Které banky a úvěrovky nabízí nejbezpenější úvěry

Společnosti Air Bank, Komerční banka a Home Credit zvítězily v pátém ročníku Studie Navigátor bezpečného úvěru, která se zaměřuje hlavně na bezpečnost poskytovaných úvěrů na českém trhu.

Studie letos zkoumala 107 spotřebitelských úvěr od 69 poskytovatelů. Na dobrých výsledcích vítězů se projevila nejen vysoká úroveň bezpečnosti pro spotřebitele a férová cena, ale také další služby a přidaná hodnota, kterou svým zákazníkům poskytují, uvádí zpráva k výsledkům studie.

Hledáte prověřené poskytovatele půjček? Přečtěte si Acema recenzi.

Podle Michala Mejstříka, profesora Univerzity Karlovy a garanta projektu Navigátor úvěru, je ze šetření znát, že některé tradiční banky mají při poskytování úvěrů stále zkostnatělý přístup ke klientům. Stále je například možné narazit na nemalé poplatky za sjednání úvěrů nebo za předčasné splacení, které nové banky a značkové úvěrové společnosti už nepožadují již několik let.

TIP: Peníze lze získat také z jiných zdrojů, než od bank a finančních institucí. Populární jsou služby, kdy lidé půjčují lidem. Tuto službu nabízí například nebankovní půjčka Zonky. Více informací lze získat na Zonky recenze.

Mezi typy úvěrů, které těmto poplatkům stále holdují, lze pořád zařadit půjčky bez registru a bez ručení, půjčky v trafice nebo okamžité půjčky pro zadlužené

Kromě hlavní kategorie Navigátor hodnotil také úvěry na 30 a 100 tisíc korun. U nižšího úvěru si nejlépe vedly společnosti Air Bank, Home Credit a mBank a v případě půjčky na 100 tisíc korun vyhrála ve srovnání Air Banka, Komerční banka a ZUNO Bank.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.