CreditKasa půjčka – recenze

Půjčka CreditKasa je dalším zástupcem nebankovních úvěrů. Patří do skupiny rychlých půjček. To znamená, že žádost ani výplata peněz nezabere mnoho času. Zájemci ale také musí počítat s krátkou dobou splatnosti. Jaké konkrétní parametry se pojí s půjčkou CreditKasa? Jak ji lze sjednat a pro koho se hodí?

Rychlá půjčka CreditKasa nabízí finanční prostředky až do výše 20 000 Kč se splatností až 30 dnů. Úroková sazba činí 730 % a RPSN se odvíjí od délky zvolené splatnosti. CreditKasa nerozlišuje nového a stávajícího klienta jako některé jiné nebankovní půjčky (např. půjčky CreditAir, CreditPortal nebo Provident). Novým zákazníkům nabízí 20 000 Kč stejně jako těm, kteří o půjčku žádají opakovaně.

CreditKasa půjčka patří do skupiny neúčelových úvěrů. Na co budou získané peníze použity není potřeba vůbec sdělovat. Vzhledem k rychlému vyplacení a relativně nízké maximální hranici se však nejčastěji jedná o půjčku před výplatou. Ta umožňuje pokrýt nečekané finanční výdaje, se kterými člověk dopředu nepočítal.

Stejně jako jiní poskytovatelé, například Ferratum Bank, Zaplo, Cool Credit nebo BB finance, i CreditKasa poskytuje první půjčku zdarma, resp. se zanedbatelnou úrokovou sazbou 0,0001 %.

Ovšem pozor na ZaploNaSplátky. Je sice od stejného poskytovatele jako klasická Zaplo půjčka, první půjčku zdarma ovšem neposkytuje.

Žádost o půjčku CreditKasa on-line

Požádat o půjčku CreditKasa lze pouze přes internet, tedy kompletně on-line. Začít je potřeba na stránkách www.creditkasa.com, kde se hned na úvodní straně nachází on-line kalkulačka. Na ní si zájemce pomocí posuvníků zvolí výši úvěru a splatnost. Současně s výběrem se na kalkulačce zobrazí i další velmi podstatné údaje – například výše poplatků, celková splatná částka, úroková sazba, RPSN nebo den splatnosti.

K žádosti o půjčce pak stačí kliknout na „Zažádejte si nyní“ a vyplnit krátký registrační formulář – jen jméno, příjmení a telefonní číslo. Na uvedený mobil následně obdrží žadatel SMS s číselným kódem, který se rovněž uvede do on-line formuláře.

Následuje vyplnění dalších osobních údajů o žadateli. Uvádí se zde adresa, rodné číslo, číslo občanského průkazu, výše měsíčního příjmu a zdroj příjmů. K dokončení žádosti je nutné přiložit také scan dvou dokladů totožnosti. Akceptuje se občanský průkaz, řidičský průkaz, cestovní pas, rodný list nebo třeba zbrojní průkaz.

Posouzení půjčky probíhá ze strany poskytovatele až po zaslání verifikačního poplatku ve výši 1 Kč z žadatelova účtu. Tím se dokládá, že zájemce vlastní účet vedený na jeho jméno a nebudou tak problémy s vyplacením peněz.

Výplata půjčené finanční částky probíhá již do 15 minut od odeslání žádosti. Kdy bude mít žadatel peníze na účtu záleží na tom, v jaké bance účet vlastní. Může se tak jednat o pouhých pár minut, maximálně však o jeden pracovní den.

Požadavky půjčky CreditKasa

Aby bylo možné sjednat půjčku CreditKasa, musí žadatel splňovat několik podmínek. Patří mezi ně například:

  • minimální věk 18 let
  • trvalý pobyt na území České republiky
  • české občanství
  • vlastní bankovní účet
  • bezdlužnost

Při schvalování půjčky CreditKasa se nahlíží do registrů a posuzuje se u každého schopnost splácet. Pakliže je zájemce v prodlení se splácením jakéhokoliv jiného úvěru, nebude mu půjčka CreditKasa schválena. Jiný úvěr, který ale zájemce řádně splácí, schvalovacímu procesu nevadí.

Pokud by byl s žádostí nějaký problém, může se zájemce obrátit na bezplatnou zákaznickou linku, která ovšem funguje pouze v pracovní dny od 8 do 20 hod.

Důvodem k zamítnutí žádosti může být mimo jiné problém se splácením úvěru od jiného poskytovatele, záznam v registru nebo nedostatky v předložených informacích. Registrační formulář musí být vždy vyplněn kompletně.

Způsob splácení půjčky CreditKasa

Splácení půjčky CreditKasa probíhá vždy jednorázově a nejpozději do posledního dne splatnosti. Vše probíhá prostřednictvím klientského účtu a skrze platební bránu ThePay. Poskytovatel umožňuje i předčasné splacení. V takovém případě musí klient nejprve kontaktovat zákaznickou linku a domluvit se na přesném postupu.

Kromě předčasného splacení má CreditKasa řešení i pro ty, kteří naopak mají problémy s včasnou úhradou. Umožňuje posunout termín splatnosti, a to až o lhůtu rovnající se původní splatnosti. Posun splatnosti přitom lze využívat opakovaně – do jednoho roku neomezeně. Vždy se ovšem požaduje úhrada stanovené minimální částky.

Půjčka CreditKasa recenze

Poskytovatel, který stojí za půjčkou CreditKasa, není na trhu příliš dlouho. Firma byla založena teprve v roce 2016, tudíž s sebou nepřináší takové zkušenosti, jako mají již zavedení a dlouhodobě působící nebankovní poskytovatelé typu Provident nebo Profi Credit. Také poskytovatel půjčky Creditstar, firma Creditstar Czech, působí na českém trhu od roku 2006 a má tak mnoho zkušeností.

Klientské zkušenosti s CreditKasa jsou obvykle kladné, poukazují někdy ale na vysoké úroky. S nimi však lidé, kteří využívají rychlé půjčky, obvykle počítají. V recenzích se CreditKasa označuje jako seriózní a neproblematický nebankovní poskytovatel půjček.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.