MoneyNow půjčka – recenze

Půjčka až 10 000 Kč

Úrok od 20 %, RPSN od 0 %

 • Bezúčelový úvěr na cokoliv
 • Sjednání online či telefonicky
 • Nulový poplatek za vedení účtu
Sjednat MoneyNow půjčku

Nebankovní úvěr od MoneyNow se řadí mezi tzv. mikropůjčky, maximální částka dosahuje 10 000 Kč. Bylo možné ji sjednat přes webové stránky www.moneynow.cz nebo telefonicky, MoneyNow půjčka však aktuálně není v ČR dostupná. Jakými parametry se vyznačovala? Co na ni říkali klienti? A jaké dnes existují alternativy?

Provozovatelem nebankovní půjčky MoneyNow byla společnost Dollar Financial Czech Republic s.r.o., která v minulosti poskytovala krátkodobé úvěry či mikropůjčky. Kromě půjčky MoneyNow je od Dollar Financial možné sjednat i Omega půjčku.

Nebankovní MoneyNow mikropůjčku bylo možné sjednat i o víkendu, což ji činilo téměř jedinečnou, neboť půjčky o víkendu nabízí jen malá hrstka poskytovatelů. V dnešní době MoneyNow však není v ČR dostupná.

Hledáte výhodnou půjčku s úrokem i 0 % poplatky? Zaplo nabízí první půjčku zdarma ve výši až 16 000 Kč.
Mám zájem o půjčku až 16 000 Kč zdarma >

Parametry MoneyNow půjčky

Jak již bylo zmíněno, MoneyNow půjčka se řadila mezi nebankovní úvěry s krátkou dobou splatnosti (15-30 dní). Maximální výše úvěru činilo 10 000 Kč. Půjčka byla určena i lidem, kteří nemohli doložit pravidelný příjem ze zaměstnání.

Jakými dalšími parametry se MoneyNow půjčka vyznačovala?

 • Typ úvěru: nebankovní, bezúčelový
 • Velikost půjčky: 500-10 000 Kč
 • Doba splácení: 15-30 dní
 • Možnost prodloužení splatnosti: ne
 • Úroky: od 20 %
 • RPSN: od 0 %
 • Sjednání: online či telefonicky
 • Výplata peněz: na účet
 • Rychlost zaslání financí: do 24 hod. od sjednání
 • Nutné doložit příjmy: ne
 • Půjčka bez ručitele: ano
 • Poplatek za poskytnutí: zdarma
 • Poplatek za vedení: zdarma
 • Poplatek za předčasné splacení: zdarma

MoneyNow se mimo jiné řadila mezi rychlé půjčky, neboť žadatel sjednané finance obdržel na svém bankovním účtu do 24 hodin od schválení žádosti. Dále nebylo nutné dokládat příjmy, MoneyNow se tak řadila mezi půjčky bez doložení příjmů. Mohly tak o ni zažádat např. maminky na mateřské, studenti na brigádě, nezaměstnaní apod.

U většiny nebankovních poskytovatelů mikropůjček se neprohlíží registry dlužníků, i když to ukládá zákon. Tyto společnosti tedy neberou ohled na klientovu bonitu a poskytnou půjčky i zadluženým. Není ovšem uvedeno, zda se MoneyNow řadila mezi půjčky bez registrů.

U většiny nebankovních poskytovatelů mikropůjček se neprohlíží registry dlužníků a to i přesto, že to ukládá zákon.
U většiny nebankovních poskytovatelů mikropůjček se neprohlíží registry dlužníků a to i přesto, že to ukládá zákon.

Podmínky pro sjednání půjčky od MoneyNow

Žadatel o MoneyNow půjčku musel být starší 18 let a mladší 75 let. Ke sjednání byl potřeba přístup k internetu, neboť žádost se vyplňovala online, nebo aktivní telefonní číslo. Dále bylo třeba doložit alespoň dva doklady totožnosti.

Tato půjčka se řadila mezi online půjčky, jelikož ji bylo možné sjednat pomocí internetu. MoneyNow bylo při opakovaném sjednávání možné zařadit mezi SMS půjčky, pro další půjčku (v případě předchozího řádného splácení) stačilo zaslat SMS zprávu.

Pro ověření vlastního bankovního účtu stačilo zaslat verifikační platbu, která činila 1 Kč. Podobný proces ověřování je známý např. u Kredito24, Via SMS apod.

Podmínky pro sjednání MoneyNow půjčky je možné shrnout následovně:

 • Být starší 18 let, mladší 75 let
 • Doložit 2 doklady totožnosti
 • Nutná verifikační platba 1 Kč
 • Přístup k internetu nebo aktivní telefonní číslo
 • Vlastnit bankovní účet

Někomu se nemusí líbit nutnost verifikační platby pro ověření účtu. V takovém případě je nutné poohlédnout se po půjčkách bez poplatku. Mezi ně patří například půjčka od Home Credit nebo flexibilní úvěr Ferratum.

Je obtížné vyznat se ve velké nabídce půjček na trhu? Využijte pomoci agregátorů půjček. Řadí se mezi ně např. Půjčka Šikulka, Gejša půjčka nebo Čínská půjčka.

Výhody a nevýhody MoneyNow půjčky

Stejně jako jiné bankovní či nebankovní úvěry i MoneyNow půjčka měla své kladné i negativní stránky.

Z výhod MoneyNow krátkodobé půjčky lze jmenovat např.:

 • Rychlé připsání peněz na účet
 • Možnost sjednat online či telefonicky, bez nutné návštěvy pobočky
 • Vysoká schvalovatelnost
 • Půjčka i pro zadlužené
 • Nenahlížení do registrů dlužníků
 • Nemusí se dokládat příjmy
 • Možnost sjednat i o víkendu
 • Půjčka bez poplatků

Z nevýhod MoneyNow je možné vyjmenovat např.:

 • Vysoké úroky i RPSN
 • Omezená doba splatnosti
 • Nízká maximální částka půjčky
 • Nenabízí první půjčku zdarma
 • V ČR aktuálně nedostupná

I přes to, že se bod „půjčka i pro zadlužené“ řadí mezi výhody MoneyNow půjčky, postupem času se toto zdánlivé positivum může přeměnit v nemalý problém. Právě mikropůjčky a jiné drobné úvěry jsou příčinou prohloubení dluhové pasti neplatičů.

Dluhová past mnohdy vede až k insolvenci, osobnímu bankrotu či exekucím. Proto je vždy dobré tyto drobné půjčky sjednávat s rozmyslem, pročíst si recenze a sjednat úvěr u takové společnosti, která nezavání lichvou. Protože i drobné půjčky mohou způsobit velké dluhy.

Mikropůjčky a jiné drobné úvěry jsou příčinou prohloubení dluhové pasti neplatičů, která mnohdy vede až k insolvenci, osobnímu bankrotu či exekucím.
Mikropůjčky a jiné drobné úvěry jsou příčinou prohloubení dluhové pasti neplatičů, která mnohdy vede až k insolvenci, osobnímu bankrotu či exekucím.

K čemu se MoneyNow mikropůjčka hodila?

Většina krátkodobých půjček, MoneyNow nevyjímaje, se sjednává za účelem nečekané finanční tísně. Taková potíž, kdy se např. rozbije auto, domácí spotřebič, dojde finanční rezerva již před výplatou apod., může potkat kohokoliv z nás.

Právě mikroúvěry nebo krátkodobé půjčky se jeví jako nejrychlejší řešení. Klient dostane půjčenou částku mnohdy okamžitě, neboť existují i poskytovatelé půjček do 15 minut. A ačkoliv se nejedná o vysoké částky, i pouhých pár tisíc dokáže poplatit důležité složenky nebo vykrýt výdaje před výplatou.

Mikropůjčky nestačí? Srovnejte nabídku půjček 100 000 Kč, které nabízí nejen velký objem peněz, ale i delší dobu splatnosti.

MoneyNow půjčka se, stejně jako jiné mikroúvěry, hodila jak na poplacení důležitých účtů, tak např. na pokrytí vánočních dárků, záloh na dovolenou aj. Jednalo se i o vhodnou volbu půjčky před výplatou.

V případě problematických půjček na dárky i půjček na dovolenou se ovšem doporučuje zamyslet se, zda je takový úvěr, který může člověku přinést nemalé potíže, opravdu potřeba. Několik rad, jak předejít zadlužení, je dostupných v článku Co dělat, když nemám na splátku půjčky.

Alternativy k MoneyNow půjčce

Jelikož je MoneyNow v dnešní době nedostupná (např. jako LBBW Bank půjčka, Berpůjčku, Clever půjčka aj.), nabízí se hned několik alternativ poskytovatelů mikropůjček a SMS půjček, kteří jsou schopni peníze vyplatit téměř ihned.

Jaké alternativy k MoneyNow půjčce dnešní trh nebankovních mikroúvěrů nabízí?

1. Zaplo

Jedním z poskytovatelů výhodných nebankovních úvěrů je společnost Zaplo Finance s.r.o. Ta nabízí jak krátkodobou Zaplo půjčku, tak dlouhodobý úvěr ZaploNaSplátky. Velkou výhodou tohoto poskytovatele je Zaplo první půjčka zdarma pro nové klienty.

Mikropůjčku od Zaplo je možné sjednat ve výši 1 000-30 000 Kč (max. 16 000 Kč pro nové klienty v rámci půjčky zdarma a bez úroků) s dobou splatnosti 7-30 dní. Úroky se zde pohybují od 0 %.

Další z výhod lze jmenovat možnost sjednání i o víkendu, stejně jako tomu bylo u MoneyNow půjčky. Zaplo bylo také možné klasifikovat jako půjčku v hotovosti. Finance ze Zaplo půjčky bylo totiž možné do konce listopadu 2021 vyzvednout i v trafikách Geco, a to jak ve všední dny, tak o víkendu.

V rámci ZaploNaSplátky je možné zažádat o úvěr v rozmezí 10 000-60 000 Kč, jedná se tedy o dlouhodobý nebankovní úvěr. Doba splácení je v tomto případě prodloužena až na 3-64 měsíců.

Úrok i RPSN začínají na 59,6 %, ZaploNaSplátky tedy nelze jednoznačně zařadit mezi nejlevnější nebankovní půjčky. Přesto se společnost Zaplo Finance řadí mezi nejoblíbenější poskytovatele nebankovních úvěrů u nás.

O ZaploNaSplátky je možné dozvědět se více skrz tento odkaz.

2. Kamali

Půjčka Kamali nahradila v roce 2017 známou Japonskou půjčku, která se dlouhodobě řadila mezi nejvýhodnější mikropůjčky u nás. I nadále se Kamali řadí mezi nejbezpečnější poskytovatele drobných úvěrů na českém trhu.

Kamali půjčku je možné sjednat ve výši 1 000-20 000 Kč s dobou splatnosti až 96 měsíců. Peníze se na bankovním účtu objeví již do 1 hodiny od schválení.

Pro nové klienty žádající o bezúročnou půjčku je maximum nastavené na 15 000 Kč. Doba splatnosti se v tomto případě pohybuje v rozmezí 14-30 dní, kdy v případě splacení do 14 dnů je úvěr zdarma, v případě splacení do 30 dnů se platí 33 Kč za každou tisícikorunu.

Kamali momentálně patří mezi nejlevnější poskytovatele mikropůjček na trhu.
Mám zájem o první půjčku zdarma >

3. Zonky

Zonky půjčka patří mezi jednu z nejlépe hodnocených půjček na trhu. Jedná se o P2P půjčku, kdy lidé půjčují lidem. Zonky není jediným zprostředkovatelem tohoto typu půjček. Mezi další platformy a P2P společnosti patří:

Zonky však na rozdíl od běžných nebankovních půjček pečlivě prověřuje své klienty. Zonky nahlíží do registrů dlužníkůinsolvenčního i exekučního rejstříku. Na tento typ půjčky tak nedosáhne úplně každý.

Co se základních parametrů týče, u Zonky si lze půjčit od 5 000 Kč do 900 000 Kč. Počáteční úrok je 2,99 %. Doba splácení je od 12 měsíců do 7 let. Předčasné splacení je zdarma. Více o Zonky je možné dozvědět se zde.

4. Provident

Provident nabízí základní půjčku ve výši od 6 000 Kč do 130 000 Kč se splatností až 2 roky. V tomto případě je možné využít první půjčku zdarma až do výše 16 000 Kč. Klient tak ve výsledku nepřeplatí ani korunu navíc.

Dalším úvěrem, který Provident nabízí, je úvěr půjčka Provident 10+1. Jedná se o úvěr od 10 000 Kč do 30 000 Kč s pevnou dobou splácení 11 měsíců. V tomto případě je výše úrokové sazby 19,48 % a výše RPSN 21,31 %.

Společnost Provident dále nově nabízí půjčku Creditea. Ta funguje na podobném principu jako bankovní kontokorentní úvěry. Půjčka Creditea bývá označována jako tzv. finanční rezerva. Více o půjčkách Provident je možné dozvědět se skrz tento odkaz.

Závěrem

U jakéhokoliv úvěru je důležité si rozmyslet, zda je opravdu potřeba. Obecně platí, že na důležité investice do budoucna se úvěr obvykle vyplatí. Jedná se například o automobil a důležité spotřebiče do domácnosti, bez kterých se nelze obejít.

Dále se vyplatí pečlivě si prostudovat trh s půjčkami a nesáhnout hned po první nabídce, která se objeví. Je důležité být si jistý, že úvěrová společnost je opravdu spolehlivá. Naštěstí na internetu existuje nespočet diskuzních fór, kde jsou jednotlivé společnosti a jejich půjčky častým tématem.

zkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.