Půjčka na OP – občanský průkaz – od soukromé osoby, ihned

Půjčky na občanský průkaz se zdají být ideální volbou pro ty, kteří shánějí administrativně nenáročnou půjčku pro každého. Výhodou takových půjček je rychlost vyřízení a benevolence při schvalování žádostí. Jsou však půjčky na OP opravdu tak výhodné? Na co si dát pozor a jaké jsou alternativy?

Řešení nepříznivé finanční situace není jednoduchá záležitost. Mnozí se během života dostanou do chvíle, kdy nejsou schopni uhradit své výdaje a tak hledají rychlé půjčky, které jim pomohou zvládnout náročné časy.

Banky však nepůjčují komukoliv a velmi pečlivě vybírají, komu úvěr poskytnou a kdo na něj nedosáhne. Z toho důvodu vznikly nebankovní společnosti, které se nezdráhají poskytovat půjčky pro každého.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Půjčky na občanku – výhody

Půjčky na OP jsou formou nebankovních krátkodobých půjček. Jedná se o online půjčky, které se vyznačují především vysokou rychlostí vyřízení žádosti a shovívavém hodnocení bonity žadatelů.

Tento typ půjček je určen především pro ty, kteří nemají stabilní příjmy nebo jim jinde nepůjčí kvůli zápisu v registru dlužníků. Půjčky na občanku jsou tak většinou poskytovány bez doložení příjmu a jedná se taktéž o půjčky bez registru, kam se řadí například Aero půjčka.

Mnohé klienty láká rovněž administrativní nenáročnost těchto půjček. K odeslání žádosti o půjčku v řádu tisíců korun stačí pouze vyplnit pár údajů o sobě a prokázat se občanským průkazem nebo jiným dokladem totožnosti (pasem, řidičským průkazem, apod.)

Na první pohled se půjčky na OP zdají opravdu výhodné, proto se to na internetu jen hemží hesly „půjčky na OP ihned“ nebo „půjčky na OP ještě dnes“. Realita je však složitější. Půjčky na OP, podobně jako každá jiná okamžitá půjčka pro dlužníky, představují pro žadatele velké riziko.

Repůjčka s odměnou až 10 000 Kč

Raiffeisenbank nabízí odměnu 2 000 Kč za každých 50 000 Kč převedených z jiné banky. Celkem lze v rámci refinancování získat až 10 000 Kč. Akce platí pro nové i stávající klienty.

Kolik ušetřím?

Rizika půjček na OP ihned

Rizika těchto půjček mnohonásobně převyšují zmíněné výhody. Zdánlivé plus, že nebankovní společnosti příliš nezajímá úvěrová historie či výše příjmu dlužníka, je vykoupeno mnohem vyššími úroky a RPSN ve výši až několika tisíců procent.

Problémem těchto půjček je fakt, že je mohou čerpat také zadlužené nebo nezaměstnané osoby. Ty jsou sice zprvu rádi, že jim vůbec někdo půjčí, později však narazí na vysoké úroky a mnohdy neférové podmínky.

Půjčky na OP často nabízejí pochybné nebankovní společnosti nebo soukromé osoby, kterým se někdy přezdívá jako novodobí lichváři nebo obchodníci s chudobou. Kromě soukromé půjčky lze na OP získat také CashSpot půjčku, novinku na trhu bezúčelových úvěrů.

Nepříjemnosti přijdou ve chvíli, kdy dlužník nesežene dostatek prostředků, aby dluh splatil ve smluvený termín. Následují sankce ze strany věřitele, které finanční situaci dlužníka nadále zhoršují. Časem člověka podobné úvěry mohou dohnat až k exekuci.

Půjčky pro zadlužené jsou zkrátka rizikové. Pokud se však člověk i přes veškerá varování rozhodne o půjčku na OP zažádat, měl by si být stoprocentně jistý, že ji zvládne včas splatit. Důležité také je si pečlivě přečíst smlouvu a dát si pozor na podvodné a nebezpečné taktiky typu rozhodčí doložky, která se nejčastěji objevuje u půjčky na směnku ihned.

Výhody a nevýhody půjček na OP ještě dnes – shrnutí

Jak již bylo řečeno, půjčky na OP jsou jednou z variant krátkodobých půjček od nebankovních společností. Jsou zpravidla poskytovány bez registru a bez dokládání příjmu. Jaké jsou tedy jejich výhody a nevýhody?

Mezi výhody lze zařadit:

  • nenáročné sjednání půjčky
  • snadná administrativa
  • půjčky bez doložení příjmu a bez registru
  • rychlé vyřízení žádosti – půjčky na OP ihned

Naopak mezi nevýhody patří:

  • vysoké úroky a RPSN
  • neférové podmínky a sankce za prodlení splátek
  • pouze krátkodobé mikropůjčky

Rozhodne-li se člověk pro půjčku na OP, měl by si být jistí, že ji bude schopen včas splatit. Sankce za každý den prodlení splátek jsou vysoké a dluhy se poté nabalují jako sněhová koule. S věřiteli se navíc často nelze vůbec domluvit. Proto i drobná půjčka může způsobit velké finanční problémy.

Půjčky na OP nejsou tak výhodné, jak se zprvu zdá.

Půjčka od soukromé osoby na OP

Produkty skrývající se pod označením půjčka od soukromé osoby na OP většinou nejsou zrovna bezpečné, jelikož se s nimi často pojí extrémně vysoký úrok. Z tohoto důvodu se mohou zařadit k tzv. lichvářským půjčkám, jejichž hlavní charakteristikou je právě vysoká úroková sazba.

Půjčky od soukromé osoby na OP jsou zacíleny na lidi, kteří potřebují peníze co nejrychleji a zároveň nemají bonitu na to, aby získali klasický úvěr v bance nebo prověřené nebankovní společnosti. Poskytovatelům soukromých půjček na občanku jde pouze o to vylákat z těchto lidí co možná nejvíce peněz na úrocích.

Je nasnadě, že půjčkám od soukromých osob na OP je dobré se vyhnout.

Alternativy půjček na OP

Půjčky na občanku ihned se nezdají být příliš výhodné. Mnohdy je poskytují neověřené nebankovní společnosti, které nemají zrovna nejlepší jméno. Možná je tak lepší se poohlédnout po některých alternativách.

Na poli nebankovních půjček se nachází hned několik důvěryhodných společností. Některé z nich dobře vycházejí také v Indexu odpovědného úvěrování , který sestavuje Člověk v tísni.

I u solidních nebankovních společností je však na místě obezřetnost. Vždy je potřeba si půjčky třikrát rozmyslet, aby nedošlo ke zbytečným komplikacím s nesplácením dluhu. Platí přitom, že nikdy není příliš chytré řešit starou půjčku novou půjčkou, takový krok akorát vede k dalšímu nesmyslnému zadlužování.

V případě, kdy se člověku začnou kupit dluhy a sám si neví rady, je nejlepší se obrátit na dluhové poradce neziskových organizací, které zadluženým osobám pomáhají. Lepší než shánět nebankovní půjčky s exekucí je nechat si podat pomoci a zahájit proces insolvence.

Alternativní půjčky

U kterých společností si lze půjčit bez obav?

Kamali – bezpečná půjčka

Kamali patří dlouhodobě mezi bezpečné a velmi výhodné půjčky. Figuruje na poli mikropůjček, maximální výše půjčky je jen 20 000 Kč. Velkým plusem Kamali půjčky je fakt, že noví klienti mohou získat první půjčku zdarma.

Také Kamali půjčku mohou lidé dostat bez doložení příjmu. Zároveň se jedná již po dlouhou dobu nejlevnější nebankovní půjčku v Česku. Úrok zůstává nulový i po další půjčky, RPSN dosahuje maximální výše 40 %.

Kamali nabízí nejvyšší dobu splatnosti až 96 měsíců. Půjčka je vhodná na nečekané výdaje či jako půjčka do výplaty.

Zonky – nejznámější P2P půjčka

Zonky je bezpochyby nejznámější P2P půjčkou v ČR. Jedná se o portál, na kterém lidé půjčují lidem. Lákavé je také investování na Zonky.

Na stejném principu fungují také další společnosti, například Bankerat či Prestito. U Zonky si lidé mohou půjčit až 1 200 000 Kč se splatností na 10 let.

Úroky záleží na bonitě klientů a mají počátek již na 4,49 % p.a. Ve srovnání s ostatními půjčkami se tak jedná o opravdu výhodnou nabídku.

Zonky však vyžaduje doložení příjmu a rovněž nahlíží do registru dlužníků. K zhodnocení úvěruschopnosti klientů dokonce využívají i sociální sítě.

Zaplo – na poprvé až 16 000 Kč zdarma

Zaplo patří mezi nejznámější nebankovní společnosti v Česku. Zaplo recenze jsou víceméně pozitivní, problémy ovšem přicházejí, pokud není dlužník schopen půjčku včas splatit. Jinak patří Zaplo mezi ověřené nebankovní půjčky.

Zaplo podobně jako jiné společnosti, například půjčka Provident, láká nové klienty na první půjčku zdarma. S úrokem 0 % (v případě včasného splacení) lze na první žádost získat až 16 000 Kč.

Klienti si mohou při druhé a každé další půjčce zažádat až o 30 000 Kč. Doba splatnosti bezúčelové půjčky lze volit od 7 do 30 dnů.

FAQ – Často kladené otázky

Jaká je hlavní výhoda půjčky na občanský průkaz?

K žádosti o úvěr stačí předložit pouze doklad totožnosti. Není třeba dokládat potvrzení o příjmu, ani jiné dokumenty.

Jaké jsou nevýhody půjčky na OP?

Benevolentní schvalovací proces je vykoupen vysokými úroky a RPSN.

Lze získat půjčku na OP v bance?

Ne. Bankám ke schválení žádosti o úvěr nestačí jen občanský průkaz. Většinou vyžadují také potvrzení o příjmu od zaměstnavatele či výpis z bankovního účtu za poslední tři měsíce a čistý registr dlužníků.

Kdo poskytuje půjčku na OP?

Nebankovní subjekty a soukromé osoby. Soukromníci nezřídka poskytují půjčku také na směnku, která je však nelegální a notabene velmi lichvářská.

Kolik si lze půjčit u půjčky na OP?

Může se jednat o půjčky v řádu tisíců až desetitisíců korun.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.