Půjčka zdarma – recenze, výhody, kdo ji nabízí

Rychlá půjčka zdarma je častým lákadlem nebankovních společností pro nové zákazníky. Které společnosti ji nabízejí? A kde se dá získat půjčku zdarma při splacení do 3 měsíců?

Půjčka online zdarma a ihned může zalepit finanční trhlinu vzniklou nenadálou situací, jako je třeba rozbití auta, počítače, domácího spotřebiče, ztráta mobilního telefonu a jiné nepříjemnosti.

Obvykle tyto úvěry neplní funkci dlouhodobých úvěrů – zpravidla se jedná o mikropůjčku nebo půjčku do výplaty první zdarma, tedy o půjčku s úzkým úvěrovým rámcem a krátkou dobou splatnosti.

Půjčka zdarma sjednaná online a ihned ve valné většině spadá do nabídky nebankovních poskytovatelů. U bankovních společností se půjčky bez úroků zpravidla nevyskytují.

První půjčka zdarma – parametry

Nebankovní půjčky zdarma jsou zpravidla poskytované novým zákazníkům – lze je tedy nazývat také jako první půjčka zdarma. U opakované půjčky se následovně standardně platí úroky či poplatky v souladu s podmínkami konkrétního poskytovatele.

Výši půjčky online i její splatnost si poskytovatel určuje zcela sám. U mnohých z nich se jedná spíše o krátkodobé půjčky, kdy se splatnost pohybuje v řádech dnů, týdnů, ojediněle měsíců.

Do důležitých parametrů, které mívají nebankovní poskytovatelé u svých rychlých půjček zdarma téměř totožné, lze zahrnout následující:

 • první půjčka zdarma jen pro nové klienty
 • řadí se mezi mikropůjčky – vrchní hranice většinou nepřesahuje 20 000 Kč
 • krátká splatnost – ojediněle lze půjčku zdarma splácet po dobu několika měsíců
 • nulový úrok jen v případě řádného a včasného splacení
 • vysoké sankce při opoždění plateb
 • možnost online sjednání
 • garantovaná rychlost připsání peněz na účet

Rychlé nebankovní půjčky zdarma se tedy hodí takovým klientům, kteří potřebují půjčit jen pár tisíc na krátkou dobu a ví, že budou schopni půjčku splatit včas a celou. V mnoha případech se totiž půjčky zdarma musí splatit najednou.

Pokud žadatel potřebuje půjčit vyšší částku, měl by zažádat o dlouhodobou půjčku. Zde nejlepší řešení představují bankovní úvěry. Jsou bezpečné a nepodléhají tak vysokým sankcím v případě opoždění platby.

Půjčka bez úroků – podmínky

Požadavky na žadatele v případě nebankovních půjček zdarma nebývají příliš striktní, takže na ně dosáhne většina žadatelů.

Co u nebankovních poskytovatelů rychlých půjček zdarma musí nový klient obvykle splňovat?

 • plnoletost – zpravidla se uvádí minimální věk 18 let
 • doložení osobních dokladů
 • občanství ČR, v případě cizinců potvrzení o trvalém/přechodném pobytu
 • vlastní bankovní účet (existují však i nebankovní půjčky na ruku)
 • aktivní telefonní číslo – pro potvrzení apod.
 • přístup k internetu – pro online sjednání půjčky zdarma

Další podmínky potřebné ke schválení nebankovní půjčky zdarma si určují poskytovatelé sami v rámci svých smluv.

U některých poskytovatelů nebankovních půjček zdarma je vysoká pravděpodobnost schválení i u rizikových klientů, kteří byli bankou odmítnuti.

V případě online půjček ihned zdarma se často nemusí dokládat příjem, mnohdy se nenahlíží ani do registrů – fungují tedy i jako půjčky bez doložení příjmu či jako půjčky bez registru a zástavy.

Některé společnosti inzerují dokonce půjčky pro lidi v exekuci. Žadatel by měl mít ovšem na paměti, že právě kvůli takovýmto úvěrovým nabídkám, které jsou vhodné i pro zadlužené, často vznikají dluhové spirály.

Případy, kdy se neschopnost splácet či nedostatek financí řeší dalšími a dalšími půjčkami se stále horšími podmínkami a vyššími sankcemi, mohou vést až k exekucím či osobnímu bankrotu. Žadatel by si tak měl být opravdu jistý svou bonitou.

Půjčka zdarma – výhody a nevýhody

Nemalým lákadlem je půjčka zdarma, která se zdá, že nabízí rychle, „zdarma a beztrestně“ (pouze v případě včasného splacení) přístup k jisté finanční částce.

Díky ní nebankovní společnosti získávají nové klienty. Avšak stejně jako jiné nebankovní produkty mají rychlé půjčky zdarma své světlé i stinné stránky.

Výhody rychlých půjček ihned a zdarma

 • při řádném splacení jsou zdarma – půjčka bez úroků, bez poplatků apod.
 • dosáhne na ně většina žadatelů
 • rychlé a online sjednání bez zbytečného papírování
 • zpravidla bezúčelové půjčky
 • rychlé připsání peněz na bankovní účet
 • benevolentní podmínky

Nevýhody rychlých půjček ihned a zdarma

 • pouze pro nové klienty – využít je lze jen jednou
 • vysoké sankce a poplatky při opoždění a nesplácení
 • často velmi krátká splatnost
 • nízká hranice maxima poskytované půjčky
 • prodloužení doby splatnosti za poplatek
 • splatnost půjčené částky je často jednorázová

Každý žadatel by si měl před sjednáním rychlé půjčky zdarma prostudovat společnost, od které si půjčuje, pročíst recenze ostatních klientů a porovnat s dalšími poskytovateli.

Vždy je třeba dbát zvýšené opatrnosti při volbě jakékoliv nebankovní společnosti a při následném podpisu úvěrové smlouvy.

Stále je lepší projednat podmínky a mnohdy nečitelnou smlouvu například s právníkem nebo někým se zkušenostmi, než naletět podvodníkům, v horším případě lichvářům.

Před podpisem jakékoliv úvěrové smlouvy je doporučováno řádně pročíst podmínky, popřípadě zkonzultovat s právníkem.

Půjčka na 30 dní zdarma

Nejčastěji bývá půjčka zdarma poskytována na 30 dní. Ukrývá se proto mnohdy také pod názvem půjčka do výplaty první zdarma. Takový produkt má klientovi pomoci zaplatit nenadálé finanční výdaje, na které mu již nezbylo z výplaty.

Doporučuje se (hlavně se to jeví jako mnohem bezpečnější volba) sjednat půjčku u prověřených poskytovatelů, než se obracet na instituci, o které neexistuje dostatek dostupných informací.

Následující tabulka přináší přehled společností, které nabízejí výhodnou půjčku na 30 dní zdarma:

PoskytovatelVýše úvěru Doba splatnosti Bez nahlížení do registrůBez doložení příjmů
Via SMS100 – 16 000 Kč7– 30 dníNeNe
Zaplo1 000 – 16 000 Kč7 – 30 dníNeAno
Ferratum (půjčka Micro)500 – 9 000 Kč1 – 30 dníNeAno
Viva Credit1 000 – 6 000 Kč7 – 35 dníAnoNe
BB finance – půjčka Amigoz 1 000 – 8 000 Kč 30 dníNeNe
NetCredit1 000 – 4 500 Kč1 – 30 dníNeNe

V dnešní době nebankovní poskytovatelé půjček na 30 dní zdarma umožňují sjednat úvěr i z pohodlí domova – online či telefonicky. Někteří při tom nenahlíží do registru, jiní zase nevyžadují doložení příjmu.

Existují i tací poskytovatelé, kteří nekontrolují ani příjem ani registry. Takové produkty jsou vhodné i jako půjčky pro zadlužené. Seriózní a prověřené společnosti však tuto možnost většinou nenabízí.

Půjčka na 3 měsíce zdarma – při splacení do 3 měsíců

Kdo hledá půjčku zdarma při splacení do 3 měsíců, bude to mít složitější. Moc bezplatných produktů s delší dobou splatnosti se na trhu totiž nevyskytuje.

Přesto je některé společnosti nabízejí. U koho se dá získat půjčka na 3 měsíce zdarma?

PoskytovatelVýše úvěru Doba splatnosti Bez nahlížení do registrůBez doložení příjmů
CreditStar1 000 – 19 000 Kčaž 3 měsícenene
Provident půjčka6 000 – 130 000 Kč4 – 48 měsícůnene
Kamali půjčka1 000 – 20 000 Kčaž 96 měsícůnene

Z tabulky lze vidět, že u některých společností je úvěr možné získat i na víc než na 3 měsíce. Podmínky se však při delších dobách splatnosti a vyšších částkách zpřísňují, proto je důležité si je před podpisem smlouvy pečlivě přečíst.

Kamali

Společnost Kamali je považována za nejlevnějšího poskytovatele nebankovních úvěrů v ČR. První půjčku nabízí novým klientům zcela zdarma, jedná se tedy o půjčku bez úroků a poplatků.

Při první půjčce je možné u Kamali zažádat o částku od 1 000 Kč do 10 000 Kč s nulovým úrokem při splacení do 14 dní – klient tak zaplatí tolik, kolik si půjčil. Při splatnosti 30 dní žadatel zaplatí 33 Kč za každou půjčenou tisícikorunu.

V případě dalšího žádání lze u Kamali zažádat o krátkodobou půjčku až do 20 000 Kč s možností rozložení splátek do 10 měsíců. Stálým zákazníkům pak Kamali poskytuje možnost zápůjčky až do 250 000 Kč. Více informací o Kamali půjčce zde >>

Na českém bankovním trhu se v případě Kamali jedná o nejbezpečnějšího poskytovatele mikropůjček, o čemž pojednává také článek Jen 6 mikropůjček z desítek je bezpečných, vítězem je Kamali.

Provident

U nebankovního poskytovatele Provident lze v rámci produktu START získat první půjčku zdarma pro nové klienty. Její maximální výše sahá až k 16 000 Kč. Provident půjčka se dá sjednat na tomto odkazu.

Jako jediný poskytovatel z výše uvedené tabulky umožňuje Provident splácet půjčku zdarma 4 měsíce.

Při řádném splácení lze při opakované půjčce u Providentu zažádat o úvěr až do 130 000 Kč s úrokem začínajícím na 6,21 % p. a maximálním RPSN 319,42 %. Doba splatnosti se pohybuje od 4 do 48 měsíců.

Via SMS

Nebankovní poskytovatel mikroúvěrů Via SMS v rámci své rychlé půjčky zdarma nabízí možnost půjčit si až 16 000 Kč s bezúročnou dobou splatnosti od 7 do 30 dní.

Stejně jako u výše uvedených společností se o půjčku zdarma ihned od Via SMS žádá pomocí online formuláře na tomto webu. Při dalších žádostech o Via SMS půjčku postačí zaslání SMS zprávy. Tím se řadí také mezi tzv. SMS půjčky.

Při dalším žádání může klient po prověření schopnosti splácet zažádat o úvěr do 60 000 Kč s úrokem 22 % p. a. RPSN v rozmezí 621,6 % – 855 %.

Zaplo

Dalším poskytovatelem krátkodobých úvěrů s možností zažádat o rychlou půjčku zdarma je Zaplo. Garantuje výplatu půjčky na účet do 15 minut od schválení.

Zaplo online půjčka zdarma je novým žadatelům poskytována v rozmezí 1 000 až 16 000 Kč s nulovým úrokem v případě splacení do 30 dní. Formulář k online jednání a více informací je k dispozici na tomto odkazu.

Při sjednávání dalšího Zaplo úvěru lze získat částku od 1 000 Kč do 30 000 Kč se splatností do 30 dní. Úroková sazba začíná na 279,83 %, RPSN se pohybuje od 1 141,2 %.

Alternativy k online půjčce zdarma

Vhodnou alternativou k rychlým půjčkám zdarma jsou kromě výše zmíněné první půjčky zdarma třeba také tyto produkty:

Spolehlivým poskytovatelem krátkodobých půjček bez nutnosti dokládat příjmy je například společnost CreditOn.

CreditOn

Rychlá CreditOn půjčka sice nenabízí první půjčku zdarma, zato o ni může díky benevolentním podmínkám zažádat téměř každý. Společnost přináší 2 typy půjček – krátkodobou a dlouhodobou.

V rámci krátkodobé CreditOn půjčky lze poprvé zažádat o sumu od 500 Kč do 8 000 Kč, při dalším sjednání se částka zvyšuje až na 20 000 Kč. Úvěr se sjednává na 30 dní a je nutné ho splatit najednou. Úvěrová sazba je pevná – 25 %.

Dlouhodobá CreditOn půjčka je poskytována v rozmezí od 2 000 Kč do 20 000 Kč a lze ji splácet postupně či jednorázově. Doba splatnosti záleží čistě na klientovi.

Některé půjčky zdarma poskytované nebankovními společnostmi fungují jako půjčky pro zadlužené. Při rychlém sjednání a vyplacení peněz jen do několika minut či hodin po schválení mohou dokonce nahradit i okamžité půjčky pro zadlužené.

V případě, že žadatel potřebuje půjčovat menší sumu před výplatou častěji, měl by popřemýšlet například o bankovním kontokorentním úvěru na běžném účtu, v jehož rámci může čerpat finance do mínusu.

Pokud má žadatel dluhy a chce rychlou půjčkou zdarma řešit splátky jinde, měl by rozhodně uvažovat o refinancování úvěru či konsolidaci půjček u bankovní společnosti. Tento krok mu pomůže snížit navalující se poplatky a splátky.

Jedná se o nejjednodušší a ověřený způsob, jak předejít dluhové spirále, exekucím či insolvenci. Tyto problémy často nastávají i vinou pouhých mikropůjček – vždyť i drobné půjčky mohou způsobit velké dluhy.

bez úrokusrovnánízdarma

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.