Jistá půjčka v insolvenci – bez registru

Kdo jiný než člověk v insolvenci potřebuje finanční injekci? Pomoci může půjčka v insolvenci. Ovšem jednoduché to není. Jak získat jistou půjčku v insolvenci? A jak funguje půjčka po insolvenci?

Lidé v insolvenci se dennodenně potýkají s tíživou finanční situací. Ačkoliv insolvence pomáhá začít žít opět život bez dluhů, cesta k úplnému oddlužení není jednoduchá.

Během procesu oddlužení člověk víc než kdy jindy potřebuje finanční prostředky a začne hledat jakoukoliv cestu, jak je získat. Řešením může být jistá půjčka v insolvenci. Je to však dobré řešení?

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Hned na začátku je třeba říci, že získat půjčku v insolvenci není vůbec snadné. Bankovní společnosti se klientům v insolvenci vyhýbají a jistou půjčku v insolvenci nikdy neposkytnou.

Zadlužené osoby však pravděpodobně nepochodí ani u důvěryhodných nebankovních společností, které rovněž považují klienty v insolvenci za příliš rizikové.

Existuje samozřejmě několik společností, které deklarují, že jistou půjčku v insolvenci v hotovosti svým klientům poskytnout. Je ovšem jasné, že taková nabídka nebude příliš štědrá a zadlužený klient si za úvěr pořádně připlatí.

Je ovšem třeba začít pěkně popořadě a nejprve si vysvětlit, co to je a jak funguje insolvence.

Repůjčka s odměnou až 10 000 Kč

Raiffeisenbank nabízí odměnu 2 000 Kč za každých 50 000 Kč převedených z jiné banky. Celkem lze v rámci refinancování získat až 10 000 Kč. Akce platí pro nové i stávající klienty.

Kolik ušetřím?

Jak funguje insolvence

Pokud si člověk vezme nevýhodnou půjčku nebo dokonce lichvářskou půjčku, může se snadno dostat do finančních problémů. Ty nikdy není dobré řešit další půjčkou.

Když už člověk neví kudy kam, může zvolit osobní bankrot neboli také proces oddlužení či insolvence. Všechny výrazy mají stejný význam. Znamená to, že dlužník má více závazků a není schopen je splácet v plné výši.

Jedná se o soudní řízení, jehož cílem je, aby bylo uspokojeno co nejvíce dlužníkových věřitelů a aby byl dlužník zbaven dluhů. O insolvenci si dlužník musí požádat a o jejím schválení rozhoduje soud. Informace o dlužníkovi jsou poté zapsány do insolvenčního rejstříku.

Insolvence trvá pět let a řídí se zákonem č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení, který stanoví podmínky pro insolvenci, jak funguje insolvence i to, zda si lze vzít půjčku v insolvenci.

Dlužník žije po dobu trvání insolvence pouze z životního minima, za pět let musí splatit alespoň 30 % svých dluhů. Je tedy jasné, že finanční situace dlužníků v insolvenci není vůbec jednoduchá.

Osoby v insolvenci žijí od výplaty k výplatě a případné nečekané výdaje mohou být nepříjemnou ránou do napnutého rozpočtu.

Není tak divu, že dlužníci v určité situace shánějí jistou půjčku v insolvenci, zvláště tehdy, musejí-li rychle uhradit své závazky. Takové půjčky však bývají velmi rizikové a situaci dlužníka mohou mnohonásobně zhoršit.

Osoby v insolvenci žijí pouze z životního minima.

Podmínky pro insolvenci

Pro vyhlášení osobního bankrotu musí dlužník splňovat několik podmínek, a to zároveň. Nestačí splnit pouze jednu.

Podmínky pro insolvenci jsou tyto:

  • závazky jsou minimálně 30 dní po splatnosti,
  • minimálně dva věřitelé,
  • schopnost splatit 30 % závazků za 5 let, schopnost zaplatit 60 % za 3 roky nebo alespoň minimální procento za 5 let,
  • dlužník nemá záznam v rejstříku trestů hospodářské a majetkové povahy za posledních 5 let

Pokud všechny podmínky pro insolvenci splňuje, pak soud prohlásí jeho úpadek. Ten se dá řešit:

  • konkurzem
  • reorganizací
  • oddlužením

V praxi to funguje tak, že soud rozhodne buď o prodeji majetku, nebo častěji hrazení dluhů formou splátkového kalendáře. Splátky se odesílají každý měsíc a dlužníkovi v insolvenci zůstává na účtu jen tzv. nezabavitelné minimum.

Oddlužení má být novým startem, nikoliv dobou, kdy by si měl člověk brát půjčku v insolvenci.

Jistá půjčka bez registru – vyplatí se?

Je známo, že banky klientům se záznamem v registru nepůjčí. Dle zákona totiž musí každý poskytovatel úvěrů registry zkontrolovat. V praxi není snadné jistou půjčku bez registru získat. Vybrané nebankovní společnosti na svých webech tvrdí, že jsou ochotné půjčit také dlužníkům a nabízí půjčku ihned pro každého.

Ovšem jakékoliv půjčky pro dlužníky jsou velmi rizikovými úvěrovými produkty. Nebankovní subjekty sice nepřikládají takovou váhu bonitě klienta, jak to činí banky, i pro ně jsou však osoby v insolvenci nebo exekuci velmi rizikovými klienty.

Z toho důvodu bývá jistá půjčka bez registru, podobně jako půjčka s exekucí, velmi drahá. Dlužník půjčku výrazně přeplácí, RPSN se pohybuje v řádech tisíců procent.

Další sankce přicházejí na řadu v momentě, kdy dlužník včas neuhradí splátku, což se vzhledem k finanční situaci lidí v insolvenci může docela snadno stát.

Jakmile se člověk v insolvenci ve splácení zpozdí a opět se dostane do problémů, soud může přistoupit ke zrušení procesu oddlužení. I drobná půjčka může ve výsledku narůst do dluhu obřích rozměrů a pro osoby v insolvenci může znamenat přerušení procesu, kterému již tolik obětovali.

Hlavními charakteristikami jistých půjček bez registru je vysoká míra schvalování žádostí a jejich bezkonkurenční rychlost. Peníze jsou často odesílány již patnáct minut po odeslání žádosti. Není divu, že rychlé půjčky patří k nejoblíbenějším na trhu.

Krátkodobá půjčka v insolvenci

Pokud je dlužník v insolvenci, nemůže žádat o krátkodobou půjčku v insolvenci (a ani žádnou jinou) u bankovní ani u nebankovní společnosti, resp. žádat může, ovšem nikdo by mu jí poskytnout neměl. 

Pokud by si dlužník přesto půjčku vzal a tuto skutečnost zjistil jeho insolvenční správce, insolvence by byla zastavena a dlužník by byl poslán do konkursu.

To znamená, že k oddlužení by již nemohlo dojít. Majetek dlužníka by byl prodán a výtěžek rozdělen mezi věřitele. Taková situace jistě za krátkodobou půjčku v insolvenci nestojí.

Půjčky pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby

Jelikož jsou půjčky pro zadlužené pro věřitele rizikovou pohledávkou, také nebankovní spolčenosti se obávají takové úvěry svým klientům poskytovat. Z toho důvodu uspokojují poptávku půjček v insolvenci především soukromé osoby a novodobí lichváři.

Půjčky pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby se pohybují již za hranou zákona a mohou být ještě nebezpečnější než půjčka od nebankovní společnosti s vysokými poplatky.

Mezi takové půjčky patří například ilegální okamžitá půjčka na směnku. Lichváři často nastaví nereálné podmínky nebo do smlouvy přidají protizákonnou rozhodčí doložku. Jejich cíl je jasný, obohatit se na úkor dlužníka.

Půjčky od lichvářů dokážou člověka dostat na dno. Lidé by si měli třikrát rozmyslet, zda si půjčku pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby opravdu brát, nebo požádat o pomoc jinde.

Půjčky v insolvenci v hotovosti

Půjčky pro dlužníky v insolvenci nenabízí ani banky, ani většina nebankovních společností. Lidé, kterým soud schválil oddlužení, jsou z pohledu finančních společností extrémně rizikoví klienti.

Jak už bylo uvedeno, půjčky pro dlužníky v insolvenci nabízejí zpravidla soukromé osoby a takové půjčky jsou velmi nevýhodné a také nebezpečné. Půjčkou v insolvenci ihned nebo půjčkou v insolvenci v hotovosti se dlužník pouští na tenký led a podepisuje smlouvu s ďáblem.

Půjčky v insolvenci jsou zpravidla poskytovány na účet, ovšem existují i půjčky v insolvenci v hotovosti. V případě, že soukromý investor u půjčky v insolvenci v hotovosti peníze poskytne, riskuje dlužník zrušení insolvence a rozprodání svého majetku. 

Kdo poskytuje jisté půjčky v insolvenci či půjčky v insolvenci ihned

Pokud si člověk zadá do internetového vyhledávače heslo „půjčka v insolvenci ihned„, objeví se spousta nabídek typu „půjčíme lidem v insolvenci“ nebo „půjčky pro dlužníky v insolvenci„.

Pravdou ovšem je, že společností, které nabízejí skutečné půjčky v insolvenci, není mnoho. Ty, které tyto půjčky poskytují, se navíc rozhodně neřadí mezi nejlevnější půjčky ani mezi nejlepší půjčky na trhu.

Často nabízejí půjčku na ruku bez účtu, půjčku v insolvenci v hotovosti, půjčku ihned na účet nebo jistou půjčku bez registru. Podle Indexu odpovědného úvěrování, který každoročně sestavuje Člověk v tísni, se jedná o neférové společnosti, které pravidelně končí na konci žebříčků důvěryhodnosti.

Kdo žádá o půjčku v insolvenci, měl by si to dobře rozmyslet, protože zrušit bankrot další půjčkou rozhodně není správnou cestou.

Které společnosti tedy poskytují jistou půjčku v insolvenci?

RPSN se u většiny těchto společností pohybuje v řádech stovek až tisíců procent. Některé ze společností, konkrétně Viasms.cz a Panda půjčka nabízejí první půjčku zdarma, to znamená s úrokem 0 %. Je ovšem nezbytné splatit první půjčku včas, jinak dojde k výraznému navýšení poplatků.

Jistou půjčku v insolvenci ihned poskytuje jen málo společností.

Půjčka na vyplacení insolvence

Již bylo uvedeno, že v insolvenci žádný seriózní poskytovatel peníze nepůjčí a ani dlužník si půjčku v insolvenci brát nesmí. Pokud by si peníze půjčil, insolvence by byla ukončena.

Tím pádem je tedy jasné, že půjčka na vyplacení insolvence neexistuje. Jakmile je jednou prohlášen úpadek dlužníka, který se řeší oddlužením, musí dlužník plnit splátkový kalendář po dobu 5 let. Není možné si vzít půjčku na vyplacení insolvence a insolvenci tím předčasně ukončit.

Navíc by to bylo i nelogické. Smyslem insolvence je zbavit člověka dluhů, ne si nabrat další.

Ačkoliv tedy dlužník narazí na nabídky půjček na vyplacení insolvence, neměl by jim věnovat pozornost. Vzít si takovou půjčku je zkrátka nereálné.

Půjčka po insolvenci a život po insolvenci

Insolvenční řízení a ani život po insolvenci není nic jednoduchého. Po ukončení řízení bývá rozpočet pořád velmi napjatý a volných financí je nedostatek. Nezřídka může opět vyvstat otázka půjčky. Jak je to s půjčkou po insolvenci? Kdy a kde je možné získat úvěr po insolvenci?

Osobní bankrot je tu od toho, aby se člověk vymanil z bludného kruhu půjček, dluhů a splácení. Život po insolvenci by tedy hned neměl začít tím, že si člověk vezme další půjčku.

V životě po insolvenci by se ovšem člověk měl snažit, aby se znovu nedostal do okamžiku, kdy využije služeb úvěrových společností na drobné či větší výdaje. Měl by se naučit hospodařit s penězi a mít finanční rezervu.

V momentě, kdy si lidé půjčují bezmyšlenkovitě na cokoliv a půjčky řeší dalšími půjčkami, nastává dluhový kolotoč. To znovu může skončit naprostým zadlužením a osobním bankrotem.

Pokud se přesto někdo rozhodne pro další půjčku, kde si může zažádat o půjčku po insolvenci? A bude jeho žádosti vyhověno?

Je třeba vědět, že ani po skončení insolvence nemá dlužník čistý štít. Po dobu 5 let je totiž stále veden v insolvenčním rejstříku. Minimálně po tuto dobu tedy život po insolvenci nebude jako život před ní. 

Bude-li chtít dlužník žádat o novou půjčku po insolvenci během 5 let od skončení insolvence, pak u bankovní společnosti nepochodí.

Člověk po insolvenci tedy může požádat o úvěr po insolvenci jen nebankovní instituci.

Nebankovní půjčka po insolvenci

Podle zákona by měl každý poskytovatel půjčky nahlížet do registru dlužníků, tedy i insolvenčního rejstříku. Někteří nebankovní poskytovatelé úvěrů tak činí, jiní ne.

Není proto pravidlem, že všechny nebankovní instituce poskytnou nebankovní půjčku po insolvenci. Opět platí, že společnosti, které nebankovní půjčku po insolvenci schválí, mají nevýhodné podmínky. Často jsou tyto nebankovní půjčky s vysokými úroky

Určitě je lepším řešením, pokud dlužník počká, až bude vymazán z insolvenčního rejstříku, a pak se obrátí na bankovní společnost. Nebo také může využít půjčky typu P2P, kdy lidé půjčují lidem.

Půjčka po insolvenci ihned, půjčka na účet po ukončené insolvenci

Možnosti, jak získat půjčku na účet po ukončené insolvenci nebo dokonce půjčku po insolvenci ihned, jsou poměrně omezené. Žadatel o takovou půjčku je stále veden v registru dlužníků, proto na bankovní půjčku po insolvenci ihned může zapomenout.

Taky je třeba pamatovat na to, že spadnout zpátky do dluhové pasti není nic složitého. Vytloukat klín klínem a žádat o půjčku po insolvenci ihned není dobré řešení.

Některé nebankovní společnosti přesto nabízejí půjčky ihned po ukončení insolvence. Většinou jde o půjčky malé a s krátkou dobou splatnosti. Navíc všechny tyto půjčky mají vysoké úroky, RPSN a další poplatky. 

Dá se s jistotou říci, že drahá nebankovní půjčka po insolvenci ihned je ten nejhorší nápad, jaký může člověk dostat.

Půjčka po insolvenci není dobrým nápadem a může lidi vrátit do finančních potíží.

Dlouhodobá půjčka po insolvenci

A jak je to s dlouhodobou půjčkou po insolvenci? Férové nebankovní společnosti půjčí ve stejném režimu jako banky, tedy nejdříve pět let po oddlužení.

Pokud je člověk stále veden v registru a chce zažádat o dlouhodobou půjčku po insolvenci od banky, nezbývá mu, než počkat na vymazání z registru a zkusit zatím šetřit. 

Možností je obrátit se na některou z nebankovních společností a využít nebankovní úvěr po insolvenci. Rychle dostupná je například půjčka bez doložení příjmů, která je vhodná i pro lidi po insolvenci.

Taková půjčka a obecně nebankovní půjčky bývají spíše krátko či střednědobé a navíc se jedná o mikropůjčky. Že by člověk získal dlouhodobou půjčku po insolvenci nebývá pravidlem.

Pokud bude chtít někdo úspěšně získat dlouhodobou půjčku po insolvenci, bude muset poskytovateli půjčky nejdříve prokázat, že zvládne žít i bez zbytečných dluhů a není tedy rizikovým klientem. V praxi to znamená, že aspoň 5 let po skončení insolvence bude žít s čistým štítem

Výmaz z registru dlužníků po insolvenci

Jak již bylo uvedeno, ani po skončení insolvenčního řízení nemá dlužník čistý štít. Stále je veden v insolvenčním rejstříku, tedy v registru dlužníků.

Kdy dojde k výmazu z registru dlužníků po insolvenci? A existuje vůbec nějaká zákonná cesta, jak evidenci v registru dlužníků zrušit? 

K výmazu z registru dlužníků po insolvenci nedochází ihned po skončení insolvence, nýbrž po uplynutí lhůty. Tuto lhůtu upravuje insolvenční zákon a je dlouhá 5 let.

Insolvenční soud tedy provede výmaz z registru dlužníků po insolvenci, tedy vyškrtne údaje o něm v insolvenčním rejstříku po uplynutí 5 let od skončení insolvence.

To je poměrně dlouhá doba, neboť např. nejznámější registr dlužníků SOLUS vede záznamy o závazcích dlužníka a jejich splacení 3 roky od splacení pohledávky.

Půjčka po insolvenci – diskuze

Recenze půjček po insolvenci stejně tak jako diskuze půjček po insolvenci jsou dnes dostupné na mnoha internetových portálech.

Díky diskuzím o půjčce po insolvenci člověk získá větší jistotu, které společnosti za to opravdu stojí a jeho půjčka po insolvenci tak může být opravdu v bezpečí.

Při pročítání diskuzí půjček po insolvenci se dá zjistit, že po skončení insolvence je důležité dodržovat dobrou finanční morálku, včas platit účty, mít solidní zaměstnání a nezačínat život po insolvenci další nebankovní drahou půjčkou.

Z diskuzí půjček po insolvenci také vyplývá, že každá banka přistupuje k úvěrům po insolvenci jinak. Člověk by měl většinou počítat s tím, že při méně než 4 letech po insolvenci není šance půjčku či hypotéku získat.

Naopak po více jak 5 letech od insolvence je již v bankovních systémech záznam o insolvenci vymazán a žadatel by neměl mít problém, půjčku po insolvenci získat. Žádost o vymazání z registru dlužníků není nutné podávat, jelikož musejí být dodrženy jednotlivé lhůty. Klient tak nikde nemusí hledat vzor žádosti o vymazání z registru dlužníků.

Pomoc s dluhy bez insolvence

Pokud člověk zjistí, že nezvládá své závazky včas platit, měl by to začít řešit okamžitě. Ne každá tíživá finanční situace musí skončit osobním bankrotem.

Jaká pomoc s dluhy bez insolvence existuje? Někdy stačí prodat auto či jinou věc, kterou má dlužník na splátky. Někdy se bude muset třeba přestěhovat do menšího bytu. Ano, tato řešení nejsou snadná, ovšem pořád jsou lepší, než řešit půjčku v insolvenci.

Pomocí dluhy bez insolvence může být například i konsolidace nebo refinancování půjčky. Řešením může být i žádost o odklad splátky nebo snížení splátky. V každém případě je třeba komunikovat s věřiteli a nemyslet si, že se situace sama vyřeší.

Existuje mnoho společností zabývajících se poskytováním pomoci lidem, kteří se dostali do problémů s dluhy a svoji situaci neumí nebo nemohou sami řešit.

Ne každý, kdo nabízí pomoc s dluhy bez insolvence, je však solidní a ne každý opravdu dokáže pomoct.

Skuteční dluhoví poradci pomáhají lidem kontaktovat jejich věřitele, domlouvat splátkové kalendáře, bránit se neférovému jednání těch, kteří poskytují předražené finanční služby, a když už není cesty ven, pomohou i s oddlužením.

Jsou to většinou neziskové organizace jako je Člověk v tísni nebo ČeskobezDluhů.

FAQ – Často kladené otázky

Jak dlouho trvá insolvence?

Insolvence je pětiletá. Záznamy o insolvenčním řízení zůstávají přístupné ve veřejném insolvenčním rejstříku ještě dalších 5 let po ukončení insolvence.

Kdy lze zažádat o insolvenci?

Pro insolvenci se nemůže rozhodnout každý. Je potřeba, aby měl dlužník alespoň dva věřitelé, dluhy více než měsíc po splatnosti a aby byl schopen splatit 30% svých závazků za dobu trvání insolvence (5 let).

Je možná půjčka v insolvenci na směnku?

Legálně není směnka platná již od roku 2013. V praxi se s ní stále mnoho lidí setkává, zejména od lichvářů.

Jak získat půjčku v insolvenci v hotovosti?

Naprostá většina bank a nebankovních věřitelů půjčku v insolvenci neposkytuje. Řešením může být diskutabilní směnka, případně finanční pomoc od příbuzných či přátel.

Jak se zbavit dluhů v insolvenci?

Předně je potřeba přehodnotit své dosavadní finanční návyky a uskromnit se ve výdajích, které jsou zbytné. Obejít insolvenci lze konsolidací či refinancováním půjček. Prodat majetek či vyměnit bydlení za menší. Přestěhovat se do levnějšího kraje. Najít si přídavné zaměstnání či brigádu.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.