Půjčka na občanský průkaz – na občanku ihned

Půjčka na občanku, zkráceně také půjčka na OP, je formou rychlých nebankovních půjček. Z toho důvodu je často možné získat půjčky na OP ještě dnes. Rychlost vyřízení a jejich benevolence vůči žadatelům je jednou z jejich hlavních benefitů. Co dalšího obnáší půjčky na OP, kdo nabízí půjčky na OP ještě dnes a jak takovou půjčku vyřídit?

Půjčka na OP se řadí mezi půjčky, které nabízejí výhradně nebankovní společnosti. Synonymy těchto půjček jsou půjčky na občanku ihned nebo půjčky na OP ještě dnes či půjčky na OP ihned na účet. Typickou charakteristikou těchto úvěrů je, že se jedná o krátkodobé půjčky. Doba splatnosti se tak pohybuje v řádu maximálně několika desítek měsíců.

Zaplo půjčka nabízí žadatelům první půjčku zdarma.
Dozvědět se více o půjčce zdarma >

Půjčka na OP se může jevit jako snadné řešení momentální tíživé finanční situace. Dlužník vidí možnost, jak rychle získat půjčku na OP ihned na účet a získat tolik potřebné finance. Je však třeba si půjčku řádně rozmyslet a půjčovat si jen na opravdu nezbytné věci. Vždy totiž platí, že i drobná půjčka může způsobit velké dluhy.

Žadatelé o půjčku by se tedy měli vyhnout úvěrům, jako jsou půjčky na dárky nebo půjčky na dovolenou. Naopak např. úvěr na auto se již zpravidla vyplatí, protože se jedná o investici do budoucna.

Půjčka na občanku – jak ji vyřídit

Sjednání půjčky na OP je jednoduchou záležitostí. Většina půjček dnes spadá do kategorie online úvěrů, proto je vše možné vyřídit z pohodlí domova.

Sjednání půjčky probíhá v následujících krocích:

  • výběr požadovaného úvěru na dané webové stránce
  • vyplnění žádosti o půjčku a odeslání online formuláře
  • vyčkání na zaslání výsledku o posouzení žádosti
  • podpis smlouvy online
  • získání finančních prostředků

Půjčka na OP ihned může být vyřízena ještě ten samý den. Tyto půjčky tak mohou posloužit zejména v případě, že žadatel požaduje peníze ihned.

 Půjčka na občanku, zkráceně také půjčka na OP, je formou rychlých nebankovních půjček.
Půjčka na občanku, zkráceně také půjčka na OP, je formou rychlých nebankovních půjček.

Půjčka na OP ihned – výhody

Tento typ půjčky se pojí s mnoha zdánlivými výhodami. Jedná se např. o skutečnost, že tyto půjčky se často řadí mezi půjčky bez registrupůjčky pro zadlužené. Dosáhnou tak na ně i velmi problémoví žadatelé.

Často se také jedná o půjčku bez doložení příjmů a půjčku bez zástavy nemovitosti. Mnohdy není třeba ani spoluručitel. Co se podmínek pro půjčení týče, jedná se o veskrze benevolentní záležitost. Toto jako výhodu spatřují především problémoví zájemci.

Zajímavou alternativou je půjčka Zonky, v rámci níž lidé půjčují lidem.
Více o Zonky půjčce od lidí>

Zda se jedná o opravdovou výhodu je sporné. Problémoví žadatelé totiž často nemají dostatek financí na splácení a velmi jednoduše se dostanou do dluhové pasti. Tím, že společnosti těmto žadatelům nechtějí půjčovat, chrání sebe i žadatele samotné.

Bankovní společnosti si naopak své žadatele řádně prověřují a nikomu s exekucí či dalšími dluhy finance nepůjčí. Bonita klienta je pro banky velice důležitá a problémoví žadatelé zde proto neuspějí.

Půjčka na občanku – nevýhody

Je nutné počítat s tím, že nebankovní společnosti si ve srovnání s bankami účtují poměrně vysoké poplatky a úroky. Není výjimkou, že RPSN se často vyšplhá až do řádů desítek tisíců.

Další nevýhodou je skutečnost, že rychlých půjček na OP je na trhu celá řada. Proto může být velmi těžké se ve všech nabídkách zorientovat. Jak tuto situaci vyřešit? Jednou z možností je využití srovnávačů, tzv. agregátorů půjček, kam patří např.:

Agregátor půjček nabízí možnost, jak získat více nabídek na jednotlivé půjčky a přitom stačí, aby dlužník vyplnil pouze jeden online formulář. V takovém formuláři se uvádí kromě osobních informací také konkrétní údaje, kolik žadatel potřebuje půjčit, na jak dlouhou dobu a tak dále.

Další nevýhodou půjček na OP je samotné riziko krátkodobých úvěrů. Není vhodné krátkodobé půjčky ihned využívat jako dlouhodobý úvěr. Za každé prodloužení půjčky se platí poplatek a úvěr se může značně prodražit.

 Půjčka na občanku může být vyřízena ještě ten samý den. Tyto půjčky tak mohou posloužit zejména v případě, že žadatel požaduje peníze ihned.
Půjčka na občanku může být vyřízena ještě ten samý den. Tyto půjčky tak mohou posloužit zejména v případě, že žadatel požaduje peníze ihned.

Půjčky na OP – srovnání a parametry

Protože se na trhu nebankovních půjček na občanský průkaz může být poměrně obtížné vyznat, následující tabulka přináší jednoduchý přehled populárních půjček na OP.

Název půjčkyRozsah půjčkyDoba splatnostiÚrokDetaily
Provident6 000 Kč – 130 000 Kč11 – 48 měsícůod 19,48 %Více o půjčce zde >
Viva Credit1 000 Kč – 20 000 Kč7 – 35 dnů1,25 % denně Více o půjčce zde >
Ferratum2 500 Kč – 80 000 KčFlexibilníod 5,75 %Více o půjčce zde >
CreditPortal500 Kč – 30 000 Kč5 – 30 dní40 %Více o půjčce zde >
CreditOn500 Kč – 20 000 Kč7 – 30 dní25 %Více o půjčce zde >
Everyday+100 Kč – 50 000 Kč1 – 80 měsícůod 20 %Více o půjčce zde >
Tommy Stachi10 000 Kč – 150 000 Kč12 – 60 měsícůod 10,1 %Více o půjčce zde >

V tabulce je k nalezení rozsah daného úvěru, doba splatnosti, úrok a možnost zobrazení detailů o dané půjčce.

Zonky – P2P půjčka

Alternativou různých často pochybných nebankovních společností může být Zonky. Jedná se o tzv. P2P půjčku, tedy půjčku, kde lidé půjčují lidem. Podobně jako Zonky funguje i platforma NaFirmy, která razí heslo „lidé půjčují firmám“.

Výše půjčky se pohybuje od 5 000 Kč do 900 000 Kč, doba splatnosti činí 12 měsíců až 10 let. Úrok začíná na 2,99 %, předčasné splacení je zdarma. Žadatelé se nemusí obávat toho, že je Zonky podvodem – jedná se totiž o ověřenou společnost.

Vedle spotřebitelských úvěrů lze na Zonky žádat také o konsolidaci půjček. Služba Zonky momentálně neposkytuje kontokorentní úvěr ani hypotéky. Zonky je pravděpodobně nejznámější P2P půjčkou na trhu, existuje jich však více. Mezi další půjčky tohoto typu se řadí např. Žlutý meloun nebo Benefi.

Kamali

Kamali v roce 2017 nahradila známou Japonskou půjčku, která byla dlouhodobě považována za nejvýhodnější nebankovní půjčku v ČR. Kamali se stále může pyšnit stejným titulem i po několika letech.

Rozsah této půjčky je 1 000 – 20 000 Kč, doba splatnosti je až 10 měsíců. Úrok začíná na 0 %. Výhodou je, že Kamali poskytuje svou půjčku i ženám na mateřské dovolené. Kamali ale kontroluje úvěrové registry, proto se nejedná o půjčku pro každého.

Zaplo půjčka

Zaplo půjčka láká zájemce především na svou první půjčku zdarma. Peníze lze mít na účtu již do 15 minut od schválení žádosti. Ta se navíc podává online z pohodlí domova. Zaplo poskytuje dva hlavní úvěry – známější je krátkodobý úvěr Zaplo, který se řadí mezi mikropůjčky.

V rámci tohoto úvěru je možné si půjčit 1 000 Kč až 30 000 Kč na dobu od 7 do 30 dní. Zaplo poskytuje také dlouhodobý úvěr s názvem ZaploNaSplátky.

Pro každého, kdo nad touto půjčkou přemýšlí, se jistě hodí recenze půjčky Zaplo. Před jakoukoliv půjčkou se obecně hodí důkladně si existující recenze prostudovat.

Jak získat nejlepší půjčku na občanský průkaz?

Pokud jde o získání nejvýhodnější půjčky na občanský průkaz, je nezbytné provést rozsáhlý průzkum a porovnat různé věřitele.

Získání půjčky sice může pomoci s určitými finančními potřebami, ovšem je důležité určit nejlepší dostupné podmínky půjčky. Proto je důležité pečlivě se podívat na úrokové sazby, podmínky splácení a případné další poplatky spojené s půjčkou na občanský průkaz.

Pro nalezení kvalitních věřitelů je důležité kontaktovat spolehlivé zdroje. Prověřením věřitelů na internetu, zkoumáním recenzí nebo oslovením známých pro získání důvěryhodných doporučení, lze zajistit, že dlužník dostane nejlepší nabídku od renomovaného věřitele.

Také je důležité určit typ úvěru, který je nejlepší pro to, na co potřebuje dlužník finanční prostředky. Zajištěný úvěr může být nejlepší pro větší částky peněz, které lze splácet po delší dobu s pevnou úrokovou sazbou, zatímco nezajištěný úvěr může dobře fungovat pro menší částky peněz s proměnlivou úrokovou sazbou.

Při hledání půjčky na OP, i jiných, může být navíc výhodné obrátit se na finančního poradce, který pomůže poskytnout rady a informace o typech půjček, úrokových sazbách a možnostech splácení.

Finanční poradci mohou poskytnout cenné informace o nejlepších dostupných možnostech půjček, pomoci zodpovědět otázky, objasnit informace a zajistit, aby dlužník získal nejideálnější půjčku pro konkrétní potřeby.

Porovnání věřitelů online nezabere mnoho času, leč z dlouhodobého hlediska pomůže ušetřit peníze za vynaložené úroky.

Nakonec se na úrocích a podmínkách promítá také fakt, zda dlužník hledá půjčku na OP ještě dnes nebo má na začátek čerpání půjčky pár dní čas – půjčky na OP ihned na účet totiž bývají dražší. Navíc je před žádostí třeba posoudit, zda je půjčka na občanku ihned tím pravým řešením pro danou situaci.

Občas se stává, že dlužníci zbytečně vyhledávají například půjčky bez registru, jako je například půjčka na účet ještě dnes, u níž se nevyhledávají informace v SOLUS. Záznamy v registru nemusejí vždy výrazně uškodit při vyjednávání úroku či sjednávání podmínek půjčky. Záleží však, jak moc negativní záznamy v registru jsou.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.