LBBW Bank půjčka – recenze

Půjčka až 500 000 Kč

Úroky v závislosti na výši úvěru

 • Rychlé vyřízení
 • Splatnost až 60 měsíců
 • Možnost sjednat online
Mám zájem o LBBW půjčku

LBBW Bank, a.s. byla bankovní společností, která poskytovala služby jak fyzickým osobám, tak firmám i podnikatelům. Společnost pod tímto názvem fungovala v letech 2008-2014, poté změnila název na Expobank, a.s. Jakými parametry se LBBW půjčka vyznačovala? A co na ni říkali klienti?

Expobank za svou dobu působení na českém trhu bankovních produktů (již od roku 1991) několikrát změnila název i nabídku svých služeb.

Společnost ve svých počátcích, tedy v letech 1991-2004, působila jako Interbanka a.s., posléze jako BAWAG Bank. V roce 2008 změnila název na LBBW Bank, pod nímž bylo možné sjednat i bankovní úvěr. Od roku 2014 se společnost přejmenovala na Expobank a změnila majitele na ruského podnikatele I. V. Kima.

O Expobank

V dnešní době Expobank klasické půjčky nenabízí, je však možné sjednat flexibilní financování různých firemních či podnikatelských projektů apod. Společnost dále nabízí NEO účet, který je kombinací běžného bankovního účtu a spořicího účtu, nebo výběr z několika možností jiných spořicích účtů.

Expobank a.s. poskytuje i několik výhodných balíčků pro firmy a podnikatele spojující komplexní bankovní služby a běžné účty (např. IQ Profesní konto), podnikatelské účty (Silver a Gold), dále speciální účty určené pro notáře, advokáty či soudy (Účet úschov) nebo pro neziskové organizace (IQ Konto Neziskovka).

Expobank pomáhá s financemi jak v rámci privátního bankovnictví, tak v rámci korporátního. Díky Expobank je možné různě investovat, spořit nebo si prostřednictvím internetového bankovnictví zažádat o financování podnikatelského záměru či projektu nebo úvěr proti cenným papírům.

V rámci korporátního bankovnictví lze zažádat o financování mezinárodního podnikání (např. obchod či export nebo nemovitostí založené na jejich výnosech (pro právnické osoby).

Od roku 2014 vystupuje bývalá LBBW Banka pod názvem Expobank, která pomáhá podnikatelům s jejich financemi.

TIP: Článek „Bezpečné zhodnocení peněz“ nabízí několik rad, jak bezpečně spořit či investovat.

LBBW Bank: půjčka

V minulosti bylo možné u společnosti, v období názvu LBBW Bank, sjednat bezúčelový bankovní úvěr až do výše 500 000 Kč. V dnešní době není tato půjčka na českém trhu dostupná.

LBBW půjčku bylo možné sjednat online, telefonicky i osobně na pobočce. Následně se splácela formou pravidelných měsíčních splátek s dobou splatnosti v rozmezí 12 až 60 měsíců s možným prodloužením či předčasným splacením.

Mnoho půjček na českém trhu již není dostupných. Patří mezi ně například půjčka MoneyNow, Clever půjčka nebo Berpůjčku.

Parametry půjčky od LBBW Bank

Bankovní úvěr od LBBW Bank byl bezúčelový, nebylo tedy nutné dokládat, k čemu půjčené peníze poslouží. Dále bylo možné sjednat také pojištění schopnosti splácet. Jakými dalšími parametry se úvěr vyznačoval?

 • Výše úvěru: 50 000-500 000 Kč
 • Doba splatnosti: 12-60 měsíců
 • Úroky a RPSN: v závislosti na velikosti půjčky
 • Možnost sjednání: osobně, přes internet, telefonicky
 • Rychlost vyřízení: do 48 hodin
 • Výplata úvěru: na bankovní účet
 • Nutné doložení příjmů: ano
 • Nahlížení do registru dlužníků: ano
 • Bez ručitele: ano

Z výše uvedeného výčtu základních parametrů LBBW online půjčky je patrné, že se nejednalo o půjčku bez doložení příjmů ani o půjčku pro zadlužené. Výše jednotlivých úroků se lišila v závislosti na velikosti sjednávané půjčky. Pro představu může posloužit následující reprezentativní příklad:

 • V případě, že si klient LBBW Bank půjčil 150 000 Kč s dobou splatnosti na 24 měsíců, poplatky činily 25 392 Kč. Klient tak zaplatil celkovou částku 175 392 Kč.
LBBW Banka dnes působí jako Expobank. Na webových stránkách www.expobank.cz je možné sjednat např. bankovní NEO účet, LBBW půjčka však již není dostupná.

Tato půjčka již není dostupná, a proto je třeba poohlédnout se po dalších alternativách. Rychlostí vyřízení se této půjčce podobá například půjčka od Door Financial, kterou je možné nechat si vyplatit jak na bankovní účet, tak v hotovosti.

Podmínky sjednání LBBW půjčky

O půjčku od LBBW Bank mohli zažádat lidé, kteří již dovršili věku 18 let. Prověřovala se též bonita klienta, tedy schopnost úvěr splácet, proto bylo důležité nebýt zadlužený.

U LBBW půjčky se také dokládaly příjmy (minimálně 3 měsíce zpět), nebyla tedy vhodná jakožto půjčka pro nezaměstnané.

Základní podmínky pro sjednání LBBW půjčky:

 • minimální věk 18 let
 • pravidelný měsíční příjem (min. 10 000 Kč u fyzické osoby, min. 15 000 Kč u OSVČ)
 • dostatečná bonita
 • nezadluženost
 • aktivní telefonní číslo
 • vlastní bankovní účet

Všechny tyto údaje slouží k vyhodnocení bonity klienta.

Na co se LBBW půjčka hodila?

Jelikož se jednalo o bezúčelový úvěr, půjčené peníze bylo možné použít na cokoliv. LBBW půjčka se tak hodila např. k zaplacení důležitých faktur, k renovaci domu či bytu, na potřebné vybavení domácnosti či dětského pokojíčku apod.

LBBW půjčku bylo též možné využít např. i na dovolenou, i když úvěry na dovolené se příliš nedoporučují, často mohou prohloubit dluhovou past. Stejně jako problematické půjčky na dárky mohou člověka zbytečně zadlužit. Navíc se tyto situace dají často řešit jinak než úvěrem.

Lidé by v takových situacích měli mít na paměti, že i drobné půjčky mohou způsobit velké dluhy. V posledních letech se však naštěstí finanční gramotnost Čechů o něco zlepšila.

TIP: Několik rad, jak neschopnosti splácet předejít, je dostupných v článku „Co dělat, když nemám na splátku půjčky“.

Půjčka na dovolenou může přinést chvilkové potěšení, někdy však doprovázené dlouhodobými potížemi z nečekané neschopnosti splácet.

Výhody a nevýhody LBBW půjčky

Mezi výhody půjčky od LBBW Banky se jistě řadila možnost předčasného splacení, a to zdarma. Dále se úvěr řadil mezi rychlé půjčky, neboť peníze byly na účet připsány již do 48 hodin od schválení. Přesto se v dnešní době najdou rychlejší půjčky, které je možné získat již do 15 minut.

Při sjednávání LBBW půjčky nebylo nutné mít běžný účet u společnosti, což některé banky mohou vyžadovat – např. Komerční banka, ani ručitele nebo jinou zástavu.

Z nevýhod LBBW půjčky lze jmenovat možné vyšší nároky na úrokovou sazbu, neboť ji bylo možné využít neúčelně.

Alternativy k LBBW půjčce

Jelikož v dnešní době půjčka od LBBW Bank není již dostupná a nynější Expobank se zaměřuje spíše na podnikatele, právní osoby či korporátní společnosti, je možné se poohlédnout na jiné bankovní společnosti s podobnými parametry.

Které z bankovních poskytovatelů nabízí úvěry jak podnikatelům, tak fyzickým osobám? Které z nich nabízí půjčky až do 500 000 Kč a výše?

1. Minutová půjčka od Equa Bank

Bankovní společnost Equa Bank nabízí stejně jako LBBW bezúčelový úvěr i výhodný úvěr pro podnikatele (Malý podnikatelský úvěr). Bezúčelovou Minutovou půjčku je možné sjednat online. Připsání peněž na účet je možné již do 3 minut od schválení.

Minutovou půjčku lze sjednat v rozmezí 5 000-700 000 Kč s dobou splácení 3-120 měsíců. Úroková sazba začíná na 3,8 % p. a., RPSN na 3,9 %. Vyřízení a vedení půjčky je, stejně jako její předčasné splacení, zdarma.

2. Expres půjčka od MONETA Money Bank

MONETA Money Bank, dříve známá jako GE Money Bank, se řadí mezi bankovní společnosti, které nabízí jak klasické spotřebitelské úvěry, tak půjčky pro začínající podnikatele. Výjimkou nejsou ani konsolidace, hypotéky nebo různá spoření a investice.

MONETA Expres půjčku je možné sjednat v rozmezí 5 000-800 000 Kč s dobou splácení od 3 měsíců do 8 let. Úroková sazba začíná na 4,9 % p. a. RPSN se pohybuje od 5 % do 20,3 %. Půjčka online od MONETY je zdarma, na pobočce se platí poplatek 1 295 Kč.

3. Půjčka od Hello Bank

Hello Bank nabízí jak klasické bankovní produkty, jako jsou běžné či spořicí účty, spotřebitelské i podnikatelské úvěry, hypotéky apod., tak oblíbené nákupy na splátky, čímž navazuje na dřívější Cetelem. Ve vybraných prodejnách či e-shopech lze díky těmto nákupům zakoupit např. iPhone na splátky.

Půjčka od Hello Bank se řadí mezi úvěry nad 100 000 Kč. Zažádat lze o výši v rozmezí 20 000-1 000 000 Kč se splatností 6-120 měsíců. Úroková sazba začíná na 5,39 %. U Hello Bank je možné sjednat i půjčku na auto, konsolidaci apod.

Mezi další bankovní společnosti, u nichž lze sjednat klasický i podnikatelský úvěr nad 500 000 Kč, se řadí např. Česká spořitelna, Komerční banka aj.

Ze solidních nebankovních společností, u nichž mohou sjednat dlouhodobou půjčku fyzické i právnické osoby, lze jmenovat např. Zonky nebo Home Credit. U nebankovních poskytovatelů je však třeba dbát zvýšené pozornosti na nečitelné podmínky či příliš vysoké úroky a řádně si promyslet, zda je nebankovní půjčka opravdu dobrým řešením.

LBBW Bank půjčka: recenze a zkušenosti

Půjčka od LBBW se v době působení těšila celkem vysoké oblibě. Klienti chválili průhlednost a férovost úvěrových podmínek, jejich výhodnost i oproti některým velkým bankovním institucím, rychlost sjednání aj.

Příjemným bonusem pro žadatele o LBBW půjčku byla vstřícnost a ochota pracovníků banky, kteří dokázali zapůsobit i svou profesionalitou.

Za malé mínus půjčky od LBBW se jistě dal počítat nedostatek informací na internetu (chyběla např. výše úroků). Po spojení s pracovníky však bylo zájemcům vše ochotně sděleno a vysvětleno. Navíc peníze byly na účet připsány velmi rychle od podpisu smlouvy.

recenzezkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.