FinBee půjčka – recenze

Půjčka až 300 000 Kč

Úrok od 12 %, RPSN od 30 %

 • P2P půjčky – lidé půjčují lidem
 • Vhodné pro refinancování půjček
 • Doba splatnosti až 60 měsíců
Mám zájem o FinBee půjčku

FinBee je rychle se rozvíjející společností v oblasti P2P půjček. Jde tedy o portál, na kterém mohou půjčovat žadatelům o půjčku skuteční lidé. Díky tomu je také FinBee známý pro svůj individuální přístup. FinBee půjčka začíná na ročním úroku ve výši 12 %. Jaké jsou na FinBee recenze?

P2P půjčky jsou jednou z alternativ bankovních i nebankovních půjček, které klientům často nemusí vyhovovat, ať již z důvodu vysokých úroků, či přísných podmínek pro získání úvěru. U P2P půjček závisí většina podmínek na domluvě mezi dvěma lidmi.

U Zonky lze získat půjčku až 900 000 Kč.
Zjistit více o Zonky půjčce >

FinBee je tak jedním ze zprostředkovatelů tohoto typu půjček. Mezi další známe P2P půjčky patří například Zonky, Bankerat či Prestito.

FinBee půjčka parametry

Ačkoliv lze u FinBee získat také nižší obnos peněz, není příliš vhodná pro půjčku před výplatou. Nejedná se ani o rychlou půjčku, protože nejprve musí dojít k propojení investora a žadatele o půjčku. U některých společností lze získat půjčku do 15 minut.

Půjčku do 15 minut lze získat například u společnosti Zaplo.
Více o půjčce Zaplo >

Přesto, že podmínky záleží především na domluvě mezi investorem a žadatelem, nelze tvrdit, že FinBee půjčka nemá žádné parametry. Stanovena je výše počátečního úroku i RPSN.

Parametry jsou následující:

 • Výše půjčky: 10 000 Kč – 300 000 Kč
 • Výše úroku: od 12 %
 • RPSN: od 30 %
 • Doba splatnosti: 1-5 let
 • Potvrzení příjmů: ano
 • Kontrola registru: ano
 • Ručení: ne

Půjčku od FinBee bohužel nemůže získat každý. Pro získání FinBee půjčky je také potřeba splňovat základní podmínky, které jsou formulovány následovně:

 • žadatel musí být starší 18 let
 • pravidelný měsíční příjem
 • bez exekučního či insolvenčního řízení

Nejedná se tedy o půjčku bez registru. Nicméně, je alespoň možné si půjčit bez jakéhokoliv ručení.

FinBee půjčka nabízí nízké úrokové sazby oproti jiným nebankovním spolčenostem. Jedná se o společnou výhodu pro všechny P2P půjčky, zpravidla jsou totiž úvěry od lidí levnější.

FinBee považuje za své silné stránky nízké úroky a osobní přístup.

Jak Finbee půjčka funguje?

Pro získání půjčky je nejprve potřeba se registrovat na webových stránkách FinBee. Stačí kliknout na tlačítko „Půjčit ihned“ a následně vyplnit přiložený formulář. Zadat je třeba osobní údaje, telefon a zvolit si přihlašovací jméno a heslo.

Přihlašovací jméno je jediný údaj, který je viditelný pro ostatní uživatele. Doporučuje se tak, aby neobsahovalo osobní údaje.

Poté přijde na řadu vyplnění samotné žádosti o půjčku. Každý uživatel si zvolí výši půjčky, dobu splácení a její účel. Poté se FinBee také doptá na měsíční příjmy a výdaje a další osobní údaje.

Nakonec je ještě potřeba uhradit registrační poplatek, který slouží k ověření bankovního účtu. Částka je však pouze symbolická, konkrétně jeden halíř.

Pro registraci je potřeba vyplnit všechna pole.

Poplatky u FinBee půjček

Jelikož FinBee funguje jako zprostředkovatel kontaktu mezi investorem a žadatelem o úvěr, žádá si za své služby poplatek za uzavření smlouvy. Nejedná se tak o půjčku bez poplatku.

Poplatky se pohybují od 1,9 % až do 6,8 procent. Platí se však až po úspěšném získání půjčky. Poplatků předem se tak klienti nedočkají.

Výše konečného poplatku je individuální, záleží totiž na bonitě klienta, tedy jeho schopnosti dostát svých závazků. Klienti jsou dle bonity rozděleni do kategorií A-D. Čím rizikovější klient, tím vyšší poplatky.

Dále se platí měsíční poplatek ve výši od 0,40 % do 0,98 %. Procenta se vyměřují ze zůstatku půjčky a opět závisí na rizikovosti úvěru.

Poplatky se u FinBee odvíjejí od bonity klienta.

Na co je FinBee půjčka vhodná?

Online půjčku od FinBee lze získat například na refinancování drahých úvěrů či kreditních karet. Není problém využít ji ani na koupi nového automobilu, zařízení domácnosti či její rekonstrukce.

FinBee půjčka je také vhodná pro financování nečekaných výdajů i jiných osobních potřeb. Nejedná se bohužel o půjčku pro rizikové klienty. Není vhodná ani pro ty, kteří nemají stálý příjem.

FinBee recenze

Mnoho FinBee recenzí není k dohledání. Společnost na českém trhu P2P půjček nepůsobí příliš dlouho. Přesto lze však s jistotou říci, že se nejedná o podvod. FinBee opravdu poskytují služby, které mají na stránkách uvedené.

Na druhou stranu nelze dohledat ani stížnosti, portál tedy nejspíš funguje tak, jak má. Novější společnost je však vždy spojena s vyšším rizikem, proto je nezbytné pozorně číst obchodní podmínky a smlouvy.

FinBee půjčka alternativy

Pro jistotu lze využít některé známější portály, které P2P půjčky nabízejí v Čechách. Prověřená tisíci klientů je například Zonky, jedna z nejznámějších P2P půjček v Česku.

Zonky půjčka

Zonky půjčka patří dlouhodobě mezi nejvýhodnější půjčky na trhu. Zonky zastřešuje systém P2P půjček, který funguje obdobně jako FinBee. Půjčit si lze od 5 000 Kč až do 900 000 Kč.

Zonky je nejznámější P2P půjčkou na českém trhu.
Půjčit si od Zonky >

Půjčku lze získat již s počátečním úrokem 2,99 %, úrok zároveň nikdy nepřesáhne 20 %. Nejedná se bohužel o půjčku pro žadatele v exekuci či insolvenci. Nutno podotknout, že Zonky vždy pečlivě prověřuje bonitu klienta.

Zaplo půjčka

Zaplo půjčka je již klasickou nebankovní mikropůjčkou, nejedná se tak o P2P půjčku. Výhodné je, že lze u Zaplo získat první půjčku zdarma. Půjčit si je možné až 30 000 Kč.

Zaplo nabízí první půjčku s 0% úrokovou sazbou i RPSN.
Půjčit si u Zaplo >

Nespornou výhodou této půjčky je, že není potřeba dokládat příjmy ani ručit svým majetkem. Zaplo půjčka je navíc velmi rychlá, peníze má klient na bankovním účtu do 15 minut.

recenzezkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.