí ohledně prvních úvěrů nabízí rychlé online sjednání a nulový úrok. U jakých společností lze sjednat půjčku zdarma? Jaké musí klient splňovat podmínky?

Půjčka online zdarma a ihned může zalepit finanční trhlinu vzniklou například nenadálou situací jako je třeba rozbití auta, počítače, domácího spotřebiče, ztráta mobilního telefonu a jiné nepříjemnosti.

V ohledu k nebankovním společnostem, které tyto rychlé půjčky zdarma novým klientům nabízí, však tyto půjčky ihned a zdarma většinou neplní funkci dlouhodobých úvěrů – jedná se převážně o mikropůjčky nebo půjčky do výplaty.

Půjčky zdarma sjednané online a ihned jsou ve valné většině produktem nebankovních poskytovatelů. U bankovních společností se půjčky bez úroků zpravidla nevyskytují.

Čím se tyto rychlé online půjčky zdarma vyznačují? Jaké jsou podmínky? Co je potřeba doložit?

Rychlá půjčka zdarma může posloužit při náhlé a nečekané finanční tísni – například při rozbití telefonu potřebného k práci.

Parametry rychlých půjček zdarma

Nebankovní půjčky zdarma jsou zpravidla poskytované novým zákazníkům – lze je tedy nazvat také jako první půjčka zdarma. U opakované půjčky se následovně standardně platí úroky či poplatky v souladu s podmínkami konkrétního poskytovatele.

Výši rychlé půjčky online a zdarma i její splatnost si poskytovatel určuje zcela sám. U mnoha nebankovních poskytovatelů těchto půjček zdarma a ihned se jedná spíše o krátkodobé půjčky – splatnost se tedy často pohybuje v řádech dnů, týdnů, ojediněle měsíců.

Do důležitých parametrů, které mívají nebankovní poskytovatelé u svých rychlých půjček zdarma téměř totožné, lze zahrnout následující:

 • půjčka zdarma je jen pro nové klienty
 • řadí se mezi mikropůjčky – vrchní hranice je většinou max 20 000 Kč
 • mnohdy se vyjímají také krátkou splatností – ojediněle lze půjčku zdarma splácet po dobu několika měsíců
 • nulový úrok je jen v případě řádného a včasného splacení
 • vysoké sankce při opoždění plateb
 • rychlé půjčky zdarma lze sjednat online
 • často je u rychlých půjček ihned garantovaná rychlost připsání peněz na účet

Rychlé nebankovní půjčky zdarma se tedy hodí takovým klientům, kteří potřebují půjčit jen pár tisíc na krátkou dobu a ví, že budou schopni půjčku splatit včas a často i celou. V mnoha případech se totiž půjčky zdarma musí splatit najednou.

Pokud žadatel potřebuje půjčit vyšší částku s možností splácet po splátkách, je lepší zažádat o dlouhodobou půjčku. Zde jsou nejlepším řešením bankovní úvěry – jsou bezpečné a často nepodléhají tak vysokým sankcím v případě opoždění platby jako je tomu u nebankovních produktů.

Mnozí nebankovní poskytovatelé garantují připsání peněz při žádání o půjčku ihned zdarma na účet do několika minut od schválení.

Půjčky zdarma – online a ihned: podmínky

Požadavky na žadatele v případě nebankovních půjček zdarma mnohdy nejsou příliš striktní. Schvalovatelnost bývá celkem vysoká.

Co u většiny nebankovních poskytovatelů rychlých půjček zdarma musí nový klient splňovat?

 • plnoletost – zpravidla se uvádí minimální věk 18 let
 • doložení osobních dokladů
 • občanství ČR, v případě cizinců potvrzení o trvalém/přechodném pobytu
 • vlastní bankovní účet (existují však i nebankovní půjčky na ruku)
 • aktivní telefonní číslo – pro potvrzení apod.
 • přístup k internetu – pro online sjednání půjčky zdarma

Další podmínky potřebné ke schválení nebankovní půjčky zdarma si určují poskytovatelé sami v rámci svých smluv.

U mnoha poskytovatelů nebankovních půjček zdarma je vysoká pravděpodobnost schválení i u rizikových klientů, kteří byli bankou odmítnuti.

Často se v případě online půjček zdarma nemusí dokládat příjem, mnohdy se nenahlíží ani do registrů – jsou tedy vhodné také jako půjčky bez doložení příjmu nebo jako půjčky bez registru a zástavy. Některé společnosti, kterých je však minimum, inzerují dokonce i půjčky pro lidi v exekuci.

Žadatel by měl mít však na paměti, že právě kvůli takovýmto úvěrovým nabídkám, které jsou vhodné i pro zadlužené, často vznikají dluhové spirály, kdy se neschopnost splácet či nedostatek financí řeší dalšími a dalšími půjčkami a úvěry se stále horšími podmínkami a vyššími sankcemi, což v nejhorším případě vede až k exekucím či osobnímu bankrotu. Žadatel by si tak měl být opravdu jistý svou bonitou.

Jistota schopnosti splácet a finanční gramotnost může žadatele o půjčky zachránit před přílišným zadlužením či exekucemi.

Výhody a nevýhody nebankovních půjček zdarma

Půjčky zdarma jsou jistě nemalým lákadlem, jak rychle, „zdarma a beztrestně“ (pouze v případě včasného splacení) přijít k jisté finanční částce. Díky nim nebankovní společnosti získávají nové klienty. Avšak stejně jako jiné nebankovní produkty mají rychlé půjčky zdarma své světlé i špatné stránky.

Výhody rychlých půjček ihned a zdarma

 • při řádném splacení jsou zdarma – bez úroků, bez poplatků apod.
 • celkem rychlá a vysoká schvalovatelnost
 • rychlé a online sjednání bez zbytečného papírování
 • jedná se zpravidla o bezúčelové půjčky
 • rychlé připsání peněz na bankovní účet
 • benevolentní podmínky

Nevýhody rychlých půjček ihned a zdarma

 • pouze pro nové klienty – využít ji lze jen jednou
 • vysoké sankce a poplatky při opoždění a nesplácení
 • často velmi krátká splatnost
 • nízká hranice maxima poskytované půjčky
 • prodloužení doby splatnosti za poplatek
 • často splatnost půjčené částky jen jednorázová

Každý žadatel by měl před sjednáním rychlé půjčky zdarma prostudovat danou společnost, od které si půjčuje, pročíst recenze ostatních klientů a porovnat více poskytovatelů.

Vždy je třeba dbát zvýšené opatrnosti při volbě jakékoliv nebankovní společnosti a při následném podpisu úvěrové smlouvy. Stále je lepší projednat podmínky a mnohdy nečitelnou smlouvu například s právníkem nebo někým se zkušenostmi než naletět podvodníkům, v horším případě lichvářům.

Před podpisem jakékoliv úvěrové smlouvy je doporučováno řádně pročíst podmínky, popřípadě zkonzultovat s právníkem.

Poskytovatelé půjček zdarma

V dnešní době se v úvěrovém sektoru pohybuje řada spolehlivých nebankovních společností – doporučuje se (hlavně se to jeví jako mnohem bezpečnější volba) sjednat půjčku u prověřených poskytovatelů než se obracet na instituci, o které existuje málo nebo dokonce nedostatek dostupných informací.

Následující tabulka poskytuje základní přehled několika nebankovních společností, které poskytují půjčky zdarma svým novým klientům.

PoskytovatelVýše úvěru zdarmaDoba splatnosti bez úrokůBez nahlížení do registrůBez doložení příjmů
Kamali1 000 – 15 000 Kč14 dníNeNe
Provident (START půjčka)do 16 000 Kč4 měsíceNeNe
Via SMS100 – 16 000 Kč7- 30 dníNeNe
Zaplo1 000 – 16 000 Kč7 – 30 dníNeAno
Ferratum (půjčka Micro)500 – 9 000 Kčdo 30 dníNeAno
Viva Credit1 000 – 6 000 Kč7 – 35 dníAnoNe
SOS Credit500 – 8 000 Kčdo 7 dníNeNe
FlexiFin1 000 – 15 000 Kč1 – 14 dníNeNe
BB finance – půjčka Amigoz 1 000 – 8 000 Kč 30 dníNeNe
NetCredit1 000 – 4 500 Kč1 – 30 dníNeNe

V dnešní době nebankovní poskytovatelé rychlých půjček zdarma umožňují sjednat úvěr i z pohodlí domova – online či telefonicky. Někteří při poskytování úvěrů nenahlíží do registrů, jiní nepotřebují dokládat příjem.

Existují i tací poskytovatelé, kterým se nemusí dokládat ani příjem, ani registry. V takovém případě jsou jejich půjčky vhodné i jako půjčky pro zadlužené. Seriozní a prověřené společnosti však možnost obojí většinou nenabízí.

Kamali

Společnost Kamali je považována za nejlevnějšího poskytovatele nebankovních úvěrů v ČR. První půjčku nabízí novým klientům zcela zdarma – bez úroků a poplatků.

Při první půjčce lze u Kamali zažádat o částku od 1 000 Kč do 10 000 Kč s nulovým úrokem při splacení do 14 dní – klient tak zaplatí tolik, kolik si půjčil.

Při výběru doby splácení 30 dní žadatel zaplatí 33 Kč za každou půjčenou tisícikorunu.

V případě dalšího žádání s předchozím řádným splácením lze u Kamali zažádat o krátkodobou půjčku až do 20 000 Kč s možností rozložení splátek do 10 měsíců. Stálým zákazníkům pak Kamali poskytuje možnost zápůjčky až do 250 000 Kč. Více informací o Kamali půjčce zde >>

Na českém bankovním trhu se v případě Kamali jedná o nejbezpečnějšího poskytovatele mikropůjček, o čemž pojednává také článek „Jen 6 mikropůjček z desítek je bezpečné, vítězem je Kamali„.

Provident

Nebankovní společnost Provident nabízí půjčku zdarma v rámci své půjčky START, kde se jedná o první půjčku zdarma pro nové klienty. Lze zažádat o zápůjčku do 16 000 Kč. Provident půjčku lze sjednat zde, na tomto odkazu.

Jako jediný poskytovatel z výše uvedené tabulky nabízí Provident možnost splatit půjčku zdarma po splátkách po dobu 4 měsíců.

Při řádném splácení lze při opakované půjčce u Providentu zažádat o úvěr až do 170 000 Kč s úrokem začínajícím na 6,21 % p. a maximálním RPSN 319,42 %. Doba splatnosti se pohybuje od 4 do 48 měsíců.

Via SMS

Nebankovní poskytovatel mikroúvěrů Via SMS v rámci své rychlé půjčky zdarma nabízí možnost půjčit si až 16 000 Kč s bezúročnou dobou splatnosti od 7 do 30 dní.

Stejně jako u výše uvedených společností lze o půjčku zdarma ihned od Via SMS zažádat pomocí online formuláře přes tyto webové stránky. Při dalších žádostech o Via SMS půjčky postačí zaslání SMS zprávy, čímž se mimo jiné řadí také mezi tzv. SMS půjčky.

Při dalším žádání po prověření schopnosti splácet může klient zažádat o Via SMS půjčku do 60 000 Kč s úrokem 22 % p. a. RPSN v rozmezí 621,6 % – 855 %.

Zaplo

Dalším poskytovatelem krátkodobých úvěrů s možností zažádat o rychlou půjčku zdarma jakožto nový klient je Zaplo. Garantuje výplatu půjčky na účet do 15 minut od schválení.

Zaplo online půjčka zdarma je novým žadatelům poskytována v rozmezí 1 000 – 16 000 Kč s nulovým úrokem v případě splacení do 30 dní. Více informací o Zaplo úvěru a možnost online sjednání nabízí tento odkaz.

Při dalším sjednávání Zaplo úvěrů lze zažádat o půjčku od 1 000 Kč do 30 000 Kč se splatností do 30 dní. Úroková sazba začíná na 279,83 %, RPSN se u opakované Zaplo půjčky pohybuje od 1 141,2 %.

Alternativy k online půjčce zdarma

Dobrou alternativou se k rychlým půjčkám zdarma kromě výše zmíněné první půjčky zdarma mohou stát například půjčky bez doložení příjmu, půjčky bez registru a zástavy, půjčky o víkendu, SMSpůjčky, rychlé půjčky na účet ještě dnes apod.

Spolehlivým poskytovatelem krátkodobých půjček bez nutnosti dokládat příjmy je například společnost CreditOn.

CreditOn

Rychlá CreditOn půjčka sice nenabízí první půjčku zdarma, zato o ni může díky benevolentním podmínkám zažádat téměř každý. Společnost nabízí 2 typy půjček – krátkodobou a dlouhodobou. Více informací o možnosti úvěru zde >>

V rámci krátkodobé CreditOn půjčky lze poprvé zažádat o sumu od 500 Kč do 8 000 Kč, po dokázání schopnosti splácet lze při dalším sjednání žádat až o 20 000 Kč. Krátkodobá CreditOn půjčka se sjednává na 30 dní a je nutné úvěr splatit najednou v plném rozsahu. Úvěrová sazba je pevná – 25 %.

Dlouhodobá CreditOn půjčka je poskytována v rozmezí od 2 000 Kč do 20 000 Kč a lze ji splácet postupně či jednorázově s tím, že je pouze na klientovi, jak dlouho ji bude splácet.

Některé půjčky zdarma poskytované nebankovními společnostmi mohou posloužit jako půjčky pro zadlužené, v případě rychlého sjednání a vyplacení peněz jen do několika minut či hodin po schválení mohou dokonce nahradit i okamžité půjčky pro zadlužené.

V případě, že žadatel potřebuje půjčovat menší sumu před výplatou častěji, je dobré popřemýšlet spíše například o bankovním kontokorentním úvěru na běžném účtu, kdy může čerpat finance do mínusu.

Pokud má žadatel více půjček a chce rychlou půjčkou zdarma řešit splátky jinde, měl by rozhodně uvažovat o refinancování úvěru či konsolidaci půjček u bankovní společnosti a snížit tak navalující se poplatky a splátky. Díky tomu může předejít dluhové spirále, exekucím či insolvenci, což může nastat i v případě mikropůjček – vždyť i drobné půjčky mohou způsobit velké dluhy.

bez úrokusrovnánízdarma

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.