Které banky nabízejí výběry z bankomatu v zahraničí zdarma?

Na dovolenou nebo třeba na služební cestu do zahraničí jezdí kde kdo. Mnoho lidí řeší finanční stránku věci tím, že s sebou buď berou dostatek hotovosti nebo využívají platební kartu. Přesto však mohou nastat okamžiky, kdy je potřeba si vybrat hotovost z bankomatu přímo v zahraničí. Související poplatky za výběr mohou být buď nesmyslně drahé nebo naopak zcela nulové. Které banky nabízejí výběry z bankomatu v zahraničí zdarma a za jakých podmínek?

Na českém bankovním trhu existuje celá řada bank, které nechtějí na poplatcích v zahraničí nijak významně vydělávat. Uvědomují si, že cesty do zahraničí jsou v současnosti absolutní samozřejmostí a výběry z bankomatu v cizině k tomu zkrátka patří.

TIP: K převodu peněz v eurech do zahraničí v rámci EU a států EHS (Evropské hospodářské společenství) slouží SEPA platba.

Bezplatné zahraniční výběry se obvykle pojí k platebním kartám, které banky vydávají ke svým bankovním účtům. V seznamu těchto společností figuruje hned několik tradičních bank, které patří mezi vůbec ty největší banky v ČR.

Air bank

Air Bank nabízí výběry v zahraničí zdarma za předpokladu, že si její klient u sjednávání běžného účtu zvolí tzv. Velký tarif. Za něj se platí 100 Kč měsíčně, v ceně poté jsou mimo jiné všechny příchozí a odchozí úhrady v ČR, vedení účtu a také výběry z bankomatů Air Bank, cizích bankomatů i bankomatů v zahraničí. Pokud by si zájemce zvolil tzv. Malý tarif, zaplatí za každý výběr z bankomatu v cizině 25 Kč.

Equa Bank

Běžný zákazník Equa bank se standardní platební kartou nebo kartou Premium výběry z bankomatů v zahraničí zdarma nemá. Každý je zpoplatněn částkou 9 Kč. Naopak klienti, kteří si k běžnému účtu zvolí kartu Premium Plus, již za výběry v cizině nezaplatí nic. Jsou již zahrnuty v ceně za kartu, který činí 129 Kč měsíčně.

Fio banka

Nabídka Fio banky v rámci výběrů z bankomatů v zahraničí je specifická. Vyplatí se především lidem, kteří jezdí do zahraničí opakovaně, ale vždy jen na velmi krátkou dobu. Nabízí totiž vždy zdarma jen jeden výběr měsíčně. Druhý a další výběr je zpoplatněn vysokou částkou 80 Kč. Nevyčerpané výběry zdarma se do dalšího měsíce nepřevádějí.

ČSOB

Jedna z největších českých bank nabízí výběry z bankomatů v zahraničí zdarma pouze ke svému nadstandardnímu bankovnímu účtu Premium Konto. Nadstandardní výhody pro náročné klienty spočívají například v poskytnutí prestižní karty VISA Infinite a také ve výběrech z bankomatů po celém světě zdarma. U jiných typů platebních karet si ČSOB za jeden výběr v zahraničí účtuje 100 Kč.

mBank

S osobním účtem mKonto je spojena platební mKarta Svět. Díky ní lze vybírat hotovost ze zahraničních bankomatů zcela zdarma. Výběr však musí být vyšší než částka 1500 Kč, resp. odpovídající částka v cizí měně. S mKartou Svět se také pojí výhodnější kurzy než u ČNB. Od dubna do června 2021 navíc mBank nabízí bonus až 1000 Kč pro nové klienty.

Moneta Money Bank

Také Moneta Money Bank se připojuje do seznamu bankovních institucí nabízejících výběry z bankomatů v zahraničí bez jakéhokoliv poplatku. Platí tomu tak u platební karty, která se poskytuje k běžného účtu Tom a Kontu Genius Gold. Počet výběrů není nijak omezen.

Raiffeisenbank

Základní účet od Raiffesien bank se nazývá eKonto Smart. Ten ale bohužel zdarma výběry z bankomatů v cizině nezahrnuje. Pro tuto bezplatnou službu si musí klient sjednat eKonto Komplet, ke kterému se vydává kreditní karta, dvě debetní karty a bezkontaktní nálepka. Výběr hotovosti prostřednictvím kreditní karty se finančně nevyplatí. Zato v případě debetní karty jsou zdarma všechny výběry hotovosti ze všech bankomatů v ČR a v zahraničí.

UniCredit Bank

Mezi největší a často prezentované výhody běžného účtu U konto paří výběry z bankomatu kdekoliv na světě zdarma. Cestování je tak absolutně bezstarostné, člověk může použít nejbližší bankomat bez strachu z vysokých poplatků.

Komerční banka

Výběry hotovosti z bankomatů v zahraničí u základního účtu Můj účet jsou zpoplatněny částkou 99 Kč. Stejně tomu je u i varianty Můj účet Plus. Zdarma jsou zahraniční výběry až u účtů Můj účet Gold a Top nabídka. Ty už ovšem nejsou nabízeny zdarma, platí se u nich měsíční poplatek. Každý si pak musí zvážit, jaká nabídka mu nejvíce vyhovuje s ohledem na jeho individuální potřeby.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.