Lidé již na Zonky nepůjčují lidem – končí manuální investování

Společnost Zonky se proslavila jako výhodná P2P půjčka, jako portál, na kterém lidé půjčují lidem. Nedávno však oznámila odklon od původního konceptu a ukončila manuální investování. Investorům tak nezbývá než se spokojit se službou Rentiér. Kdy k chystaným změnám dojde?

Společnost Zonky spadá pod skupinu PPF, kam se řadí také půjčky Home Credit či Kamali, dříve Japonská půjčka. Po nedávné fúzi se Zonky stalo dceřinou společností Air Bank, což přineslo určité výhody klientům obou společností. Zonky však i nadále poskytuje služby pod svou značkou.

Zonky nabízí půjčky s úrokem již od 4,49 %.
Půjčit si až 1 200 000 Kč >

Veřejnosti se Zonky zapsalo do paměti jako portál, který jednak poskytuje výhodné půjčky s úrokem již od 2,99 % a jednak umožňuje zájemcům dobře investovat peníze. Nyní však dochází k zásadní změně, manuální investování, které si spousta klientů oblíbila, končí.

Možnost investic na Zonky nekončí, pouze již nebude možné si zvolit konkrétní půjčku.

Jakým způsobem bude společnost nadále fungovat?

Konec manuálních investic na Zonky

Původní koncept Zonky, kdy si investoři mohli vybrat, komu konkrétně své volné finanční prostředky půjčí, se chýlí ke konci. Zonky ukončuje možnost manuálních investic k 31. srpnu. Od tohoto data už noví klienti nebudou moci vložit své peníze do konkrétní půjčky.

Pro současné klienty se zatím nic nemění. Musejí však počítat s tím, že od 1. listopadu jim již nebude umožněno investovat na Zonky manuálně do nových půjček. Pouze staré kontrakty nadále poběží, jak byly dohodnuté.

Investovat na Zonky půjde i nadále, a to dokonce bezpečněji a snadněji.
Mám zájem o zhodnocení peněz na Zonky >

Nově již pouze Rentiér

Novým klientům bude o začátku září nabízena pouze služba Rentiéra. Investice se v tomto případě rozloží do několika stovek úvěrů. Rentiér tak zajistí stabilní portfolio s poměrně nízkým rizikem. Jedná se navíc jednodušší způsob, jak zhodnotit své peníze, a podle Zonky by nový koncept měl uživatelům ušetřit spoustu času.

Rentiéra společnost poprvé představila v listopadu 2019. O službu byl náhle nečekaný zájem, a tak se Zonky nyní došlo k závěru, že provozovat dvě velmi podobné služby vedle sebe není příliš efektivní a klientům oznámila zásadní změnu, která je trochu v rozporu s původní myšlenkou společnosti.

Objem nových vkladů v rámci služby Rentiér je již v této době trojnásobný oproti manuálnímu investování. Je tak zřetelné, že si klienti tento způsob investic velmi oblíbili.

Jak investovat na Zonky?

Zhodnotit své peníze lze mnohými způsoby. Platí, že tím vyšší riziko, tím vyšší možné výdělky. Dnes již se obvykle nevyplatí nechávat své peníze uložené na spořicím účtě v bance, jelikož úroky jsou zde opravdu nízké a nevyrovnávají se ani výši inflace. Někteří tak raději volí možnost investovat do podílových fondů či cenných papírů. Investice do zlata se také staly oblíbenou variantou.

V neposlední řadě, začíná stále více investorů přičichávat ke kryptoměnám. Bitcoin, Ethereum či Litecoin lákají na vysokou návratnou, rizikovost těchto virtuálních měn je však opravdu vysoká a mnozí, kteří investovali nerozvážně, zde ztratili všechny své úspory.

Investice na Zonky patří k méně rizikovým.

P2P portály jsou jednou z alternativ k běžným investičním příležitostem. Patří sem vedle Zonky také Bankerat, Prestito či Benefi. Zonky je však jednoznačně nejdůvěryhodnější společností, která zprostředkovává bezpečné prostředí pro investory i dlužníky. Není divu, že na Zonky investuje bez mála 45 000 lidí.

U Zonky investice se očekává hrubý roční výnos 3,05 %. Jedná se číslo, od kterého jsou již odečteny poplatky za správu portfolia (2,9 %) a očekávané rizikové náklady. Výnos těchto investic tak není nijak závratný, jedná se spíše o méně rizikovou alternativu.

Zonky – další služby

Zonky samozřejmě vedle možnosti investování provozuje také výhodné půjčky. Půjčka Zonky se dlouhodobě řadí mezi nejvýhodnější nebankovní půjčky. S úrokem od 4,49 % p.a. si lze půjčit nově až 1 200 000 Kč. Doba splatnosti je až 10 let.

Klienti mohou také využít Zonky konsolidace, a to v případě, mají-li několik nevýhodných úvěrů. U Zonky si lze tyto závazky sloučit do jednoho a získat tak nižší měsíční splátku a výhodnější úrok. V nabídce pak nechybí ani refinancování, tedy převedení jednoho nevyhovujícího úvěru k Zonky, která nabídne příznivější podmínky.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.