Jistá půjčka v insolvenci – recenze, zkušenosti, srovnání

Lidé v insolvenci se dennodenně potýkají s tíživou finanční situací. Ačkoliv insolvence pomáhá začít žít opět život bez dluhů, cesta k úplnému oddlužení není jednoduchá. Může se stát, že během procesu insolvence bude člověk potřebovat finanční prostředky a začne hledat jistou půjčku v insolvenci. Vyplatí se taková půjčka?

Získat půjčku v insolvenci není vůbec snadné. Bankovní společnosti se klientům v insolvenci vyhýbají a jistou půjčku v insolvenci nikdy neposkytnou. Zadlužené osoby však pravděpodobně nepochodí ani u důvěryhodných nebankovních společností, které rovněž považují klienty v insolvenci za příliš rizikové.

Sháníte levnou půjčku pro každého? Nechte si poradit úvěrovou kalkulačkou.

Získat nejvýhodnější půjčku >

Existuje samozřejmě několik společností, které deklarují, že jistou půjčku v insolvenci na ruku svým klientům poskytnout. Je ovšem jasné, že taková nabídka nebude příliš štědrá a zadlužený klient si za úvěr pořádně připlatí.

Jistá půjčka v insolvenci – co je to insolvence?

Insolvence je proces, který slouží k oddlužení občanů. Trvá pět let a během něj dojde k relativnímu uspokojení všech dlužníkových věřitelů. Na konci procesu je dlužník svých dluhů zcela zbaven. O vstup do procesu oddlužení se musí zažádat, o jeho schválení rozhoduje soud. Informace o dlužníkovi jsou poté zapsány do insolvenčního rejstříku.

Dlužník žije po dobu trvání insolvence pouze z životního minima, za pět let musí splatit alespoň 30 % svých dluhů. Je tedy jasné, že finanční situace dlužníků v insolvenci není vůbec jednoduchá. Osoby v insolvenci žijí od výplaty k výplatě a případné nečekané výdaje mohou být nepříjemnou ránou do napnutého rozpočtu.

Osoby v insolvenci žijí pouze z životního minima.

Není tak divu, že dlužníci v určité situace shánějí jistou půjčku v insolvenci ještě dnes, zvláště tehdy, musejí-li rychle uhradit své závazky. Takové půjčky však bývají velmi rizikové a situaci dlužníka mohou mnohonásobně zhoršit.

Jistá půjčka i s registrem – vyplatí se?

Platí, že jakékoliv půjčky pro dlužníky jsou velmi rizikovými úvěrovými produkty. Nebankovní subjekty sice nepřikládají takovou váhu bonitě klienta, jak to činí banky, i pro ně jsou však osoby v insolvenci nebo exekuci velmi rizikovými klienty.

Dlouhodobě nejvýhodnější půjčkou na trhu je Kamali, která nabízí první úvěr zdarma.

Mám zájem o půjčku s úrokem 0 % >

Z toho důvodu bývá jistá půjčka v insolvenci, podobně jako půjčka s exekucí, velmi drahá. Dlužník půjčku výrazně přeplácí, RPSN se pohybuje v řádech tisíců procent. Další sankce přicházejí na řadu v momentě, kdy dlužník včas neuhradí splátku, což se vzhledem k finanční situaci lidí v insolvenci může docela snadno stát.

Jakmile se člověk v insolvenci ve splácení zpozdí a opět se dostane do problémů, soud může přistoupit ke zrušení procesu oddlužení. I drobná půjčka může ve výsledku narůst do dluhu obřích rozměrů a pro osoby v insolvenci může znamenat přerušení procesu, kterému již tolik obětovali.

Jistá půjčka v insolvenci na ruku – od lichvářů

Jelikož jsou půjčky pro zadlužené pro věřitele rizikovou pohledávkou, také nebankovní spolčenosti se obávají takové úvěry svým klientům poskytovat. Z toho důvodu uspokojují poptávku půjček především soukromé osoby a novodobí lichváři.

Takové půjčky se pohybují již za hranou zákona a mohou být ještě nebezpečnější než půjčka od nebankovní společnosti s vysokými poplatky. Mezi takové půjčky patří například ilegální okamžitá půjčka na směnku. Lichváři často nastaví nereálné podmínky nebo do smlouvy přidají protizákonnou rozhodčí doložku. Jejich cíl je jasný, obohatit se na úkor dlužníka.

Půjčky od lichvářů dokážou člověka dostat až do exekuce. Lidé by si měli třikrát rozmyslet, zda si jistou půjčku v insolvenci na ruku opravdu brát, nebo požádat o pomoc jinde.

Jistá půjčka se záznamem v registru

Je známo, že banky klientům se záznamem v registru nepůjčí. Dle zákona totiž musí každý poskytovatel úvěrů registry zkontrolovat. V praxi však , přesto však není snadné půjčky bez registru získat. Vybrané nebankovní společnosti však na svých webech tvrdí, že jsou ochotné půjčit také dlužníkům.

Jak již bylo řečeno, osoby se záznamem v registru musejí počítat s vysokým úrokem a dalšími poplatky, a to z důvodu velmi nízké bonity, tedy schopnosti dostát svých závazků.

Hlavními charakteristikami jistých půjček se záznamem v registru je vysoká míra schvalování žádostí a jejich bezkonkurenční rychlost. Peníze jsou často odesílány již patnáct minut po odeslání žádosti. Není divu, že rychlé půjčky patří k nejoblíbenějším na trhu.

Společnosti poskytující jisté půjčky i s registrem

Společností, které nabízejí jisté půjčky v insolvenci ještě dnes, není mnoho. Ty, které tyto půjčky poskytují, se navíc rozhodně neřadí mezi nejlevnější půjčky ani mezi nejlepší půjčky na trhu. Často nabízejí půjčku na ruku bez účtu, půjčku ihned na účet a půjčku ihned na ruku bez příjmu. Podle Indexu odpovědného úvěrování, který každoročně sestavuje Člověk v tísni, se jedná o neférové společnosti, které pravidelně končí na konci žebříčků důvěryhodnosti.

Které společnosti tedy poskytují jistou půjčku?

RPSN se u většiny těchto společností pohybuje v řádech stovek až tisíců procent. Některé z výše zmíněných, konkrétně Via SMS a Panda půjčka nabízejí první půjčku zdarma, to znamená s úrokem 0 %. Je ovšem nezbytné splatit první půjčku včas, jinak dojde k výraznému navýšení poplatků.

Jistou půjčku v insolvenci na ruku poskytuje jen málo společnosti.

Jistá půjčka – zkušenosti

Zkušenosti s jistou půjčkou hovoří jasně. Někoho může finanční injekce vytáhnout z nejhoršího a ačkoliv půjčku přeplatí o tisíce korun, zvládne uhradit třeba nečekané výdaje související se zdravotním stavem členů rodiny. Mnozí se však díky jisté půjčce dostanou do ještě horšího marastu, než v jakém se nacházeli před půjčkou.

Zkušenosti s jistou půjčkou ukazují, jak důležité je splatit úvěr včas. Před žádosti o úvěr je tak nutné si vše pořádně promyslet a spočítat si, zda za uplynulý čas bude člověk schopen vše řádně splatit. Pokud existuje byť malé riziko, že peníze včas nesežene, brát si půjčku se rozhodně nevyplatí.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.