Malá nebankovní půjčka na cokoliv – ihned na účet

Ne vždy se zadaří pohodově skloubit výdaje se stavem bankovního konta. Čas od času se objeví finanční nedostatek, který je nutné řešit. A selžou-li všechna zadní vrátka a zdánlivě dostačující rezervy, nezbyde než se uchýlit k půjčce. Nemusí jít o drastické částky. Čím menší obnos, tím snáze se s ním dlužník vypořádá. Je tomu opravdu tak? Jsou malé půjčky ve finále skutečně malé? Jaká skýtají rizika a přednosti?

I tisíc korun může všelicos zachránit a odvrátit finanční katastrofu. Co se peněz týče, leckdy rozhodují i samotné halíře. Nejednou špatné účetnictví zapříčinilo nesváry mezi příbuznými a přáteli. I malé dluhy díky navyšujícím se úrokům přerostly v nežádoucí exekuce. I drobné půjčky mohou způsobit velké dluhy.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Žádná částka proto není tak malá, aby se dala přehlédnout mávnutím ruky. Proto existují malé půjčky. Nabízejí je převážně nebankovní poskytovatelé na krátkou splatnost. Kdokoli o takovou půjčku zažádá, měl by si být jist, že ji příští měsíc dokáže splatit i se všemi úroky a poplatky.

Vysoce penalizované posunutí splatnosti či dokonce nesplacení obnosu totiž může zapříčinit bolestivý pád do dluhové pasti, v extrémních případech i osobní bankrot.

Malá Hyper půjčka má splatnost 30 dní, což z ní činí optimální prostředek pro rychlé řešení nečekané finanční tísně.
Sjednat Malou Hyper půjčku >

Malá půjčka neboli mikroúvěr automaticky neznamená malé starosti. Naopak s sebou nese značné riziko. Takové půjčky totiž bývají spojeny s vysokými úroky a RPSN (roční procentní sazba nákladů). Nebankovní společnosti se vysoce nasazenými poplatky apriori chrání před potenciálními neplatiči.

Spočítat si vše online i postaru na obyčejné kalkulačce se vyplácí. Zejména jde-li o půjčku.

Není tajemstvím, že věřitelé poskytují mikro půjčky bez registru i lidem, kteří už nějaké částky dluží a jsou uvedeni v registru dlužníků, jakým je například SOLUS, neboli Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům. Proč to nebankovní společnosti dělají? Paradoxně s vidinou zisku. Problémový plátce přinese do firemní kasy mnohem více peněz, než svědomitý platič.

Jak je to možné? Klient, jenž není schopen dostát svým finančním závazkům, respektive činí tak se zpožděním, je povinován svým věřitelům uhradit poplatky za prodlení, za odeslání upomínek, i za předání vymáhání půjčky advokátům. V krajních případech poskytovatelé půjčky vydělávají i na prodeji hmotných statků zabavených v exekucích.

Výhody malé půjčky

Jaké jsou výhody malých půjček? Aby finanční společnosti nalákaly nové klienty, připravují mnoho atraktivních nabídek. Reklama prodává a často se tak lze setkat s líbivými slogany typu malá půjčka hned a pro každého, malá půjčka před výplatou ihned na účet, malá půjčka – peníze okamžitě na účtu nebo malá půjčka bez registru a doložení příjmů.

Lidé často dají na reklamu, aniž by blíže zkoumali výhody a nevýhody konkrétních poskytovatelů. Zejména rozdíly v celkové zaplacené částce. Nicméně, výhody se na první pohled zdají neodolatelné. Žadatel může k půjčce přijít velmi snadno a rychle. Stačí vyplnit online formulář a peníze mu do několika desítek minut přistanou na účtu. Taková je i online půjčka v insolvenci.

Výhodná půjčka s 0 % úrokem a bez poplatků? Zaplo poskytuje první půjčku zdarma až do výše 16 000 Kč.
Mám zájem o Zaplo půjčku až 16 000 Kč zdarma >

K nebankovním půjčkám obvykle stačí jen plnoletost, totožnost žadatele, tzn. občanský průkaz, adresa, číslo telefonu, e-mail a bankovní účet. Zpravidla u malé půjčky nevyžadují doložení příjmu a registr dlužníků kontrolují jen zřídka, přestože je k tomu vybízejí zákony.

Malá půjčka do výplaty bez registru je tudíž velkým lákadlem. Malé půjčky pro lidi v exekuci kolikrát bývají jediným schůdným řešením v tíživé životní situaci.

Klient nemusí nikam volat či chodit na pobočku, malou půjčku ihned bez registru sjedná z pohodlí domova i prostřednictvím svého chytrého telefonu. Časová úspora je v krizových situacích klíčová. Bankám totiž nějakou dobu trvá, než půjčku schválí. O malou rychlou půjčku lze zažádat kdykoli, ve dne v noci, i mimo standardní pracovní dobu. Jedná se tak o denní i noční půjčku ihned.

Velkou výhodu může skýtat i půjčka o víkendu. Tu je možné vyplatit také v hotovosti jako půjčku na ruku, aby se předešlo časovému prodlení z posílání peněz z účtu na účet o víkendu a svátcích, kdy banky peníze na účet nepřipisují. Vyzvednout hotovost bylo možné například v trafikách Geco nebo obchodní zástupce přijde až domů. Činí tak například společnost FairCredit nebo Zaplo.

S půjčkami opatrně. I jediná koruna může rozhodit účetnictví a přivést člověka do problémů.

Mezi výhody se řadí i nabídka celého spektra nebankovních institucí, které pro nové klienty přichystaly první malou půjčku zcela zdarma, tedy půjčku bez poplatků. To znamená, že klient zaplatí jen to, co si skutečně půjčil, aniž by částka byla navýšena byť jen o jednu korunu na úrocích.

Samozřejmostí je v takovém případě řádné a včasné splacení. V opačném případě se budou poplatky za prodlení pohybovat v astronomických výšinách.

Dobrá reputace, respektive důkaz o klientově bonitě, se promítne i do dalších případných malých půjček. Na základě dobré prvotní zkušenosti nebankovní společnosti stejnému klientovi do budoucna mohou nabídnout k půjčení i vyšší obnosy, nebo jednodušší žádost v podobě malé SMS půjčky.

Půjčky prostřednictvím SMS žádosti poskytují instituce ViaSMS, Viva Credit, Creditea nebo Mobil Půjčka.

Nevýhody malé půjčky

Nevýhody malé půjčky jsou četné, stejně jako výhody. V prvé řadě hraje roli krátká splatnost. Většina ze zhruba pěti desítek nebankovních společností nabízí splatnost v průměru 30 dní, částka se tak musí splatit jednorázově celá. Za nesplacení nebo žádost o posunutí splatnosti si společnosti účtují poplatky v řádech stokorun.

Je potřeba si předem spočítat, kolik klient zaplatí na malé půjčce celkem. Všímat si je nutné zejména RPSN, kde se promítají úroky i poplatky. Takové číslo se může pohybovat ve stovkách i tisících procentech.

Co vzít v úvahu před malou půjčkou

Nejlepší půjčka je žádná půjčka. Ovšem ne vždy toho lze docílit. Ještě předtím,. než se člověk rozhodne k podpisu smlouvy o půjčce, měl by se ujistit, že vyčerpal všechny dostupné alternativy. Půjčka od příbuzných, přátel či kolegů bývá většinou bezúročná a doba splatnosti velmi tolerantní. Vzájemně vybudovaná důvěra je v „rozhodnutí“ o půjčce tím nejhlasitějším faktorem.

Dobře poslouží i kreditní karty nebo kontokorent. Obě služby mohou fungovat jako taková zadní vrátka a navíc klient splácí je tolik, kolik využil a jen za dny, kdy si půjčil.

O finanční rezervě se netřeba zmiňovat, to je obecně známá věc. I finanční gramotnosti se dá naučit. Základem je nekupovat to, bez čeho se člověk obejde. Půjčky na dárky nebo půjčky na dovolenou by tak měly být tabu.

Je-li už rozhodnutí vzít si půjčku stabilní, nebude od věci si zopakovat, co je důležité zohlednit:

  • náklady (kolik celkem na půjčce klient zaplatí, jak jsou poplatky)
  • transparentnost (orientace ve smlouvě, přehlednost, srozumitelnost informací)
  • vstřícnost vůči klientům
  • web kalkulačka (předem spočítá celkové náklady a konečnou cenu s rozepsáním úroků, poplatků a RPSN)

Zde pozor. Kalkulačky mohou mást první půjčkou zdama. U té se totiž poplatky nezobrazují. Kalkulačka neumí reagovat, respektive není naprogramována, aby reagovala na žádost o opakovaný zpoplatněný mini úvěr.

Čím transparentnější informace, tím důvěryhodnější půjčka.

Správný poskytovatel by měl být zcela transparentní, co se nákladů týče. Vše musí být rozepsáno, ideálně s reprezentativním příkladem jako tento:

Půjčka 10 000 Kč na 30 dní, pevná úroková sazba 0 % p.a., poplatek za poskytnutí spotřebitelského úvěru 2 100 Kč, RPSN 916,77 %, výše splátky 12 100 Kč. Celková částka splatná klientem je 12 100 Kč a celkové náklady spotřebitelského úvěru jsou 2 100 Kč. Poplatek za schválení úvěru 0 Kč. Poplatek za předčasné splacení úvěru 0 Kč. Maximální RPSN je 2701,17%. 

Zároveň by na webu měl být k dispozici vzor smlouvy, což často bývá problém. Zatímco obchodní podmínky nechybějí, vzor smlouvy aby dohledal.

Srovnat malé půjčky pomohou agregátory

Malé půjčky často nabízejí i klasické banky. Mívají nižší úroky, ovšem zdlouhavou schvalovací dobu. Mezi ty nejdůvěryhodnější a nejméně rizikové patří Air Bank, Equa bank, Moneta nebo Komerční banka.

Mezi dlouhodobě nejvýhodnější půjčky na trhu patří Kamali. První půjčku můžete získat s úrokem 0 %.
Sjednat první půjčku zdarma >

S porovnáním jednotlivých půjček mohou pomoci online srovnávače neboli agregátory, jež žádost od klienta přepošlou všem poskytovatelům půjček, ti vypracují nabídku a půjčku předschválí. Pak už záleží na žadateli, jaké malé půjčce dá přednost. Agregátory jsou například: Čínská půjčkaSumo půjčka, Půjčka Šikulka, Gejša půjčka, Panda půjčka, Credino.

Recenze malých půjček se pohybují veskrze ve stejných kolejích. Je-li klient dostatečně finančně gramotný, dokáže si sám spočítat, kolik ho výsledná cena bude stát. Lidé si chválí zejména první půjčky zdarma s nulovými úroky i poplatky. Za těchto podmínek se vyplatí do půjčky jít.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.