Půjčka na občanský průkaz – na občanku ihned

Půjčka na občanku, zkráceně také půjčka na OP, je formou rychlých nebankovních půjček. Z toho důvodu je často možné získat půjčky na OP ještě dnes. Rychlost vyřízení a jejich benevolence vůči žadatelům je jednou z jejich hlavních benefitů. Co dalšího obnáší půjčky na OP, kdo nabízí půjčky na OP ještě dnes a jak takovou půjčku vyřídit?

Půjčka na OP se řadí mezi půjčky, které nabízí výhradně nebankovní společnosti. Další typickou charakteristikou těchto půjček je, že se jedná o krátkodobé půjčky. Doba splatnosti se tak pohybuje v řádu maximálně několika desítek měsíců.

Zaplo půjčka nabízí žadatelům první půjčku zdarma.
Dozvědět se více o půjčce zdarma >

Půjčka na OP se může jevit jako snadné řešení momentální tíživé finanční situace. Je však třeba si půjčku řádně rozmyslet a půjčovat si jen na opravdu nezbytné věci. Vždy totiž platí, že i drobná půjčka může způsobit velké dluhy.

Žadatelé o půjčku by se tedy měli vyhnout úvěrům jako jsou půjčky na dárky nebo problematické půjčky na dovolenou. Naopak např. úvěr na auto se již zpravidla vyplatí, protože se jedná o investici do budoucna.

Půjčka na občanku – jak ji vyřídit

Sjednání půjčky na OP je jednoduchou záležitostí. Většina půjček dnes spadá do kategorie online úvěrů, proto je vše možné vyřídit z pohodlí domova. Sjednání půjčky pak probíhá v následujících krocích:

  • vybrání požadovaného úvěru na dané webové stránce
  • vyplnění žádosti o půjčku a odeslání online formuláře
  • vyčkání na zaslání výsledku o posouzení žádosti
  • podepsání smlouvy online
  • získání finančních prostředků

Půjčka na OP ihned může být vyřízena ještě ten samý den. Tyto půjčky tak mohou posloužit zejména v případě, že žadatel požaduje peníze ihned.

 Půjčka na občanku, zkráceně také půjčka na OP, je formou rychlých nebankovních půjček.
Půjčka na občanku, zkráceně také půjčka na OP, je formou rychlých nebankovních půjček.

Půjčka na OP ihned – výhody

Tento typ půjčky se pojí s mnoha zdánlivými výhodami. Jedná se např. o skutečnost, že tyto půjčky se často řadí mezi půjčky bez registrupůjčky pro zadlužené. Dosáhnou tak na ně i velmi problémoví žadatelé.

Velice často se také jedná o půjčku bez doložení příjmů a půjčku bez zástavy nemovitosti. Často není třeba ani spoluručitel. Co se tedy podmínek pro půjčení týče, jedná se o velmi benevolentní záležitost. Toto jako výhodu spatřují především problémoví zájemci.

Zajímavou alternativou je půjčka Zonky, v rámci níž lidé půjčují lidem.
Více o Zonky půjčce od lidí>

Zda se však jedná o opravdovou výhodu je sporné. Problémoví žadatelé totiž často nemají dostatek financí na splácení a velmi jednoduše se dostanou do dluhové pasti. Tím, že společnosti těmto žadatelům nechtějí půjčovat, chrání nejen sebe, avšak i žadatele samotné.

Bankovní společnosti si naopak své žadatele řádně prověřují a nikomu s exekucí či dalšími dluhy by finance nepůjčily. Bonita klienta je pro banky velice důležitá, a problémoví žadatelé zde proto neuspějí. Právě to je třeba vnímat jako skutečnou výhodu.

Půjčka na občanku – nevýhody

Je nutné počítat s tím, že nebankovní společnosti si ve srovnání s bankami účtují poměrně vysoké poplatky a úroky. Není výjimkou, že RPSN se často vyšplhá až do řádů desítek tisíců.

Další nevýhodou je skutečnost, že těchto rychlých půjček na OP je na trhu celá řada. Proto může být velmi těžké se ve všech nabídkách zorientovat. Jak tuto situaci vyřešit? Jednou z možností je využití tzv. agregátorů půjček, kam patří např.:

Další nevýhodou je samotné riziko krátkodobých úvěrů. Není vhodné krátkodobé půjčky využívat jako dlouhodobý úvěr. Za každé prodloužení půjčky se totiž platí poplatek a úvěr se může značně prodražit.

 Půjčka na občanku může být vyřízena ještě ten samý den. Tyto půjčky tak mohou posloužit zejména v případě, že žadatel požaduje peníze ihned.
Půjčka na občanku může být vyřízena ještě ten samý den. Tyto půjčky tak mohou posloužit zejména v případě, že žadatel požaduje peníze ihned.

Půjčky na OP – srovnání a parametry

Protože se na trhu nebankovních půjček na občanský průkaz může být poměrně obtížné vyznat, následující tabulka přináší jednoduchý přehled populárních půjček na OP.

Název půjčkyRozsah půjčkyDoba splatnostiÚrokDetaily
Provident6 000 Kč – 170 000 Kč11 – 48 měsícůod 19,48 %Více o půjčce zde >
Viva Credit1 000 Kč – 20 000 Kč7 – 35 dnů1,25 % denně Více o půjčce zde >
Ferratum2 500 Kč – 80 000 KčFlexibilníod 5,75 %Více o půjčce zde >
CreditPortal500 Kč – 30 000 Kč5 – 30 dní40 %Více o půjčce zde >
CreditOn500 Kč – 20 000 Kč7 – 30 dní25 %Více o půjčce zde >
Everyday+100 Kč – 50 000 Kč1 – 80 měsícůod 20 %Více o půjčce zde >
Tommy Stachi10 000 Kč – 150 000 Kč12 – 60 měsícůod 10,1 %Více o půjčce zde >

V tabulce je k nalezení rozsah daného úvěru, doba splatnosti, úrok a možnost zobrazení detailů o dané půjčce.

Zonky – P2P půjčka

Alternativou různých často pochybných nebankovních společností může být Zonky. Jedná se o tzv. P2P půjčku, tedy půjčku, kde lidé půjčují lidem. Podobně jako Zonky funguje i platforma NaFirmy, která razí heslo „lidé půjčují firmám“.

Výše půjčky se pohybuje od 5 000 Kč do 900 000 Kč, doba splatnosti činí 12 měsíců až 10 let. Úrok začíná na 2,99 %, předčasné splacení je zdarma. Žadatelé se nemusí obávat toho, že je Zonky podvodem – jedná se totiž o ověřenou společnost.

Vedle spotřebitelských úvěrů lze na Zonky žádat také o konsolidaci půjček. Služba Zonky momentálně neposkytuje kontokorentní úvěr ani hypotéky. Zonky je pravděpodobně nejznámější P2P půjčkou na trhu, existuje jich však více. Mezi další půjčky tohoto typu se řadí např. Žlutý meloun nebo Benefi.

Kamali

Kamali v roce 2017 nahradila známou Japonskou půjčku, která byla dlouhodobě považována za nejvýhodnější nebankovní půjčku v ČR. Kamali se stále může pyšnit stejným titulem i po několika letech.

Rozsah této půjčky je 1 000 – 20 000 Kč, doba splatnosti je až 10 měsíců. Úrok začíná na 0 %. Výhodou je, že Kamali poskytuje svou půjčku i ženám na mateřské dovolené. Kamali také kontroluje úvěrové registry, proto se nejedná o půjčku pro každého.

Zaplo půjčka

Zaplo půjčka láká zájemce především na svou první půjčku zdarma. Peníze lze mít na účtu již do 15 minut od schválení žádosti. Ta se navíc podává online z pohodlí domova. Zaplo poskytuje dva hlavní úvěry – známější je krátkodobý úvěr Zaplo, který se řadí mezi mikropůjčky.

V rámci tohoto úvěru je možné si půjčit 1 000 Kč až 30 000 Kč na dobu od 7 do 30 dní. Zaplo poskytuje také dlouhodobý úvěr s názvem ZaploNaSplátky.

Pro každého, kdo nad touto půjčkou přemýšlí, se jistě hodí recenze půjčky Zaplo. Před jakoukoliv půjčkou se obecně hodí důkladně si existující recenze prostudovat.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.