Půjčky přes internet – srovnání, recenze

Online půjčky představují nejjednodušší způsob, jak rychle přijít k požadovanému finančnímu obnosu. Zájemce nepotřebuje nic víc než internetové připojení, vše vyřídí z pohodlí domova už za pár minut. Které společnosti půjčky přes internet nabízí? Jak probíhá sjednání? A jaké jsou jejich nevýhody?

Půjčka přes internet je produkt typický pro nebankovní poskytovatele. Její vyřízení nevyžaduje návštěvu pobočky a na peníze se žadatel může těšit maximálně do několika málo pracovních dnů. Jedná se tedy o ideální řešení pro ty, kdo potřebují rychlou půjčku.

Výše rychlých půjček na internetu se u jednotlivých společností liší. Některé nabízejí statisíce až miliony, jiné umožňují pouze mikropůjčky v hodnotách desetitisíců korun. Do této kategorie spadá i oblíbená půjčka před výplatou, kterou nabízí například Půjčka Plus.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Podmínky rychlé půjčky přes internet

Podmínky pro schválení rychlé půjčky přes internet si poskytovatelé stanovují individuálně. Některé na žadatele kladou velmi vysoké nároky, jiní lákají na půjčku pro každého. Stačí jim, když klient splňuje základní požadavky, kterými jsou:

  • plnoletost
  • bezdlužnost
  • pravidelný příjem
  • trvalé bydliště v ČR

Není tak problém sehnat přes internet i půjčku bez úroků a poplatků, půjčku bez registru a zástavy či půjčku bez doložení příjmů, kdy je sice nutné v žádosti uvést informace o příjmech, ovšem nic není třeba dokládat. Ani online půjčka pro cizince není nereálná, nabízí ji například Equa bank.

Pokud je doložení příjmu vyžadováno, nemusí jít výhradně o mzdu ze zaměstnání. Mnoho poskytovatelů akceptuje pravidelný příjem i v podobě důchodu, rodičovského příspěvku apod. U Air Bank, avšak i dalších institucí, tak lze dosáhnout i na půjčku na mateřské.

Zaplo půjčka je vyplácena již do 15 minut od schválení. Noví klienti navíc nezaplatí ani korunu na úrocích.
Získat až 16 000 Kč zcela zdarma >

Neopomenutelnou podmínkou je také nutnost mít vlastní e-mail a mobilní telefon. Do e-mailové schránky klient obdrží smlouvu, případné upomínky a další důležité dokumenty. Telefonní číslo je potřeba pro verifikaci žádosti formou SMS kódu.

Vyřídit půjčku přes internet zvládne každý, navíc velice rychle a z pohodlí svého domova.

Jak vybrat nejvýhodnější půjčku přes internet

Internetových půjček a jejich poskytovatelů se na trhu vyskytuje nepřeberné množství. S usnadněním výběru pomáhá srovnávač nebankovních půjček, případně úvěrová kalkulačka. Uživatel vyplní své požadavky a další údaje a do několika vteřin vidí ideální produkt sobě na míru.

Při volbě té nejlepší nabídky je důležité zohlednit zejména výši RPSN (roční procentní sazbu nákladů), která zahrnuje kromě úrokové míry také další poplatky (za poskytnutí, vedení apod.).

Kromě parametrů produktů by si žadatel neměl zapomenout prostudovat i recenze poskytovatelů nebankovních půjček na internetu. Řada z nich využívá neférové taktiky, kvůli nimž se klienti dostávají do potíží.

Jak rozpoznat spolehlivého poskytovatele rychlé půjčky po internetu:

  • uvádí na svých webových stránkách výši RPSN
  • neúčtuje si poplatky za poskytnutí půjčky
  • podává jasné a srozumitelné informace o půjčce
  • nabízí možnost odložení splátek
  • smlouva neobsahuje rozhodčí doložku
  • je držitelem licence od České národní banky

Ověřenými poskytovateli nebankovních půjček na internetu jsou například Provident, Zonky a Cofidis.

Žadatelé o rychlou půjčku na internetu by se měli držet ověřených poskytovatelů.

Sjednání rychlé půjčky po internetu

O internetovou půjčku online se žádá na webu konkrétního poskytovatele. Obvykle je přímo na domovské stránce k dispozici formulář, do nějž žadatel zadá požadovanou výši úvěru a dobu splatnosti. Ihned by se mu měl zobrazit orientační výpočet úrokové sazby a RPSN.

V dalším kroku je žadatel vyzván k vyplnění osobních údajů, informací o příjmech a výdajích apod. Záleží na konkrétním poskytovateli. Může po něm být vyžadován i výpis z účtu či potvrzení zaměstnavatele pro doložení výše příjmu, to je případ třeba nové CashSpot půjčky.

U Provident si lze půjčit až 130 000 Kč se splatností 48 měsíců.
Získat internetovou půjčku až 130 000 Kč >

Při sjednávání půjčky přes internet musí dále klient nahrát kopii občanského průkazu či jiného dokladu totožnosti. Následně je potřeba ověřit bankovní účet zasláním verifikačního poplatku 1 Kč. Poté už zbývá jen čekat na vyhodnocení žádosti a případně na převod peněz.

Vyplacení rychlé půjčky na internetu

Půjčky přes internet se vyznačují jednoduchým sjednáním a rychlým průběhem celého procesu. Peníze klient zpravidla obdrží již do několika hodin, záleží na konkrétním poskytovateli. Například SOS Credit půjčka, Razdva půjčka (tady recenze Razdva půjčky), CoolCredit a CreditOn slibují půjčku do 15 minut.

Většina nebankovních společností vyplacení peněz realizuje na bankovní účet, který musí být veden na jméno žadatele. Pokud klient účet na své vlastní jméno nevlastní, zpravidla na úvěr nedosáhne. Nestačí mít dispoziční právo k účtu někoho jiného.

Pro ověření majitele daného bankovního účtu poskytovatelé zpravidla vyžadují jeho verifikaci. Ta nejčastěji probíhá tak, že žadatel musí zaslat 1 Kč na účet společnosti, čímž dokáže, že mu konto skutečně patří.

Některé společnosti vyplácejí půjčky v hotovosti na ruku. Může k tomu dojít na pobočce, na nějakém veřejném místě nebo i u klienta doma. Poskytovatel přinese veškeré potřebné dokumenty a smluvený finanční obnos a klient podepíše smlouvu. Do několika minut je vše vyřízeno.

Jednu z nejvyšších půjček přes internet nabízí Acema. Lze s ní získat až 5 milionů Kč s úrokovou sazbou 6,9 % a splatností 20 let.
Získat 5 milionů Kč na cokoliv >

Zaplo k vyplacení půjčky na ruku do 30. listopadu 2021 využívalo řetězec trafik GECO. Klient si vybral libovolnou pobočku, kde obdržel peníze. Stejným způsobem spolupracuje CreditPortalčerpacími stanicemi EuroOil.

Trafiky i čerpací stanice jsou otevřeny 7 dní v týdnů, proto CreditPortal půjčka patří i mezi oblíbené půjčky o víkendu a půjčky ihned nonstop.

Některé společnosti vyplácejí půjčky v hotovosti.

Splácení rychlé půjčky po internetu

Způsob splácení rychlých půjček na internetu závisí především na době splatnosti a na tom, zda se jedná o půjčku na účet nebo v hotovosti.

Krátkodobou půjčku, kterou klient obdržel účet, je obvykle potřeba splatit jednorázovým bankovním převodem. Její výše často činí jen pár tisíc korun, a tak i doba splatnosti nepřesahuje několik málo týdnů. Patří sem například Malá Hyper půjčka se splatností 1 – 30 dnů.

V případě zapůjčení většího finančního obnosu může být doba splatnosti i několik měsíců. V takovém případě splácení probíhá v několika pravidelných intervalech. K těmto produktům společnosti často nabízejí odložení splátek zdarma, splátkové prázdniny a podobně.

U půjček na ruku, které nabízí například Acema či Express Cash půjčka, je obvykle možné si vybrat mezi splácením bankovním převodem a v hotovosti. Pokud si klient zvolí druhou možnost, zástupce příslušné společnosti si jezdí splátky osobně vyzvedávat ke klientovi domů.

Má-li dlužník problém splácet, měl by co nejdříve kontaktovat poskytovatele a domluvit si splátkový kalendář nebo odklad splátek. Jedině tak se vyhne vysokým sankcím za prodlení a tím i několikanásobnému podražení úvěru.

Internetové půjčky nabízejí i bankovní instituce, kladou si však přísnější podmínky.

Rychlá půjčka přes internet pro dlužníky

Pro jedince, kteří již mají dluh jinde, a přesto potřebují dosáhnout na další úvěr, jsou tu půjčky přes internet pro dlužníky. Jejich poskytovatelé nenahlíží do registru dlužníků, tedy neberou ohled na to, zda žadatel již nesplácí úvěr jinde.

S úrokem od 2,99 % je Zonky dlouhodobě nejvýhodnější internetovou půjčkou na trhu.
Půjčit si až 900 000 Kč na cokoliv >

Kontrolování registru je ovšem povinné, proto banky půjčku bez registru ihned přes internet výhradně neposkytují.

Nebankovní společnosti, které okamžitou půjčku pro zadlužené v nabídce mají, si uvědomují její rizikovost, a tak si za ní účtují velmi vysoké úroky a další poplatky. RPSN se pak mnohdy šplhá až ke statisícům procent.

Půjčka bez registru tedy bývá cestou do ještě vážnější dluhové pasti. Každý zájemce by si měl řádně promyslet, zda její sjednání jeho finanční situaci ještě nezhorší, protože i drobné půjčky mohou způsobit velké dluhy.

Sjednání půjčky bez registru ihned přes internet probíhá stejně jako u běžné online půjčky. Žadatel vyplní žádost a počká na další instrukce.

Častou podmínkou půjček pro zadlužené je dostatečně vysoký příjem, který je nutné doložit. Jiné společnosti naopak nabízejí i půjčky pro nezaměstnané.

Některý poskytovatelé se nebrání půjčit ani zadluženým či nezaměstnaným žadatelům.

Poskytovatelé internetových půjček online

Na českém trhu působí obrovské množství poskytovatelů nebankovních půjček, z nichž většina umožňuje sjednání půjčky online. Kladou si odlišné podmínky a nabízejí úvěry v nejrůznějších výších. Každý si může vybrat dle svých požadavků a možností.

PůjčkaVýše půjčkySplatnostRPSN
EveryDay+100 Kč – 50 000 Kčflexibilní519 %
Razdva půjčka10 000 Kč – 150 000 Kč3 – 48 měs.od 34,30 %
VistaCredit půjčka3 000 Kč – 25 000 Kč14 – 70 dníod 0 %
CreditGo půjčka500 Kč – 15 000 Kč5 – 30 dníod 9 025,84 %
ZaploNaSplátky10 000 – 60 000 Kč6 – 36 měs.od 71,30 %
Cofidis20 000 Kč – 1 000 000 Kč12 – 84 měs.od 5,63 %
Zonky půjčka5 000 Kč – 900 000 Kč12 – 120 měs.od 3,45 %
SOS Credit1 000 Kč – 30 000 Kč7 – 28 dníod 0 %
Novacredit5 000 Kč – 60 000 Kč3 – 12 měs.od 2 505 %
Creditstar1 000 Kč – 25 000 Kč5 dní – 6 měs.od 0 %
CreditLimit2 500 Kč – 80 000 Kčflexibilníod 0 %
CoolCredit1 000 Kč – 20 000 Kč5 – 30 dníod 2 969 %
Pronto půjčka10 000 Kč – 100 000 Kč12 – 48 měs.neuvedeno
CreditPortal500 Kč – 30 000 Kč5 – 30 dníod 9 088,10 %
Credit3655 000 Kč – 60 000 Kč3 – 12 měs.od 191,97 %
Zaplo půjčka1 000 Kč – 30 000 Kč1 – 30 dníod 0 %
Tommy Stachi10 000 – 150 000 Kč12 – 60 měs.od 12, 8 %
Kamali1 000 Kč – 20 000 Kč14 dní – 10 měs.od 0 %
CreditOn1 000 Kč – 20 000 Kč7 – 31 dní od
5 812,59 %
ViaSMS1 000 Kč – 60 000 Kč1 – 30 dníod 0 %
Český Triangl půjčka10 000 Kč – 30 000 Kč12 – 36 měs.od 27,90 %
CreditKasa půjčka5 000 Kč – 100 000 Kčaž 6 měs.neuvedeno
Finemoney půjčkaaž 50 000 000 Kč6 – 120 měs.od 8,72 %
Fastfin půjčka500 Kč – 10 000 Kč7 – 45 dníneuvedeno
Nabídky různých poskytovatelů.

Některé společnosti lákají na první půjčku zdarma pro každého nového klienta. V praxi se jedná o bezúročnou půjčku a s nulovým RPSN, klient však musí řádné a včas splácet, jinak se poplatkům nevyhne.

Jiné společnosti zase fungují jako P2P půjčky, nejznámější takovou půjčkou je Zonky. Zonky recenze se však velmi různí, zatímco jedni jsou se službami velmi spokojeni, druzí si naopak stěžují.

Půjčky přes internet nabízejí i některé bankovní instituce. Oblíbené jsou zejména:

Kladou si však přísnější podmínky pro schválení a pečlivě prověřují bonitu žadatele. Na druhou stranu se klient může spolehnout, že vše proběhne férově a tak, jak bylo dohodnuto.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.