Air Bank se spojí se Zonky. Fúze přinese výhody klientům obou společností

Peer-to-peer služba Zonky by se ještě letos měla stát dceřinou společností Air Bank. Fúze klientům přinese širší nabídku úvěrových služeb i nové možnosti investování. Zonky bude zároveň nadále pokračovat pod svou značkou, nabídky jejích služeb se spojení s Air Bank nijak nedotkne.

Zonky je nejznámějším poskytovatelem P2P půjček na českém trhu. Zprostředkovává propojení lidí, kteří si chtějí půjčit, a těch, kteří chtějí naopak investovat. Na základě nové služby od tvůrců Zonky mohou lidé půjčovat také firmám.

Vedle půjčky Zonky lze zažádat například také o refinancování či konsolidaci Zonky.

V červnu letošního roku Zonky evidovala kolem 100 tisíc klientů a 38 tisíc investorů. Celkový objem půjčených peněz dosáhl 12 miliard korun. Od počátků svého působení se však potýká s milionovými ročními ztrátami.

V posledních měsících platforma zároveň prochází jistými změnami. Ty souvisejí s nástupem nového vedení finanční skupiny Home Credit, která je dosavadním vlastníkem Zonky.

Zonky přináší možnost výhodné půjčky i investování.
Investovat se Zonky >

Skupina Home Credit přitom ještě na konci loňského roku plánovala expanzi Zonky dále do Evropy. V únoru se však vedení po dlouhém zvažování rozhodlo od aktivit v Evropě upustit a svou pozornost zaměřit na asijské trhy, s čímž se pojí i změna rozvojové strategie služby Zonky.

Zonky by se měla stát dceřinou společností Air Bank, kterou stejně jako Home Credit vlastní skupina PPF. Její služby však budou i nadále nabízeny ve stejném rozsahu a pod stejnou značkou.

Spojení Air Bank a Zonky přinese výhody klientům obou institucí. Vzájemnou spolupráci usnadní velmi podobná firemní kultura obou společností.
Spojení Air Bank a Zonky přinese výhody klientům obou institucí. Vzájemnou spolupráci usnadní velmi podobná firemní kultura obou společností.

Air Bank v současnosti eviduji téměř 830 tisíc klientů, kteří u ní využívají přes 940 tisíc běžných účtů a více jak půl milionu spořicích účtů. Celkový objem vkladů v pololetí činil přes 115 miliard korun. Očekává se, že fúze se Zonky přinese úsporu nákladů při rozvoji obou společností.

Na český trh Air Bank vstoupila v roce 2011 a od té doby si získává čím dál tím více spokojených klientů. Klade důraz zejména na jednoduchost, inovativnost a transparentnost. Vedle běžných a spořicích účtů nabízí také půjčky, hypotéku nebo kontokorent.

Nové možnosti půjček i investování

Propojení Air Bank a Zonky usnadní přístup ke službám obou institucí. Klientům Air Bank přinese nové možnosti pro investování volných prostředků, zároveň budou moci využít výhodné půjčky v případě, že naopak potřebují peníze navíc. Tím vzniknou i nové příležitosti pro stávající investory Zonky. K 1. listopadu 2021 však Zonky končí s manuálním investováním, dále bude provozovat pouze Rentiéra.

Půjčka od Zonky je díky úroku od 4,49 % levnější než v bance.
Půjčit si u Zonky >

Vedle P2P půjčky Zonky bude i nadále možné využívat oblíbené a pravidelně oceňované Air Bank půjčky, konsolidace Air Bank a dalších produktů. O výhodnosti flexibilního úvěru se lze přesvědčit v kalkulačce Air Bank půjčky.

TIP: Tvůrci Zonky spouštějí novou službu – lidé budou půjčovat firmám.

Vedle výhod pro klienty má fúze Air Bank a Zonky snížit náklady v oblasti pracovních činností a IT systémů. Vzájemnou spolupráci usnadní blízká firemní kultura obou společností.

Air Bank se v minulost měla spojit s Monetou Money Bank, čímž by vznikla jedna z největších tuzemských bank. Z hlediska počtu klientů by se zařadila na třetí místo za Českou spořitelnu a ČSOB. Z plánované fúze však nakonec sešlo.

Nejedná se o jedinou změnu na české bankovní půdě za poslední dobu. Na začátku února 2021 rakouská skupina Raiffeisenbank International oznámila, že Raiffeisenbank kupuje Equa bank.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.