Trinity Bank spořicí účet, internetové bankovnictví

Trinity Bank skončila s nadstandardní úrokovou sazbou na spořicím účtu Top Výhoda+. Učinila tak v reakci na stabilizační opatření České národní banky, k nimž vedla krize spojená s pandemií koronaviru. Úrokové sazby na spořicích účtech snižují i další bankovní instituce.

Úroková sazba na spořicím účtu Top Výhoda+ klesla z původní hodnoty 1,58 % na 0,92 % při zůstatku nižším než 3 miliony a 1,18 % při zůstatku nad 3 miliony korun.

Trinity Bank byla k tomuto kroku donucena vzhledem k vyhlášení nouzové stavu a přijetí stabilizačních opatření Českou národní bankou. Ta kvůli krizi způsobené pandemií koronaviru již dvakrát výrazně snížila svou základní sazbu.

Od 17. března ČNB snížila dvoutýdenní repo sazbu z 2,25 % na 1,75 %. O deset dní později došlo k dalšímu snížení repo sazby, a to na 1 %. Na to poměrně rychle zareagovaly i další banky a začaly snižovat úrokové sazby u spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Spořicí účet Trinity Bank patří mezi platební účty, u kterých je nutné zhoršení podmínek oznámit s minimálně dvouměsíčním předstihem. Existují však dvě výjimky. Jednou z nich je úprava podmínek založená na změně referenčních sazeb.

Referenční sazbou byla v tomto případě právě repo sazba České národní banky a Trinity Bank tudíž mohla změnit úrokovou sazbu bez předchozího upozornění.

Důvodem snížení úrokové sazby u spořicího účtu Trinity bank jsou opatření ČNB a krize v důsledku koronaviru.
Důvodem snížení úrokové sazby u spořicího účtu Trinity bank jsou opatření ČNB a krize v důsledku koronaviru.

Nové parametry spořicího účtu Trinity Bank

Úroková sazba na spořicím účtu Top Výhoda+ je nyní 1,18 % při zůstatku vyšším než 3 miliony a 0,92 % v případě vkladů pod 3 miliony korun. Při zůstatku nad 30 milionů korun je možné úrokovou sazbu dohodnout individuálně.

Účet se zakládá bez výpovědní lhůty a finanční prostředky jsou proto kdykoliv k dispozici.

Výše vkladuRoční úroková sazba
0 – 2 999 999,99 Kč0,92 %
3 000 000 a více1,18 %

Založení a vedení spořicího účtu je nadále zdarma a bez nutnosti využívání jiných produktů Trinity Bank včetně běžného účtu. Zdarma je také internetové bankovnictví a tuzemské příchozí a odchozí platby. Zahraniční platby jsou zpoplatněny.

Vyřízení účtu je možné na jedné z poboček Trinity Bank, online nebo přes kurýra, který přiveze smluvní dokumentaci k podpisu na místo určené klientem.

Hromadné snižování úrokových sazeb

V důsledku snížení základní úrokové sazby ze strany ČNB začaly úroky u spořicích produktů snižovat také další bankovní instituce.

Které banky snižují úroky na spořicích účtech? Týká se to například ČSOB, Poštovní spořitelny, Expobank, Oberbank, Banky Creditas nebo Wüstenrot. Sberbank k 1. dubnu zrušila dříve nabízené běžné účty FÉR účet MINI, AKTIV a OPTIMAL pro fyzické osoby a nahradila je účty FÉR účet START, PLUS, EXTRA.

Úrokové sazby klesají také u spořicích účtů ostatních bank.
Úrokové sazby klesají také u spořicích účtů ostatních bank.

Česká spořitelna v důsledku koronavirové krize odložila plánované zvýšení úroků na spořicích účtech, ke kterému mělo dojít 1. dubna. Úroková sazba tedy zůstává na současných 0,2 %. Česká spořitelna v tiskové zprávě sdělila následující:

Desítkám tisíc našich klientů se v důsledku pandemie koronaviru dramaticky snížila schopnost splácet úvěry. V tuto chvíli proto musíme věnovat maximum našich zdrojů na zajištění pomoci těmto klientům a to formou umožnění odkladu jejich úvěrových splátek o 3 měsíce. Tento odklad splácení klientům pomůže získat finanční prostředky nutné na zajištění každodenních potřeb a zvládnutí současné krizové situace.

Banka očekává, že postupné zmírňování negativních dopadů pandemie a zlepšování celkové ekonomické situace se projeví i v úrokových sazbách jejích spořicích účtů.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.