Clever půjčka – recenze a alternativy

Poskytovatelem Clever půjčky je společnost JET Money s.r.o. JET Money sídlí v Olomouci a patří mezi zkušené hráče na trhu s nebankovními úvěry. Kromě Clever půjčky JET Money již řadu let poskytuje jiný nebankovní úvěr pod názvem Smart půjčka. Jak je na tom Clever půjčka? Jaké jsou podmínky k jejímu sjednání, jaké má parametry a jaké existují alternativy?

Jak již bylo zmíněno v úvodu, JET Money poskytuje nebankovní bezúčelový úvěr s názvem Smart půjčka. Clever půjčka je nebankovním typem úvěru, která je také bezúčelová. Je ji tedy možné využít na cokoliv. Klient s ní může zaplatit různé spotřební zboží, uhradit zahraniční pobyt či splatit složenky nebo nedoplatky.

U Clever půjčky jsou pouze dvě délky splácení – jeden rok či 16 měsíců. Splácení úvěru se provádí jednou za měsíc, celkem je tedy třeba uhradit buď 12 nebo 16 splátek. Ať už si klient vybere jakoukoli výši půjčky, roční úroková sazba je vždy pevně daná. Podobně funguje i půjčka CreditGo, která má také pevnou roční úrokovou sazbu.

Roční procentní sazba nákladů pak činí buď 58,3 % (u půjčky na 16 měsíců) či 59 % (u dvanáctiměsíční varianty). Kromě samotných splátek je třeba počítat i s poplatkem za poskytnutí úvěru.

Clever půjčka – parametry

Clever půjčka nabízí úvěr do 99 000 Kč. Oproti Smart půjčce je úvěrový rámec posunutý nahoru, ovšem doba splatnosti je téměř stejná. Rozdílem je způsob výplaty – zatímco Smart půjčku vyplácí společnost JET Money v hotovosti, u Clever půjčky je výplata možná pouze bezhotovostním převodem.

Výhodou této půjčky je, že je možné splatit ji předčasně. Za předčasné splacení se navíc nemusí platit žádné nesmyslné poplatky. Naopak – klientovi bude celková splatná částka snížena podle toho, jak dlouhá doba zbývá do původního termínu splatnosti.

Ke schválení žádosti klient nepotřebuje ručitele – půjčka se vždy poskytuje bez zajištění. Další výhodou této půjčky je, že ji mohou získat i důchodci či maminky na mateřské dovolené. Rozhodující je výše měsíčního příjmu, kterou je třeba doložit. K doložení je pak potřeba např. důchodový výměr, rozhodnutí o přiznání dávky nebo výpisy z bankovního účtu.

 • Výše úvěru: 15 000 – 99 000 Kč
 • Doba splácení: 12 či 16 měsíců
 • Úrok: 25 %
 • RPSN: od 58,30 %
 • Nutnost doložit účel: ne
 • Nutnost doložit příjem: ano
 • Kontrola registru dlužníků: ano
 • Poplatek za poskytnutí úvěru: ano
 • Možnost předčasného splacení: ano
 • Nutnost ručitele: ne
 • Výplata půjčky: na účet
 • Vyřízení půjčky: online
Clever půjčka je bez účelu – lze ji tedy použít na cokoliv.
Clever půjčka je bez účelu – lze ji tedy použít na cokoliv.

Podmínky pro sjednání půjčky

Tuto půjčku si může sjednat kdokoli, kdo splňuje následující podmínky.

 • Minimální věk 18 let
 • Trvalý pobyt na území ČR
 • Pravidelný příjem
 • Bankovní účet

Vyřízení žádosti

O půjčku je možné požádat kdykoliv a odkudkoliv prostřednictvím online formuláře. Vyřízení je velmi jednoduché a nezabere mnoho času. Jaké kroky vedou k vyřízení žádosti?

 1. Otevření stránek www.cleverpujcka.cz
 2. Nastavení výše úvěru a doby splatnosti
 3. Vyplnění formuláře s osobními a kontaktními údaji
 4. Pracovník Clever půjčky se klientovi ozve a žádost projedná

Výhody a nevýhody Clever půjčky

Mezi jasné výhody patří snadné a rychlé vyřízení úvěru přes internetové stránky bez nutnosti někam chodit. Další výhodou je široký úvěrový rámec, ve kterém si klient může půjčit až 99 000 Kč bez jakéhokoli zajištění. I menší půjčky lze rozložit až na 16 měsíců a Clever půjčka navíc nepožaduje žádného spolužadatele ani ručitele. Naopak možnost zažádat se spoludlužníkem nabízí např. půjčka Cofidis.

Nevýhody půjčky je naopak relativně vysoký úrok, zvláště ve srovnání s bankovními půjčkami. Dalším omezením je, že splácení lze nastavit pouze na 12 nebo 16 měsíců – jiné varianty nejsou. Nelze si půjčit méně než 15 000 Kč, úvěr tak není vhodný jako tzv. půjčka před výplatou.

Clever půjčka – recenze

Tato půjčka je v České republice momentálně nedostupná. Možná i z toho důvodu neexistuje příliš mnoho recenzí této nebankovní půjčky. Na portálu hyperfinance.cz je její hodnocení vysoké – 4 hvězdičky z 5. Stejné hodnocení má tato půjčka i na webu coolpujcky.cz. Toto hodnocení je oproti ostatním nebankovním úvěrům vysoké. Např. Essox se v tomto s Clever půjčkou nemůže srovnávat.

Clever půjčka v České republice není aktuálně dostupná. Zájemci o půjčku se mohou podívat na půjčky s podobnými parametry. Těmi jsou např. Ferratum či Kamali. Další možností je podívat se na zcela jiné nebankovní půjčky či vyzkoušet půjčky zdarma. Pro fanoušky bankovních společností se nabízí např. půjčka od České spořitelny či velmi dobře hodnocená minutová půjčka Equa bank.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.