Clever půjčka – recenze a alternativy

Půjčka až 99 000 Kč

Úrok od 25 %, RPSN od 58,30 %

 • Peníze lze použít na cokoliv
 • Možnost vyřízení online
 • Dobré hodnocení
Mám zájem o Clever půjčku

Poskytovatelem Clever půjčky je společnost JET Money s.r.o. JET Money sídlí v Olomouci a patří mezi zkušené hráče na trhu s nebankovními úvěry. Kromě Clever půjčky JET Money řadu let poskytovala jiný oblíbený nebankovní úvěr pod názvem Smart půjčka. Jak je na tom Clever půjčka? Jaké jsou podmínky k jejímu sjednání, jaké má parametry a jaké existují alternativy?

Jak již bylo zmíněno v úvodu, JET Money poskytovala nebankovní bezúčelový úvěr s názvem Smart půjčka. V současnosti je tento úvěr nabízen společností EC Financial Services, která upravila jeho parametry a zrušila některé poplatky.

Clever půjčka je nebankovním typem úvěru, která je také bezúčelová. Je ji tedy možné využít na cokoliv. Klient s ní může zaplatit různé spotřební zboží, uhradit zahraniční pobyt či splatit složenky nebo nedoplatky.

U Clever půjčky jsou pouze dvě délky splácení – jeden rok či 16 měsíců. Splácení úvěru se provádí jednou za měsíc, celkem je tedy třeba uhradit buď 12 nebo 16 splátek. Ať už si klient vybere jakoukoli výši půjčky, roční úroková sazba je vždy pevně daná. Podobně funguje i půjčka CreditGo, která má také pevnou roční úrokovou sazbu.

Roční procentní sazba nákladů pak činí buď 58,3 % (u půjčky na 16 měsíců) či 59 % (u dvanáctiměsíční varianty). Kromě samotných splátek je třeba počítat i s poplatkem za poskytnutí úvěru.

Clever půjčka – parametry

Clever půjčka nabízí úvěr do 99 000 Kč. Oproti Smart půjčce je úvěrový rámec posunutý nahoru, ovšem doba splatnosti je téměř stejná. Rozdílem je způsob výplaty – zatímco Smart půjčku vyplácí společnost JET Money v hotovosti, u Clever půjčky je výplata možná pouze bezhotovostním převodem.

Výhodou této půjčky je, že je možné splatit ji předčasně. Za předčasné splacení se navíc nemusí platit žádné nesmyslné poplatky. Naopak – klientovi bude celková splatná částka snížena podle toho, jak dlouhá doba zbývá do původního termínu splatnosti.

Potřebujete rychlou půjčku bez doložení příjmu? Vyzkoušejte Zaplo půjčku, kterou lze sjednat až do výše 16 000 Kč bez úroků.

Ke schválení žádosti klient nepotřebuje ručitele – půjčka se vždy poskytuje bez zajištění. Další výhodou této půjčky je, že ji mohou získat i důchodci či maminky na mateřské dovolené. Rozhodující je výše měsíčního příjmu, kterou je třeba doložit. K doložení je pak potřeba např. důchodový výměr, rozhodnutí o přiznání dávky nebo výpisy z bankovního účtu.

 • Výše úvěru: 15 000 – 99 000 Kč
 • Doba splácení: 12 či 16 měsíců
 • Úrok: 25 %
 • RPSN: od 58,30 %
 • Nutnost doložit účel: ne
 • Nutnost doložit příjem: ano
 • Kontrola registru dlužníků: ano
 • Poplatek za poskytnutí úvěru: ano
 • Možnost předčasného splacení: ano
 • Nutnost ručitele: ne
 • Výplata půjčky: na účet
 • Vyřízení půjčky: online
Clever půjčka je bez účelu – lze ji tedy použít na cokoliv.
Clever půjčka je bez účelu – lze ji tedy použít na cokoliv.

Podmínky pro sjednání půjčky

Tuto půjčku si může sjednat kdokoli, kdo splňuje následující podmínky.

 • Minimální věk 18 let
 • Trvalý pobyt na území ČR
 • Pravidelný příjem
 • Bankovní účet

Vyřízení žádosti

O půjčku je možné požádat kdykoliv a odkudkoliv prostřednictvím online formuláře. Vyřízení je velmi jednoduché a nezabere mnoho času. Jaké kroky vedou k vyřízení žádosti?

 1. Otevření stránek www.cleverpujcka.cz
 2. Nastavení výše úvěru a doby splatnosti
 3. Vyplnění formuláře s osobními a kontaktními údaji
 4. Pracovník Clever půjčky se klientovi ozve a žádost projedná

Průběh žádosti krok za krokem

Díky online formuláři, pomocí kterého je možné tuto půjčku sjednat, je vyřízení žádosti poměrně jednoduché. Stačí v podstatě jen pár kroků a žadatel se může těšit z peněz na účtu. Jaký je postup při sjednávání Clever půjčky?

Prvním krokem je nastavení si potřebných parametrů této půjčky. Tento krok lze vyřídit na webových stránkách této půjčky v přehledné úvěrové kalkulačce. Žadatel si nejprve vybere, jakou částku si chce půjčit. Poté vybere dobu splácení, která je buď 12 nebo 16 měsíců.

Po zadání potřebných parametrů úvěrová kalkulačka zobrazí měsíční splátku, která daným parametrům odpovídá. Žadatel by měl věnovat zvýšenou pozornost malému textu vespodu kalkulačky. Zde se totiž dozví i úrokovou sazbu a RPSN.

 Prvním krokem je nastavení si potřebných parametrů této půjčky.
Prvním krokem je nastavení si potřebných parametrů této půjčky.

Jak je vidět na předchozím obrázku, vybírání částky, kterou si chce žadatel půjčit, probíhá pomocí posuvníku. Při každé změně dané částky se změní i další údaje. Proto je třeba věnovat zvýšenou pozornost malému textu, který se nachází vedle tlačítka Požádat o půjčku.

Tyto údaje zahrnují důležité informace jako je roční úroková sazba, roční procentní sazba nákladů, celkové spotřebitelské náklady úvěru a celková částka, kterou člověk za půjčku zaplatí.

V tomto ukázkovém případě byla zvolena půjčka ve výši 60 000 Kč s dobou splatnosti 16 měsíců. Při výši úvěru 60 000 Kč na 16 měsíců činí úroková sazba 25 % a RPSN 58,3 %. Celková dlužná částka činí 80 780 Kč.

Poplatek za uzavření smlouvy je 780 Kč, měsíční splátka je ve výši 5 000 Kč a celkové spotřebitelské náklady úvěru pro spotřebitele činí 20 780 Kč. Po kontrole všech údajů je možné přejít k dalšímu kroku kliknutím na tlačítko Požádat o půjčku.

 V ukázkovém případě byla zvolena půjčka ve výši 60 000 Kč s dobou splatnosti 16 měsíců.
V ukázkovém případě byla zvolena půjčka ve výši 60 000 Kč s dobou splatnosti 16 měsíců.

Vyplnění online dotazníku

Poté, co žadatel klikne na oranžové tlačítko Požádat o půjčku, bude přesměrován na online dotazník. Tento dotazník vyžaduje základní informace o žadateli a jeho adrese.

V levé části dotazníku je třeba vyplnit křestní jméno, příjmení, rodné číslo, telefonní číslo a e-mailovou adresu. V pravé části je pak třeba uvést aktuální adresu bydliště. Žadatel tedy vyplní ulici, číslo popisní, město či obec a PSČ.

Na závěr může žadatel nepovinně vybrat, odkud se o Clever půjčce dozvěděl. Jedním z posledních kroků je odkliknout souhlas se zpracováním vašich osobních údajů. Posledním krokem je kliknutí na tlačítko Odeslat žádost.

 Posledním krokem je kliknutí na tlačítko Odeslat žádost.
Posledním krokem je kliknutí na tlačítko Odeslat žádost.

Poté se na monitoru objeví informace, že žádost o půjčku bude zpracována a nejpozději další pracovní den se ozve zástupce poskytovatele půjčky. Ten pak žadateli sdělí další podrobnosti a projedná s ním žádost o úvěr.

Je ale možné, že se žadatel bude nejprve potřebovat na něco zeptat nebo se poradit ohledně různých věcí týkajících se této půjčky. Co dělat v takovém případě?

Pokud si žadatel není s něčím jistý anebo se potřebuje na něco zeptat, může využít kontaktní formulář, který se nachází v pravé dolní části webu. Do něj uvede jen jméno a příjmení, telefonní číslo a čas, kdy může zástupce Clever půjčky zavolat.

 Pokud si žadatel není s něčím jistý anebo se potřebuje na něco zeptat, může využít kontaktní formulář.
Pokud si žadatel není s něčím jistý anebo se potřebuje na něco zeptat, může využít kontaktní formulář.

Výhody a nevýhody Clever půjčky

Mezi jasné výhody patří snadné a rychlé vyřízení úvěru přes internetové stránky bez nutnosti někam chodit. Další výhodou je široký úvěrový rámec, ve kterém si klient může půjčit až 99 000 Kč bez jakéhokoli zajištění.

I menší půjčky lze rozložit až na 16 měsíců a Clever půjčka navíc nepožaduje žádného spolužadatele ani ručitele. Naopak možnost zažádat se spoludlužníkem nabízí např. půjčka Cofidis.

Nevýhody půjčky je naopak relativně vysoký úrok, zvláště ve srovnání s bankovními půjčkami. Dalším omezením je, že splácení lze nastavit pouze na 12 nebo 16 měsíců – jiné varianty nejsou. Nelze si půjčit méně než 15 000 Kč, úvěr tak není vhodný jako tzv. půjčka před výplatou.

Clever půjčka – recenze

Tato půjčka je v České republice momentálně nedostupná. Možná i z toho důvodu neexistuje příliš mnoho recenzí této nebankovní půjčky. Na portálu hyperfinance.cz, který mimo jiné poskytuje oblíbenou Hyper půjčku a Malou hyper půjčku, je ovšem její hodnocení vysoké – 4 hvězdičky z 5.

Stejné hodnocení má tato půjčka i na webu coolpujcky.cz. Toto hodnocení je oproti ostatním nebankovním úvěrům vysoké. Např. Essox se v tomto s Clever půjčkou nemůže vůbec srovnávat.

Důvodem nedostupnosti Clever půjčky v České republice je spojení společnosti JET Money, která tento úvěr poskytovala, se společností EC Financial Services. Tato půjčka není jediná, kterou již nelze sjednat. Další půjčkou nedostupnou na našem trhu je půjčka MoneyNow.

Finanční produkty bývalého poskytovatele JET Money nejsou nadále k dispozici, popřípadě jsou nabízeny za jiných podmínek. Týká se to například zmíněné Smart půjčky, která je nyní mnohem výhodnější.

Zájemci o půjčku se mohou podívat na půjčky s podobnými parametry. Těmi jsou např. Ferratum či Kamali. Další možností je podívat se na zcela jiné nebankovní půjčky či vyzkoušet půjčky zdarma. Pro fanoušky bankovních společností se nabízí např. půjčka od České spořitelny či velmi dobře hodnocená minutová půjčka Equa bank.

recenzezkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.