U konto od UniCredit Bank – a studentský účet pro mladé

Výběr z bankomatů po celém světě zdarma

  • Program U-šetřete s velkým množstvím slev
  • Podmínka příchozích plateb v hodnotě 12 000 Kč
  • Účet pro studenty zcela zdarma a bez podmínek
Mám zájem o U konto

Výběr z bankomatů zdarma, slevy a odměny, pohodlná mobilní aplikace. To vše jsou základní výhody, které s sebou přináší bankovní účet s názvem U konto UniCredit Bank. U konto si může sjednat každý, jemuž měsíčně přijde na účet více než 12 000 Kč. Jak si založit U konto online? Jaké výhody přináší u Konto pro mladé?

Samozřejmostí při založení U konta je přístup k online bankovnictví se všemi přehledy odchozích a příchozích plateb. Využívat je možné také smart bankovnictví, tedy jednoduchou mobilní aplikaci, kterou lze ovládat otiskem prstu či Face ID.

U konto umožňuje výběr hotovosti z bankomatů po celém světě zcela bez poplatků.
Sjednat si U konto online a za pár minut >

Výhody U konta od UniCredit Bank

Jak již bylo zmíněno v úvodu, U konto s sebou přináší mnoho výhod. Každého, kdo má o U konto zájem, jistě potěší jeho snadné online vyřízení. Mimo zřízení přes internet je možné U konto sjednat také na jedné ze 120 poboček UniCredit Bank či po telefonu.

Mezi největší výhody nepochybně patří možnost výběru z bankomatů po celém světě zcela zdarma. U konto je obecně velmi výhodné pro klienty, kteří často vyjíždějí za hranice České republiky. Například platební kartu si lze sjednat také pro cizoměnový účet v eurech či dolarech.

S kódem RUNCZECH získá každý nový klient s příchozí platbou 30 000 Kč boty Nike Air zdarma.
Mám zájem o U konto >

Díky U kontu lze také ušetřit nemalou částku při nákupech, a to pomocí programu U-šetřete. Mobilní aplikace U-šetřete umožňuje klientům získat slevy až u 150 obchodníků. Mezi partnery, u kterých lze ušetřit nezanedbatelnou částku, patří například AVG antivirus, Booking či e-shopy AliExpress a Pilulka.

U-šetřete funguje jednoduše bez jakýchkoliv věrnostních karet či slevových kódů.

Mezi nejvýraznější výhody U konta tedy patří:

  • výběr z bankomatů po celém světě zdarma
  • vklad hotovosti na pobočce zdarma
  • možnost plateb Google Pay a Apple Pay
  • příchozí i odchozí platby zdarma
  • program U-šetřete s cashbackem
  • další účet v cizí měně
  • využití kontokorentu zdarma

Výhody v podobě bezplatných výběru z bankomatů či příchozích a odchozích plateb jsou však přístupné pouze těm klientům, kteří splňují podmínky vedení účtu.

U konto – podmínky

Podmínka vedení účtu U konto je formulována jednoduše – součet příchozích plateb za měsíc musí být vyšší než 12 000 Kč.

Není-li tato podmínka naplněna, musí klient zaplatit poplatek 199 Kč za měsíc. Navíc ztrácí veškeré výhody v podobě bezplatného výběru peněz z bankomatů či plateb zdarma. Více informací o poplatcích lze zobrazit níže v sazebníku U konta.

Nutno podotknout, že se do celkové příchozí částky nezapočítávají vklady v hotovosti. Jedná se tak o jednu z mála nevýhod, které U konto má.

Po splnění podmínky mohou klienti využívat výběr z bankomatů zdarma.

Jak získat U konto zdarma – studentský účet

Získat U konto zdarma lze však za určitých předpokladů i bez naplnění výchozí podmínky. U konto pro mladé, tedy pro studenty od 15 – 26 let, je možné získat se všemi výhodami zdarma, a to aniž by došlo ke splnění podmínky.

Studenti často nemají vyšší příjem než 12 000 Kč měsíčně, UniCredit Bank tak pro studenty a pro mladé připravila studentský účet, s kterým mohou čerpat veškeré výhody U konta.

U konto pro mladé umožňuje čerpat výhody i bez splnění základní podmínky.
Mám zájem o U konto >

Příležitost získat U konto zdarma mají také páry. Pokud si klient sjedná U konto zároveň i pro svého partnera či partnerku, stačí, aby byl součet příchozích plateb z obou účtů vyšší než 12 000 Kč.

Zřízení U konta online

Zřízení U konta není nic složitého. Potřeba je mít při sobě dva doklady totožnosti, stávající číslo bankovního účtu, mobilní telefon a emailovou adresu. U konto si lze poté zařídit následujícími způsoby:

Sjednat U konto lze třemi způsoby. Každý si poté může zvolit, co mu nejvíce vyhovuje.

Nespornou výhodou U konta je rozhodně rychlé sjednání online, které nezabere více než pár minut. Online sjednání U konta probíhá na webových stránkách UniCreditBank.

Pro zaslání žádosti o nové konto stačí vyplnit krátký registrační formulář, který je dostupný na tomto odkazu. Za registraci, ani založení účtu klient nic neplatí.

Sazebník U konto – UniCredit Bank

V rámci U konta je poskytnuto mnoho služeb zdarma, ovšem pouze v případě splnění podmínky. Sazebník U konto 2021 je zobrazen v následující tabulce:

Založení účtuzdarma
Vedení účtuzdarma
* 199 Kč/ měsíc
Účet v EUR či USDzdarma
Platební kartazdarma
Výběr z bankomatuzdarma
*5 Kč z UniCredit Bank, 30 Kč v ČR, 100 Kč + 0,5 % z částky v zahraničí
Příchozí a odchozí platbyzdarma
*6 Kč za platbu
SMS klíč do internetového bankovnictví1,50 Kč za zprávu

* = při nesplnění podmínky 12 000 Kč příchozích plateb

Z výše uvedených poplatků je zřejmé, že U konto se opravdu vyplatí těm, kteří jsou schopni podmínku naplnit. Vhodné je také pro studenty, kteří podmínku splňovat nemusí, a přesto pro ně platí nulové poplatky.

U konto premium

U konto premium je synonymem pro ještě více výhod. V rámci tohoto prémiového konta lze vést až tři bankovní účty v české nebo cizí měně. Majitel tohoto konta získá zdarma zlatou kreditní kartu VISA GOLD s limitem až 500 000 Kč.

U konto premium je výhodné pro ty, kteří často cestují, ať už z jakéhokoliv důvodu. Ovládat účet lze odkudkoliv na světě, výběr z bankomatu na druhém konci zeměkoule je rovněž zdarma a platební karta může být vedena i v cizí měně.

Více výhod automaticky znamená navýšení původní podmínky. Vedení konta se všemi výhodami zdarma může získat pouze ten klient, kterému měsíčně na účet přichází více než 50 000 Kč. Druhá varianta je, že celkový objem vkladů v UniCredit Bank bude k poslednímu dni v měsíci činit milion Kč.

Pokud není ani jedna z podmínek naplněna, UniCredit Bank klientovi účtuje 499 Kč za měsíc. Klient navíc ztrácí bezplatné výhody.

Nevýhodou U konta premium je, že na rozdíl od klasického konta nelze sjednat pohodlně online. Klient musí navštívit pobočku nebo využít telefonní číslo zákaznického servisu 221 210 031.

Kreditní karta VISA GOLD je v ceně každého U konta premium.

Dětské U konto

UniCredit Bank také umožňuje zřídit bankovní konto pro děti do 15 let věku. Součástí dětského bankovního účtu je jak internetové bankovnictví, tak platební karta. Účet je však pod plnou kontrolou zákonných zástupců dítěte.

V rámci dětského konta je otevřen běžný účet zdarma s ročním zhodnocením až 0,25 %. Maximální výše úročení je pak 30 tisíc Kč.

Platební karta Visa může být vydána pro děti starší 8 let. Problémem není nastavit denní limit na kartě či umožnit omezené výběry z bankomatu v hodnotě 100 – 500 Kč.

Změna banky na UniCredit Bank

Pokud má klient účet u jiné banky, ale přál by si založit výhodné U konto, musí přistoupit ke změně banky. Změna banky není v dnešní době nic složitého. Stačí jen zajít na pobočku a UniCredit Bank pomůže novému klientovi vše vyřídit.

Pro vyřízení žádosti o změnu banky si s sebou stačí přinést občanský průkaz a dosavadní číslo bankovního účtu.

Při přechodu k UniCredit Bank stačí navštívit pobočku pouze jednorázově. Banka poté do 13 dnů převede veškeré trvalé příkazy a příchozí platby na nový účet.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.