Půjčka Ostrava – ihned i na směnku

Mnoho lidí v životě potká situace, kdy vlastní příjem nestačí a je nutné si půjčit částku nutnou pro úhradu nezbytných výdajů, ať už od banky či nebankovní společnosti. To se týká i obyvatel Ostravy, kteří mají na výběr hned z několika různých úvěrů. Některé z půjček Ostrava je možné získat na poprvé zcela zdarma. Jaké nebankovní půjčky Ostrava jsou pro zájemce dostupné?

V Ostravě si lze vybírat z mnoha bankovních či nebankovních půjček. U některých není problém zažádat online z pohodlí domova.

Půjčky Ostrava – nebankovní a bankovní

Ostrava je třetím největším městem v republice a není tak divu, že se zde nachází řada poboček velkých bank, na kterých si lze zažádat o půjčku. Banky jsou však velmi opatrné a rozhodně nepůjčují každému. Důkladně hodnotí bonitu klienta, tedy jeho schopnost závazek splatit. Půjčky nabízí Moneta, mBank, Česká spořitelna a další.

Na bankovní úvěr ve skutečnosti dosáhne jen hrstka lidí, nejedná se tak rozhodně o půjčky pro dlužníky. Ostrava však disponuje také rozsáhlou nabídkou nebankovních půjček.

Nebankovní půjčky Ostrava se obvykle řadí mezi online půjčky, na které dosáhnou zájemci z celé republiky, a tedy i obyvatelé Ostravy. Výhodou těchto půjček je, že je snadno může získat i člověk s nižší bonitou, jedná se tedy prakticky o půjčky pro každého. Z důvodu vyššího rizika jsou však znatelně dražší než bankovní úvěry.

Nebankovní půjčky Ostrava

Nebankovní půjčky Ostrava si mohou zájemci sjednat z pohodlí domova. Zpravidla se jedná o rychlé půjčky, které se na účtě objeví již do několika minut. V tomto ohledu vévodí Zaplo, které údajně zasílá peníze na účet do 15 minut po schválení žádosti o úvěr.

Mnohé nebankovní půjčky v Ostravě lze získat také zcela zdarma. Nabídku první půjčky zdarma využívají společnosti jako lákadlo pro nové klienty, a pokud je splacena včas, je možné ji opravdu získat bez dalších poplatků. Takovou možnost nabízí Zaplo, Provident nebo Kamali.

Tyto společnosti sice příliš neprověřují bonitu klienta, to však neznamená, že je snadné získat půjčku bez registru Ostrava. Půjčky bez účtu již tak velkou komplikaci nepředstavují, půjčky v hotovosti nabízí například Provident nebo Express Cash.

Při další žádosti o půjčku však již klienti musí počítat s vyšším úrokem a nutno podotknout, že řada nebankovních půjček v Ostravě se řadí mezi dražší úvěry.

Půjčky Ostrava mají často podobu mikropůjček a hodí se na nečekané výdaje nebo jako půjčky před výplatou.

Nebankovní společnosti obvykle neposkytují půjčky lidem v exekuci nebo okamžité půjčky pro dlužníky. Tito lidé se tak často obracejí na soukromé subjekty, jejichž služby mnohdy hraničí s lichvou.

Některé nebankovní půjčky lze získat i splácet v hotovosti.

Půjčka Ostrava – P2P půjčky

Jednou z variant nebankovní půjčky Ostrava jsou oblíbené P2P půjčky, tedy když lidé půjčují lidem. Existuje hned několik českých portálů, které P2P půjčky zaštiťují, nastavují pravidla a právní rámec. Díky nim si tak lze půjčit od investorů za příznivých podmínek a zcela bezpečně.

Stejně jako u každé jiné půjčky Brno, i zde je nutné si dopodrobna pročíst smlouvu a seznámit se s podmínkami půjčky. Výhodou P2P půjček je, že si žadatel může často určit výši úroku a dobu splácení, poté je na investorovi, zda na takovou nabídku přistoupí.

Mezi nejznámější poskytovatele P2P půjček patří jednoznačně společnost Zonky, u které lze získat úrok již od 2,99 %. Dalšími, méně známými servery, jsou Bankerat nebo Prestito.

Půjčky pro dlužníky Brno – půjčka na směnku

Půjčky od soukromých osob jsou často určeny pro lidi v exekuci, případně finančních potížích. Půjčka na směnku Brno patří mezi nejrizikovější finanční produkty, obvykle se pojí s enormním úrokem a dalšími poplatky.

Součástí půjčky na směnku bývá někdy také rozhodčí doložka, která dává držiteli právo volby arbitra, tedy osoby, která majetkový spor vyřeší na místo soudu. Jedná se o velmi nebezpečnou podmínku, takovou smlouvu o půjčce se nedoporučuje podepisovat.

Výhodou půjček na směnku Brno je především jejich rychlé vyřízení, přesto však takové půjčky obvykle tíživou situaci nevyřeší a dlužníkům nasadí na bedra jen další závazek. Z důvodu těchto neuvážených půjček končí mnoho lidí v exekuci.

Soukromé osoby nebo pochybné nebankovní společnosti, které nabízejí půjčky bez účtu a bez registru v Brně, tak často činí za účelem zbohatnutí na úkor zhoršení finanční situace dlužníků. Je samozřejmě na každém, zda se pro takovou půjčku rozhodne, vždy je však potřeba dbát na řádné pročtení smlouvy a srozumění se všemi podmínkami.

Půjčky od soukromých osob patří mezi nejrizikovější finanční produkty.

Půjčka Ostrava – Kde si půjčit?

Jak již bylo řečeno, existuje velké množství nebankovních subjektů poskytujících půjčky. Důležité je vybírat si však pouze ty ověřené, které mají platnou licenci ČNB. Které to jsou?

Zonky půjčka

Zonky je největším poskytovatelem P2P půjček na českém trhu. Dlouhodobě si zároveň drží také pozici půjček s nejvýhodnějším úrokem.

Výše úroku se liší dle bonity klienta, ten nejlepší úrok začíná již na 2,99 %, nejméně bonitní klienti pak musí počítat s úrokem 19,99 %.

Krom krátkodobých půjček lze zažádat také o konsolidaci půjček Zonky, a to až do výše 900 000 Kč.

Kamali půjčka

Kamali patří mezi nejbezpečnější a nejvýhodnější mikropůjčky, získat lze u této společnosti úvěr od 1 000 do 20 000 Kč s maximální splatností 10 měsíců. V rámci první půjčky, která je zcela zdarma, si je možné půjčit až 15 000 Kč na 14 dní.

Kamali klientům garantuje přehlednou smlouvu s jasně formulovanými podmínkami. Úrok u této nebankovní společnosti zůstává na 0 %, půjčku bez poplatku zde však, kromě té první, klienti nedostanou. O ceně rozhoduje RPSN, které se může vyšplhat až na 49 %.

I tak se však Kamali řadí mezi levné půjčky s dobrými recenzemi. Nicméně, nedosáhnou na ni lidé v exekuci a v dluzích.

Zaplo půjčka

Zaplo patří mezi nejznámější nebankovní poskytovatele půjček. Zaplo recenze hodnotí firmu kladně, problémy obvykle nastávají až v případě, kdy dlužník není schopen půjčku splatit včas. Proto je nutné půjčku předem důkladně zvážit, aby se člověk vyhnul nepříjemným sankcím.

Zaplo se řadí mezi poskytovatele úvěrů, kteří nabízejí první půjčku zdarma, tedy s úrokem 0 %. Při druhé půjčce se úrok pohybuje okolo 279 % p.a., RPSN 1 141,2 %.

Čerpat půjčku lze až do výše 30 000 Kč, to se však netýká první půjčky, zdarma si zájemce může půjčit pouze 16 000 Kč.

Provident půjčka

Půjčku od Provident si lze jednoduše sjednat online nebo telefonicky, možné je také zažádat o půjčku v hotovosti, stejně tak lze hotově také splácet. Společnost Provident také umožňuje klientům setkání s finančním asistentem.

Úrok u Providentu začíná na 6,21 %, RPSN se však sahá až na 319 %. Doba splácení se pohybuje v rozmezí 4 až 48 měsíců.

Provident půjčka není určena nezaměstnaným lidem, ani osobám v exekuci. Pro schválení půjčky je totiž nutné doložit pravidelný příjem.

Cofidis půjčka

Společnost Cofidis v Česku již od roku 2004 nabízí Cofidis půjčku pro jednotlivce, párovou půjčku nebo novomanželskou půjčku. Mimo to v nabídce nechybí ani konsolidace nebankovních půjček.

Půjčku u Cofidis lze získat s úrokem od 4,49 %, a to až do 500 000 Kč. Novomanželskou půjčku Cofidis poskytuje ještě levněji, a to již s úrokem 3,99 %.

Cofidis na rozdíl od podobných společností vyžaduje potvrzení příjmů a nahlíží do registru, nejedná se tak o půjčku bez registru a bez účtu Brno.

srovnání

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.