Dlouhodobá půjčka – recenze

Jedním z kritérií, které se u úvěrů sleduje, je doba splatnosti. Právě podle ní lze půjčky rozdělit na krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé. Dlouhodobé půjčky na splátky jsou ideálním finančním produktem pro ty, kteří si chtějí půjčit větší obnos peněz. Kdo nabízí nejlépe hodnocení dlouhodobé půjčky? A je možné získat také nebankovní dlouhodobou půjčku?

U dlouhodobých půjček se doba splatnosti pohybuje v řádech jednotek až desítek let. Naopak mezi střednědobé půjčky můžeme zařadit takové, které jsou splacené do několika měsíců. Krátkodobé půjčky jsou známé například jako půjčky do výplaty, SMS půjčky nebo mikropůjčky.

Půjčka až 900 000 Kč se splatností 10 let. Taková je nabídka oblíbené P2P půjčky Zonky.

Mám zájem o půjčku s úrokem 2,99 % >

Dlouhodobá půjčky na splátky

Mezi dlouhodobé půjčky, tedy půjčky s dobou splatností jednoho až desítky let, se řadí klasické půjčky, studentské půjčky nebo hypotéky. Delší dobu splatnosti mají také konsolidace.

  • hypotéka

Největší dlouhodobou půjčkou je hypotéka, která se splácí až desítky let. Hypotéku si lze vzít na 5 až 30 let a pro mnohé je to jediný způsob, jak získat vlastní bydlení.

Zažádat lze také o hypotéku na družstevní byt nebo o americkou hypotéku. Existuje ovšem i hypotéka na rekonstrukci, nejen na koupi nemovitosti. Alternativou je nebankovní hypotéka, např. od Gepard Finance.

  • neúčelová dlouhodobá půjčka online

V rámci dlouhodobých úvěrů lze zažádat o klasickou osobní půjčku, která bývá obvykle neúčelová. To znamená, že lze získané finanční prostředky použít na cokoliv. Banka či nebankovní společnost se tedy nebude zajímat o to, kam peníze poputují. Osobní dlouhodobé půjčky online se obvykle splácejí od 1 do 8 let.

Rychlý a spolehlivý úvěr do 700 000 Kč poskytuje Equa Bank.

Poslat žádost Minutovou půjčku od Equa Bank >

  • studentská půjčka

Studenti, kteří nemají dostatek finančních prostředků, aby se mohli naplno věnovat studiu, mohou využít nabídku studentské půjčky. Tento typ úvěru si lze sjednat také při studiu v zahraničí, které bývá finančně náročné. Půjčka se splácí obvykle 1 až 10 let. Během studia se splácí pouze úroky, po jeho skončení teprve přichází řada na splátku jistiny.

Hypotéka je jednou z dlouhodobých půjček. Poskytuje se až na 30 let.

Dlouhodobé nebankovní půjčky

Nebankovní subjekty si zvykly poskytovat především krátkodobé půjčky, které jsou vhodné pro klienty, kterým chybí jen pár tisíc korun do výplaty a potřebují uhradit své běžné výdaje. Tyto půjčky se také hodí v případě, kdy člověka překvapí nečekané výdaje, např. rozbitý spotřebič.

Často se také v portfoliu služeb objevují střednědobé půjčky, častá je splatnost do 6 nebo 12 měsíců. Najdou se však i takové společnosti, které poskytují dlouhodobé nebankovní půjčky, třeba se splatností až 8 či 10 let.

Takové jsou však nejčastěji k dostání spíše u bankovních subjektů, kteří lépe prověřují klientovu bonitu, a tudíž podstupují nižší riziko, že by klient nebyl schopný splácet.

Dlouhodobé půjčky hned poskytují například tyto nebankovní společnosti:

Naopak u bankovních společností je nabídka dlouhodobých půjček poměrně pestrá.

Dlouhodobá půjčka online – výhody

Výhodou dlouhodobé půjčky je, že ji lze bez problémů sjednat online. Dnes již většina bankovních i nebankovních subjektů umožňuje svým klientům velmi pohodlný způsob sjednání půjčky.

Online žádosti jsou dnes již běžnou praxí, a to nejen u krátkodobých půjček. Výjimkou jsou snad už jen hypotéky, pro které musí žadatel většinou dorazit na pobočku.

Jednou z předností dlouhodobé půjčky je skutečnost, že výše úroku bývá nižší než v případě krátkodobých nebo střednědobých půjček. Částka se rozloží na delší časové období, tudíž lze očekávat také nižší splátku.

Samozřejmě v rámci online dlouhodobé půjčky lze získat větší obnos peněz a je tak možné je využít na bydlení, rekonstrukci nebo třeba zažádat o podnikatelský úvěr pro začátek podnikání.

V rámci dlouhodobé půjčky si lze půjčit až statisíce korun.

Dlouhodobé půjčky bez registru a příjmu online

Na rozdíl od krátkodobých půjček, mezi kterými lze narazit na půjčky bez registru nebo půjčky bez doložení příjmu, u půjček na delší dobu se takové úvěry spíše neobjevují.

Málokterý subjekt se zaručí za dlužníka na několik let, aniž by věděl kolik vydělává a zda má nějaké záznamy v registru. Proto je téměř nemožné získat dlouhodobou půjčku bez registru.

Online dlouhodobé půjčky bez registru a příjmu tak klienti získají velmi těžko. Dostupnost takových půjček je tak určitě nevýhodou tohoto typu finančního produktu. Dlužníci se tak budou muset spokojit s běžnými půjčkami pro zadlužené.

Nutno podotknout, že produkty jako půjčka na exekuci, půjčka v insolvenci či půjčka na směnku, patří mezi velmi rizikové. Tyto půjčky nevyřeší složitou finanční situaci dlužníky, nýbrž ho uvrhnou do ještě hlubší dluhové pasti. Lepším řešením je obrátit se na příbuzné nebo neziskové organizace a požádat je o pomoc.

Dlouhodobé půjčky ihned – rychlost úvěrů

Mezi krátkodobými půjčkami se často objevují velmi rychlé úvěry, které lze poznat podle těchto názvů:

Žádosti takovou rychlostí schvalují především nebankovní společnosti, které příliš neřeší bonitu klienta a jsou benevolentní k případným zápisům v registru či nižším příjmům. Společnost, která půjčuje na peníze na několik let, si obvykle musí zkontrolovat bonitu a nechat si doložit příjem. I proto dlouhodobé půjčky ihned nelze získat tak často.

Mezi dlouhodobé půjčky ihned by se však dala zařadit minutová půjčka od Equa bank, která bývá schválena již do 3 minut.

Rychlou dlouhodobou půjčku nabízí například Equa Bank.

Kde si sjednat nebankovní dlouhodobou půjčku?

Nabídka nebankovních dlouhodobých půjček je na trhu velmi omezená. Nicméně i tak se dá narazit na takové, které ji nabízejí. Dlouhodobou půjčku bez registru ihned lze získat na některém z P2P portálů. Ty se od ostatních nebankovních společností odlišuje tím, že zde lidé půjčují lidem.

Zonky půjčka

Nejznámější P2P půjčkou je Zonky, kde si lze půjčit maximálně 900 000 Kč až na 10 let. Úrok se na Zonky pohybuje od 2,99 % p.a. Klienti s horší bonitou však mohou skončit s úrokem až 19,99 % p.a. Vše lze naprosto snadno sjednat přes internet.

Zonky půjčku lze získat již s úrokem od 2,99 %.

Mám zájem o půjčku s dobou splatnosti až 10 let >

U Zonky lze zažádat také o konsolidaci a refinancování na 10 let. Zonky patří mezi poměrně oblíbené úvěry, ať už z hlediska klientské vstřícnosti nebo ceny úvěrů.

Bankerat půjčka

Mezi tyto P2P půjčky se řadí také Bankerat. Uživatelé zde mohou zažádat o dlouhodobou půjčku bez registru, ovšem pouze na 3 roky. Nejdelší dobu splatnosti 6 let, může získat jen ten, kdo zastaví svou nemovitost. Platí, že bez registru si lze půjčit až 150 000 Kč, se zástavou nemovitosti 600 000 Kč.

Na Bankeratu probíhají dílčí aukce žádostí o půjčku, ze kterých si mohou investoři vybírat. Kladou si také vlastní podmínky, například výpis z účtu za několik posledních měsíců nebo ručitele. Zda na tyto podmínky žadatel přistoupí, záleží čistě na něm.

Acema půjčka

Acema půjčka deklaruje maximální dobu splatnosti až 20 let. V rámci spotřebitelských úvěrů společnost nabízí až 5 milionů korun. Úrok je nastaven individuálně, pohybuje se od 8,69 %. Acema patří mezi ty společnosti, které poskytují dlouhodobé půjčky bez registru.

Acema půjčuje také podnikatelům, a to až 50 milionů Kč. Také oni mohou využít maximální splatnost 20 let a rozložit si tak splátky takovým způsobem, aby je zatěžovaly co nejméně.

Velkou výhodou nebankovních dlouhodobých půjček je jejich snadné sjednání přes internet.

Bankovní dlouhodobé půjčky

Širší nabídku dlouhodobých půjček najedeme u bankovních subjektů. Banky nepůjčí nikomu, kdo má špatnou bonitu a nebyl by tak schopen půjčku včas splácet. Pečlivě si své klienty vybírají. V důsledku toho trvá administrativa delší dobu, nicméně lze také díky tomu získat nižší úrok. Platí, že nejlevnější úvěr lze získat právě u některé z bank.

Equa bank minutová půjčka

Půjčka od Equa Bank patří mezi nejlepší půjčky na trhu. Půjčit si klienti mohou až 700 000 Kč na 10 let. Jak napovídá název, tento úvěr je výjimečný především svou rychlostí. Ke schválení žádosti o půjčku dochází během 3 minut, což u bank většinou nebývá zvykem.

Půjčka od Equa Bank patří mezi nejspolehlivější úvěry na trhu.

Mám zájem o rychlou půjčku do 3 minut >

Půjčku od Equa Bank lze získat s úrokem 3,8 % p.a. a RPSN od 3,9 %. Výhodou je, že sjednání i vedení půjčky je zcela zdarma, stejně jako předčasné splacení. Datum a výši splátek si lze zvolit individuálně.

Air Bank půjčka

Půjčka od AirBank je půjčkou na cokoliv, v rámci které si lze půjčit až 700 000 Kč. Samozřejmostí je možnost online sjednání. Air bank u své půjčky nabízí maximální dobu splatnosti 92 měsíců, tedy téměř 8 let. Úrok je velmi příznivý, začíná již na 3,9 % p.a.

Výhodou je, že podobně jako u Equa Bank, zde na klienty nečekají žádné skryté poplatky. Sjednat, vést i předčasně splatit půjčku lze bez jakéhokoliv poplatku. Zajímavou nabídkou jsou také každý rok 2 měsíce splátkových prázdnin.

Komerční banka půjčka

Také Komerční banka má ve svém portfoliu dlouhodobé půjčky. Vedle hypotéky, si lze sjednat běžnou osobní půjčku s úrokem od 3,8 % p.a. Tento spotřebitelský úvěr od KB lze splácet 1 až 8 let. Půjčit si lze dokonce až 2 500 000 Kč.

Také dlouhodobou půjčku od Komerční banky lze využít na cokoliv. Výhodou jsou nulové poplatky v případě předčasného splacení, které lze provést kdykoliv.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.