BB půjčka – recenze

Půjčka až 45 000 Kč

Úrok i RPSN od 0 %

  • První půjčka do 8 000 Kč zdarma
  • Peníze do 15 minut
  • Splatnost až 6 měsíců
Mám zájem o BB půjčku

Nebankovní půjčka od méně známého, ale prověřeného a spolehlivého poskytovatele. To je BB půjčka, kterou provozuje společnost BB Finance Czech, s.r.o. Na žadatele o půjčku má poměrně vysoké nároky, rozhodně nepatří k benevolentním poskytovatelům rychlých půjček. Za jakých podmínek lze získat BB půjčku? Jaké jsou na ni recenze?

Společnost BB Finance Czech, s.r.o. se na nebankovním trhu pohybuje již od roku 2012. Ačkoliv se nejedná o příliš známého poskytovatele půjček, má na svém kontě již více než 300 000 úvěrů pro své klienty.

Žadatele o půjčku důkladně selektuje a řídí se zásadami bezpečného úvěrování. Předpokládá, že osoba, která má aktuální problémy se splácením jiných závazků či nemá stálý příjem by se další půjčkou mohla dostat do ještě větších finančních problémů.

BB půjčku proto poskytuje pouze osobám s trvalým příjmem ze zaměstnání – není to půjčka pro nezaměstnané. Společnost BB Finance Czech neakceptuje jako trvalý příjem ani různé pravidelné sociální dávky. O BB půjčku proto nemohou požádat senioři nebo osoby pobírající rodičovský příspěvek nebo mateřskou.

Půjčku nezískají ani ti, kteří aktuálně mají exekuci nebo jsou v insolvenci. Půjčky pro dlužníky s exekucí nabízejí některé jiné nebankovní společnosti, například Provident Financial nebo EC Financial Services.

BB půjčka patří mezi neúčelové úvěry, kde není nutné sdělovat, na co žadatel peníze potřebuje. Zapotřebí není ani ručitel nebo zástava.

Podmínky BB půjčky

U konkurenčních poskytovatelů nebankovních rychlých půjček činí obvykle spodní věková hranice pro sjednání úvěru 18 let. U BB půjčky musí být žadateli nejméně 21 let a nesmí být straší než 63 let.

Dalším požadavkem na žadatele je trvalý pobyt na území České republiky a také nutnost mít bankovní účet na své jméno (dispoziční právo k účtu nestačí). Výplata peněz totiž probíhá jen a pouze na bankovní účet žadatele a nejsou připouštěny žádné odchylky – např. v hotovosti, poslání na cizí účet apod.

Půjčka se kompletně sjednává on-line, není nutné nikam chodit. Před samotnou žádostí o půjčku se zájemce musí zaregistrovat. Následně se prostřednictvím vzniklého zákaznického profilu vyplňuje formulář k samotné půjčce. Po odeslání žádosti začne schvalovací proces.

Sám poskytovatel na svých stránkách uvádí, že pokud zájemce požádá v pracovní době, dochází ke schválení do jedné hodiny. Toto tvrzení se ovšem liší od několika recenzí BB půjčky. V nich se naopak uživatelé zmiňují, že schvalování trvá déle.

Peníze v hotovosti BB půjčka neposkytuje. Výplata peněz vždy probíhá na bankovní účet.

Parametry BB půjčky

Kolik si lze vlastně s BB půjčkou půjčit peněz? A s jakými poplatky? Dobrá zpráva je, že stejně jako například Zaplo nebo Kamali poskytuje i BB půjčka první půjčku zdarma. To znamená, že nově příchozímu žadateli půjčí stanovenou částku na předem stanovenou dobu a pakliže vše řádně a včas splatí, nehradí žádné poplatky ani úroky navíc.

V případě BB půjčky se jedná až o 5 000 Kč na 30 dnů. Pokud bude dodrženo vše výše zmíněné, bude celkové RPSN této půjčky 0 %. Opakovaná půjčka však už zpoplatněná je a jak bývá u nebankovních úvěrů zvykem, nepatří k nejlevnějším.

Při druhé a další půjčce si zájemce volí částku od 1 000 Kč do 45 000 Kč. Splatnost se pohybuje v rozmezí 7 dnů až 12 měsíců. Především nižší částky s krátkou dobou splatnosti se mohou hodit jako půjčka před výplatou.

Úroková sazba se liší podle zvolené částky a splatnosti, celkové RPSN dosahuje maximálně 3 291,6 %. Pro názornost se v tabulce nachází několik modelových případů:

Výše půjčkySplatnostRPSNCelková zaplacená částka
5 000 Kč30 dnů 0 %5 000 Kč
10 000 Kč2 měsíce 308,30 % 14 000 Kč
16 000 Kč3 měsíce 221,40 % 23 200 Kč
30 000 Kč6 měsíců 141,30 % 43 500 Kč
45 000 Kč12 měsíců 118,40 % 78 750 Kč

O tom, že se první půjčka zdarma vyplatí, asi není nutné pochybovat. Především u vyšších částek si ale výhodnost BB půjčky musí každý zhodnotit s ohledem na svou aktuální finanční situaci.

Postup při problémech s placením

BB Finance Czech umožňuje prodloužit splatnost za poplatek. A to o 5, 15 nebo 30 dnů. Jako jeden z mála poskytovatelů nebankovních úvěrů také akceptuje splátkový kalendář, kdy se původní splátka rozdělí na několik nižších splátek s předem stanovenými termíny jejich úhrady.

Za tuto možnost, která se řadě lidí může hodit, si nechají BB Finance Czech pochopitelně zaplatit. Na splátkový kalendář se totiž vztahuje úroková sazba 24 % ročně, což není zrovna málo. Opět tak nezbývá než apelovat na všechny, aby řádně a včas spláceli své závazky. A především, aby si důkladně promysleli ještě před sjednáním samotné půjčky, zda budou moci bez obtíží úvěr uhradit.

Recenze BB půjčky

BB půjčka v recenzích bývá hodnocena poměrně kladně. Mnoho lidí zmiňuje spolehlivost a profesionální jednání. Zároveň upozorňují na to, že to, co má půjčka ve svých svých podmínkách, skutečně platí.

Někteří negativně kritizují vyšší RPSN. To bohužel bývá u rychlých půjček, případně mikropůjček, celkem běžná věc. Konkrétně u BB půjčky se vyšší cena za půjčku kompenzuje seriózním provozovatelem.

BB půjčka vs. půjčka Amigoz

BB půjčka se v minulosti přejmenovala na půjčku Amigoz. Nabízí ji ovšem ten samý poskytovatel (BB Finance Czech, s.r.o.) a podmínky půjčky se příliš nezměnily.

Přejmenování půjčky a případně drobná úprava podmínek není na nebankovním trhu výjimečná. Někdy tímto způsobem provozovatelé oživují již dlouho poskytovaný úvěr. V jiných případech (např. Cetelem vs. Hello Bank) se z nebankovní instituce stala díky licenci od ČNB banka a tudíž přejmenovala, resp. upravila i své nabízené produkty.

BB půjčka – kontakty

Poskytovatelem BB půjčky je společnost BB Finance Czech, s.r.o., se sídlem:

Počernická 272/96
108 00 Praha 8 – Malešice

Web: www.bbpujcka.cz

recenzezkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.