Nejschvalovanější půjčka – online schválení

Každý, kdo si chce vzít půjčku, se bojí, zda bude jeho žádost schválena. Předem chce tedy vědět, jaká je nejschvalovanější půjčka. Existuje však nejschvalovanější půjčka?

Žádat o půjčku a nedostat ji je noční můrou mnoha lidí. Obzvlášť když člověk na peníze spěchá, může být celý proces schvalování půjčky velmi stresující. Proto se hodně lidí z nich pídí po tom, jaká je nejschvalovanější půjčka a kde ji poskytují.

Nejschvalovanější půjčka

U jaké půjčky má žadatel větší šanci, že ji získá? Existuje nejschvalovanější půjčka? Po pravdě řečeno, jednoznačná odpověď na otázku, jaká je nejschvalovanější půjčka, neexistuje. Existují však tipy na to, jak může žadatel zvýšit své šance na schválení půjčky.

Půjčky mohou být bankovní a nebankovní. Je obecně známo, že banky mají poměrně přísné podmínky a žadatele o půjčku důkladně prověřují. Sebemenší škraloup v úvěrové historii může u banky znamenat stopku.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Naproti tomu nebankovní společnosti jsou benevolentní a malé prohřešky jim nevadí. Jsou dokonce i takoví věřitelé, kteří poskytují půjčky pro zadlužené, půjčky v exekuci nebo insolvenci. Takovým půjčkám je ovšem lepší se vyhýbat.

Z uvedeného je tedy zřejmé, že kdo hledá nejschvalovanější půjčku, měl by se poohlédnout v nebankovním sektoru. V něm je vyšší pravděpodobnost na úspěch. Na druhou stranu nebankovní půjčky nejsou tak výhodné jako ty bankovní.

Mívají vyšší RPSN, vysoké poplatky za vedení půjčky, horší podmínky a vysoké sankce za porušení smluvních povinností. Rovněž za každou sebemenší změnu smlouvy musí dlužník zaplatit nemalé peníze.

Jak se říká něco za něco. Lze sice uzavřít, že nejschvalovanější půjčka je ta nebankovní, ovšem zpravidla je dražší a ne příliš výhodná. Každý by si měl nejprve zvážit, jestli se mu nebankovní půjčka opravdu vyplatí.

Nejschvalovanější půjčka – kdo má šanci na získání?

Bylo už uvedeno, že na českém trhu neexistuje konkrétní produkt, který by bylo možné označit jako nejschvalovanější půjčka. Vždy totiž záleží na konkrétním žadateli, nikoliv na samotném věřiteli. Pokud dva žadatelé požádají o tutéž půjčku u jednoho věřitele, může se stát, že jeden z nich půjčku dostane a druhý ne.

Jak je to možné? A kdo má vyšší šanci na schválení půjčky? Půjčku dostanou především ti, kteří nemají dluh u žádné jiné společnosti, není proti nim vedena exekuce nebo nejsou v insolvenci. V celém procesu schválení půjčky jsou také důležité příjmy žadatele. Ty musí být stálé a prokazatelné.

O půjčku také může žádat jen žadatel, který je plnoletý, tedy starší 18 let a má trvalé bydliště v České republice.

Podmínky, které musí žadatel splnit, aby dosáhl na běžnou půjčku (spotřebitelský úvěr) lze tedy shrnout následovně:

  • státní občanství ČR nebo trvalý pobyt v ČR,
  • věk 18 let a více,
  • stálý a doložitelný příjem,
  • žádný záznam v registru dlužníků,
  • vlastní bankovní účet,
  • vlastní telefon a email.

Žadatele, který tyto podmínky splňuje, nemusí nejschvalovanější půjčka zajímat. S největší pravděpodobností totiž půjčku dostane všude. Jak u banky, tak u nebankovní instituce.

Neznamená to však, že problémovější klienti nemají žádnou šanci. Každý žadatel je jiný, proto je dobré, když ho poskytovatel posuzuje individuálně. Stejně tak každý věřitel má jiné podmínky. Proto může získat půjčku i ten, kdo se nachází v registru dlužníků. 

Nejschvalovanější půjčku mohou získat bonitní klienti, avšak i ti problémoví.

Co je třeba k žádosti o půjčku?

K žádosti o půjčku je třeba doložit doklad totožnosti (občanský průkaz nebo pas) a potvrzení o příjmu. Může jím být výplatní páska, výpisy z účtů za posledních několik měsíců, potvrzení zaměstnavatele o příjmu, rozhodnutí o přiznání dávky v případě důchodců, matek na rodičovské dovolené nebo v případě OSVČ daňové přiznání.

Kdo žádá u banky, u které má bankovní účet, potvrzení většinou dokládat nemusí, protože banka vidí pohyby na účtu.

Poskytovatelé půjček většinou požadují, aby zaměstnanec měl pracovní smlouvu, nikoliv jen dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti. V případě dlouhodobých půjček mohou banky dokonce požadovat pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Stejně tak je poměrně složité získat půjčku ve zkušební době.

Každý poskytovatel půjčky musí ověřovat tzv. bonitu žadatele. To znamená jeho schopnost splatit požadovaný dluh. I při půjčce v hodnotě několika set korun musí věřitel bonitu zkoumat. Každý z poskytovatelů však může bonitu vnímat úplně jinak.

Bonitu většinou žadatel dokládá jen částečně. Věřitel si ji totiž může ověřit sám z registru dlužníků. V posuzování bonity hrají roli nejen příjmy, nýbrž i výdaje a závazky, úvěrová a platební historie nebo finanční rezervy. Bonitu lze také vylepšit přidáním spoludlužníka nebo ručitele.

Jakmile se žadatel rozhodnete, že si půjčku vyřídí online, bez návštěvy pobočky věřitele, neobejde se bez dalších podmínek. Je to mobilní telefon, na který přijde bezpečnostní kód pro podpis smlouvy, a email, na nějž věřitel následně pošle smlouvu.

Jak vybrat půjčku?

Žadatele o půjčku by neměla zajímat jen informace, jaká je nejschvalovanější půjčka, nýbrž spíš jak vybrat půjčku a jak posoudit její výhodnost. Nabídka půjček je totiž široká a pro laika může být někdy těžké se v tom vyznat.

Některé nabídky jsou velmi lákavé, avšak zároveň i zrádné. Proto je dobré vědět, na co se má zájemce o půjčku zaměřit, aby nenaletěl lichvářské půjčce. Platí obecné pravidlo: čím více dostupná půjčka je, tím je půjčení peněz dražší.

Existuje několik způsobů, jak se v půjčkách vyznat a posoudit, kterými z nabídek má smysl se zaobírat, a kterým se raději vyhnout. Výhodnost půjčky se posuzuje podle:

  • výše poplatků,
  • výše přeplatku,
  • RPSN,
  • možnost předčasného splacení zdarma. 

Nejdůležitějším parametrem bývá výše RPSN neboli roční procentuální sazba nákladů. Čím je RPSN nižší, tím je úvěr levnější. RPSN musí být obsažena nejen v reklamě, nýbrž i v informacích poskytovaných před uzavřením smlouvy o spotřebitelském úvěru a ve smlouvě samotné.

Ukazatel RPSN musí být navíc vždy vysvětlen prostřednictvím reprezentativního příkladu. Pokud se RPSN pohybuje ve stovkách či snad tisících procentech, rychle pryč. Taková půjčka sice možná bude nejschvalovanější půjčkou, avšak rozhodně ne nejvýhodnější.

Směrodatným údajem je rovněž celkový přeplatek, tedy částka, kterou klient za půjčku ve finále zaplatí. Užitečným pomocníkem při srovnání a výběru výhodné půjčky jsou online srovnávače půjček. Zdarma porovnávají pouze prověřené nabídky a obsahují všechny důležité informace o jednotlivých půjčkách. 

Nejschvalovanější půjčku je možné uzavřít i z postele.

Půjčka ihned schválena

Kdo na peníze chvátá, potřebuje, aby byla půjčka ihned schválena. Jak toho má docílit? Pokud žadateli stačí půjčení peněz v řádech tisíců korun, může místo klasické půjčky využít kreditní kartu nebo kontokorent.

Pokud však potřebuje vyšší částky, bude se muset obrátit na nebankovní poskytovatele. Ti nemají tak přísné podmínky, žádosti posuzují rychle a i při splnění základních podmínek jako je věk a bydliště žadatele může být půjčka ihned schválena.

O půjčku se žádá online a nebývá výjimkou, že žadatel dostane ještě ten samý den peníze na účet. Nebankovní poskytovatelé nabízejí půjčky 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu. Dokonce i o víkendu může být půjčka ihned schválena. Pokud však člověk potřebuje peníze o víkendu, musí hledat spíš půjčku v hotovosti, protože bankovní převody o víkendu nefungují.

Požadavky na žadatele o půjčku ihned nejsou příliš vysoké. Žádat o ni mohou i lidé s problémovou úvěrovou historií. Na druhou stranu je třeba říci, že okamžité půjčky nebývají příliš výhodné. Proto je třeba si ohlídat základní parametry půjčky.

Půjčka online schválení

Nejjednodušší cesta pro sjednání půjčky je online. Není třeba nikam chodit a ztrácet čas. Ke sjednání půjčky online je potřeba jen přístup k internetu. I banky už dnes poskytují žádost a schválení půjčky online.

Sjednání půjčky a schválení půjčky online je mnohdy otázkou jen několika málo minut. Po vyplnění webového formuláře na stránkách poskytovatele stačí počkat na vyhodnocení žádosti. Po schválení půjčky online věřitel posílá peníze obratem na účet klienta.

Pro půjčku online obvykle platí, že čím nižší je požadovaná částka, tím rychleji proběhne schvalovací proces. Pravděpodobnost schválení online půjčky jde totiž ruku v ruce s její výší.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.