Které banky a úvěrovky nabízí nejbezpenější úvěry? Studie určila žebříček

Které banky a úvěrovky nabízí nejbezpenější úvěry? Studie určila žebříček

Tisková zpráva: Společnosti Air Bank, Komerční banka a Home Credit zvítězily v pátém ročníku Studie Navigátor bezpečného úvěru, která se zaměřuje hlavně na bezpečnost poskytovaných úvěrů na českém trhu.

Studie letos zkoumala 107 spotřebitelských úvěr od 69 poskytovatelů. Na dobrých výsledcích vítězů se projevila nejen vysoká úroveň bezpečnosti pro spotřebitele a férová cena, ale také další služby a přidaná hodnota, kterou svým zákazníkům poskytují, uvádí zpráva k výsledkům studie.

Podle Michala Mejstříka, profesora Univerzity Karlovy a garanta projektu Navigátor úvěru, je ze šetření znát, že některé tradiční banky mají při poskytování úvěrů stále zkostnatělý přístup ke klientům. Stále je například možné narazit na nemalé poplatky za sjednání úvěrů nebo za předčasné splacení, které nové banky a značkové úvěrové společnosti už nepožadují již několik let.

Kromě hlavní kategorie Navigátor hodnotil také úvěry na 30 a 100 tisíc korun. U nižšího úvěru si nejlépe vedly společnosti Air Bank, Home Credit a mBank a v případě půjčky na 100 tisíc korun vyhrála ve srovnání Air Banka, Komerční banka a ZUNO Bank.